مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 5 آذر 1402

سرمایه گذاری در لیزرتگ

سرمایه گذاری در لیزرتگ

سرمایه گذاری در لیزرتگ در ایران ظرفیت بسیار بالایی دارد، به طوری که در اغلب شهرهای ایران هنوز باشگاهی مدرن و با کیفیتی وجود ندارد.

سبک زندگی ما در جوامع مدرن امروزه، بیش از آن آشفته، شلوغ و پر صدا است که بتوانیم بدون لحظات آسایش و آرامش، سلامت خود را حفظ نماییم. در این زمینه تفریحات اهمیت بسیار زیادی در تخلیه ی هیجانات روحی و ایجاد این آرامش دارند. بنابراین هر چه زندگی ما شلوغ تر و آشفته تر می شود، به تفریح بیش تری نیاز داریم. این موضوع باعث شده است که سرمایه گذاری در تفریحات از پربازده ترین سرمایه گذاری ها محسوب شود زیرا مخاطب بسیار زیادی دارد. در این مطلب می خواهیم شما را با سرمایه گذاری در لیزرتگ معرفی نماییم.

لیزرتگ چیست

لیزرتگ یک تفریح و ورزش مهیج و جذاب است که امروزه در میان تمام گروه های سنی و جنسیتی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. لیزر تگ در واقع نوعی شبیه سازی بازی های تفگی و جنگی است اما نه در رایانه، بلکه در دنیای واقعی. دلیل جذابین فوق العاده لیزرتگ نیز همین است. بازی های جنگی و تفنگی رایانه ای یا موبایلی طرفداران بسیار زیادی دارد. لیزرتگ نیز توانسته است با شبیه سازی آن ها برای خود طرفداران پر و پا قرص بسیار زیادی پیدا کند.

اما این تفریح در کشور ما بسیار جدید و جوان محسوب می شود. به گونه ای که هنوز در بسیاری از شهرها و حتی کلان شهرها، ظرفیت بسیاری بالایی برای تأسیس باشگاه لیزرتگ وجود دارد. اما پیش از هر چیز باید بررسی کرد که آیا سرمایه گذاری در لیزر تگ از نظر اقتصادی به صرفه هست یا نه؟ میزان سرمایه ی مورد نیاز در آن به چه میزان است؟ و زمان تقریبی بازگشت این سرمایه ی چقدر است؟

تجهیزات لیزرتگ

اسلحه

بازی لیزرتگ به تعدادی تجهیزات نیاز دارد که به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. اولین بخش تجهیزات لیزرتگ اسلحه یا تفنگِ بازی لیزر تگ است. در این بازی هر بازیکن از یک اسلحه ی لیزری استفاده می کند. این اسلحه که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا طراحی و ساخته می شود، با نور لیزر کار می کند. یعنی بازیکنان در هنگام شلیک، به جای گلوله های فیزیکی و رنگی (شبیه به پینت بال) در اصل گلوله های لیزری را شلیک می کنند. این موضوعع علاوه بر کاهش هزینه های مجموعه داران، به ایمنی این بازی نیز کمک شایانی می کند.

اسلحه لیزرتگ

تفنگ لیزرتگ دارای انواع گوناگونی است که هر کدام از آن ها در تاریخ نگارش این مطلب ما بین 39 تا 67 میلیون تومان قیمت دارند. تفاوت عمده در آن ها، ایرانی یا غیر ایرانی بودن آن ها است و در کارایی و نوع بازی، تفاوتی ندارند. یک باشگاه تازه تأسیس و متوسط نیاز به 8 عدد تفنگ برای بازی هشت نفر به طور هم زمان دارد.

جلیقه یا هد بند

نور لیزری تفنگ ها نیاز به یک سنسور گیرنده دارد. این سنسورها بر روی جلیقه و یا هد بند نصب شده است. بنابراین هر بازیکن باید یک هدبند و یا جلیقه داشته باشد. قیمت این تجهیزات لیزرتگ نیز ما بین 14 تا 26 میلیون تومان متغیر است. هدبند ها ارزان تر بوده و دارای 4 سنسور هستند. جلیقه ها از 6 سنسور بهره می گیرند.

