جستجو در تالاب

ضایعات چه استفاده ای دارند؟ قیمت ضایعات به چه عواملی بستگی دارد؟

مجموعه : رپورتاژ آگهی
ضایعات چه استفاده ای دارند؟ قیمت ضایعات به چه عواملی بستگی دارد؟

طبیعی است که در روند تولیدات صنعتی و بعد از پایان فعالیت روزانه کارخانجات، حجم زیادی از پسماندهای فلزی بر جای بماند. برخی از این پسماندها ارزش چندانی نداشته و بایستی به طور کامل دور ریخته شوند. اما یکی از ارزشمندترین این پسماندها، ضایعات فلزی یا به اصطلاح قراضه های آهنی هستند که نه تنها جزء فلزات دور ریختنی نیستند، بلکه می توانند مجددا به چرخه صنعت برگشته و مورد استفاده قرار گیرند. از آن جایی که این پسماندهای صنعتی ارزش اقتصادی بالایی دارند، بسیاری از صنعتگران به دنبال استعلام قیمت ضایعات و بررسی نوسانات آن در بازار داخلی هستند تا بتوانند مناسب ترین و به صرفه ترین محصول را خریداری کنند. در ادامه بیشتر با ضایعات فلزی آشنا می شویم.

 

ضایعات فلزی یا قراضه چیست؟

ضایعات فلزی یا قراضه آهنی، موادی فلزی و دور ریختنی از فلزات مختلف هستند که در کارخانجات به عنوان پسماندهای فلزات نیز شناخته می شوند. این مواد فلزی قابلیت بازیافت و استفاده مجدد دارند. بنابراین نباید آن ها را به راحتی وارد محیط زیست کرده و دور ریخت.

 

بیشتر این ضایعات در پروسه فولاد سازی ایجاد می کنند. بعد از پایان فرایند تولید فلزات، قطعاتی که دارای ترکیبات فلز هستند و به نوعی در مراحل پایانی عمر خود به سر می برند به شکل ضایعات فلزی کنار گذاشته می شوند. جالب است بدانید که ضایعات فلزی به عنوان آهن ثروت ساز شناخته شده و جایگاه ویژه ای در بازار جهانی دارند.

 

کاربردها و موارد مصرف این محصولات بسیار بالاست. بسته به شرایط بازیافت قراضه ها و میزان خلوص و کیفیت، قیمت های متفاوتی برای آن ها در نظر گرفته می شود. قیمت ضایعات فلزی را می توانید از طریق سایت های معتبر استعلام کنید.

 

انواع ضایعات

احتمالا هر زمان که نام ضایعات به گوشتان می خورد، تصورتان بر این است که با محصولاتی ناکارآمد و بی فایده رو به رو هستید. اما این مطلب درباره ضایعات فلزی صدق نمی کند. ما در بازار انواع ضایعات فلزی داریم که هر کدام نیز کاربردهای منحصر به فردی دارند. قیمت ضایعات، وزن، کیفیت و همچنین نوع عناصری که در آن ها به کار رفته از عوامل ایجاد تنوع در این محصولات هستند. در ادامه با انواع ضایعات فلزی آشنا می شویم:

 

ضایعات فلزی درجه یک: شامل انواع پروفیل های زنگ نزده، قوطی، ورق های روغنی و سیاه رنگ شده، آهن آلات شرکت های برق و… می شوند.

ضایعات فلزی درجه دو: ضایعاتی همچون قراضه های درب و پنجره، سیم جوش، توری، میلگردهای کلاف شده، اتصالات و ورق های گالوانیزه و… در این گروه قرار می گیرند.

ضایعات فلزی درجه سه: در این گروه انواع شلنگ های سوخته فشار قوی، اگزوزها و حلب ها، ورق های گالوانیزه رنگی و… قرار دارند که آهن موجود در آن ها از پایین ترین کیفیت ممکن برخوردار است.

ضایعات فلزی ویژه: ورق های سیاه روغنی که اثری از زنگ زدگی در آن ها مشاهده نمی شود، سر تیرآهن، تکه ناودانی، تسمه های آهنی ضخیم، پرسی میلگرد، قالب های بتنی و… در این گروه جای می گیرند.

ضایعات فلزی سوپر ویژه: نبشی، ناودانی، خرده میلگردها و… جزء ضایعات فلزی سوپر ویژه هستند.

ضایعات آلیاژی: ضایعات فلزی که در ساختار آن ها می توان عناصری همچون آهن، نیکل، منگنز، کروم و… را مشاهده کرد جزء ضایعات آلیاژی هستند. از این موارد می توان به چرخ دنده ها و کمک فنرها اشاره کرد.

ضایعات گالوانیزه: لوله های آب، کانال کولر و…

ضایعات روغنی: از ورق هایی با ضخامت کمتر از 1 میلیمتر تشکیل می شوند.

 

کاربرد ضایعات در صنایع

از کاربردهای ضایعات در صنایع مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

صنایع ساخت فولاد

استفاده در تولید لوازم و وسایل خانگی

صنعت ساختمان سازی

صنعت کشاورزی

کاربرد در مجسمه سازی و فعالیت های هنری

صنایع کاغذ و کارتن

کاربرد در پروژه های مربوط به جاده سازی و پل سازی

صنایع حمل و نقل

صنعت خودروسازی

سم زدایی فاضلاب های صنعتی

ساخت میز، نیمکت، صندلی و…

 

نحوه تعیین قیمت ضایعات

قیمت ضایعات در بازار جهانی و داخلی متاثر از عوامل مختلفی است. البته که شرایط بازار جهانی به شکلی مستقیم بر روی قیمت ضایعات داخلی نیز تاثیر می گذارد. از آن جایی که این محصولات از نظر کیفیت درجه بندی های مختلفی داشته و تنوع در آن ها بسیار گسترده و وسیع است، نمی توان قیمت واحد و ثابتی را برای آن ها در نظر گرفت. اما با شناخت عوامل موثر بر قیمت ضایعات می توانید بودجه بندی خود را مدیریت کنید. از جمله مهم ترین عواملی که بر روی قیمت ضایعات تاثیرگذار هستند عبارتند از: نوسانات بازار جهانی، تورم حاکم بر جامعه، نوع آلیاژ، جنس، میزان خلوص آهن موجود در ضایعات، روش بسته بندی و…

 

بهترین مراکز خرید ضایعات

پیدا کردن بهترین مراکز خرید ضایعات در تهران و دیگر شهرهای کشور کار چندان سختی نیست. مجموعه هایی که در این زمینه از اعتبار کافی برخوردار هستند و به نوعی تجربه کافی در زمینه تولید و عرضه ضایعات دارند، در میان مردم کاملا شناخته شده اند و با کمی سرچ و بررسی می توانید به لیست اسامی آن ها دسترسی داشته باشید.

این مراکز با هدف کسب رضایت مشتریان، مجموعه ای از انواع ضایعات فلزی باکیفیت و مقرون به صرفه را در بستر اینترنت عرضه می کنند. این مجموعه ها امکان مقایسه قیمت ها و جزئیات هر محصول را به علاقمندان داده و آن ها را در انتخاب مناسب ترین نوع ضایعات همراهی می کنند.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ ازدواج چاق ترین زن دنیا
کلیپ ازدواج چاق ترین زن دنیا