جستجو در تالاب

تیر آهن چیست؟ (مزیت های تیر آهن)

مجموعه : رپورتاژ آگهی
تیر آهن چیست؟ (مزیت های تیر آهن)

تیر آهن یک نوع پروفیل ساختمانی است که برای ساخت اسکلت ساختمان استفاده می شود. این سازه از قابلیت های منحصر به فرد زیادی برخودار است .

 

به بهترین وجه ممکن تنش هایی که به اسکلت ساختمان وارد می شود را تحمل می کند. البته تیر آهن در حال حاضر در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود و میان آن ها از لحاظ کارایی تفاوت زیادی وجود دارد. از این رو برند هایی که در حوزه ساخت این سازه فعالیت می کنند مشخصات فنی آن ها را به طور دقیق روی محصولات خود درج می کنند تا افرادی که برای خرید آن به بازار مراجعه می کنند دچار اشتباه نشوند و بتوانند برای ساختمان خود یک تیر آهن مناسب انتخاب کنند.در صورتی که می خواهید تیرآهن خوب و قیمت تیرآهن مناسب بدست بیارید با ادامه این مطلب همراه باشید

 

 

برای ساختمان تیرآهن بهتره یا تیر چوبی؟

چوب و آهن از دیرباز در صنعت ساخت و ساز کاربرد داشته اند. اما با گذر زمان حضور چوب کم رنگ شد و سازه های فولادی جایگزین آن شدند. البته چوب نیز عملکرد خوبی دارد و نیرو های فشاری را تحمل می کند. اما طبیعتاً به پای سازه های فولادی نمی رسد و اگر در معرض عوامل مخربی مثل حشرات موزی نیزقرار بگیرد آسیب می بیند و کل ساختمان فرو می ریزد. به همین دلیل است که امروزه تیر آهن بیش تر مورد استفاده قرار می گیرد و تیر چوبی به حاشیه رانده شده است.

 

مزیت های تیر آهن

تیر آهن مزیت های زیادی دارد که مهم ترین آن ها به شرح ذیل است:

 

نصب آسان

یکی از مهم ترین مزیت های تیر آهن این است که ساختار آن به گونه ای طراحی شده که خیلی راحت نصب می شود و نیازی نیست زمان زیادی به نصب آن اختصاص داده شود.

 

مناسب بودن برای ارتفاعات

یکی دیگر از مزیت های تیر آهن این است که به راحتی می توان آن را به بالا ترین نقطه ساختمان انتقال داد و آن را نصب کرد.

 

انتخاب تیر آهن مناسب برای ساختمان

تیر آهن در حال حاضر در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود و به همین دلیل انتخاب تیر آهن مناسب کمی دشوار است. از این رو ما در این قسمت به نکاتی که در حین خرید این سازه باید مورد توجه قرار بگیرد اشاره می کنیم. این نکات عبارتند از:

 

وزن تیر آهن

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مؤلفه هایی که در حین خرید تیر آهن باید مورد توجه قرار بگیرد وزن آن است. توجه داشته باشید که وزن این سازه به اندازه هر شاخه و ضخامت آن بستگی دارد و تمام برند هایی که در حوزه ساخت این سازه فعالیت می کنند یک جدول وزنی جداگانه برای این محصول تدوین کرده اند. خریدار نیز باید طبق ساختار ساختمان این گزینه را انتخاب کند.

 

رنگ تیر آهن

یکی دیگر از نکاتی که در حین خرید تیر آهن باید مورد توجه قرار بگیرد رنگ تیر آهن است. رنگ این سازه در حالت استاندارد ترکیبی از خاکستری و سیاه است اما اگر در معرض رطوبت قرار بگیرد زنگ می زند و رنگ آن به زردی می رود.

 

قیمت تیر آهن

قیمت تیر آهن بر اساس مؤلفه های مختلفی تعیین می شود و از آن جایی که اکثر این مؤلفه ها ثبات ندارند و مدام تغییر می کنند این سازه در بازه های زمانی مختلف با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه می شود. به همین دلیل زمانی که افراد برای خرید آن به بازار مراجعه می کنند در محاسبه قیمت دقیق این سازه به مشکل بر می خورند. این در حالی است که قیمت این سازه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و خریدار باید اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشد. به همین دلیل ما در این قسمت به برخی از مؤلفه هایی که بر قیمت این سازه فولادی تأثیر می گذارند اشاره می کنیم:

 

قیمت مواد اولیه

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در حین محاسبه قیمت تیر آهن مورد توجه قرار می گیرد قیمت مواد اولیه است که آن هم به دلیل نوسان های گاه بی گاه بازار تغییر می کند.

 

نرخ ارز

یکی دیگر از موضوعاتی که بر قیمت تیر آهن تأثیر می گذارد نرخ ارز است که طبق شرایط اقتصادی جهان تعیین می شود و هر چند وقت یک بار نیز تغییر می کند.

 

سایز

مؤلفه دیگری که در حین تعیین قیمت تیر آهن مورد توجه قرار می گیرد سایز و ابعاد آن است.

 

نوع تیر آهن

موضوعی دیگری که بر قیمت تیر آهن تأثیر می گذارد نوع آن است. مثلاً قیمت تیر آهن معمولی با قیمت تیر آهن هاش متفاوت است چرا که هر کدام از این سازه ها ویژگی های خاصی دارند و برای بخش مشخصی از ساختمان طراحی شده اند.

 

خرید تیر آهن استاندارد

برای خرید تیر آهن به مراکز معتبر مراجعه کنید تا بتوانید بهترین نمونه این محصول را با قیمتی مناسب خریداری کنید. در ضمن حتماً قبل از این که برای خرید اقدام کنید با یک کارشناس مشورت کنید تا بهترین تیر آهن را خریداری کنید و در حین استفاده از آن به مشکل بر نخورید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی دختر بچه نابغه در سرعت محاسبات اعداد بالا
کلیپ دیدنی دختر بچه نابغه در سرعت محاسبات اعداد بالا