مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 4 اردیبهشت 1402

ساده ترین روش های رفع گرفتگی توالت و نصب کاسه توالت

ساده ترین روش های رفع گرفتگی توالت و نصب کاسه توالت

گرفتگی توالت فرنگی یکی از مشکلات رایج در منازل و محل کار است که ممکن است برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشد. در اینجا به برخی از علل و راه حل های گرفتگی توالت فرنگی پرداخته می شود.

لوله توالت ایرانی ممکن است به دلایل مختلفی گیر کند، از جمله:

1- تجمع و رسوب در لوله به دلیل عدم تمیز کردن منظ آن.

2- استفاده از مواد غذایی سنگین و چسبنده که باعث چسبندگی داخل لوله می شود.

3- استفاده از شوینده های نامناسب که باعث بسته شدن لوله می شود.

4- وجود جسم خارجی در لوله مانند پلاستیک، پارچه و ….

5- نصب نادرست لوله توالت و عدم رعایت شیب و زانویی ها.

برای جلوگیری از گیرکردن لوله توالت بهتر است آن را مرتب تمیز کنید و از مصرف مواد غذایی سنگین و مواد شوینده غیر استاندارد خودداری کنید. همچنین نصب لوله توالت فرنگی نقش بسزایی در جلوگیری از گرفتگی دارد.

برای رفع گرفتگی می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

1. استفاده از تلمبه دستی: ابزار ساده ای است که باید برای رفع انسداد لوله از آن استفاده کنید. برای باز کردن، آن را در لوله قرار دهید و با تکان دادن لوله، فشار هوا را به آن وارد کنید.

2. استفاده از شیرآب: شیرآب همیشه در دسترس است هنگامی که توالت فرنگی مسدود شود، می توانید شلنگ آب را داخل توالت فرو کنید و دور آن را با پارچه کنید. وختی که آب را باز کنید، فشار آب باعث می شود تا گرفتگی باز شود.

3. از محلول های لوله بازکنی استفاده کنید: محصولات زیادی در بازار وجود دارند که به عنوان محلول لوله بازکنی عمل می کنند. با این حال، این محصولات حاوی مواد شیمیایی هستند که باید با احتیاط مصرف شوند.

4. استفاده از فنر لوله بازکنی: اگر گرفتگی بسیار شدید باشد، ممکن است نیاز به استفاده از فنر لوله باشد. خط لوله وسیله ای بلند و نازک است که به لوله وصل می شود و با حرکت تند چرخشی، باعث از بین بردن پسماند و موانع داخل فاضلاب می شود.

از خدمات لوله بازکنی نوین کمک بگیرید: اگر در رفع گرفتگی توالت ناموفق هستید، بهتر است برای یافتن راه حل مناسب به خدمات لوله بازکنی مراجعه کنید.

ساده ترین روش های رفع گرفتگی توالت و نصب کاسه توالت

دلایل گرفتگی توالت فرنگی چیست؟

1- استفاده زیاد از دستمال توالت و ریختن آن درون توالت

2- استفاده از شوینده های نامناسب و شیمیایی

3- استفاده از دستمال کاغذی به جای آب برای پاک کردن

4- عدم تخلیه منظم لوله های فاضلاب و سیفون فرنگی

5- نصب توالت فرنگی به صورت نادرست

راه حل های جلوگیری از گرفتگی توالت:

استفاده از دستمال توالت با کمترین حجم ممکن

استفاده از شوینده های مناسب و صحیح

استفاده از آب به جای دستمال کاغذی برای پاک کردن

تخلیه منظم لوله های فاضلاب

نصب لوله های مناسب و با کیفیت

فنر زنی لوله توالت فرنگی در مدت معین

نصب و تعویض کاسه توالت یکی از رایج ترین کارهای خانه است. اگر به دنبال نصب یا تعویض کاسه توالت هستید، در این مقاله با روش های مختلف و نکات مهم آشنا می شوید.