جلیقه و هدبند (هدشات) لیزرتگ

مودم و نرم افزار

تمامی تجهیزات لیزرتگ کهه مورد استفاده بازیکنان قرار می گیرد به وسیله ی شبکه وایرلس که توسط مودم تأمین می شود، به یک دیگر متصل می شوند. این مودم دارای نرم افزار اختصاصی خود است. مودم تجهیزات ایرانی 60 میلیون تومان و مودم تجهیزات روسی 30 میلیون تومان قیمت دارد. اما برای تعداد 20 ست کامل اسلحه لیزرتگ و هدبند، تعداد یک مودم کافی است. بنابراین یک باشگاه به بیش از 1 مودم نیاز ندارد.

تجهیزات جانبی

لیزر تگ از تجهیزات جانبی بسیار متنوعی بهره می برد. در این بازی انواع بمب ها، نارنجک ها، پرچم یا پایگاه، نارنجک و … می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

بمب لیزرتگ

اما این دسته از تجهیزات لیزرتگ ضروری نیستند. از آن ها می توان برای ایجاد سناریوهای متنوع و ایجاد جذابیت بیش تر بهره برد. بنابراین شما می توانید در باشگاه لیزر تگ خود از همان ابتتدا از آن ها استفاده نمایید و یا آن را به مرور به تجهیزات خود اضافه نمایید. تجهیزات ضروری تنها شامل اسلحه، هدبند یا جلیقه (یکی از آن ها) و مودم و نرم افزار است.

سرمایه گذاری در لیزرتگ

اکنون می توانیم با توجه به توضیحات بالا، به برآورد هزینه برای تأسیس یک باشگاه لیزرتگ بپردازیم. برای این برآورد هزینه یک باشگاه متوسط با ظرفیت بازی هم زمان 8 نفر را در نظر می گیریم. این نکته قابل توجه است که شما می توانید به مرور تجهیزات خود را افزایش داده و یا تجهیزات جانبی لیزرتگ را به باشگاه خود اضافه نمایید.

با در نظر گرفتن قیمت های تجهیزات لیزرتگ در زمان نگارش این مطلب، می توان هزینه ی 500 میلیون تومان را برای تهیه تجهیزات یک باشگاه متوسط کافی دانست. البته کسانی که تمایل به سرمایه گذاری بیش تر در لیزرتگ داشته باشند باید این موضوع را در نظر بگیرند که می توان از تجهیزات متنوع تر و تعداد بالاتر استفاده نمود. این موضوع باعث کیفیت و ظرفیت بسیار بالاتر باشگاه خواهد شد به گونه ای که امکان برگزاری مسابقات استانی و کشوری نیز در باشگاه شما وجود داشته باشد.

دکوراسیون و فضا سازی

هزینه ی دکوراسیون و فضاسازی یک باشگاه لیزرتگ متغیر و کاملاً وابسته به سلیقه ی مؤسس باشگاه است. می توان برای دکور از مدرن ترین تجهیزات با انواع نورپردازی و… در محیط سرپوشیده استفاده نمود که طبیعتاً دارای هزینه ی بیش تری است. اما این امکان هم وجود دارد که باشگاه لیزر تگ را در فضای رو باز و با استفاده از ارزان ترین و کم هزینه ترین متریال تجهیز و دکور نمود.

تجهیزات لیزرتگ

به علاوه این که برای راه اندازی بازی لیزرتگ هیچ الزام و اجباری برای تعیین یک فضای ثابت و مشخص نیست. تجهیزات لیزرتگ کاملاً پرتابل و قابل حمل هستند. بسیاری از افرادی که اقدام به تهیه این تجهیزات می نمایند، کسیانی هستند که به عنوان مدیران تورهای تفریحی فعالیت داشته و از لیزر تک برای جاذبه ی بیش تر تورهای خود و افزایش درآمد بهره می گیرند. لیزرتگ را می توان در محیط های طبیعی مانند کوه، جنگل یا کویر اجرا نمود و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

درآمد لیزرتگ

در زمان نگارش این مطلب، هزینه بلیت بازی لیزرتگ در باشگاه مختلف سراسر ایران به طور میانگین برابر با 80 هزار تومان برای یک سانس بازی نیم ساعته است. یک باشگاه می تواندر 12 ساعت کاری، 24 سانس داشته باشد. هر سانس ظرفیت 8 نفر را دارد. بنابراین درآمد اسمی باشگاه در حالت ایده آل حداکثر برابر با 460 میلیون تومان خواهد بود.

البته می دانیم که این عدد واقعی نیست زیرا نمی توان توقع داشت که یکی باشگاه لیزرتگ در تمامی سانس ها و با بیش ترین ظرفیت ممکن فعال باشد. ما بنا بر تجربه ی چندین ساله ی خود در زمینه لیزرتگ، بازده و راندمان 20 درصدی را برای باشگاه ها در نشر می گیریم. البته به این نکته توجه داشته باشید که با تبلیغات مناسب، برخورد خوب با مشتریان، ایجاد محیط جذاب و مهیج می توان به راحتی این بادزدهی را به بیش از 20 درصد رساند. به علاوه این که در ایام تعطیلات آخر هفته و تعطیلات مناسبتی مانند عید نوروز، بازده باشگاه ها بسیار بیش از 20 درصد است.

با این حساب می توان پیش بینی کرد که یک باشگاه لیزر تگ با ظرفیت 8 نفر در هر سانس، درآمد ماهانه حداقل 92 میلیون تومان داشته باشد.

بازگشت سرمایه

با توجه به تجربه ی چندین ساله، ما می دانیم که بخشی از این درآمد (50 درصد در بدترین حالت) به هزینه ها اختصاص خواهد یافت.دهزینه ها عبارتند از اجاره بهای مکان باشگاه، حقوق و بیمه ی کارکنان، هزینه ی قبوض جاری مانند آب، برق، گاز و اینترنت. به علاوه ی درصد بسیار کمی که صرف تعمیر و نگه داری تجهیزات و باشگاه خواهد شد.

این نکته را یادآوری می کنیم که تجهیزات با کیفیت لیزر تگ عموماً هزینه ی تعمیرات خاصی ندارند. تنها نیاز است که در بازه های زمانی مشخص اقدام به سرویس تجهیزات نمایید. پس با نگهداری درست می توان این هزینه ها را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داد.

با توجه به تمام محاسبات بالا، می توان مدت زمانی در حدود 10 ماه را به عنوان زمان بازگشت سرمایه در تهیه ی تجهیزات لیزرتگ در نظر گرفت. نکته ی مهم دیگر این است که برخی از اراده دهندگان تجهیزات لیزر تک مانند آریولند، این تجهیزات را به صورت اقساطی نیز در اختیار سرمایه گذارها قرار می دهند.

معرفی فروشندگان تجهیزات لیزرتگ

فروشندگان تجهیزات لیزرتگ در ایران زیاد نیستند. ما می توانیم در این جا تقریباً تمامی آن ها را معرفی نماییم تا کسانی که تمایل به سرمایه گذاری در این زمینه را دارند، با بررسی همه جانبه، مقایسه قیمت ها، تماس و مشورت با آن ها، اقدام به تأسیس باشگاه خود نمایند. در زیر لیست این ارائه دهندگان را آورده ایم:

شرکت آریولند: ارائه دهنده تجهیزات روسی و ایرانی لیزرتگ

ویراپارک: ارائه دهنده تجهیزات روسی و ایرانی لیزر تگ

لیزروار: نمایندگی تجهیزات روسی لیزرتگ از کمپانی لیزروار

وب سایت Lasertag.ir: مرجع تخصصی لیزر تگ در ایران

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت