چرا امروزه خرید یو پی اس خانگی یک ضرورت است؟

مجموعه : رپورتاژ آگهی
چرا امروزه خرید یو پی اس خانگی یک ضرورت است؟

دستگاه یو پی اس با قرار گرفتن بین تجهیزات الکتریکی و جریان برق شهری از رسیدن نویز و نوسان به این تجهیزات جلوگیری کرده و در مواقع قطعی برق نیروی موردنیاز آنها را تأمین می‌کند. امروزه با افزایش مشاغل اینترنتی و آنلاین و قیمت تجهیزات الکتریکی خرید یو پی اس خانگی و یا تک فاز  به یک ضرورت تبدیل شده است.

 

نحوه عملکرد یو پی اس به این صورت است که با کمک باتری ups موجود در آن نیروی برق را ذخیره کرده و در شرایط اضطراری در اختیار تجهیزات متصل به خود قرار می‌دهد. امروزه مشکلات مختلف مانند قطعی‌های مکرر برق، وجود نویز و نوسان، کاهش ناگهانی ولتاژ و غیره موجب افزایش حجم خرید یو پی اس در بازارهای داخلی شده است.

 

مزایای خرید یو پی اس خانگی چیست؟

خرید یو پی اس خانگی

 • حفاظت
  وجود مشکلات مختلف مانند نوسان، افت ولتاژ، نویز و غیره ممکن است به تجهیزات الکتریکی شما خسارت وارد کند و جهت حفاظت از آنها خرید یو پی اس خانگی ضروری است.
 • حفظ اطلاعات
  با افزایش مشاغل خانگی حجم استفاده از کامپیوترهای خانگی بیشتر شده که توسط دستگاه یو پی اس می‌توان مانع از دست رفتن اطلاعات آنها در زمان قطعی برق شد.
 • عملکرد بی صدا
  در گذشته از ژنراتورها برای تأمین نیروی برق استفاده می‌شد که به دلیل آلودگی صوتی امکان استفاده از آنها در منازل وجود ندارد ولی یو پی اس خانگی عملکردی کاملاً بی‌صدا داشته و در محیط‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.
 • استمرار عملیات
  خرید ups خانگی به شما این امکان را می‌دهد که در زمان قطعی برق تجهیزات الکتریکی شما به فعالیت خود ادامه دهند که این موضوع سبب افزایش بهره‌وری آنها می‌گردد.
 • قیمت پایین تر ups خانگی نسبت به تجهیزات الکتریکی
  تجهیزات الکتریکی مختلفی در منازل وجود دارد که وجود نوسان و قطعی‌های مکرر می‌تواند به آنها آسیب بزند ولی دستگاه یو پی اس مانع آسیب می‌گردد.

 

انواع ups 

انواع یو پی اس بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند نوع تکنولوژی، چگونگی انتقال جریان و میزان مصرف انرژی به دسته‌های گوناگونی تقسیم می‌شوند که شناخت آنها قبل از خرید ups از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

یو پی اس آنلاین

یو پی اس آنلاین همواره در حالت اکتیو قرار دارد و زمان تأخیر انتقال انرژی در آن برابر صفر است. این دستگاه از یک مبدل تشکیل شده است که همواره در حالت فعال قرار داشته و منبع انرژی خود را از جریان DC می‌گیرد. قیمت یو پی اس آنلاین بیشتر از دیگر انواع این دستگاه است و به همین دلیل حجم خرید آن کمتر است.

 

یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین ارزان‌ترین نوع این دستگاه است که در مواقع اتصال دستگاه به برق شهری نیروی خود را از طریق آن تأمین کند و درصورتی‌که برق شهری قطع شده یا با نوسان شدید مواجه شود یو پی اس نیروی باتری را در اختیار متصل به خود قرار می‌دهد. البته با توجه به اینکه مدت زمان سوئیچ حدوداً 8 میلی‌ثانیه است ممکن است تجهیزات دچار خاموشی یا راه‌اندازی مجدد شوند.

 

یو پی اس لاین اینتراکتیو

یو پی اس اینتراکتیو ترکیبی از یو پی اس آنلاین و آفلاین می‌باشد. نحوه عملکرد این دستگاه به‌گونه‌ای است که در صورت در اختیار داشتن برق شهری از آن استفاده کرده و درصورتی‌که منبع تغذیه اصلی در دسترس نباشد اینورتر نیروی باتری را به سمت خروجی هدایت می‌کند. یو پی اس لاین اینتراکتیو دارای عملکرد و دقت مطلوبی می‌باشد و به دلیل قیمت پایین‌تر آن نسبت به دستگاه آنلاین موردتوجه کسب‌وکارهای کوچک و منازل قرار گرفته است.

 

نحوه عملکرد UPS به چه صورت است؟

خرید UPS برای منازل و شرکت‌های کوچک که قصد دارند از تجهیزات الکتریکی خود محافظت کنند بسیار مناسب است. نحوه عملکرد انواع یو پی اس با توجه به تکنولوژی آنها فرق دارد ولی در حالت کلی انرژی موردنیاز باتری یو پی اس از طریق برق تک فاز شهری تأمین می‌گردد و پس از قطع جریان برق این انرژی را در اختیار تجهیزات متصل به خود قرار می‌دهد. به این نکته توجه داشته باشید که در صورت افزایش تعداد تجهیزات متصل به دستگاه یو پی اس مدت‌زمان پشتیبانی آن کمتر می‌شود.

 

نکات قابل توجه قبل از خرید بهترین UPS

نکات قابل توجه قبل از خرید بهترین UPS

 • توان یو پی اس
  به‌صورت کلی توان یو پی اس خانگی کم بوده و اکثر آنها با توان ۱kva تا ۳kva عرضه می‌شوند. بسیاری از یو پی اس های خانگی بین 1000 تا 2000 ولت آمپر توان دارند و می‌توانند حدوداً 2 تا 4 ساعت انرژی موردنیاز تجهیزات متصل به خود را تأمین کنند.
 • ابعاد و وزن
  به‌طورمعمول ابعاد یو پی اس خانگی کوچک بوده و وزن کمی دارد تا بتوان در منازلی که مشکل محدودیت فضا وجود دارد به‌راحتی از آن استفاده کرد.
 • نوع باتری
  اکثر یو پی اس های خانگی دارای باتری سیلد اسید می‌باشند ولی مصرف‌کننده می‌تواند بر اساس نیاز و بودجه خود باتری یو پی اس موردنیاز خود را انتخاب کند.
 • بار مصرفی
  بار مصرفی یو پی اس بر اساس تعداد تجهیزات متصل به این دستگاه و توان آنها تعیین می‌گردد. توجه کنید که هرچه توان و تعداد تجهیزات بیشتر باشد می‌بایست نسبت به خرید یو پی اس خانگی با ظرفیت بیشتر اقدام کرد.

 

نتیجه‌گیری

در پاسخ به سوال چرا امروزه خرید یو پی اس خانگی یک ضرورت است باید گفت که اخیرا با بالا رفتن هزینه خرید لوازم الکتریکی، افزایش مشاغل اینترنتی و آنلاین شاپ ها و قطعی‌های مکرر برق تقاضا خرید این دستگاه نیز افزایش پیدا کرده است. البته شما جهت خرید یو پی اس برای خانه نیاز به دریافت مشاوره تخصصی دارید تا بتوانید نسبت به بودجه و تجهیزاتی که قصد اتصال آنها به دستگاه خود را دارید خرید مناسبی داشته باشید و در این زمینه تنها مطالعه این مقاله به شما کمک نمی‌کند.

 

شرکت‌های مختلفی در زمینه فروش اینترنتی یو پی اس آنلاین فعالیت داشته و این محصول را در انواع و برندهای متعددی عرضه می‌کنند. مهندسی و بازرگانی هانیکا یکی از بزرگترین مراکز معتبر و رسمی در کشور به‌شمار می‌رود که در زمینه فروش این محصول در برندهای متنوع همراه با گارانتی معتبر و قیمت مناسب فعال است. شما می‌توانید از طریق وب‌سایت رسمی این شرکت با کارشناسان آن ارتباط مستقیم برقرار کرده و پس از دریافت مشاوره رایگان اقدام به خرید یو پی اس با قیمت مناسب بدون دخالت واسطه نمایید.

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت
شخصی با لباس فضانوردان در تهران (فیلم)
شخصی با لباس فضانوردان در تهران (فیلم)