هزینه های کلیدی دانشجویان برای زندگی در کانادا

مجموعه : رپورتاژ آگهی
هزینه های کلیدی دانشجویان برای زندگی در کانادا

با توجه به امکانات رفاهی و زیبایی های بی شمار کانادا، هزینه زندگی در کانادا به نسبت برخی از کشورهای مدرن اروپایی و آمریکایی بسیار پایین تر است. البته از آنجایی که تورم به طور چشم گیری در سطح جهانی افزایش یافته است، هزینه زندگی در کانادا نیز تقریبا دو برابر شده است.

 

البته لازم به ذکر است که، اگر زوجی هستید که در کانادا زندگی می کنید، هزینه زندگی در این کشور بسیار بالاتر از سایر کشورهای آمریکایی خواهد بود. البته نگران نباشید زیرا، با توجه به هزینه های بالای زندگی در برخی از بخش ها، میزان درآمد ماهیانه نیز در این کشور نسبتا بالا می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص هزینه زندگی در کانادا، ما را در این مقاله که با هم فکری مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه و ارائه شده همراهی فرمایید.

 

از سوی دیگر، در حالی که کانادا ارزان ترین کشور برای زندگی مهاجران به شمار نمی رود، گران ترین کشور نیز برای زندگی نمی باشد. زیرا چیزهایی مانند مراقبت های بهداشتی رایگان این کشور را بسیار ارزان تر از سایر کشورهای جهان می کند. اما بزرگترین تفاوت در هزینه زندگی در کانادا با سایر نقاط جهان، تمایل دولت این کشور برای دریافت مالیات بیش از از حد از شهروندان می باشد.

 

البته این مالیات های اخذ شده به کانادا کمک کرده است تا یکی از پایدارترین اقتصاد های جهان را داشته باشد. در نهایت اینکه، در بین 260 کشور مختلف جهان، کانادا به عنوان بیست و سومین کشور گران قیمت جهان برای زندگی در رتبه بندی جهانی قرار گرفته است.

 

مقایسه هزینه زندگی در کانادا با آمریکا

وقتی صحبت از هزینه زندگی در کانادا یا آمریکا می شود، یا اینکه صحبت از مقایسه هزینه زندگی در این دو کشور می شود بررسی ها بسیار نزدیک خواهد بود. البته لازم به ذکر است که، هزینه زندگی در هر کشور به این بستگی دارد که شما در یک شهر بزرگ زندگی می کنید یا در یک شهر کوچک سکونت دارید. به طور مثال، هزینه زندگی در شهرهای بزرگ کانادا و آمریکا به نسبت سایر شهرهای این کشورها بسیار بالاتر خواهد بود. یکی دیگر از عامل کلیدی در تعیین اینکه کدام کشور ارزان تر است، هزینه مراقبت های بهداشتی می باشد.

 

در حالی که کانادایی ها تقریبا $5000 (دلار کانادا) در سال به عنوان حق بیمه پزشکی طولانی پرداخت می کنند. اما میانگین آمریکایی ها $8650 (دلار کانادا) در سال می باشد. کانادایی ها همچنین دارای مراقبت های بهداشتی رایگان هستند.

 

برای مقایسه دقیق تر در خصوص هزینه زندگی در کانادا و آمریکا می توانید به مواری که در تصویر زیر به آنها اشاره شده توجه فرمایید:

 

هزینه زندگی در کانادا در بخش حمل و نقل

یکی از اصلی ترین بخش ها که همواره قسمت عمده ای از بودجه ماهانه افراد را در این کشور تشکیل می دهد، هزینه زندگی در کانادا در بخش حمل و نقل می باشد. زیرا هزینه حمل و نقل در کانادا به دلیل بالا بودن هزینه سوخت در این کشور به نسبت برخی از کشورهای مدرن جهان بسیار بالاتر می باشد. به طور متوسط شهروندان این کشور ماهانه حدود $990(دلار کانادا) برای هزینه های حمل و نقل در کانادا در بخش های گوناگون هزینه می کنند.

 

البته لازم به ذکر است که هزینه زندگی در کانادا به ویژه در بخش حمل و نقل، بسته به محل اقامت شهروندان در این کشور متفاوت خواهد بود. زیرا در حالی که، بسیاری از مناطق کانادا بسیار مناسب حمل و نقل هستند، مناطق زیادی نیز وجود دارند که هزینه حمل و نقل پایین تری دارند. به طور کلی هزینه های حمل و نقل در کانادا شامل موارد زیر می شوند:

 

هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان بین المللی

به دلیل زیرساخت های آموزشی مطلوب در کانادا، هر ساله دانشجویان بین المللی بی شماری از نقاط مختلف جهان به این کشور مهاجرت می کنند. به همین جهت بررسی هزینه زندگی در کانادا یکی از مهمترین موارد قبل از اعزام به این کشور جهت تحصیل می باشد. یکی از مهمترین دلایل دانشجویان بین المللی برای مهاجرت به کانادا نیز هزینه زندگی مقرون به صرفه به ویژه برای دانشجویان بین المللی می باشد. زیرا دولت کانادا با همکاری دانشگاه های این کشور تخفیفات ویژه دانشجویی را در سراسر کانادا به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. اما به طور کلی دانشجویان بین المللی باید برای هزینه های زندگی از جمله مسکن، غذا، آب و برق، حمل و نقل و سرگرمی آماده باشند.

 

در جدول زیر می توانید با برخی از مهمترین بخش ها در هزینه های زندگی دانشجویان در کانادا آشنا شوید:

در نموداری که در این بخش از مقاله تهیه و ارائه شده، می توانید به تفکیک هزینه های رایج زندگی دانشجویان در کانادا بپردازید:

هزینه زندگی در تورنتو کانادا

یکی از پر هزینه ترین شهرهای کانادا برای زندگی، شهر تورنتو می باشد، این شهر با وجود امکانات فوق پیشرفته که به شهروندان خود ارائه می دهد، هزینه زندگی نسبتا بالایی دارد. اگر به عنوان یک فرد مجرد قصد ادامه زندگی در تورنتو را دارید، باید به این نکته توجه فرمایید که هزینه زندگی در تورنتو بسیار بالاتر از سایر شهرهای این کشور می باشد. این امر به این دلیل است که، تورنتو یکی از گران ترین شهرهای کانادا می باشد. به طور مثال، هزینه اجاره اقامتگاه در این شهر 28% بالاتر از شهر اونتاریو می باشد. هزینه زندگی در این شهر به طور متوسط 5790$ (دلار کانادا) می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشت در خصوص هزینه زندگی در کانادا با مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت