خرید مودم فیبر نوری با بهترین قیمت

مجموعه : رپورتاژ آگهی
خرید مودم فیبر نوری با بهترین قیمت

مودم فیبر نوری یکی از اجزای شبکه فیبر نوری و از نوع اکتیو به شمار می‌آید. این دستگاه عنصری ضروری برای دسترسی و استفاده از اینترنت فیبر نوری است. پشتیبانی این نوع مودم ها از چندین پورت، این امکان را فراهم می‌کند تا از آنها برای راه اندازی شبکه های اینترنت در راستای استفاده همزمان چندین نفر بهره مند شد.

 

مودم فیبر نوری چیست ؟

در حالت عادی شبکه های پسیونوری به عنوان زیرساخت این خط ارتباطی هستند و این دستگاه های اکتیونوری اند که در دو سوی خط قرار دارند. در یک طرف و در اتاق سرور یا مرکز مخابراتی دستگاه OLT  (سرواژه Optical Line Terminal )راه اندازی می شود به عنوان لاین ترمینال پان (PON) در یک ساختمان نصب می شود و مسئولیت راه اندازی کل شبکه را دارد.

 

از سوی دیگر در سمت مشترک، عنصر اکتیو شبکه، مودم فیبر نوری است که امروزه به عنوان یکی از تجهیزات مدرن جهت اتصال به اینترنت پرسرعت به کار می‌آید. به عبارت بهتر کابل فیبر نوری شبکه از طریق این دستگاه ها به مشترک می‌رسد. درست است که دسترسی به اینترنت فیبر نوری هزینه‌ زیادی در پی دارد، اما سرعت و پهنای باند حاصل تاحدی بالاست که بسیاری از کسب و کارها را متقاعدبه راه اندازی می‌کند.

 

شاید هزینه راه اندازی شبکه فیبر نوری کمی بالا به نظر برسد، اما سرعت و پهنای باند حاصل شده به حدی بالاست که معمولا رضایت عموم کسب و کارها را جلب می کند.

 

در حالت کلی دو مدل مودم فیبر نوری داریم که هر کی استفاده های منحصر به خود را دارد. این دو عبارتند از  ONT و ONU. با این وجود تفاوت های این دو آنچنان به چشم نمی آید، به طوری که عموم افراد این دو محصول را با هم اشتباه می گیرند.

 

هر دو محصول در سمت مشترک در شبکه ای مبتنی بر کابل فیبر نوری برای دسترسی به انواع محتوای صوتی و تصویری استفاده می شود. بهره گیری از مودم های فیبر نوری به افزایش کیفیت سرویس هایی نظیر IPTV، گیمینگ آنلاین و استریمینگ منجر می شود. در ادامه در نگاهی گذرا به انواع مودم های فیبر نوری خواهیم پرداخت.

 

انواع مودم فیبر نوری چیست؟

پیش از این به دو مدل اصلی مودم فیبر نوری اشاره کردیم، اما این دو چه تفاوتی با هم دارند؟ در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت، اما به طور خلاصه باید گفت روتر ONT در ارتباطات FTTH و مودم ONU در ارتباطات FTTB کاربرد بیشتری دارند.

 

مودم فیبر نوری ONT

ONT درواقع سرواژه عبارت Optical Network Terminal است. اما این مدل از موردم های فیبر نوری چیست و ویژگی هایی دارد؟ این نوع مودم اینترنت فیبر نوری عملکرد بهتری در ارائه انواع دیتای صوتی و ویدیویی دارد. عموما مجتمع های مسکونی و شرکت ها از این نوع مودم بیشتر استفاده می کنند.

شبکه های فیبری FTTH که مخفف شده Fiber To The Home است در واقع وظیفه تامین پهنای باند گسترده مورد نیاز برای دفاتر شرکت های کوچک یا نهادهای اداری و همچنین واحدهای خانگی در مجتمع های مسکونی را برعهده دارد. علاوه بر دسترسی به صورت بی سیم با پهنای باند بالا، از مهمترین مزایای استفاده از این نوع مودم ها باید به موارد زیر اشاره کرد:

امکان تنظیم از راه دور و بدون نیاز به حضور فیزیکی به لطف کانفیک Play And Plug

استفاده از پورت‌های POTS برای تست دستگاه از راه دور

کنترل و نظارت End-to-End لینک‌ها

کاهش ۲۵ درصدی مصرف برق به دلیل استفاده از تراشه‌های SOC

 

مودم فیبر نوری ONU

این مدل از مودم های فیبر نوری نیز برای استفاده خانگی و اداری توصیه می شود. مشترکان خانگی و صاحبان کسب و کارهای کوچم از جدی ترین مشتریان برای خرید مودم فیبر نوری هستند. با ارائه بستری مناسب و با هدف ارائه خدمات پهنای باند و امکان ارسال چندین سیگنال روی یک خط انتقال، به طور همزمان،  در کنار امکان ارائه قابلیت هایی نظیر VOIP بر روی شبکه FTTB ، به گزینه ایده آلی برای کاربران مجمع‌های مسکونی بزرگ و کسب و کارها بدل می شود.

قابلیت خوب این دسته از مودم ها و مقاومت بالای آن ها در مقابل شرایط جوی سخت سبب می شود تا بتوان از این دسته از مودم ها در فضاهای داخلی، خارجی و در موقعیت های مختلفی در منزل از داخل کابینت ها گرفته تا هر جای دیگری استفاده کرد. از سویی مصرف انرژی قابل قبول، امنیت بالا و سروصدای کمتر آن ها را به گزینه پرطرفداری برای کاربران بدل کردن است. به علاوه کانفیگ کردن مدل‌های ONU نیز بدون حضور فیزیکی و به صورت Plug And Play انجام می‌پذیرد.

 

تفاوت مودم های ONT و ONU

در حالت کلی و همانطور که پیش از این نیز گفتیم ONT برای استفاده در FTTH و ONU برای ارتباطات FTTB استفاده می شود. نکته دیگر اینکه معمولا دستگاه های ONU پورت های بیشتری دارند.به همین دلیل از این مدل مودم ها بیشتر در استفاده های غیرمسکونی برای ساپورت کردن مشترکان بیشتر استفاده می شود.

 

خرید آنلاین مودم فیبر نوری

مجموعه بانک فیبر نوری به عنوان یکی از معتبرترین و باسابقه‌ترین عناصرفعال در حوزه اجرای شبکه فیبر نوری در ایران است. هدف آنها علاوه بر بالابردن دانش مهندسی در سطح جامعه، تامین تجهیزات شبکه  فیبر نوری از قبیل مودم فیبر نوری با بالاترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت برای مصرف‌کنندگان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید مودم فیبر نوری می‌توانید به سایت https://fiberopticbank.com سر بزنید.

جدیدترین مطالب سایت