جستجو در تالاب

چه دستگاه هایی در راه اندازی خط تولید صنایع سلولزی مورد نیاز است؟

مجموعه : رپورتاژ آگهی
چه دستگاه هایی در راه اندازی خط تولید صنایع سلولزی مورد نیاز است؟

راه‌اندازی خطوط تولید صنایع سلولزی، راهی برای کسب درآمدی سرشار است. برای راه‌اندازی انواع خط تولید در صنایع سلولزی نیاز به تجهیزاتی داریم که باید خریداری، نصب و راه‎اندازی شوند. با ما همراه شوید تا با دستگاه های مورد نیاز در صنایع سلولزی آشنا شوید و درباره‌ی خرید، نصب و راه‌اندازی آن‌ها، اطلاعات جامعی را کسب نمایید.

 

صنایع سلولزی به چه صنایعی گفته می‌شود؟

سلولز، پلی ساکاریدی (درشت مولکول‌های قندی را پلی ساکارید می‌نامند) است که از هزاران مولکول گلوکز تشکیل می‌شود. ساختار  پوست درختان و بدنه‌ی آن‌ها، پنبه و گیاهان دیگر از این مولکول است. سلولز، به عنوان یک منبع بی‌پایان در تولید بسیاری از محصولات کاربرد دارد.

پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروزی سبب رونق صنایعی شده است که بر پایه‌ی استفاده از سلولز قرار دارد. صنایعی که مواد اولیه‌ی آن‌ها سلولز است، به «صنایع سلولزی» معروف هستند. 

محصولات سلولزی با تنوع بسیار زیاد از اجزای لاینفک زندگی امروزی به شمار می‌آیند و هر جا که چشم می‌اندازیم، با انواع این محصولات روبه‌رو می‌شویم. در صنایع پوشاک، پزشکی، رنگ، لوازم بهداشتی نظیر دستمال کاغذی، نوار بهداشتی، پوشک، انواع کاغذ‌های بسته بندی، ظروف یکبار مصرف و … تولیدات صنایع سلولزی مشاهده می‌شوند.

راه‌اندازی انواع خط تولید صنایع سلولزی از مشاغل درآمد‌زا به شمار می‌آید. در ادامه به بعضی خطوط تولید صنایع سلولزی اشاره خواهیم نمود:

 

 • خط تولید کارتن بسته‌بندی
 • خط تولید کاغذ سنگی
 • خط تولید دستمال کاغذی توالت
 • خط تولید پاکت کاغذی
 • خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی
 • خط تولید پاکت سیمان
 • خط تولید پاکت حباب دار پستی
 • خط تولید کاغذ از ضایعات کشاورزی

 

این خطوط تولیدی، تنها مشتی از خروار خطوط تولید صنایع سلولزی به شمار می‌آیند. شما هم می‌توانید با کم‌ترین هزینه یکی از این خطوط تولید را راه‌اندازی نمایید. راه اندازی خط تولید صنایع سلولزی نیاز به دستگاه‌هایی دارد که در ادامه، آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

معرفی انواع دستگاه های مورد نیاز در صنایع سلولزی 

در صنایع سلولزی، دستگاه‌های نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و تمام اتوماتیکی وجود دارد که با نصب و راه‌اندازی آن‌ها، می‌توان در کم‌ترین زمان و بدون نیاز به نیروی انسانی، یک کارخانه‌ی تولید صنایع سلولزی را احداث نمود. در ادامه به معرفی برخی از این دستگاه‌ها می‌پردازیم.

خط تولید دستمال کاغذی توالت

خط تولید دستمال کاغذی توالت

دستمال کاغذی توالت، یکی از تولیدات صنایع سلولزی به شمار می‌آید که در جوامع امروزی از مهم‌ترین محصولات است. راه‌اندازی خط تولید دستمال کاغذی توالت، نیاز به تجهیزاتی دارد که بتواند فرآیند‌های برجسته سازی، جمع کردن، شمارش، مطابقت با دستگاه برش، انتقال و بسته بندی اتوماتیک در جعبه یا بسته‌ی اقتصادی را انجام دهد.

این تجهیزات از سیستم کنترلگر PLC، کنترل فرکانس و سیستم مجهز به رابط کامپیوتر با انسان چند کاربره، استفاده می‌كند و مجهز به حركت هماهنگ سازی شده تسمه نقاله و موتور محركه می‌باشد.

 

خط تولید لیوان کاغذی

یکی از تولیدات صنایع سلولزی، لیوان کاغذی است. با خرید دستگاه تولید لیوان کاغذی می‌توان به سود سرشاری دست یافت. این دستگاه دارای مشخصات زیر است:

 • دارای چرخ دنده‌های با کیفیت (این چرخ دنده‌ها از زنجیره و محور کارآمد ساخته شده‌اند)
 • برق مصرفی 15 کیلو وات
 • ظرفیت تولید در دقیقه 120 الی 150 عدد
 • حجم لیوان 910 میلی‌لیتر
 • وزن دستگاه 4700 کیلوگرم
 • دارای دستگاه سورتینگ (دستگاه جدا کننده‌ی لیوان‌های مخرب)
 • دارای سیستم هدایت کننده‌ی لیوان‌ها
 • مجهز به سیستم روغن کاری اتوماتیک با طول عمر بالا
 • مجهز به ربات برای بالا بردن لیوان جهت قالب گیری
 • مجهز به سیستم کنترل پنل PLC با کارکرد آسان
 • دارای متوقف کننده‌ی خودکار

 

مواد اولیه‌ی تولید لیوان کاغذی، پلی اتیلن است. کاغذ‌های مورد نیاز این صنعت از کشورهایی مانند هند، اندونزی، کره جنوبی و چین وارد و این کاغذ‌ها در سایز‌های گوناگون برش خورده می‌شوند. پس از چاپ، به هر قطعه کاغذ، «استروک» گفته می‌شود.

 

هر استروک برای تولید یک لیوان به کار می‌رود. برای کف لیوان نیز رول‌هایی با عرض متفاوت (با توجه به اندازه‌ی لیوان یکبار مصرف) لازم است. برش کاغذ، چاپ روی آن، فرم دادن لیوان، برش رول برای کف لیوان، دوخت لیوان، خنک کردن کاغذ و ارائه‌ی محصول نهایی، مراحل خط تولید لیوان کاغذی است که به ترتیب به طور تمام اتوماتیک توسط دستگاه تولید لیوان کاغذی انجام می‌شود.

 

خط تولید شانه تخم مرغ

خط تولید شانه تخم مرغ یکی از مهم‌ترین خطوط صنایع سلولزی به شمار می‌آید. این خط تولید از سه بخش اصلی تشکیل می‌شود:

 

بخش پالپینگ

وظیفه‌ی این بخش، تبدیل کاغذ‌های بازیافتی به ماده‌ی اصلی شانه تخم مرغ است. در این بخش از دستگاه‌های هیدرا پالپر برای تهیه‌ی این محصول استفاده می‌شود. اگر لازم باشد رنگ هم به خمیر حاصل اضافه می‌شود تا شانه تخم مرغ رنگی به دست آید.

 

بخش مدلینگ (قالب سازی)

پس از آماده شدن خمیر مطلوب از بخش پالینگ، خمیر به قسمت قالب سازی منتقل می‌شود. در این قسمت، خمیر با فشار منفی و جذب خلاء، به قالب چسبیده و شکل آن را می‌گیرد.

 

بخش خشک کن

شانه‌های تخم مرغ خیس در این بخش، به کوره‌ی آجری یا کوره‌ی فلزی فرستاده می‌شوند تا خشک شوند.

لازم به ذکر است، راه اندازی خط تولید با دستگاه تمام اتوماتیک خط تولید شانه تخم مرغ با تعداد قطعه‌ی خروجی1500 عدد در ساعت، نیاز به 4 الی 6 نفر اپراتور دارد. مساحت مورد نیاز برای کارگاه این خط تولید نیز بیش از 60 متر مربع است.

ویژگی های صنایع سلولزی دامون مبنا

ویژگی های صنایع سلولزی دامون مبنا

شرکت دامون مبنا یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه‌ی واردات و ساخت دستگاه‌های صنایع سلولزی با ویژگی‌های منحصر به فرد می‌باشد. فعالیت‌های این شرکت فقط در زمینه‌ی واردات ماشین‌آلات صنعتی نیست.

 

خط تولید شانه تخم مرغ دامون مبنا در بسیاری از کشور‌ها، مورد استقبال قرار گرفته است و سرمایه گذاران بسیاری در این کشورها در زمینه‌ی همکاری با دامون مبنا اعلام رضایت نموده‌اند.

 

محصولات گروه بازرگانی دامون مبنا در صنایع سلولزی تنها به این دستگاه‌ها ختم نمی‌شوند. افراد دوستدار صنایع سلولزی که علاقه‌مند به سرمایه گذاری در این صنعت می‌باشند، می‌توانند از خط تولید کاغذ سنگی، خط تولید مقوا، خط تولید کارتن، خط تولید کوتینگ و … در شرکت دامون مبنا دیدن نمایند. کارشناسان دامون مبنا آماده‌ی ارائه مشاوره‌ی رایگان به شما در زمینه‌ی راه اندازی خط تولید شانه تخم مرغ و … می‌باشند.

 

از طرفی گروه بازرگانی دامون مبنا به عنوان ارائه دهنده‌ی بهترین خط تولید کاغذ تیشو و دستمال کاغذی، آماده‌ی کمک به افراد علاقه‌مند و تولید کنندگان دستمال کاغذی برای راه اندازی خط تولید کاغذ تیشو به همراه خط تولید دستمال کاغذی است.

 

جمع بندی

برای خرید دستگاه‌های مورد نیاز در صنایع سلولزی، نمی‌توان به هر فروشگاهی اعتماد کرد. خرید این تجهیزات و نصب آن‌ها نیاز به مشورت با افراد خبره در این زمینه دارد. مجموعه دامون مبنا با سال‌ها تجربه‌ی مفید در زمینه‌ی راه‌اندازی انواع خطوط تولید، تجهیزات، ماشین‌آلات نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و تمام اتوماتیک صنعتی و … آماده‌ی  ارائه راهنمایی‌های لازم جهت خرید تجهیزات مورد نیاز در صنایع سلولزی از بهترین برند‌ها می‌باشد.

دامون مبنا یکی از با سابقه‌ترین واردکنندگان و فروشندگان ماشین‌آلات صنعتی است که دستگاه‌ها را از بهترین برندها  و با کیفیت بالا به مشتریان خود، عرضه می‌نماید.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
خود عروس هم رقصو ول کرد !+ فیلم
خود عروس هم رقصو ول کرد !+ فیلم