جستجو در تالاب

لکه گیری فرش در سه سوت توسط قالیشویی یاب بشور

مجموعه : رپورتاژ آگهی
لکه گیری فرش در سه سوت توسط قالیشویی یاب بشور

گاهی پیش می آید که فرش های شما دچار لکه هایی ناشی از ریختن قهوه، چای، رنگ های جوهری و یا مواد چسبنده ای نظیر چسب، قیر و … می شوند. در این موارد، به فرایند رفع و پاک کردن لکه ها از روی فرش، لکه گیری می گویند. برخی روش های وجود دارد که می تواند لکه ها را بسیار بدتر از وضع موجود نمایند. در این مواقع توصیه می شود که این توسط قالیشویی مطمئن و معتبری انجام شود.

 

در این مقاله به دنبال آن هستیم تا روش های لکه گیری فرش توسط قالیشویی را بررسی نماییم. با ما همراه باشید.

 

آشنایی با روش های فرش

به طور کلی شستشوی فرش شامل مراحلی از جمله؛ خاک گیری، تثبیت رنگ فرش، لکه گیری فرش، آبکشی، خشک کردن و بسته بندی می باشد. یکی از مراحل مهم شستشوی فرش می باشد. در حقیقت ابتدا باید لکه ها از بین رفته، سپس شستشو انجام گیرد. هر کدام از لکه ها با توجه به نوع آن، روش های مخصوصی برای پاک کردن دارند. در واقع شستشو و آبکشی کردن فرش بدون از بین بردن لکه ها، موجب تثبیت لکه بر روی آن می شود.

 

می توان گفت نخستین مرحله در لکه برداری فرش، تشخیص نوع لکه می باشد. پس از این که نوع لکه تشخیص داده شد، کارشناسان در قالیشویی بسته به نوع فرش از نظر ماشینی و دستباف، کهنه و نو بودن آن، حلالی مناسب برای لکه انتخاب می نمایند. بدیهی است که حلال مورد نظر باید به گونه ای باشد که به الیاف فرش آسیبی وارد نکند. با وجود این که قالیشویی ها به راحتی قادر به پاک نمودن لکه ها می باشند، اما پیشنهاد می شود در صورت دیده شدن هر نوع لکه ای، اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد. چرا که گذر زمان موجب تثبیت لکه ها بر روی فرش می گردد. در ادامه به برخی از روش های لکه زدایی از فرش اشاره خواهیم کرد.

 

برای انجام عملیات لکه گیری، سعی کنید لکه هایی که قابل برداشتن می باشند را به وسیله قاشق بردارید. آن گاه محلولی از آب ولرم، سرکه سفید و شامپوی فرش را تهیه نموده و در محلی که لکه وجود دارد بریزید. هم چنین می توانید از پارچه سفید و تمیزی که به محلول آب ولرم و شامپوی فرش آغشته شده، استفاده نمایید. سپس محل لکه را مالش داده تا مواد لکه زا در محلول حل شوند. در نهایت از یک پارچه تمیز و سفید برای پاک کردن اثر لکه استفاده کنید.

 

نگاهی به مواد شوینده مصرفی در قالیشویی

به طور کلی در قالیشویی ها، مواد شوینده مصرفی متفاوتی برای شستن فرش های دستباف و ماشینی استفاده می شود که این مهم ارتباط مستقیمی با سنتی بودن قالیشویی و نوع مکانیزه آن دارد. معمولا پودرهای مخصوص قالیشویی دارای آنزیم قوی برای از بین بردن لکه های چرب می باشند که این روش موجب سفتی و خشک شدن فرش می گردد.

 

روش دیگر شستشوی فرش توسط قالیشویی، استفاده از تاید و آب می باشد که این روش علی رغم قدیمی بودن موجب زرد شدن فرش می شود. در واقع علت زرد شدن فرش، شستشوی ناکافی و باقی ماندن آب چرک در قالی است. هم چنین می توانید با استفاده از آب ژاول یا همان مایع سفید کننده، نسبت به سفید کردن ریشه های فرش خود اقدام کنید. امروزه قالیشویی های مکانیزه برای شستن فرش از شامپو فرش تگزافون آلمان استفاده می کنند. این قبیل شامپو فرش ها به دلیل کیفیت بالایی که دارند، برای هر نوع فرش و هر سطحی تهیه و تولید شده و دارای تنوع می باشند.

 

اطلاعیه خدماتی

چنانچه نیاز به خدمات مبل شویی دارید به سایت مبلشویی یاب بشور مراجعه نمایید.در سال های گذشته، شاهد پوشاندن مبلمان درون خانه ها با پارچه های سفید بودیم و در گاهی مواقع برای استفاده نیز کاورها برداشته می شد و می توانستیم مبل ها را مشاهده کنیم. معمولاً گیر کردن خرده های غذا و آشغال های ریز لای مبل و همچنین ریختن نوشیدنی بر روی آن می تواند سبب ک

 

ثیفی مبل ها شود. از این رو، خدمات مبل شویی در محل از جمله اقدامات ضروری در هر خانه ای به شمار می رود.جهت مشاهده قالیشویی هایی که در محل زندگی شما خدمات مبل شویی انجام می دهند به سایت بشور مراجعه نمایید…

 

بهترین مواد شوینده برای لکه گیری فرش

از آن جایی که در هیچ کجای دنیا قانون خاصی برای تمیز کردن فرش ها وجود ندارد، بنابراین برای از بین بردن نقاط و لکه های مختلف، تکنیک ها و روش های مختلفی وجود دارد. همان طور که پیشتر به آن اشاره کردیم یکی از مهم ترین موارد برای تمیز کردن فرش، مشخص نمودن نوع لکه آن می باشد. در حقیقت نمی توان بهترین ماده شوینده برای لکه گیری فرش را پیدا نمود. چرا که هر لکه بسته به ماهیتی که دارد، حلال و ماده شوینده مخصوص به خود را می طلبد. هم چنین برای برطرف نمودن لکه های به جا مانده از میوه هایی هم چون توت فرنگی و گیلاس می توان از محلول سرکه سفید و آب استفاده کرد.

 

برطرف نمودن لکه های قهوه در قالیشویی

لکه های قهوه از جمله مواردی است که به راحتی و با استفاده از شوینده های معمولی پاک نمی شود. بنابراین می توانید این لکه ها را با استفاده از نوشابه و آب برطرف نمایید. گلیسیرین شوینده دیگری است که لکه های ناشی از نیکوتین، تنباکو و قهوه را به آسانی پاک می کند. به این صورت که با ریختن این محلول به مدت نیم ساعت و شستشوی آن می توانید لکه های ناشی از قهوه را پاک نمایید. نباید این نکته را فراموش کنید که گاهی لکه های ناشی از قهوه، به راحتی پاک نشده و پس از استعمال مواد شوینده نیز اثر آن ها به جا می ماند. در این موارد می توانید مقداری پودر لباسشویی و آب ولرم را مخلوط کرده و با کمک اسفنج، لکه های به جا مانده از قهوه را از روی فرش پاک کنید.

لکه گیری فرش در سه سوت توسط قالیشویی یاب بشور

ماده شوینده برای لکه جوهر

بهترین ماده شوینده برای از بین بردن لکه های به جا مانده از جوهر، ماست می باشد. شما می توانید با ریختن ماست بر روی لکه جوهر، ترکیب آن ها و برداشتن آن از روی فرش، از شر لکه های جوهر رها شوید. لازم به ذکر است در خصوص لکه گیری از فرش هایی که بر اثر سهل انگاری لکه دار شده اند، باید پیش از تثبیت لکه ها برای برطرف نمودن آن اقدام کرد.

لکه گیری فرش در سه سوت توسط قالیشویی یاب بشور

پاک کردن لکه روغن و نفت سیاه

در صورتی که این مواد بر روی فرش ریخته شوند، می توانید به کمک قاشق، قسمت های اضافی آن را برداشته و آثار به جا مانده از آن را با استفاده از نفت سفید پاک کنید.

 

پاک کردن لکه های ناشی از دوده

این لکه ها به راحتی با استفاده از نمک و کشیدن جارو برقی، از روی فرش پاک می شوند.

 

اطلاعیه تبلیغاتی :

چنانچه صاحب یک قالیشویی هستید و نیاز به طراحی سایت قالیشویی , سئو سایت قالیشویی و انواع تبلیغات قالیشویی دارید به سایت بشور مراجعه کرده , سپس از طریق صفحه تبلیغات جدول نوع و تعرفه های تبلیغات را مشاهده نمایید.گفتنی است تبلیغات قالیشویی نیاز به دانش فنی و تخصص بالایی دارد تا با کمترین هزینه بیشترین بازدهی ممکن دریافت شود.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
شخصی با لباس فضانوردان در تهران (فیلم)
شخصی با لباس فضانوردان در تهران (فیلم)