7 قانون مهم قبل از خرید زیورآلات + نکاتی برای خرید جواهرات

مجموعه : رپورتاژ آگهی
7 قانون مهم قبل از خرید زیورآلات + نکاتی برای خرید جواهرات

قبل از انتخاب زیورآلات به این نکات توجه کنید !

برای خرید جواهرات و زیورآلات باید حتماً این نکات مهم را مورد بررسی قرار دهید تا بهترین را انتخاب نمایید.

 

گروه مد و زیبایی تالاب: به ظاهر کوچک اکسسوری‌ها نگاه نکنید، همین کوچک‌هاي‌ دوست‌داشتنی در تغییر دادن استایل نقش بزرگی ایفا می کنند؛ به شرطی که دقیقا بدانید چه مدل اکسسوری بشما می آید و کدام برعکس عمل میکند. دراین مقاله با بعضی قوانین انتخاب اکسسوری‌ها بیشتر آشنا می شوید.

 

طلا بیندازم یا نقره؟

یکی از مهمترین نکاتی که باید هنگام انتخاب اکسسوری به ان توجه داشته باشید تناژ پوستتان است. طبق معمول تناژ پوست رابه سه دسته سرد، گرم و خنثی تقسیم میکنند. اگر تناژ پوستتان گرم است، بهتر است از زیورآلات طلا استفاده کنید؛ اما اگر تناژ پوستتان سرد بود بهتر است سراغ طلای سفید یا زیورآلات نقره بروید. اگر تناژ پوست شما خنثی است؛ هم نقره بشما می آید و هم طلا. برای تشخیص تناژ پوستتان از روش‌هاي‌ متنوعی از جمله دو روش ساده زیر استفاده کنید:

 

در نور طبیعی خورشید به رنگ رگ‌هاي‌ مچ دستتان نگاه کنید. اگر به سبزی میزنند، تناژ پوست شما گرم است و اگر به آبی می زنند، پوست سردی دارید. اگر نمیتوانید تشخیص دهید رنگ رگ‌هایتان بیشتر سبز یا آبی است، پوست شما خنثی است.

 

یک کاغذ سفید را در نور طبیعی خورشید کنار صورتتان بگیرید. اگر در مقایسه با رنگ کاغذ، پوستتان به سرخی یا صورتی زد، تناژ پوستتان سرد است و اگر به زیتونی یا زردی زد، پوست گرمی دارید.

 

یک فویل طلایی و یک فویل نقره‌اي یا حتی زیورآلاتی از جنس طلا و نقره را کنار دستتان بگیرید و ببینید کدام بشما بیشتر می آیند. سپس بر اساس قانونی که پیشتر گفته شد، عمل کنید.

 

7 قانون مهم قبل از خرید زیورآلات + نکاتی برای خرید جواهرات

کدام انگشتر برایم مناسب است؟

هر وقت که نوبت به انتخاب انگشتر میرسد، علاوه بر این که باید دقت کنید به رنگ پوستتان بیاید؛ حتماً باید به نکات زیر هم توجه کنید:

 

افرادی که انگشت‌هاي‌ کوتاه دارند، نباید از انگشترهایی استفاده کنند که قطرشان زیاد است. همچنین افرادی که دست‌هایشان توپُر است هم نباید سراغ انگشترهایی با ضخامت زیاد بروند. این مدل انگشترها باعث میشوند انگشت‌هایتان کوتاه‌تر بنظر برسند.

 

بهتر است افرادی که انگشت‌هاي‌ کشیده دارند تا حد امکان سراغ استفاده از انگشترهای باریک نروند. انگشترهای متوسط و حتی پهن برای انگشت‌هاي‌ ان‌ها جلوه بیشتری دارد.

 

خوب است اگر انگشتر نگین‌دار به دست میکنید، بین رنگ نگین ان و لباسی که میپوشید هماهنگی وجود داشته باشد.

 

سراغ کدام گردنبند بروم؟

برای انتخاب گردنبندی که بشما بیاید؛ بهتر است به دو نکته اساسی دقت داشته باشید:

اندازه گردن

فرم یقه لباس

 

اندازه گردن:

اگر گردنتان کوتاه است یا چاق بنظر می رسد، بهتر است سراغ گردنبندهای نازک با قد متوسط بروید. به هیچ عنوان نباید از گردنبندهای چوکر Choker یا طوق گردن استفاده کنید، چون گردنتان را کوتاه‌تر نشان خواهد داد.

 

اگر گردنتان بلند یا متوسط است می توانید سراغ انواع گردنبند و پلاک طلا یا بدل بروید که سایزهای متنوعی دارند. چوکر گردن‌هاي‌ بلند را متناسب‌تر نشان میدهد. در مورد گردن‌هاي‌ متوسط یا کشیده ممنوعیتی برای سایز یا قطر گردنبند وجود ندارد. اتفاقا اگر گردنبند کمی ضخیم باشد مشکلی به وجود نخواهد آورد و به تناسب بیشتر کمک خواهد کرد.

