مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 29 اسفند 1402

دانشگاه های برتر در انگلستان کدام اند؟

دانشگاه های برتر در انگلستان کدام اند؟

کشور انگلستان یکی از کشور های مناسب برای تحصیل و آموزش می باشد. این کشور دارای سیستم آموزشی با کیفیت و مناسبی است و همین امر نیز موجب محبوبیت آن نزد دانشجویان شده است. از آنجایی که سطح علمی دانشگاه های این کشور بالاست، دانشجویان بین المللی زیادی قصد دارند تا در دانشگاه های انگلیس تحصیل نمایند. موضوعات مهمی که برای دانشجویان بین المللی حائز اهمیت است، هزینه های زندگی، هزینه تحصیل، چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه ها، مدارک مورد نیاز و… می باشد.

از آنجایی که رقابت برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان بسیار زیاد است، دانشجویان باید بدون فوت وقت در صورتی که شرایط لازم را جهت اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور داشتند، اقدامات لازم را انجام دهند. از آنجایی که تحصیل در دانشگاه های برتر در جهان آرزوی هر دانشجویی است، قطعا این تصمیم سختی های منحصر به خود را نیز داراست. از آنجایی که برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس، دانشجویان باید اطلاعات و آگاهی مناسبی را از شرایط، قوانین و محدودیت ها دارا باشند، باید آگاهی خوبی را در رابطه با دانشگاه های برتر این کشور نیز داشته باشند.

به همین خاطر ما تصمیم گرفته ایم تا در این مقاله در رابطه با برترین دانشگاه های واقع در انگلستان اطلاعات مناسبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

دانشگاه های انگلستان

در کشور انگلیس، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بسیار زیادی وجود دارد که هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه ها و مراکز آموزشی شرایط و محدودیت هایی را برای دانشجویان هر مقطع ارائه کرده اند که دانشجویان با آگاهی از آن می توانند در این دانشگاه ها تحصیل نمایند. از آنجایی که تحصیل و زندگی در کشور های خارج دشواری ها و سختی های منحصر به خود را دارد، ما پیشنهاد می کنیم تا برای راحت تر شدن و آگاهی بیشتر با افرادی که تخصص و تجربه بالایی دارند، مشورت نمایید.

از آنجایی که کشور انگلستان دارای استاندارد های تحصیلی بالایی است به هر دانشجویی ویزا تحصیلی اعطا نمی کند. مساحت کم و جمعیت رو به افزایش این کشور موجب سختگیری بیشتری در خصوص پذیرش دانشجویان شده است. پایتخت کشور انگلستان شهر لندن می باشد. این شهر یکی از بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر های انگلستان بوده و نسبت به سایر شهر های آن هزینه های زندگی بیشتری را نیز داراست. از آنجایی که دانشجویان بین المللی می توانند پس از پایان تحصیلات شان اقامت انگلستان را اخذ نمایند، سفارت این کشور قوانین سختگیرانه تری را برای ویزا در پیش روی دانشجویان قرار داده است.

علاوه بر سطح علمی، سطح رفاهی و کیفیت زندگی در این کشور نیز بالاست. شما با داشتن تخصص و مهارت می توانید در کنار تحصیل در دانشگاه های این کشور کار پاره وقتی را نیز پیدا کرده و برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی تان مشغول کار شوید. از آنجایی که نرخ بیکاری در انگلیس پایین است، فرصت های شغلی خوبی برای افرادی که دارای تخصص و مهارت هستند، وجود دارد. البته دانشجویان می توانند با دریافت بورسیه های تحصیلی این کشور هزینه های تحصیلی و زندگی شان را تحت پوشش موسسات حمایت کننده و دانشگاه ها قرار دهند.

معرفی بهترین دانشگاه های انگلستان

انگلستان دارای دانشگاه های قدیمی و منحصر به فردی است که علاوه بر آموزش می تواند جنبه تاریخی نیز داشته باشد. محوطه های سرسبز، سالن های طولانی با سقف های بلند، می تواند محیط مناسبی را برای تحصیل و آموزش فراهم آورد. علاوه بر آن ترغیب دانشجویان به تحصیل و رقابت با دیگر دانشجویان، موجب توسعه و پیشرفت دانشگاه های این کشور شده است.

دانشگاه کمبریج انگلستان

یکی از محبوب ترین دانشگاه های واقع در کشور انگلستان، دانشگاه کمبریج می باشد. این دانشگاه علاوه بر معماری زیبا و منحصر به فردی که داراست، در سال 1209 افتتاح شده است. معماری زیبای این دانشگاه یکی از علت های افزایش کیفیت آموزشی و سطح بالای علمی می باشد. طبق رتبه بندی QS بهترین دانشگاه های جهان، دانشگاه کمبریج در جایگاه هفتم بهترین دانشگاه در جهان در سال 2020 قرار گرفته است. کالج ها و دانشگاه های مختلف این دانشگاه در سراسر انگلستان واقع شده اند و شرایط مناسبی را برای دانشجویان در حال تحصیل فراهم می آورند.

اگر شما هم قصد تحصیل در دانشگاه معتبر و مناسبی را دارید، دانشگاه کمبریج می تواند یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای شما باشد.

دانشگاه آکسفورد انگلستان

یکی دیگر از دانشگاه های مناسب برای تحصیل، دانشگاه آکسفورد می باشد. این دانشگاه نیز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلستان به حساب می آید که در سال 1096 افتتاح شده است. معماری منحصر به فرد و زیبای این دانشگاه موجب محبوبیت بیشتر آن نزد دانشجویان بین المللی شده و هر ساله درخواست های زیادی برای تحصیل دندانپزشکی در انگلیس برای این دانشگاه می باشد. دانشگاه آکسفورد در سال جاری توانست رتبه چهارم برترین دانشگاه را در جهان کسب نماید.

این دانشگاه ارتباط موءثری با سایر دانشگاه های برتر در جهان داراست و دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند از خلاقیت و دانش بسیار بالایی برخوردارند. از همه مهم تر دانشگاه آکسفورد دارای 69 جایزه نوبل است. همچنین شخصیت های معروفی تحصیلات شان را در این دانشگاه پشت سر گذاشته اند. شما اگر بتوانید نامه پذیرش از این دانشگاه را کسب کنید، می توانید پس از فارغ التحصیلی تان در شرکت ها و موسسات معتبری مشغول به کار شوید. از آنجایی که اعتبار مدرک اخذ شده از دانشگاه آکسفورد بسیار بالاست، فرصت های شغلی زیادی هم پیش روی دانشجویان این دانشگاه می باشد.

علاوه بر تمامی این موارد، خدمات و امکانات ویژه این دانشگاه برای دانشجویان موجب شده است که به محبوبیت بیشتر آن افزوده شود. جالب است بدانید که 63 درصد دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه آکسفورد هستند از کشور های خارجی می باشند. طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی در این دانشگاه برای دانشجویان ارائه شده است و دانشجویان تنها کافی است رزومه تحصیلی مناسبی را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور دارا باشند.

برای تحصیل در این دانشگاه می توانید با افراد متخصص و مجرب مشورت کنید و شرایط و راه های تحصیل در این دانشگاه را از وی جویا شوید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت