جستجو در تالاب

تاثیر مبل شنی بر سلامتی و آرامش انسان

مجموعه : رپورتاژ آگهی
تاثیر مبل شنی بر سلامتی و آرامش انسان

مبل شنی در عین حال که ظاهری بسیار ساده دارد اما بسیار راحت انعطاف پذیر است و درمدل های مختلف به فروش می رسد،حتی برای بزرگسالان که دردهای کمری و عضلانی دارند بهترین گزینه است چون طبی و طبق استانداردها تولید شده است و با نشستن روی آن، مبل به حالت و فرم بدن شما درمی آید و گودی کمر را به خوبی پوشش می دهد که باعث فشار کمتر بر روی ستون فقرات می شود.

 

تأثیر مبل شنی بر سلامتی

بهترین گزینه برای افرادی که دچار مشگلات کمر و گردن هستند مبل شنی می باشد چون این مبل‌ ها با انطباق با شکل بدن، تنش‌ها را کاهش می‌دهد.این مبل ها بهترین انتخاب برای کاهش فشار به بدن می باشد و از بروز درد و خستگی جلوگیری می‌کند.مبل شنی گزینه‌ای مناسب برای نشستن طولانی‌ مدت می باشد، به شرطی که ارتفاع و سفتی آن به درستی تنظیم شود و موقع نشستن زانوها در زاویه ۹۰ درجه قرار بگیرند.

 

تاثیر مبل شنی بر کیفیت تنفس و گردش خون و بهبود تمرکز

وقتی در یک موقعیت راحت و مطلوب قرار می گیرید یا مینشینید جریان هوای تنفسی بهبود می یابد و منجر به ارتقا تسهیلات تنفسی می گردد.با بهبود تنفس جریان خون بهبود می یابد و اکسیژن بیشتری وارد جریان خون می شود و با دسترس گرفتن مواد مغذی بیشتر تاثیر مهمی در حفظ سلامت بدن دارد.

 

زمانی که شخص در یک وضعیت مطلوب قرار می گیرد توانایی تمرکز و توجه اش نسبت به وظایفی که دارد ارتقا می یابد،اهمیت تمرکز در دنیای اکنون با تمام مشگلاتش بسیار قابل توجه است از این رو بین بگ با ایجاد این محیط مطلوب و رضایت بخش نقش به سزایی در بهبود کیفیت تمرکز دارند که در نتیجه آن باعث بهبود عملکرد فرد در جوامع اجتماعی و اقتصادی می گردد.

 

چرا باید مبل شنی بخریم ؟

 مبل شنی از پارچه نخی یا پارچه مصنوعی تولید می شود که داخل با با یونولیت پر می شود چون اگر با شن پر می شد در موقع حمل و نقل و جا ب جایی به خاطر وزن اش مشکل ساز می شد.برای مبل شنی نیز همچون دیگر مبل‌ها، استانداردهایی تعریف شده است تا کم‌ترین فشار به ستون فقرات وارد شود و ارتفاع مناسبی هم داشته باشد. مبلی را بخرید که متناسب با این استانداردها طراحی شده و سلامت شما تهدید نمی‌کند.تغییر حالت گرفته شده به حالتی دیگر از خصوصیت مهم ساختار بدنه بوده تا امکان استفاده از تمام فضای رویه مبل را داشته باشید.وزن کلی مبل نیز سبک بوده و شما می توانید به راحتی آن را جابجا کنید . بنابراین شما در هر زمان که قصد بازی دارید ، می توانید مبل شنی را آورده و پس از بازی آن را دوباره در گوشه کناری قرار دهید.

 

یکی از دلایل مهم خرید مبل های شنی قابلیت تحمل وزن بسیار بالای این نوع مبلمان می باشد،مبل های شنی دارای قابلیت تحمل وزنی بالغ بر 150 کیلو گرم در مدل های یک نفره می باشند که از این رو به راحتی می توانند افراد سنگین وزن را نیز بر روی خود مهار نمایند و قابلیت تحمل وزن در مدل هایی با ظرفیت دو و سه نفره به همین اندازه افزایش پیدا می کند و بهترین عملکرد را در میان مبلمان های خانگی دارد . 

 

قابلیت شست و‌شوی رویه از دلایل دیگری است که باید مبل شنی خرید،پارچه رویه به راحتی از بدنه اصلی جدا خواهد شد و می توانید آن را درون ماشین لباسشویی بیندازید و به همانند روز اول تمیز تحویل بگیرید.

تاثیر مبل شنی در کاهش فشار ستون فقرات

تاثیر مبل شنی در کاهش فشار ستون فقرات

از مزایای مبل شنی توانایی پشتیبانی از ستون فقرات و‌تعادل بدن است،نشستن بر روی صندلی  های سخت می تواند منجر به آسیب های عضلانی و ایجاد فشار بر روی ستون فقرات می شود.با نشستن بر روی مبل شنی وزن بدن به طور یکنواخت توزیع می شود و سبب کاهش فشار بر روی ستون فقرات می شود،مبل شنی تعادل بدن را حفظ می کند و از ایجاد مشگلات جلوگیری می کند.

 

تاثیر مبل شنی بر روحیه افراد و بهبود استرس

هرچه محیط اطراف زیباتر و دلپذیرتر می باشد در بهبود روحیه ی شخص تاثیرگذار است.مبل های شنی به علت تنوع در طراحی و رنگارنگ بودن فضایی مطلوب و‌مناسب را به وجود می آورد که برای سلامتی مفید می باشد و منجر به کاهش استرس و اظطراب می شود.