 

توجه داشته باشید اندازه پلاک یا آویز گردنبند هم باید به تناسب با سایز گردن انتخاب شود و از قانون بالا تبعیت کند. به عبارت دیگر پلاک‌ها و آویزهای ظریف و کوچک برای گردن‌هاي‌ کوتاه‌تر مناسب هستند و برعکس.

 

یقه لباس:

فرم یقه لباس درکنار اندازه گردن، عاملی بسیار تعیین‌کننده برای انتخاب گردنبند است. بطور کلی قانون انتخاب گردنبندها بر اساس فرم یقه این‌طور است:

 

اگر یقه به شکل خط صاف بالای ترقوه قرار میگیرد، بهتر است گردنبند نیندازید یا گردنبندی بیندازید که متوسط باشد.

 

با یقه باز، استفاده از گردنبند بلند مجاز است و هر چه یقه بسته‌تر شود، زنجیر گردنبند هم کوتاه‌تر خواهد شد؛ مگر این که یقه اسکی پوشیده باشید. دراین صورت بهتر است گردنبندی بیندازید که بلند باشد.

 

اگر دور یقه لباسی تزئینات و زرق و برق دارد، بهتر است درکنار ان از گردنبند استفاده نکنید؛ مگر این که یقه خیلی باز باشد و گردنبند کوتاه و فاصله بین این دو زیاد.

 

7 قانون مهم قبل از خرید زیورآلات + نکاتی برای خرید جواهرات

قانون استفاده از گوشواره

وقتی قصد انتخاب گوشواره دارید، بهتر است هم به فرم لاله گوشتان دقت کنید و هم به اندازه گردنتان.

 

توجه به فرم لاله گوش:

کسانی که لاله گوش کوچکی دارند یا این که لاله گوششان فرم چسبیده دارد، بهتر است سراغ استفاده از گوشواره‌هاي‌ بزرگ و چسبان نروند. استفاده از _گوشواره‌هاي‌ بزرگ که بتواند لاله گوش را پنهان کند، برای افرادی بهتر است که لاله گوش بزرگی دارند.

 

اگر لاله گوشتان متوسط است با خیال آسان از هر سایز گوشواره‌اي که دوست دارید استفاده کنید.

 

توجه به اندازه گردن:

استفاده از گوشواره‌هاي‌ آویز و بلند برای گردن‌هاي‌ متوسط و کشیده توصیه می شود؛ در‌حالیکه استفاده از گوشواره‌هاي‌ کوتاهتر یا میخی برای گردن‌هاي‌ کوتاه مناسب‌تر است. اگر گردنتان کوتاه است و دوست دارید گوشواره آویز و بلند داشته باشید، بهتر است سراغ یقه‌هاي‌ گرد و چسبان نروید و برعکس عمل کنید.

 

کدام دستبند و النگو را انتخاب کنم؟

قانون استفاده از دستبند و النگو همدست کمی از قوانین مربوط به انگشتر ندارد. کسانی که مچ دستشان ظریف است؛ اما دست‌هاي‌ کشیده‌اي دارند میتوانند از انواع سایزهای دستبند یا النگو استفاده کنند و اگر سایز این اکسسوری‌هاي‌ بزرگ باشد هم به ان‌ها می آید. اگر مچ دست کسی خیلی توپُر باشد، بهتر است از دستبندهای نازک استفاده نکند و سراغ سایزهای متوسط برود.

 

نکته: داشتن یک النگوی پهن شیک‌تر از به دست کردن چند النگوی هم‌شکل و نازک است. استفاده از چند النگو درکنار هم در صورتی زیباست که هم‌شکل هم نباشند؛ اما به هم بیایند.

 

توصیه به زوج‌ها

ست کردن زیورآلاتی مثل انواع انگشتر طلای زنانه و مردانه یا دستبند اینروزها بین زوج‌ها زیاد دیده می شود. دقت داشته باشید که با توجه به نکات بالا، تنها کافی نیست فرم زیورآلاتتان رابا هم ست کنید؛ بلکه لازم است به مجموعه نکات بالا درکنار هم نگاه کنید و سپس دست به انتخاب بزنید.

 

همه ی یا هیچ!

اگر شما هم جزو کسانی هستید که از قانون «همه ی یا هیچ» در انتخاب زیورآلاتتان استفاده می کنید، بهتر است هر چه زودتر این قانون را کنار بگذارید. برای شیک بودن نیازی نیست از همه ی زیورآلات درکنار هم استفاده کرد.

 

برای مثال لازم نیست وقتی به یک مهمانی دعوت شدید حتماً گوشواره، دستبند، انگشتر و گردنبند را کنار هم قرار دهید. ممکن است انگشتر تکی داشته باشید که به شدت زیبا باشد و گوشواره‌هایي که به ان بیاید. بهمین دو تکه زیورآلات قناعت کنید و استایلتان را زیباتر کنید. توصیه کوکو شنل Coco Chanel را دستکم نگیرید که اعتقاد داشت باید قبل از بیرون رفتن از خانه یک‌بار جلوی آینه ایستاد و اکسسوری‌هاي‌ اضافه را از خود جدا کرد.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ اتفاقات خنده دار و بامزه سال 2023
کلیپ اتفاقات خنده دار و بامزه سال 2023