جستجو در تالاب

تاثیر شگفت انگیز تابلو بر زیبایی دکوراسیون

مجموعه : رپورتاژ آگهی
تاثیر شگفت انگیز تابلو بر زیبایی دکوراسیون

تابلو به عنوان یک عنصر تزئینی، نقش مهمی در زیبایی فضا دارد. انواع متنوع تابلو با متریال مختلف به بازار عرضه شده است. تابلو چاپی را می‌توانیم بهترین گزینه برای تغییر در دکوراسیون‌های امروزی در نظر گرفت. زیرا تنوع طرح و نقش در این گونه آثار بسیار زیاد است. در واقع شما می‌توانید یک تابلو دیواری را با هزاران نقش طراحی شده توسط نرم افزار، خریداری کنید. امروزه بیشتر از طراحی مدرن و سبک‌های مینیمال برای دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. بنابراین عناصر بزرگ و کوچک مورد استفاده در فضا نیز باید بر طبق همین روش‌ها، انتخاب شوند. یک فضای متعادل تنها با هماهنگی اجزایش پدید می‌آید. خرید تابلو می‌تواند علاوه بر زیبایی، از نظر بصری نیز تاثیرات چشمگیری روی محیط داشته باشد. فضاهایی در منازل مسکونی وجود دارند که بدون استفاده از تابلو قابل تصور نیستند! مثلا بخش پذیرایی در بیشتر منازل دارای تابلو دکوراتیو است. ابعاد و اندازه‌ی آن چندان مهم نیست. در واقع همخوانی آن با نوع چیدمان از اهمیت بیشتری برخوردار است. تابلو مدرن بسیار پرفروش تر از سایر انواع تابلو است. شاید علت آن استفاده از این شیوه برای طراحی فضاهای مختلف است. در واقع مدرنیسم کاربرد بیشتری در معماری داخلی و دکوراسیون دارد.

 

مکان مناسب نصب تابلو دکوراتیو در پذیرایی

همانطور که در بالا اشاره شد، یکی از فضاهایی که معمولا برای دیزاین آن از تابلو استفاده می‌شود، پذیرایی است. انتخاب مکان مناسب برای نصب آن نیز می‌تواند بستگی به عوامل متعددی مانند نوع طراحی فضا، داشته باشد. ابعاد فضا نیز می‌تواند در خرید تابلو مناسب، نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد. این فضا به عنوان یکی از عرصه‌های مهم نیمه خصوصی در منازل شناخته شده است. زیرا مهمانان نیز در این مکان پذیرایی می‌شوند. از این رو باید با استفاده از عناصر تزئینی پوشش داده شود. مثلا استفاده از پوشش‌هایی مانند کاغذ دیواری یا پوستر دیواری در این فضا، امری عادی است. یک تابلو دیواری نسبت به دیوارپوش‌های ذکر شده، ابعاد کوچکتری دارد. در ابتدا باید یک دیوار بدون تزئینات را در نظر گرفت. البته می‌توان در کنار آن از عناصر دیگری مانند مکرومه نیز استفاده کرد. اما گاهی نیز از ترکیب چند تابلو در کنار یکدیگر، می‌توان یک فضای دلنشین را ایجاد کرد. فضای خالی پشت میز ناهار خوری معمولا دیوار مناسبی برای نصب تابلو است. میزان فروش تابلو برای پذیرایی بیشتر از بخش‌های دیگر است. از این رو طرح‌های متنوعی مانند تابلو گل، طبیعت و مناظر برای این منظور به چاپ می‌رسند.

 

تابلو چاپی با طرح مینیمال

مینیمال یکی از سبک‌های پرطرفدار در معماری، نقاشی و … است. از این رو در انواع تابلو نیز از این شیوه استفاده می‌شود. مینیمالیسم یک مکتب هنری به معنای کمینه گرایی است. سادگی در این هنر حرف اول را می‌زند. معمولا نیز تابلو دیواری مینیمال یادآور مضامین فلسفی می‌باشد. یک تابلو مینیمال با سبک مدرن امروزی تطابق بسیار زیادی دارد. البته در این شیوه بسیار ساده تر از مدرن ، فضا طراحی می‌شود. عدم استفاده از پیچیدگی و تزئینات از ویژگی‌های تابلو دکوراتیو مینیمال است. هنرمندان روسی را بنیانگذاران این شیوه معرفی کرده اند. شاید بتوان گفت که در حال حاضر از دو شیوه برای دکوراسیون داخلی بیشتر استفاده می‌شود. یکی شیوه های مینیمال و مدرن و دیگر شیوه تلفیقی مدرن و سنتی. بدیهی است که می‌توان از انواع تابلو چاپی در این نوع فضاها استفاده کرد. زیرا این نوع تابلو دارای تنوع بسیار زیاد است. فروش تابلو به صورت سفارشی نیز قابل انجام است. شاید انتخاب یک اثر هنری برای یک فضا امری چندان تخصصی نباشد. اما اگر طراح نسبت به این کار اقدام کند، طبیعتا انتخاب بهتری خواهد داشت. توجه به رنگ و ابعاد کار می‌تواند منجر به ایجاد یک فضای متعادل شود.

 

تاثیر شگفت انگیز تابلو بر زیبایی دکوراسیون

فروش تابلو دکوراتیو تهران

انواع تابلوهای جدید و ارزان قیمت در قالب تابلوهای دکوراتیو در مراکز فروش تهران به خریداران عرضه می‌شوند. معمولا فروش تابلو ممکن است به صورت حضوری یا آنلاین انجام شود. از این جهت در هر نقطه از کشور که باشید، امکان دسترسی به تابلو دیواری مورد نظر را خواهید داشت. مرکز پخش انواع تابلو چاپی در تهران، طرح‌های متنوعی را تولید می‌کند. خرید اینترنتی می‌تواند تاثیر زیادی در صرفه جویی در انرژی و هزینه داشته باشد. همچنین وقت کمتری برای تهیه یک عنصر تزئینی صرف خواهد شد. از این رو پیشنهاد می‌شود که از روش آنلاین برای خرید انواع آثار چاپی و تزئینی استفاده کنید. گاهی یک طرح مشخص مد نظر مشتری است. اما در مجموعه وجود ندارد. به همین دلیل با جستجو در اینترنت می‌توان همان طرح را به صورت آنلاین سفارش داد. یکی از ویژگی‌های خرید اینترنتی تابلو، امکان مشاهده ویژگی‌ها و مشخصات تابلو است. این مشخصات ممکن است در خرید حضوری از قلم بیفتند. در نتیجه شما با داشتن اطلاعات کمتری، نسبت به خرید تابلو اقدام کنید. در تهران و شهرهای بزرگ مانند کرج، اصفهان، تبریز و مشهد نیز مراکز مختلف فروش آثار هنری وجود دارد. اما اغلب فعالیت ها امروزه به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.

 

انتخاب تابلو برای فضای کلاسیک و سنتی

کلاسیک یک سبک بسیار معروف است که در اروپا شکل گرفت. اما کلمه سنتی مربوط به نوع تزئینات یا چیدمان هر منطقه در گذشته است. در واقع این دو واژه را نمی‌توان در کنار هم به کار برد. انتخاب تابلو برای فضای کلاسیک تفاوت زیادی با یک فضای سنتی دارد. به این معنا که برای چیدمان کلاسیک معمولا از تابلو دیواری با قاب‌های کار شده استفاده می‌شود. طرح آن نیز معمولا داستان‌ها و روایات مذهبی را در بر میگیرد. اما سبک سنتی در ایران به طرح‌هایی که در گذشته در هنر این سرزمین به کار می‌رفته است، اطلاق می‌شود. مثلا استفاده از طرح‎‌هایی مانند گل و مرغ و یا خطاطی. از این رو تابلو های تلفیقی مانند تابلو خط در چیدمان امروزی بسیار پرکاربرد هستند. زیرا از یک عنصر سنتی در کنار عنصری مدرن استفاده شده است. در یک فضای کلاسیک معمولا از پوشش‌هایی مانند کاغذ دیواری استفاده می‌شود. اصول کلاسیک به معماری و هنر یونان و روم باستان بر می‌گردد. بسیاری از هنرمندان اروپایی عقیده داشتند، که اوج هنر و تکامل آن، در عصر طلایی یونان و روم بوده است. به همین دلیل آثار نقاشی خود را به تقلید از آنها ارائه می‌دادند. این نوع طراحی را می‌توانیم در انواع تابلو دیواری کلاسیک مشاهده کنیم.

 

نصب تابلو در اتاق کودک از دیدگاه روانشناسی

امروزه با تاکید معماران در دیزاین و طراحی فضاهای مختلف، اتاق کودک نیز مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. در واقع روانشناسان نیز بر استفاده از آثار تزئینی مانند تابلو در این مکان تاکید کرده اند. زیرا کودک از سنین کم می‌تواند با دنیای هنر و رنگ‌ها و شکل‌ها آشنا شود. این امر موجب شکوفا شدن خلاقیت و نوآوری در کودک می‌شود. نصب تابلو در این نوع فضا در روحیات کودک تاثیر بسیار زیادی دارد. البته توجه به سن و جنسیت نیز در این امر تاثیر بسیار زیادی دارد. گاهی اوقات یک طرح مانند شخصیت‌های کارتونی، می‌تواند انتخاب مناسبی برای این فضا باشد. برخی از والدین ترجیح می‌دهند که طرح مورد نظر علاوه بر زیبایی بصری، دارای جنبه آموزشی نیز باشد. در این صورت در واقع با یک تیر دو نشان زده خواهد شد. مثلا استفاده از تابلو نقشه جهان در این راستا می‌تواند مفید باشد. همانطور که می‌دانید کودکان از سنین کم قدرت یادگیری بسیار بالایی دارند. به طور کلی استفاده از تابلو دیواری و خرید تابلو برای فضاهای مختلف می‌تواند از نظر بصری تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی قدرت زن ها در زندگی
کلیپ دیدنی قدرت زن ها در زندگی