مراحل نصب کاسه توالت فرنگی

کاسه توالت یکی از مهم ترین قسمت های حمام است که برای عملکرد خوب باید به درستی نصب شود. همچنین در صورت نیاز به تعویض، باید روش صحیح تعویض آن با کاسه توالت جدید را بدانید. در این مقاله به بررسی روش های نصب و تعویض کاسه توالت می پردازیم.

یافتن مکان مناسب: قبل از شروع به نصب کاسه توالت باید محل مناسب آن را پیدا کنید. این مکان باید در فاصله مناسبی از سایر لوله ها و دستگیره ها باشد.

2- قطع آب: قبل از شروع نصب باید آب لوله های تغذیه را ببندید. می توانید این کار را با استفاده از شیر آب سرپوشیده نزدیک توالت سمت چپ یا شیر آب اصلی در خانه انجام دهید.

3- نصب پایه: پس از قطع آب باید پایه کاسه توالت را نصب کنید. برای این کار پایه را محکم به زمین بچسبانید و سپس با استفاده از پیچ و مهره آن را روی زمین محکم کنید.

4- نصب لوله ها: حالا باید لوله های تغذیه و فاضلاب را به کاسه توالت وصل کنید. لوله تغذیه را به شیر آب و لوله تخلیه را به لوله تخلیه وصل کنید. قبل از نصب، مطمئن شوید که لوله های شما اندازه مناسبی دارند.

5- نصب کاسه توالت: حالا باید کاسه توالت را در پایین پایه قرار دهید و با استفاده از پیچ های مناسب آن را به پایه وصل کنید. سپس با استفاده از تورنیکه، جعبه آب را به لوله تغذیه وصل کنید.

روش های نصب کاسه توالت فرنگی

نصب با استفاده از پایه های ثابت: در این روش پایه های ثابت روی زمین نصب می شود و سپس کاسه توالت روی آن قرار می گیرد. این روش بسیار پایدار است و از سر خوردن و حرکت کاسه توالت جلوگیری می کند.

ما در مقاله ای، روش های از بین بردن بوی فاضلاب را به صورت کامل توضیح داده ایم.

نصب با استفاده از پایه های متحرک: در این روش پایه های متحرک روی زمین نصب شده و سپس کاسه توالت روی آن قرار می گیرد. این روش به راحتی قابل تنظیم است و کاسه توالت را می توان در ارتفاع دلخواه نصب کرد.

نصب با استفاده از پایه های قابل تنظیم: در این روش پایه های قابل تنظیم روی زمین نصب شده و سپس کاسه توالت روی آن قرار می گیرد. با استفاده از این روش می توان کاسه توالت را با دقت بسیار بالا یا پایین نصب کرد.

ساده ترین روش های رفع گرفتگی توالت و نصب کاسه توالت

چه چیزی باعث تعویض کاسه توالت می شود؟

در تمام مناطق ایران اکثر مردم از سرویس بهداشتی ایرانی استفاده می کنند. در بعضی از منازل به دلایل مختلفی آن را تعویض می کنند از جمله:

خرابی و نقص فنی: توالت ایرانی ممکن است به دلایل فنی خراب شود و نیاز به تعویض داشته باشد. برخی مواقع آب از زیر توالت به پایین نشت می کند یا سنگ توالت می شکند. در برخی نیز از بین رفتن کاشی ها و پوسیدگی لوله ها باعث تعویض کاسه توالت می شود.

طراحی و سبک: بعضی افراد ممکن است بخواهند توالت خود را با چیدمان جدید و طرخ جذاب تر تعویض کنند. یا بجای توالت ایرانی، کاسه توالت فرنگی قرار دهند.

بهبود عملکرد: توالت های قدیمی به دلیل نداشتن محل فلاش تانک یا سیفون، باعث تجمع رسوبات و پسماند در لوله فاضلاب، و در نتیجه منجر به مسدود شدن لوله می شوند.

مراحل تعویض یا نصب کاسه توالت

ابتدا برای نصب کاسه توالت، باید محل مورد نظر را به طور کامل آب بندی کنیم تا به طبقه پایین نشت نکند. برای ایزوله کف سرویس از ایزوگام یا قیر گونی استفاده می شود.

تراز بندی کف سرویس و اندازه گیری شیب مناسب یکی از مهم ترین کار ها است که باید به طور دقیق انجام شود تا در صورتی که آب به زیر کاشی ها نفوذ کند، از طریق شیب مناسب و قیرگونی درست، به لوله فاضلاب بریزد.

بعد از ایزوله، مرحله نصب کاسه توالت است ابتدا زیر سنگ توالت، مقداری ماسه سا ملات میریزیم و سنگ را دقیقا بر روی لوله فاضلاب قرار می دهیم. طوری که در محل خود تراز باشد.

با استفاده از شمشه و تراز، بالا و پایین بودن سنگ را نسب به درب سرویس بهداشتی اندازه گیری می کنیم.

سپس نوبت به قرار دادن لوله سیفون یا فلاش تانک است. لوله سیفون را به پشت سنگ توالت نصب می کنیم. با استفاده از واشر و چسب آب بندی، لوله را طوری قرار می دهیم تا بعدا آب از پشت سنگ توالت نشت نکند.

کاشی ها را طبق اندازه سنگ توالت و با تراز قرار می دهیم و درز های آن را با سیمان سعید و پودر سنگ دوباره آب بندی می کنیم.

تعویض کاسه توالت چگونه است؟

برای تعویض سنگ توالت ابتدا باید سنگ را بشکنیم طوری که به کاشی ها آسیب وارد نشود. سپس یک سنگ دیگر با همان اندازه تهیه می کنیم. ممکن است کمی بزرگ تر از ابعاد سنگ قبلی باشد، در این صورت اطراف کاشی ها را به طور دقیق با فرز می بریم.

بعد از برداشتن سنگ توالت، باید قیر گونی آن را نیز نگاه کنیم تا از نظر سالم بودن مطمئن شویم. اگر ایزوگام کف سرویس سالم نباشد، باید کف توالت بطور کامل شکافته شود و از ابتدا اقدام به ایزوله و نصب توالت کنید.

مراحل رفع بوی بد فاضلاب در نوین لوله

1. شناسایی منبع بوی فاضلاب: در این مرحله باید منبع بوی فاضلاب شناسایی شود. این می تواند شکستگی لوله فاضلاب، لوله تخلیه آب در گردش، مخزن سپتیک یا هر نقطه دیگری که باعث ایجاد بو می شود باشد.

2. منبع را بازرسی و تعمیر کنید: پس از شناسایی منبع، باید آن را بازرسی کرده و هرگونه آسیب را تعمیر کنید. به عنوان مثال اگر لوله فاضلاب شکسته است آن را تعمیر یا تعویض کنید.

3. استفاده از محصولات شستشو: شستشوی محصولاتی مانند صابون در لوله بازکنی پیروزی و شامپو را می توان راه حلی موثر در از بین بردن بوها دانست. با استفاده از این محصولات، مقدار بسیار کمتری از باکتری های ایجاد کننده بو وجود دارد.

4. استفاده از محلول های ضد عفونی کننده: محلول های ضدعفونی کننده مانند کلر، پراکسید هیدروژن و اتانول را نیز می توان به عنوان محلولی برای رفع بو در نظر گرفت. با استفاده از این محلول ها باکتری های ایجاد کننده بو از بین می روند.

5. استفاده از فیلتر هوا: فیلترهای هوا را شاید بتوان راه حل دیگری در از بین بردن بوها دانست. با استفاده از فیلتر، باکتری های مولد بو و سایر ذرات جامد موجود در هوا تصفیه می شوند و بو کمتر قابل مشاهده می شود.

6. پیگیری و تحقیق: اگر این راه حل ها جواب نداد، باید به دنبال راه حل دیگری باشید. به طور کلی پیگیری و انجام تحقیقات صحیح منجر به یافتن راه حل مناسب برای رفع بو می شود.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت