مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 15 فروردین 1402

آشنایی با عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات به صورت حرفه ای

آشنایی با عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات به صورت حرفه ای

عکاسی تبلیغاتی : صنعت طلا و جواهرات یکی از صنایع مهم در تمام دنیا می باشد که طرفداران و مشتریان پر و پاقرصی دارد. امروزه افراد، شرکت ها و برندهای متعددی در سراسر جهان در این صنعت پرزرق و برق و ارزشمند مشغول به فعالیت می باشند که هدف تمامی آنها افزایش مخاطبین و دیده شدن و در نتیجه فروش بیشتر محصولات خود می باشد.

با توجه به گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی متعدد همچون اینستاگرام، یکی از راه های موثر تبلیغاتی برای نمایش طلا و جواهرات استفاده از عکس های منحصر به فرد و شگفت انگیز می باشد که در کسری از ثانیه مخاطبین را به سوی خود جذب نماید.

از عکاسی تبلیغاتی می توان به عنوان شیوه ای بسیار جذاب و مدرن نام برد که موجب می گردد محصولات مختلف همچون طلا و جواهرات از زوایای متعدد و با بهترین شکل ممکن به مخاطب نشان داده شوند، گویی که مخاطب به صورت زنده و واقعی آن را مشاهده می نماید.

در چندین سال اخیر تبلیغات به صورت حرفه ای نقش بسیار موثری در تمام عرصه ها داشته است که می توان رد پای آن را در بروشورها، مجلات، کاتولوگ ها، بیلبوردها، تلوزیون ها و … در قالب تیزر تبلیغاتی، عکس های صنعتی و تبلیغاتی مشاهده نمود.

اگر شما صاحب کسب کار کوچک و یا بزرگی هستید و هدف شما پیشرفت منحصر به فرد می باشد، می توانید از استودیوی عکاسی ما به صورت حرفه ای در این زمینه راهنمایی بگیرید. استودیو عکاسی لحظه نگاری از مجموعه های فعال در کشور می باشد که با بهره گیری از افراد خلاق و تجهیزات مدرن، بهترین تصاویر و تیزرهای تبلیغاتی و صنعتی را برای شما به ارمغان می آورد.

عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات چیست؟

عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات یکی از شاخه های بی نظیر و البته سخت رشته عکاسی می باشد که نیازمند مهارت، دانش بالا، تجربه و استفاده ار تجهیزات درجه یک همچون دوربین و لنزهای منحصر به فرد می باشد. از آنجایی که طلا و جواهرات اشیای ریزی هستند و دارای جزئیات زیادی می باشند، بنابراین عکاسی شگفت انگیز و جذاب از این محصول نمی تواند توسط دوربین های معمولی همچون دوربین موبایل صورت گیرد، زیرا تصاویر معمولی قادر به جذب مخاطب نمی باشند.

آشنایی با عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات به صورت حرفه ای

جهت عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات به صورت حرفه ای چه نکاتی را باید رعایت نمود؟

رعایت نکات کلیدی و مهم در عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات می تواند منجر به خلق تصاویر بی نظیری شود که تاثیر قوق العاده ای بر روی مخاطب داشته باشد و احساسات او را برانگیخته نماید. از نکات مهم در عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات می توان به موارد زیر اشاره نمود.

آشنایی با عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات به صورت حرفه ای

دوربین و لنز مناسب

هر چه از دوربین و لنزهای با کیفیت بیشتری استفاده کنید، قطعا تصاویر خلق شده جهت ارائه به مخاطب دارای کیفیت بالایی هستند. بهترین نوع لنز برای این امر، لنزهای ماکرو می باشد زیرا که قادر هستند در فاصله های کانونی دلخواه، جزئیات از سوژه مورد نظر را با کیفیتی بالا به نمایش بگذارند. همچنین تصاویری که توسط لنزهای ماکرو خلق می شوند، در اندازه واقعی می باشند.

تمیز کردن طلا و جواهرات

شاید در وهله اول این مورد به نظر شما بی اهمیت باشد، ولی چون در عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات ظرافت حرف اول را می زند، بنابراین طلا و جواهرات باید به خوبی تمیز باشند تا کوچکترین گرد و غباری روی آنها مشاهده نشود که جهت این امر می توان از دستمال های میکروفیبر همراه با دستکش های پارچه ای جهت جلوگیری از لک استفاده نمود.

حفظ سادگی

یکی از بهترین شیوه ها جهت عکس برداری از طلا و جواهرات، حفظ سادگی در تصاویر بدون هیچگونه استفاده از پس زمینه و اشیای دکوری می باشد زیرا که هدف اصلی در عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات فوکوس کردن مخاطب بر روی سوژه و جلوگیری از حواس پرتی است.

نورپردازی و استفاده از سایه ها

استفاده از نورپردازی و سایه های مناسب جهت عکس برداری از طلا و جواهرات نیاز به هوشمندی و تجربه بالای عکاس دارد. عکاس باید بر حسب سوژه مورد نظر خود بداند از چه زوایایی تصویربرداری کند و از چه آپشن های دوربین جهت نورپردازی و ایجاد سایه ها استفاده کند تا ظرافت و زیبایی طلا و جواهرات به راحتی از بین نرود. از گزینه های مناسب جهت نورپردازی برای عکاسی تبلیغاتی می توان به نورهای پرتابل و شاخه ای و استفاده از لایت باکس عکاسی اشاره نمود.

آشنایی با عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات به صورت حرفه ای

در آخر این نکته را عنوان می کنیم که شما می توانید در استودیو عکاسی لحظه نگاری با صرف هزینه ای معقول و مناسب جهت عکاسی صنعتی، تبلیغاتی و … و با بهره مندی از راهنمایی های ارزنده کارشناسان ما، کسب و کار خود را به راحتی گسترش دهید تا در مدت زمان معین، هزینه صرف شده با سود چندین برابر به شما بازگردانده شود.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت