جستجو در تالاب

تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

مجموعه : رپورتاژ آگهی
تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

در یک دهه اخیر با رشد کسب و توسعه کسب و کارها در فضای مجازی شکل بازاریابی سنتی نیز تغییر کرده است، امروزه تولید محتوا یکی از ارزشمندترین راه های بازاریابی دیجیتال است و به آن توجه ویژه‌ای می‌شود. سفارش تولید محتوا می‌تواند یکی از راه‌های رونق بخشیدن به کسب و کارهای مجازی بوده و فرصت دیده شدن توسط کاربران هدف را برای هر کسب و کار ایجاد کند.

 

تولید محتوای سایت چیست؟

تولید محتوا انواع گوناگونی دارد که رایج ترین شکل تولید محتوا، تولید محتوای متنی است که بیشتر در سایت‌های اینترنتی کاربرد دارد. منظور از محتوای سایت ممکن است هر یک از انواع تولید محتوا شامل : محتوای متنی، محتوای صوتی، محتوای تصویری و یا محتوای اینفوگرافیک باشد.

 

محتوایی که برای یک سایت اینترنتی تهیه می‌شود، یک محتوای هدفمند است که با توجه به نیاز مخاطب و زمینه فعالیت سایت تهیه و تولید می‌شود. تولید محتوای سایت معمولا از نوع تولید محتوای متنی است.

 

با استفاده از اصول و قوانین سئو و رعایت آنها در تولید محتوا و کمک از الگوریتم های موتورهای جستجو، تلاش می‌شود تا یک محتوای خاص از یک سایت، رتبه مورد نیاز برای ورود به صفحه اول و لینک های اول نتایج جستجو را کسب کرده و در دید مخاطب هدف قرار گیرد. بنابراین تولید محتوای سایت دارای قوانین خاصی است که رعایت آنها باعث رشد سایت، بالاتر رفتن رتبه الکسا، ترافیک سایت و … می‌شود.

 

تولید برای محتوای اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار پرمخاطب است که فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ در آن می‌تواند بهترین قدم برای رسیدن به توسعه کسب و کار باشد. به همین دلیل تولید محتوای اینستاگرام یکی از مهمترین محتواها محسوب می‌شود. این شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر است، پس عمده محتوای آن از نوع محتوای تصویری شامل عکس، ویدئو کوتاه و بلند است. با این حال کپشن نویسی نیز نوعی تولید محتوای اینستاگرام محسوب می‌شود.

 

استفاده از امکانات دیگری که اینستاگرام در اختیار کاربران قرار می‌دهد نیز در دیده شدن پیج و محتوای شما تاثیرگذار است، به طور مثال استفاده از هشتگ‌ها، تشویق کاربران به فعالیت در پست‌ها، استفاده از قابلیت استوری و IGTV یا هایلایت‌ها و … . این شکل از فعالیت در اینستاگرام به دیده شدن یک پیج کاری اهمیت بالایی دارد. بنابراین نکته مهم اینجا است که تولید برای محتوای اینستاگرام باید هدفمند و برنامه‌ریزی شده باشد تا بتوان به نتیجه و دستاورد دلخواه که یکی از آنها حضور در صفحه اکسپلور اینستا و افزایش فالوور است، رسید.

 

تولید محتوای پادکست چیست؟

پادکست در واقع همان محتوای صوتی است. امروزه پادکست‌ها بسیار محبوب و مورد علاقه کاربران اینترنتی هستند. بنابراین می‌توان از این پتانسیل نیز برای دیده شدن محتوا و در نتیجه رسیدن به هدف مورد نظر که توسعه و پیشرفت کسب و کار است رسید.

برای تهیه پادکست حرفه‌ای نیاز به تجهیزات تولید محتوا دارید، هرچه این نوع از محتوا با کیفیت‌تر باشد کاربران بیشتری را به خود جذب خواهد کرد. بنابراین اگر قصد دارید که سفارش تولید محتوای پادکست داشته باشید بهتر است این کار را به یک گروه حرفه‌ای در ضبط صدا و همچنین آشنا به  مباحث تولید محتوا و اهداف سئو و … بسپارید. استفاده از این نوع محتوا در سایت‌های روانشناسی، سایت‌های آموزشی، کتاب صوتی و … بسیار کاربرد دارد.

