ترمووود مناسب برای دکینگ (نکات قابل توجه در پروسه چوب ترمو)

مجموعه : رپورتاژ آگهی
ترمووود مناسب برای دکینگ (نکات قابل توجه در پروسه چوب ترمو)

ترمووود مناسب برای دکینگ

یکی از نکات قابل توجه در پروسه چوب ترمو انتخاب چوب باکیفیت می باشد چوبی که برای ترمو کردن استفاده میشود…

 

امروزه چوب در ساختمان هاي‌ تجاری و مسکونی کاربرد بالایی دارد زیرا ترمووود یکی از متریال هاي‌ بادوام و مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف می باشد ودر مقایسه با متریال هاي‌ دیگر غیرقابل رقابت است درکنار ویژگی ها و خواص فیزیکی چوب، فرآوری هاي‌ متنوعی که روی چوب انجام میشود باعث ایجاد تغییراتی در آن می‌شود فرآوری ترمو باعث ایجاد ظاهری زیبا و جذاب به همراه رنگ قهوه اي یکدست و یکنواختی در چوب میشود ترمووود گزینه مناسبی برای نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها می باشد چوب بعلت بافت طبیعی که دارد گرمای خاصی به خانه می بخشد و یکی از مناسب ترین روشها برای محافظت ساختمان از عوامل محیطی می‌باشد با توجه به این که نما یکی از خارجی ترین بخش هاي‌ ساختمان می‌باشد این موضوع از اهمیت بسیار ویژه اي برخوردار است.

 

به منظور محاسبه سیر تکاملی فیزیکی و مکانیکی چوب در فرآیند ترمووود، خواص آن بعد از پروسه ي خشک شدن و گرما دادن مورد بررسی قرار گرفته است. مقادیر چگالی چوب بعد از پروسه حرارت دیدن به شدت پراکنده می‌شود و حداقل چگالی آن بعد از حرارت ثابت میماند، علاوه بر این موارد وزن و رطوبت چوب کاهش مییابد. بازرسی رطوبت موجود درچوب ، موثرترین روش برای حفاظت از چوب می باشد .

 

افزایش ثبات و حفظ ابعاد ترمووود مانع از تاب برداشتن آن میشود. از دیگر مزایای ترمووود حفظ ابعاد و استحکام، افزایش دوام رنگ و روغن بکار رفته در پوشش نهایی آن می باشد .

 

یکی از نکات قابل توجه در پروسه چوب ترمو انتخاب چوب باکیفیت می باشد چوبی که برای ترمو کردن استفاده می‌شود باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد زیرا کیفیت آن تاثیر بسزایی در کیفیت چوب ترمو دارد بطور مثال چوب هاي‌ پوسیده گزینه مناسبی برای ترمو کردن نیست زیرا بعد از فرآوری دچار تغییر رنگ شدید میشود. چوب درختان سوزنی برگ هنگام فرآوری ترمووود در دسترس حرارت بیشتری قرار می‌گیرند و این امر موجب مقاومت بیشتر چوب در شرایط آب و هوایی مختلف می‌شود بهمین علت از چوب درختان سوزنی برگی که فرآوری شده اند در مکان هاي‌ مرطوب و ساختمان سازی استقبال بی نظیری شده است .

 

ترمووود مناسب برای دکینگ (نکات قابل توجه در پروسه چوب ترمو)

چوب درختان پهن برگ یا چوب هاي‌ سخت هنگام فرآیند ترمو بعلت ماهیتی که دارند کمتر در دسترس حرارت قرار می‌گیرند که مهم‌ترین خصوصیات این نوع چوب ها کیفیت سطح و رنگ انها می باشد کاربرد آن گونه چوب ها در پارکت چوبی، پنل و ساختمان سازی می‌باشد . چوب ایپه از گونه ي چوب هاي‌ سخت یا Hardwood  می باشد. از چوب ایپه در دکینگ و نما استفاده می‌شود.

 

چوب ایپه چوبی بسیار متراکم و با دوام می باشد و از استحکام بسیار بالایی برخوردار است. تراکم بسیار بالای اینگونه ي چوب موجب شده است کار کردن با آن بسیار مشکل باشد. سختی و استحکام  باور نکردنی چوب ایپه آنرا مناسب جهت استفاده در پوشش هاي‌ کف مانند دکینگ ساخته است.

 

بتازگی در بازار چوب، ترمووود نقش بسزایی یافته است و تعداد زیادی از مشتریان و کارفرماها برای پیاده سازی و اجرای پروژه ها به دنبال این چوب هستند و یا از شرکت هاي‌ ارائه دهنده چوب ترمو نظیر پارس آرای کوهستان و …

 

در رابطه باکیفیت و کارکرد این چوب سوال میکنند و از سال هاي‌ گذشته بازار این محصول در ایران بطور گسترده اي رونق یافته است به طویکه امروزه علاوه بر نمای چوب در موارد دیگر نظیر دکینگ یا کفپوش فضای باز، پارکت چوبی یا پوشش چوبی فضای داخلی، آلاچیق و … نیز کاربرد دارد.

 

سفارش رپورتاژ آگهی

برچسب‌ها:

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت