بیمه سنگ نما قبل از پیچ و رولپلاک سنگ به گفته جهان فرود

مجموعه : رپورتاژ آگهی
بیمه سنگ نما قبل از پیچ و رولپلاک سنگ به گفته جهان فرود

بیمه سنگ نما می تواند ایده آل ترین گزینه برای مالکان باشد. با انتخاب بیمه ی مسئولیت مدنی نباید نگران خسارت از جمله افتادن سنگ نمای ساختمان خود باشید.

 

قوانین موجود برای جلوگیری از ریزش سنگ نما و نیز جبران خسارات آن

بیمه سنگ نما عنوانی است که این روزها مکرر آن را می شنویم و ممکن است به درستی آن را درک نکرده باشیم. بنابراین در این پست به صورت کامل به این مبحث خواهیم پرداخت و اطلاعات دقیق تری از آن در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

در سال‌های اخیر، صحنه‌های فروریختن سنگ نمای ساختمان‌ها (به‌ویژه در شهر های بزرگ) بسیار زیاد بوده است که موضوع ایمنی عمومی در ساختمان‌های بلند مرتبه را به‌طور یکسان به منصه ظهور رسانده است که جدیدترین آنها فرو ریختن سنگ نمای ساختمان مسکونی در تهران و مرگ یک کودک است.

 

البته خسارات وارده به اموال مردم و یا اموال دولتی نیز مشهود است. در واقع ریزش‌ها تنها به ساختمان‌های بلند مرتبه محدود نمی شود، بلکه ساختمان‌های کوچک را نیز تحت تأثیر قرار داده است. اشتراکات بسیاری بین همه این حوادث وجود دارد و شکنندگی و ریزش سنگ نماها را در موقعیت های مختلف نشان می دهد.

 

در واکنش های اولیه افکار عمومی در صورت عدم نگهداری و ریزش سنگ نمای ساختمان، افکار عمومی به سرعت مالکان ساختمان را مقصر می دانند. با این حال آیا مالکان تنها مسئول ریزش سنگ نماها و به خطر انداختن جان ساکنان هستند؟

 

قانون ریزش سنگ نما مانند ماده ۳۳۳ قانون مدنی نشان می دهد که مسئولیت خسارت های وارده که بر اثر تخریب صورت بگیرد، بر عهده مالکین ساختمان ها است. طبق این گفته اگر مالک در این کار سهل انگاری کرده باشد و از وجود عیب آگاه باشد مقصر بوده و باید جبران خسارت کند.

 

نگران این موضوع نباشید، در این پست از یک سو به دلایلی که منجر به ریزش سنگ نما می شود و چارچوب قانونی حاکم بر آن می پردازیم و از سوی دیگر برخی از راهکارهای ارائه شده برای مقابله با خسارت آن را بررسی می کنیم، مانند بیمه سنگ نما.

 

اهمیت استفاده از بیمه سنگ نما

مسئولیت وقوع حادثه در سازه و نمای ساختمان تا ۱۰ سال بعد از ساخت بر عهده سازنده ساختمان و پیمانکار است. البته بعد از گذشت زمان اشاره شده تمامی مسئولیت ها بر عهده مالک ساختمان، مدیران ساختمان و ساکنین آنها می باشد.

 

بیمه سنگ نما می تواند ایده آل ترین گزینه برای مالکان ساختمان ها باشد. با انتخاب بیمه ی مسئولیت مدنی دیگر نباید نگران هرگونه خسارت از جمله افتادن سنگ نمای ساختمان خود باشید. البته قوانین بیمه ها برای پذیرش مسئولیت ریزش سنگ نما می تواند کمی متفاوت باشد و شما در صورت پذیرش تابع رعایت این قوانین هستید.

 

از جمله این قوانین، ایمن سازی سنگ نمای ساختمان با روش های مناسب مانند،پیچ و رولپلاک سنگ نما و آب بندی نما جهت جلوگیری از تخریب است.

 

بیمه سنگ نما قبل از پیچ و رولپلاک سنگ به گفته جهان فرود

ریزش نمای سنگی ساختمان

 

بیمه سنگ نما در مواردی مجبور جبران خسارت وارده نیست، زیرا گاهی اوقات کارشناسان علت ریزش را اشتباه، خطا، قصور و سهل انگاری سازنده، کارگران و یا مهندس ناظر می دانند. خسارت این کار ممکن است به همسایگان مجاور، رهگذران، خودروها و اموال دولتی وارد بیآید.