 

تولید محتوای آنلاین فارسی چیست؟

منظور از تولید محتوای آنلاین به صورت فارسی، تهیه و تولید یک محتوا به زبان فارسی است. این محتوا می‌تواند یک مقاله نگاشته شده به زبان فارسی، یک پادکست فارسی و یا یک ویدئوی آموزشی به زبان فارسی باشد. از جمله مهمترین فاکتورهای تولید محتوای فارسی به شکل موفقیت آمیز آن است که تولید کننده به قوانین نگارش، واج آواها، جمله بندی، نکات دستوری در نگارش و شیوایی کلام، آشنایی با جملات محاوره‌ای، لهجه‌ها، مفاهیم و …. در تولید محتوای ویدئویی یا پادکست کاملا آشنایی داشته باشد.

 

تولید محتوا یک قدم بازاریابی برای جذب مخاطب است، بنابراین زبان یک تولید محتوا باعث می‌شود که آن محتوا به نوعی بومی سازی شده و تنها برای یک قوم یا ملیت خاص تهیه شود. پس توجه به فرهنگ‌ها، آداب، سنن و … در تهیه و تولید محتوای فارسی نقش بسیار مهمی در موفقیت آن خواهد داشت.

 

تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

تولید برای محتوای انگلیسی چیست؟

برای بسیاری از کسب و کارها که در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کنند، تولید محتوای انگلیسی در اولویت قرار می‌گیرد. چرا که انگلیسی یک زبان بین‌المللی است و راه ارتباط با کاربران خارج از ایران محسوب می‌شود. در مورد تولید محتوای انگلیسی نقش ترجمه در موفقیت محتوا بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

 

از آنجایی که محتوای انگلیسی برای یک شخص انگلیسی زبان نگاشته می‌شود، پس تسلط نسبی بر این زبان نمی‌تواند ملاک خوبی برای شروع تولید محتوای انگلیسی باشد. تولید محتوای انگلیسی باید به صورت نیتیو باشد، به این معنی که اگر یک شخص که زبان مادری او انگلیسی است محتوا را می‌بیند به خوبی بتواند آن را درک کرده و محتوا به لحاظ نگارش، رعایت نکات دستوری، کاربرد کلمات و جلمه‌بندی هیچ عیب و نقصی نداشته باشد.

 

برخی از تولید کنندگان محتوا تصور می‌کنند استفاده از نرم افزارهای ترجمه می تواند راه‌ خوبی برای تولید محتوای انگلیسی باشد. این در حالی است که انتقال بسیاری از عبارت‌ها و مفاهیم با ترجمه دستگاهی و اتوماتیک امکان‌پذیر نیست. شخصی که محتوای انگلیسی را تولید می کند باید به خوبی به زبان مبدأ و مقصد آشنایی داشته باشد و بتواند با شناخت دقیق از نوع جستجوی کاربران انگلیسی زبان، کلمات کلیدی کاربردی توسط آنها و … یک محتوای دقیق و برنامه‌ریزی شده و البته ارزشمند از نظر قوانین سئو تهیه کند.

 

تولید محتوای فریلنسری چیست؟

منظور از تولید محتوای فریلسنری، انجام کار محتوا به صورت دورکاری است. در این شکل از تولید محتوا نیاز به حضور فیزیکی کارشناس یا تولید کننده محتوا در دفتر کار نیست، این شخص می‌تواند به صورت دورکاری فعالیت خود را انجام دهد.

در تولید محتوای فریلنسری عواملی چون وقت شناسی، مسئولیت پذیری، تایید مهارت تولید کننده محتوا و منظم و دقیق بودن در ارائه محتواهای تولید شده نقش کلیدی در موفقیت نوع تولید محتوای فریلنسری دارد. از جمله مزایای تولید محتوا به صورت دورکاری برای کارفرما این است که می تواند از پتانسیل حضور کارشناسان تولید محتوا بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی استفاده کند.

برای تولید کنندگان محتوا نیز فعالیت در زمینه تولید محتوای فریلنسری امکان برنامه‌ریزی برای پرداختن به سایر مشاغل، کاهش هزینه‌های رفت و آمد، صرفه جویی در زمان و … را به همراه دارد.

 

تولید محتوای ارزان چیست؟

تولید محتوای ارزان می‌تواند یک چالش برای کسانی باشد که می خواهند سفارش تولید محتوا داشته باشند. همانطور که در ابتدا هم به صورت مختصر اشاره کردیم، یک محتوای تولید شده باید از قوانین و مقررات خاصی در تولید پیروی کرده باشد تا ارزشمند باشد، بنابراین ممکن است یک تیم از افراد مختلف از جمله تولید کننده محتوا، ویراستار برای ترجمه‌های متنی و پادکست، تدوینگر برای محتوای تصویری، طراح و کارشناس ادیت و ویرایش عکس و … برای تهیه یک محتوا در کنار هم فعالیت کنند. پس کاملا واضح است که یک محتوای ارزشمند مطمئنا از نظر قیمتی نیز خیلی ارزان نیست. بنابراین در صورتی که به دنبال یک محتوای تاثیرگذار، حرفه‌ای و هدفمند هستید باید دور تولید محتوای ارزان را خط بکشید.

 

البته بسیاری از تولیدکنندگان محتوا برای رقابت با سایر رقبا در این عرصه ممکن است قیمت‌های رقابتی برای تولید محتوا داشته باشند، که این به معنای تولید محتوای ارزان نیست بلکه دامنه حدودی قیمت‌ها کاملا مشخص است و بر اساس کیفیت محتوا در نظر گرفته می‌شود.

تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

محتوای تالیفی چیست؟

منظور از محتوای تالیفی یک محتوای نگاشته شده کاملا منحصر به فرد است. نگارش محتوا را می توان به چندین نوع مختلف تقسیم کرد. محتوای ترجمه شده، محتوای بازنویسی شده و محتوای تالیفی. گاهی اوقات محتوا را از روی سایر محتواهای موجود در اینترنت بازنویسی می‌کنند. گاهی نیز یک مقاله یا محتوا از زبان دیگری به زبان مقصد ترجمه می شود، اما در محتوای تالیفی شخص تولید کننده محتوا باید بعد از پژوهش و تحقیق در مورد عنوان محتوا، یک محتوا را به رشته تحریر در آورده و آنچه در ذهن دارد را بنویسد. به این شکل از تولید محتوا، محتوای تالیفی می‌گویند.

 

در تالیف محتوا علاوه بر استفاده از منابع گوناگون تلاش ذهنی و خلاقیت نویسنده نیز نقش مهمی در تولید محتوا دارند.  معمولا یک محتوای تالیفی زمان زیادی برای گردآوری و تولید نیاز دارد، همچنین برای انجام چنین محتوایی حتما نویسنده باید تحقیق و پژوهش‌های متعددی از منابع صحیح و معتبر انجام دهد و سپس با ذهنیت خود و افزودن تخصص و تجربه های شخصی محتوا را بنوسید. یک محتوای تالیفی در واقع محتوایی منحصر به فرد و دست اول است بنابراین می‌تواند بیشترین تاثیر را در هدفمندی محتوا داشته باشد و از نظر سئو نیز بهترین نوع تولید محتوای متنی است.

 

یکی دیگر از ویژگی‌های محتوای تالیف شده آن است که می توان در زمان‌های مختلف بخش هایی جدیدتری به آن افزود و آن را آپدیت کرد. محتوای تالیفی یک نوع محتوای کاملا متمایز است که می‌تواند نقش بسیار زیادی در جلب رضایت مخاطبین داشته باشد.