 

سلامتی کمر و ستون فقرات با بین بگ ها 

با توجه به توزیع متناسب وزن بدن که سبب کاهش درد های پشت و‌کمر و عضلات میگردد بین بگ ها بهترین گزینه برای استفاده روزمره می باشند.بین بگ ها باعث کاهش فشار بر ستون فقرات می شوند از فشار به عضلات جلوگیری می کنند که مهمترین فایده ی بین بگ ها ایجاد سلامتی می باشد.طراحی ارگونومیک و انعطاف پذیری آن سبب می شود که شخص با دراز کشیدن و نشستن بر روی آن حالت طبیعی بدن خود را حفظ کند و از فشار های ناشی از نشستن طولانی جلوگیری می کند و سلامتی جسم را تأمین می کند.

نحوه نشستن صحیح روی مبل شنی 

نحوه نشستن صحیح روی مبل شنی 

صحیح نشستن روی مبل تاثیر زیادی بر سلامتی کمر، ستون فقرات و زانو ها دارد. در اثر استفاده صحیح از مبلمان، بدن شکل طبیعی خود را حفظ می کند و کمتر دچار آسیب و مشکلات عضلانی و استخوانی می شود. نشستن روی مبلمان اصول و قواعدی دارد که بایستی از آن مطلع شد. تمام فعالیت های که در زندگی روزمره خود انجام می دهید بر وضعیت سلامتی انسان تاثیر مستقیم دارد.

 

استرس و خستگی زیاد نتیجه استفاده نامناسب از قسمت های مختلف بدن مانندکمر، زانو، ستون فقرات و کمر می باشد. اگر استخوان ها و مفاصل در حالت طبیعی خود قرار بگیرند فشاری بر آن ها وارد نمی شود. همین موضوع از ایجاد آسیب در بدن جلوگیری می کند.

 

روش استفاده و  نحوه نشستن صحیح روی مبل شنی پیچیده نیست و  طریقه نشستن روی مبل شنی آنقدر ساده است که همه افراد می توانند این مبل را خریداری کنند و در اتاق خواب، اتاق پذیرایی، باغ و ویلا و … مورد استفاده قرار دهند. این مبل ها به دلیل داشتن ساختار بسیار خاص، به راحتی می توانند به هر شکلی در بیایند. پس شما می توانید از این مبل ها برای استراحت، نشستن و مطالعه کردن و یا بازی کردن با کودکان خودتان استفاده کنید.این مبل ها آنقدر راحت و منحصر به فرد هستند که بتوانند به شما احساس فوق العاده ای بدهند. فقط کافیست که یک بار نشستن روی آن ها را امتحان کنید. 

 

ابتدا هنگام نشستن روی مبل یا صندلی، شانه‌ها و گردن خود را به سمت جلو بچرخانید و به حالت خمیده قرار دهید. سپس، سر و شانه ها را به‌آرامی بلند کنید. کمرتان را به جلو فشار داده و منحنی ستون فقرات را برجسته کنید،صندلی خود را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید تا جایی که پاها با زمین موازی باشند و زانوها در راستای لگنتان قرار بگیرند. بازوها نیز باید با زمین موازی باشند. آرنج ها را در کنار بدن قرار دهید و اگر بازوها را خم‌کنید، به عضلات بازوها و شانه های شما فشار وارد میشود،مطمئن شوید که قسمت فوقانی و پایین کمر شما به‌خوبی روی مبل قرارگرفته است،اطمینان حاصل کنید که وزن بدن شما به‌طور مساوی روی باسن قرارگرفته است. زانوها را در زاویه راست خم‌کنید و مطمئن شوید که زانوهایتان هم‌راستا با لگن یا کمی پایین‌تر از لگن قرار گرفتند. پاهایتان باید صاف روی زمین قرار بگیرند. پاهایتان را روی‌هم نیندازید؛ این کار باعث میشود. که جریان خون کاهش پیداکرده و عضلات دچار کشیدگی شوند.

 

نتیجه گیری

بین بگ ها یا همان مبل های شنی فایده های زیادی برای سلامتی بدن دارند و بهترین گزینه برای افرادی است که به واسطه شغل خود در زمان طولانی می نشینند یا اشخاصی که اگثر اوقات روز در حالت نشسته قرار دارند و یا اشخاصی که دردهای پشت دارند.

 

این مبل ها به خاطر طراحی منحصر به فردشان سبب می شوند تا فرد به نحوه ی نشستن صحیح عادت کند و احساس خوشایندی را تجربه کند.مبل های شنی با تسهیل تحرک،سبب کاهش دردهای پشت ، عضلات و ستون فقرات شده و به فرد احساس رضایت و راحتی می دهد و به بهبود سلامت بدن کمک می کند.

 

انتخاب این مبل ها به عنوان مبلمان مدرن به بهبود کیفیت زندگی و‌رفاه و رضایت فرد کمک میکند. شما از طریق ارتباط با سایت  شاپ اینتکس و طی مشاوره تخصصی بهترین مدل و سایز متناسب با نیاز خود را خریداره کرده و آن را در کوتاه ترین زمان ممکن در محل مورد نظر خود دریافت می کنید.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کنایه رشیدپور به توقف واردات خودروهای خارجی !+ کلیپ
کنایه رشیدپور به توقف واردات خودروهای خارجی !+ کلیپ