 

در صورت بروز صدمات مالی یا جانی و نداشتن بیمه سنگ نما همه ساکنین ساختمان علی الخصوص مدیر ساختمان مقصر شناخته می شود.

 

مقررات ملی ساختمان نیز قوانین سختگیرانه ای را در این باره لحاظ نموده است تا نما ساختمان ها بتوانند در مقابل شرایط مختلف مانند طوفان شدید، باران، باد و نیز رطوبت مقاوم باشند و ریزش نداشته باشند.

 

جبران خسارت های جانی و مالی ریزش سنگ نمای ساختمان می تواند بسیار دشوار باشد، بنابراین سعی کنید استفاده از بیمه سنگ نما و نیز انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما، آب بندی نما و عواملی از این دست را جدی بگیرید.

 

بیمه سنگ نما قبل از پیچ و رولپلاک سنگ به گفته جهان فرود

بیمه سنگ نما

راه های جلوگیری از خسارت وارده بر اثر ریزش سنگ نما

مسئولیت نگهداری و استحکام بخشیدن به بناها بر عهده مالک آن است، اعم از تک طبقه یا بلند مرتبه. این امر در قانون ساختمان، در مصوبات مربوط به ایمنی عمومی و در قانون حفاظت از ساختمان مشهود است. در واقع قانون مالک و سازنده ساختمان را موظف می کند:

 

  • همواره مراقب نگهداری ملک ساخته شده خود باشد و تعادل و استحکام لازم برای آن را برای حفظ ایمنی ساکنین و محله تضمین کند.

  •  

اگر ساختمان یا بخش‌های آن نشانه‌های ضعف را نشان دهد گزارش مهندس مبنی بر برهم خوردن پایداری ساختمان یا دوام آن، مالک باید کارهای ساختمانی و مقاوم‌سازی لازم را انجام دهد.

 

در صورتی که مالکان بنا به دلایلی از تعمیر و نگهداری خودداری کنند، شهرداری پس از ابلاغ حق دارد با هزینه آنها این کار را انجام دهد. اما اگر وضعیت ساختمان امنیت عمومی را تهدید کند و مستلزم انجام کاری فراتر از نگهداری و مرمت باشد، همین ماده مالک را موظف می‌کند:

 

  • خطر ریزش ساختمان را «بدون تأخیر» جبران کند و هزینه‌های مقاوم‌سازی لازم را به عهده می‌گیرد.

  •  

پیچ و رولپلاک سنگ نما بهترین راه برای مقاوم‌سازی سنگ نما ها است. در واقع مالکان بنا قبل از بروز خسارات و با قیمت ارزان می توانند اقدام به پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان خود کنند.

 

راپل سیستمی است که به کمک آن می توانید از ساختمان ها آویزان شوید. همچنین می توانید به راحتی پیچ و رولپلاک سنگ نما ، نماشویی و نیز آب بندی نما را با این سیستم انجام دهید. در واقع اصلی ترین وظیفه راپل کار در ارتفاع است.

 

ریزش نما

خلأهای موجود در چارچوب قانونی و عدم وجود سازوکار اجرایی

بررسی مقررات نشان می دهد که شکاف های جدی بسیاری وجود دارد که مانع از ایمنی ساختمان ها در شهرها می شود.

 

علاوه بر ریزش سنگ نمای بسیاری از ساختمان ها در طول سال های گذشته و ناتوانی مالکان آنها در نگهداری یا مقاوم‌سازی آنها، تخلفات ساختمانی به وجود آمد که طی آن از نبود قوانین جدی استفاده کردند. ساختمان ها بدون مجوز و متعاقباً بدون نظارت دولت ساخته شدند.

 

البته با کمترین هزینه و با بیمه سنگ نما می تواند از بروز خسارت جبران ناپذیر در این زمینه جلوگیری کرد. برای انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما و جلوگیری از خسارات با تیم حرفه ای ما تماس بگیرید.

 

منبع: پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی از فریب راحت مغز انسان (حتما ببینید)
کلیپ دیدنی از فریب راحت مغز انسان (حتما ببینید)