 

تولید برای محتوای ویراستاری

معمولا در یک کارگاه تولید محتوا یکی از قدم‌های تولید محتوا، ویرایش آن است. برای این کار یک ویراستار با تجربه کل محتوای نگارش شده را از نظر جمله بندی و رعایت نکات دستوری بررسی می‌کند و ایرادات نگارشی متن تولید شده را اصلاح می کند. روند ویراستاری برای تولید محتوای متنی یک قدم اساسی و ضروری محسوب می شود. چرا که هر نوع ایراد نگارشی از جمله غلط املایی، نامفهوم بودن جملات، رعایت نکردن نکات دستوری و نگارشی و … می‌تواند از نظر سئو به محتوا آسیب بزند.

ویرایش تولید محتوا یک گام بسیار مهم و ارزشمند در تولید محتوا محسوب می‌شود. در واقع یک ویراستار محتوا، متن محتوا را برای هدفی که دنبال می‌کند ویرایش می‌کند. بنابراین نیاز است که برای تولید یک محتوای حرفه‌ای و ارزشمند حتما قبل از انتشار ویراستاری روی آن انجام گیرد.

تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

محتوای ویروسی چیست؟

به محتوایی که توسط کاربران در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دست به دست می شود و در اختیار همگان قرار میگیرد محتوای ویروسی یا وایرال (Viral) گفته می شود. این نوع محتوا شکلی از محتوا است که با هدف بازاریابی محتوا و با توجه به استراتژی محتوا تولید می شود.

 

محتوای ویروسی می تواند یک ایمیل، پست وبلاگ، پست اینستاگرام، تلگرام یا هریک از شبکه های اجتماعی باشد. ضمن این که این محتوا می تواند ماهیت هریک از انواع محتوای متنی، تصویری، ویدئویی و صوتی را داشته باشد.

 

با توجه به زمینه کسب و کار و فعالیت آن یک محتوای وایرال یا ویروسی می تواند به عنوان یکی از راه های بازاریابی دیجیتال  مورد استفاده قرار گیرد و مخاطبان خاصی را هدف گیرد. از محتوای وایرال معمولا برای آگاهی مخاطبان و برندسازی استفاده می شود. همه چیز در استفاده از محتوای ویروسی بستگی به استراتژی تولید کننده و اهداف آن دارد.

 

ارزش تولید محتوای حرفه‌ای

همه هدف از تولید محتوا دیده شدن توسط مخاطب و جلب رضایت او است، پس باید تلاش شود تا محتوایی که تهیه می شود کاملا حرفه ای و بر اساس قوانین دیجیتال مارکتینگ تهیه شود. داشتن دانش کافی در این زمینه توسط تولید کننده محتوا از جمله اصول تولید محتوای هدفمند است. پس اگر قصد برون سپاری تولید محتوا را دارید باید با مجموعه ای که دارای رزومه قوی در تهیه انواع محتوا دارد همکاری کنید.

 

از جمله ویژگی‌های یک تیم تولید کننده محتوای قوی، نویسندگان مجرب، مترجمان حرفه ای، ویراستاران قوی و همچنین پشتیبانی عالی است، زمانی که شما چنین تیم تولید محتوایی در اختیار داشته باشید، مطمئنا می‌توانید خیلی زود در معرض دید مخاطبین و کاربران هدف قرار گرفته و با افزایش بازدید، افزایش فروش، کسب سود و موفقیت در توسعه کسب و کار همراه باشید.

 

گام اول برای فعالیت در رسانه‌ها و فضای مجازی و استفاده از پتانسیل آن برای رونق بخشیدن به کسب و کار تولید محتوای هدفمند و ارزشمند است، بنابراین هزینه تولید محتوا به عنوان یکی از روش های بازاریابی دیجیتال می‌تواند یک سرمایه گذاری مطمئن برای پیشرفت کاری شما باشد. الو محتوا یکی از بهترین مجموعه‌های تولید کننده انواع محتوا در فضای مجازی است که با همکاری کارشناسان تولید کننده محتوا و یک تیم ویراستاری تهیه و تولید محتوا ارائه تولید محتوای تضمین شده را برای کاربران امکان‌پذیر می‌سازد.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
بهتون قول میدم با دیدن این ویدیو تعجب می کنید!
بهتون قول میدم با دیدن این ویدیو تعجب می کنید!