شهاب دادگرنژاد کیست ؟

مجموعه : رپورتاژ آگهی
شهاب دادگرنژاد کیست ؟

شهاب دادگرنژاد کیست ؟ ، شهاب دادگرنژاد کار آفرین و سیاست مدار زاده مسجد سلیمان است که تحصیلات عالیه خود را در دانشگاه تهران گرفته است.

 

وی کارشناس نفت و دکترای مدیریت کار آفرینی دارد و همچنین دارای مدرک ارشد مدیریت بازرگانی بین المللی است که فعالیت خود را در شهر اهواز به عنوان مدیر امور هماهنگی ، بازار یابی و امور بین الملل حفاری شمال ایران آغاز کرده است که در حال حاضر به عنوان مدیر عامل شرکت کشتیرانی ایران و چین می باشد.

 

شهاب دادگرنژاد کیست ؟

شهاب دادگرنژاد کیست ؟ در بین فعالیت ها و افتخارات دادگرنژاد می توان به عنوان پژوهشگر نمونه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی نام برد.

 

طبیعت میادین نفتی به گونه ایی است که بعد از گذشت مدتی و رسیدن به سال های پایانی عمر خود با افت فشار و در نتیجه کاهش برداشت نفت روبرو می شوند برای جلوگیری کاهش برداشت باید از روش های نوین ازدیار برداشت استفاده کرد.

 

در طی فعالیت خود در راستای دست یابی به اهداف برنامه ششم توسعه می توان به مطرح کردند طرح افزایش ضریب بازیافت درمیادین نفتی نام برد که این ضریب در پایان عمر میدان های نفتی تعریف می شود.

 

اما همانطور که گفته شد افزایش ضریب بازیافت میدان های نفتی در پایان عمر میدان ها یک امر ضروری است و باید از روش ازدیار برداشت استفاده کرد. دادگرنژاد در خصوص ازدیار برداشت توضیح داد که این روش به معنای فقط افزایش برداشت نیست بلکه همراه افزایش ضریب بازیافت باید به عوامل سیاسی، اقتصادی و زیست محیطی  توجه شود.

شهاب دادگرنژاد کیست ؟

دادگرنژاد افزود که افزایش برداشت غیرصیانتی از مخزن خسارت جبران ناپذیری به ذخایر نفتی کشور وارد می کند که در طولانی مدت و عدم استفاده از روش های اصولی و علمی باعث از دست رفتن این ثروت ملی می شود.

 

دادگرنژاد توضیح داد که مدت زمانی که طول می کشد تا اقزایش ضریب بازیافت را در میدان های نفتی داشته باشیم، در کم ترین زمان ممکن و با استفاده از روش های نوین و متداول حدود دو تا یه سال زمان نیاز دارد. که باز هم این مدت زمان به فناوری های بکار گرفته شده و نیز نوع میدان های نفتی نیز بستگی دارد.

 

شهاب دادگرنژاد که در گذشته به عنوان مشاور معاون فعالیت داشته بیان کرد : ایران در حوزه ذخایر هیدروکربنی جهان دارای رتبه نخست است اما متاسفانه دارای میانگین ضریب بازیافت 24 تا 27 درصد در مخازن نفتی را داراست.

 

ایران حدود 650 میلیارد بشکه ذخیره نفت است که با وجود ضریب بازیافت 24 درصد حدود 156 میلیارد بشکه قابل برداشت است و در نهایت 496 میلیارد بشکه  در زیر زمین باقی می ماند.

 

با این وجود حدود 35 مخزن بزرگ نفتی کشور با مشکل کاهش ضریب بازیافت همراه هستند که برای از بین نرفتن ثروت ملی باید راهی برای این مشکل بزرگ کرد.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت