مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 5 آذر 1402

تعمیرات مک بوک

تعمیرات مک بوک
0
(0)

یک متخصص حرفه ای تعمیرات مک بوک را از کجا پیدا کنیم؟ در این مطلب به معرفی ویژگی هایی پرداخته ایم که می تواند ما را در تشخیص تعمیرکار متخصص کمک کند.

مک بوک های اپل دارای معماری منحصر به فردی هستند. این موضوع باعث می شود که با وجود برندهای گوناگون، بسیاری از کاربران اقدام به خرید مک بوک نمایند. به گونه ای که قوی ترین سخت افزارها در فشرده ترین و باریک ترین جا قرار گرفته اند. علاوه بر این، قطعات داخلی و نیز طراحی مدار اصلی (مادر برد یا لاجیک برد) آن ها نیز منحصر به محصولات این کمپانی بزرگ هستند. بنابراین طبیعی است که بدانیم تعمیرات مک بوک هم نیاز به متخصص و کارشناس با تجربه دارد. اما از میان تعمیرکاران گوناگون به کدام یک مراجعه نماییم؟ تعمیر مک بوک یک نوع خدمات تخصصی محسوب می گردد، بنابراین بهتر است که با مراجعه به افراد غیر متخصص، منجر به آسیب های بیش تر برای مک بوک خود نشویم.

تعمیرات مک بوک

ما در این مطلب به توضیحاتی می پردازیم که می توانند به شما در پیدا کردن متخصص تعمیرات مک بوک کمک کند. اما این را هم بگوییم که بنا به تجربه و کلی سر و کار داشتن با تعمیرکاران گوناگون، دو مرکز تخصصی در این زمینه پیدا کردیم که آن ها را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

مک بوک لند: اولین مرکز خرید و فروش و تعمیرات تخصصی مک بوک و آی مک و مک مینی

مک بوک ریپیر : مرکز تعمیر مک بوک و ارائه ی قطعات اصلی مک بوک

شما در صورت نیاز می توانید با هر دو این مراکز تماس گرفته، از روند تعمیرات و قیمت های شان مطلع شوید و به انتخاب خود، هر کدام را که مورد تأییدتان بود، انتخاب نمایید. اما بپردازیم به توضیحات.

عیب یابی

تعمیرات به طور کلی از یک روند منطقی پیروی می کند. فرقی نمی کند که ما قصد تعمیر چه چیزی را داریم، در هر صورت مراحلی هستند که باید طی شوند. برخی از تعمیرکاران گویا هیچ رابطه ی خوبی با این مراحل اصولی ندارند. بنابراین نادیده گرفتن این مراحل می تواند معیار خوبی برای تشخیص تعمیرکاران بی تجربه و غیر متخصص باشد. اولین و مهم ترین مرحله از روند تعمیرات مک بوک مرحله ی عیب یابی است.

تعمیرات مک بوک

شاید لازم نباشد درباره ی اهمیت عیب یابی زیاد توضیح بدهیم. فقط همین قدر کافی است بدانیم که بدون عیب یابی صحیح و اصولی، شاید اقدام به تعمیر یا تعویض قطعه ای نماییم که اصلاً ایرادی نداشته و سالم بوده است. پس اولین مرحله که به تعمیر مک بوک کمک می کند این است که کارشناس بتواند بر اساس ایرادی که در حین کار کردن با دستگاه پیش می آید، به درستی تشخیص بدهد که کدام قطعه یا قطعات ممکن است که ایراد داشته باشند.

تجربه و تخصص

برای این منظور کارشناس باید تجربه ی کافی داشته باشد. علاوه بر آن باید با حوصله به توضیحات کاربر گوش دهد تا بداند ایراد دقیقاً در چه حالتی و در چه هنگامی برای دستگاه رخ می دهد. این اولین شرط عیب یابی صحیح است. تصور کنید که شما (خدای نکرده) بیمار شوید و به نزد پزشک بروید. پزشک هم بدون این که مشکل شما را بپرسد، شروع کند به نوشتن نسخه. درباره ی چنین پزشکی چه فکری خواهید کرد؟ درباره ی کسی هم که به همین شکل اقدام به تعمیرات مک بوک می کند همان فکر را بکنید.

اما کارشناس باید به اندازه ای تجربه و تخصص داشته باشد که پس از شنیدن توضیحات شما، بداند که هر ایرادی به چه قطعه یا قطعاتی مربوط می شود. بسیاری از ایرادهایی که در مک بوک ها (و البته در تمامی دستگاه ها) دیده می شود، در عمل به قطعه ای مربوط می شوند که ظاهراً نامربوط است. شاید قابل قبول نباشد که ببینید کند بودن دستگاه ممکن است به باتری ارتباط داشته باشد. احتمالاً همه ی افراد در چنین حالتی فقط به سراغ سیستم عامل و حافظه ی رم دستگاه خواهند رفت. البته که درست هم هست. اما در کمال ناباوری، گاهی اوقات ایراد کندی دستگاه می تواند به خرابی باتری مربوط باشد. تفاوت متخصص واقعی و باتجربه ی تعمیرات مک بوک با فرد بی تجربه در همین نکته است. این که بتواند از روی نشانه های فرعی، ایراد اصلی دستگاه را تشخیص دهد.

تشخیص صحیح

تشخیص صحیح در تعمیرات مک بوک تنها به دانش مربوط نمی شود. بلکه در بسیاری از مواقع تجربه به کار متخصص تعمیر مک بوک خواهد آمد. جالب است بدانید که در مدارات الکترونیکی و مدارات منطقی، گاهی اوقات ایرادات غیرمنطقی! دیده می شود. مثلاً جایی که هیچ رسانایی وجود ندارد اما مشاهده می شود که برق در حال انتقال است.

تعمیرات مک بوک

این اتفاق عجیب اولین بار منجر به کشف ایرادی شد که آن را «باگ» نامیدند. باگ به معنای حشره است. دیده شد که یک حشره لا به لای سیم های غیرمتصل گیر کرده و بدن آن حشره به عنوان رسانا عمل کرده است. این موضوع باعث انتقال برق در جایی شده بود که نباید می شد. تجربه به کارشناس تعمیرات مک بوک کمک می کند که بسیاری از ایرادها را با یک نگاه متوجه شود. ایرادی که پیدا کردنش در حالت عادی شاید روزهای زیادی طول بکشد. درست مانند اختراع چرخ. هزاران سال طول کشید تا چرخ اختراع شود اما بعد از آن دیگر بشر می توانست در مدتی کوتاه چرخ بسازد.

نداشتن تجربه ی کافی مانند این است که هر بار بخواهیم چرخ را از اول اختراع کنیم.

استفاده از قطعات اصلی در تعمیرات مک بوک

بسیاری از ایرادها در مک بوک ها (و سایر دستگاه ها) به گونه ای هستند که قابل تعمیرند اما از نظر اقتصادی، در آن ها تعمیر چندان به صرفه نیست. بنابراین در بسیاری اوقات نیاز به تعویض قطعات مک بوک وجود دارد. در این شرایط مهم است که کارشناس حتماً از بهترین قطعات موجود استفاده نماید. قطعات اصلی مک بوک همیشه بهترین انتخاب هستند. البته از نظر قیمتی گران تر از قطعات غیراصل هستند (که کاملاً طبیعی است) اما در عوض، عمر بالایی دارند و دوباره به راحتی خراب نمی شوند.

تعمیرات مک بوک

پس باید در هنگام مراجعه به متخصص تعمیرات مک بوک مطمئن شوید که حتماً از قطعات اصلی استفاده خواهد شد.

ایرادهای شایع

هر کدام از لپ تاپ های موجود در بازار درست مانند مک بوک دارای ایرادهای شایع هستند. به این معنا که برخی ایرادها در دستگاه ها بیش تر دیده می شوند. در این مورد هم تجربه ی متخصص تعمیرات مک بوک به کمک او خواهد آمد. او با کمک تجربه ی خود، بارها و بارها با ایرادات رو به رو شده و آن ها را به خوبی می شناسد. بنابراین در هنگام مواجه مجدد، به راحتی می تواند تشخیص دهد که ایراد از کجاست و یا چه قطعه ای باید عوض شود.

البته ما می گوییم که «به راحتی می تواند متوجه شود» اما باید دانست که این تجربه به «راحتی» به دست نیامده است. کارشناس تعمیرات مک بوک مانند هر متخصص دیگری دانش و تجربه ی خود را در طی سالیان سال کار عملی و مطالعه و تحقیق نظری به دست آورده است. و همین ها هم به او کمک می کند تا بتواند دستگاه را با کم ترین هزینه و بدون آسیب زدن به سایر بخش های دستگاه تعمیر کند.

نتیجه گیری

در این مطلب با مواردی آشنا شدیم که می تواند در تشخیص یک کارشناس و متخصص تعمیرات مک بوک از فرد بی تجربه و غیرمتخصص به ما کمک کند. من در طی چندین سال استفاده از مک بوک اپل، با تعمیرکاران مختلفی سر و کار داشته ام. در ابتدای این مطلب دو تا از بهترین ها را به شما معرفی کردم. شما می توانید به هر کدام که تمایل داشتید مراجعه نمایید و یا از طریق تماس با آن ها، متوجه شوید که کدام برای تعمیرات مک بوک شما مناسب تر هستند. علاوه بر این برای خرید مک بوک نیز می توانید وب سایت ایران مک بوک مراجعه نمایید.

مطلب مفید بود ؟

نتیجه امتیاز : 0 / 5. تعداد آرا : 0

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت