مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 29 اسفند 1402

قیمت کناف

قیمت کناف

بازار ساخت و ساز و ساختمان سازی در سال های اخیر شاهد پیشرفت های بسیاری بوده و افراد فعال در این حوزه به استفاده از متریال های مدرن تر که هم کارایی بیشتری دارند و هم نصب و اجرای آن ها ساده تر است روی آورده اند. کناف کاری یکی از روش های مدرنی است که مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت کناف وابسته به کیفیت و انواع آن می باشد که در این مقاله آن را مورد برسی قرار می دهیم.

 

کناف چیست و از چه موادی ساخته شده

طی چند سال گذشته پیشرفت معماری و ساخت و ساز باعث شده افراد فعال در این حوزه توجه بیشتری به دکور داخلی و زیبایی ساختمان نسبت به سال های قبل داشته باشند. از این رو روش های مدرن تری را به کار گرفته که در کنار زیبایی بیشتر اجرای آن ها نیز بسیار ساده تر است.

کناف در واقع از صفحات گچی با روکش های کاغذی ساخته می شوند که این صفحات با روکش های کاغذی به صورت یک پارچه در آمده است. کناف کاربرد های مختلف و متنوعی در ساختمان سازی دارد و یکی از معروف ترین آن ها استفاده به عنوان سقف کاذب است.

کناف نام یک برند بسیار معروف آلمانی است که سابقه بسیار درخشانی در حوزه معماری و مصالح ساختمانی دارد که موفقیت های زیاد این برند باعث شده تا پای آن به بازار ایران نیز باز شود. این برند در ایران نیز محبوب شده و در بسیاری از پروژه های ساختمانی به کار گرفته می شود. قیمت کناف نسبت به سایر روش هایی که می توان استفاده کرد مقرون به صرفه است و این عامل هم به محبوبیت آن کمک کرده است.

قیمت کناف

آیا کناف کاری و اجرای کناف نیاز به تخصص دارد؟

کناف کاری یک فرایند بسیار تخصصی می باشد و برای انجام پروژه کناف کاری نیاز به افرادی ماهر و متخصص در این زمینه می باشید. همچنین کناف کاری انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها مهارت خاص خود را می طلبند. برای مثال اجرای کناف برای دیوار های پوششی با اجرای کناف برای سقف کاذب باهم متفاوت است و قیمت کناف و کناف کاری برای این دو نیز ممکن است باهم متفاوت باشند.

از این رو باید. توجه داشته باشید که هم نوع مناسبی از کناف را نسبت به قسمتی که می‌خواهید کناف کاری کنید، انتخاب کنید و همچنین فرد متخصص و ماهری را برای اجرای آن انتخاب کنید، زیرا اجرای درست و تمیز آن تاثیر بسیاری در زیبایی خانه دارد. بحث بعدی که بر روی قیمت کناف و همچنین زیبایی خانه تاثیر بسیاری دارد و قرار است آن را مورد برسی قرار دهیم، انواع کناف ها می باشد که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خورد را دارند و قیمت های آن ها نیز بر اساس ویژگی ها و کیفت آن ها متفاوت است.

انواع کناف

کناف ها در اندازه ها و انواع متفاوتی تولید می شود و از چند نظر می توان آن ها را دسته بندی کرد. مهم ترین دسته بندی هایی که برای کناف ها وجود دارد و بیشترین تاثیر را بر روی قیمت کناف ها دارد، دو نوع دسته بندی می باشد. اولی دسته بندی بر اساس نوع ویژگی و کارایی آن ها و دومی دسته بندی بر اساس سایز کناف ها است.

از نظر ویژگی کناف ها چهار نوع متفاوت دارند. ارزان ترین و متداول ترین نوع کناف، کناف معمولی RG می باشد. این نوع قیمت پایین ترین نسبت به سایر انواع کناف دارد و به صرفه است. نوع دوم مقاوم در برابر رطوبت یا MR است. این نوع همان طور که گفته شد در برابر رطوبت دوام بسیار خوبی دارد و به دلیل داشتن این ویژگی می‌ توان از آن در فضاهایی که ممکن است کناف در معرض رطوبت قرار بگیرد، استفاده کرد. کیفیت بالا تر این نوع کناف باعث شده تا قیمت بیشتری نسبت به نوع قبل داشته باشد.

کناف FR یکی دیگر از انواع کناف ها بهش مار می آید که ویژگی آن مقاوم بودن در برابر حریق است. اشتعال ناپذیر بودن این نوع کناف ویژگی بسیار مثبتی برای آن به شمار می رود و می‌توان از آن در پاساژ ها، مکان های عمومی و دیگر ساختمان هایی که در آن ها احتمال حریق بالا می باشد، استفاده کرد.

 چهارمین نوع کناف، FM است. این نوع کناف باکیفیت ترین کناف است. قیمت کناف FM بالاتر از سایر انواع کناف می باشد. ویژگی منحصر به فرد این کناف که باعث شده به باکیفیت ترین نوع کناف ها تبدیل شود، این است که کناف FM هم می تواند در برابر رطوبت و هم در برابر حریق مقاومت کند.

این نوع کناف تمام ویژگی های لازم برای استفاده در هر نوع پروژه ای را دارا می باشد و افرادی که اهمیت بالایی به کیفیت مصالح و متریال های به کار رفته در پروژه خود می دهند، این نوع کناف را انتخاب می کنند. نوع دیگر دسته بندی کناف ها سایز بندی آن ها می باشد.

سایز بندی کناف ها بر اساس قطر آن ها انجام می شود و هر یک از آن ها در بخش های خاصی به کار گرفته می شوند. چهار نوع ضخامت در کناف ها بسیار متداول می باشد که این چهار نوع شامل ضخامت شش میلی متری، نه و نیم، دوازده و پونزده میلی متری و بالاتر می شود. با توجه به قسمتی که می خواهید در آن از کناف استفاده کنید، باید ضخامت مناسب را انتخاب کنید، برای مثال از ضخامت دوازده و نیم میلی متر برای سقف کاذب ساده و دیوار های جدا کننده و پوششی استفاده می شود.

قیمت کناف

قیمت کناف ها

همان طور که تا اینجا اشاره شد، قیمت کناف وابسته به نوع آن و همچین ضخامت آن می باشد. برای انتخاب نوع کناف و ضخامت آن بهتر است از یک متخصص در این حوزه کمک بگیرید تا شما را به خوبی راهنمایی کند. اگر انتخاب های درستی داشته باشید، می تواند با صرف هزینه کمی کناف کاری را انجام دهید و اگر برای شما کیفیت و زیبایی پروژه بسیار اهمیت دارد می توانید باکیفیت ترین کناف ها را تهیه کرده و آن را برای اجرا به دست افراد متخصص بسپارید تا به بهترین بازده و زیبایی ممکن در پروژه خود برسید.

نتیجه گیری

دیوار کناف از روش های نوین و بسیار زیبایی است که در معماری به کار گرفته می شود. قیمت کناف وابسته به نوع آن و ضخامت آن می باشد و اجرای کناف نیاز به افراد متخصص و ماهر دارد. استفاده از کناف هم زیبایی ساختمان را افزایش می دهد و هم مقرون به صرفه است.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت