جستجو در تالاب

لوله خرطومی برق؛ نحوه عملکرد و کاربردهای آن

مجموعه : رپورتاژ آگهی
لوله خرطومی برق؛ نحوه عملکرد و کاربردهای آن

لوله خرطومی برق در پروژه های سیم کشی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لوله‌ها علاوه بر حفاظت فیزیکی باعث مسیریابی سریع سیم‌ها در جهت های گوناگون می‌شود. دوام و طول عمر بالایی دارند و می‌توانند امنیت سیم کشی را در سازه های مختلف افزایش دهند. در ادامه مقاله جزئیات بیشتری در مورد نحوه عملکرد و کاربردهای گسترده آن توضیحاتی را ارائه میدهیم.

 

نوع عملکرد لوله خرطومی برق

لوله خرطومی برق یک ساختار انعطاف پذیری دارد که معمولا از متریال های فلزی، پلاستیکی یا ترکیبی از این دو ماده تولید می‌شوند. بخش بیرونی این لوله‌ها یک حالت موج دار و فنری شکل دارد که باعث می‌شود سیم هایی که درون لوله‌ها هستند در هر جهتی خم شوند. اصولی که برای کارکرد این لوله‌ها در نظر گرفته شده است شامل المان های ذیل می‌باشد که به شرح هر یک می‌پردازیم.

 

1- جلوگیری از آسیب به سیم‌ها

یک لوله خرطومی انعطاف پذیر می‌تواند در برابر نیروهای سایشی، رطوبت، مواد شیمیایی و دیگر عناصری که امکان آسیب رساندن به کابل‌ها را دارند مقاومت کند. در کنار این‌ها از برخورد سیم‌ها به لبه های تیز جلوگیری میکند و یک فضای قابل اطمینانی را بوجود می‌آورد. این تنشهای زیاد غالبا در محیط های صنعتی وجود دارند.

 

2- قابلیت خم شدن به هر جهت

یک لوله فلکسیبل برق به جهت آنکه میتواند در زاویه های گوناگون تغییر جهت دهد نیازی به اتصالات بین لوله ای ندارد. حال آنکه در مورد لوله های فولادی ما باید همواره از انواع زانوها، سه راهی‌ها و دیگر قطعات اتصال دهنده استفاده کنیم. اگر مسیر سیم کشی بسیار پرپیچ و خم می‌باشد و یک تاسیسات وسیعی را پیش رو دارید انعطاف پذیری این لوله‌ها به کمک شما خواهد آمد.

 

3- نصب سهل و آسان لوله خرطومی

یک لوله فلکسیبل برق به راحتی با ابزارهای مخصوص قابلیت برش دارد. وزن پایینی دارند و همین عاملی خواهد بود تا آنها را در ارتفاعات سازه بدون محدودیت نصب کنید. ساختار ظریف و در عین حال مقاوم آنها باعث می‌شود نیروی کار کمتری در پروژه برای اتمام کار باشند. این لوله‌ها می‌توانند در ناحیه دیوار، سقف، بخش داخلی آن و حتی فضای بیرون نیز نصب شوند. برای نصب آنها از بست فلکسیبل استفاده می‌شود. در صورتی که برای نصب لوله فولادی برق احتیاج به بست اسپیت داریم.

 

4- محافظ الکترومغناطیسی استاندارد

4- محافظ الکترومغناطیسی استاندارد

بسیاری از تجهیزات و قطعات الکترونیکی در محیط های کاری و صنعتی نباید هیچ گونه تداخل جریان را داشته باشند. چراکه این المان منفی باعث کارکرد نادرست و تخریب ساختاری آنها می‌شود. به همین دلیل این لوله‌ها به گونه ای ساخته شده اند که بتوانند جریان های سرگردان را خنثی کنند و یک محافظ الکترومغناطیسی را بوجود آورند تا نه تنها کابل‌ها سالم بمانند بلکه دستگاهها نیز کارکرد درست خود را ادامه دهند.

 

کاربرد های متعدد لوله خرطومی برق

اگرچه لوله خرطومی برق در قیاس با انواع لوله فولادی از مقاومت کمتری برخوردار است. اما این دلیل نمی شود که کاربری محدودی داشته باشند. در واقع ساختار منعطف این لوله‌ها آنها را برای پروژه های خاص آماده کرده است. امروز اگر می‌خواهید یک سیم کشی سریع و ایمنی را داشته باشید قطعا به یک لوله فلکسیبل که میتواند به شکل روکار یا داخل سازه نصب شود احتیاج داریم. اما کاربری های آن شامل موارد ذیل است.

 

1- پروژه سیم کشی های ساختمان های مسکونی

در هر سازه مسکونی مانند آپارتمان‌ها، خانه های ویلایی و غیره یک سیستم برق رسانی و شبکه ای گسترده احتیاج داریم. در این بین لوله های خرطومی میتوانند جریان برق را از منبع تغذیه به داخل خانه هدایت کنند تا شما بتوانید از انواع لوازم خانگی، سیستم های روشنایی استفاده کنید. تمامی سیم هایی که در قالب کلید و پریز در داخل خانه نصب شدند همگی با این لوله‌ها هدایت می‌شوند.

 

2- ساختمان های تجاری و صنعتی

در سازه های تجاری و صنعتی نیز میتوان از انواع لوله های خرطومی چه از نوع پلیمری و چه از نوع فلزی روکشدار استفاده کرد. اگر میخواهید یک سیستم روشنایی قوی در یک انبار صنعتی را داشته باشید این لوله‌ها بهترین انتخاب هستند. به دلیل مقاومت حرارتی در برابر نوسانات دمایی نیز تغییر شکل نمیدهند. از طرفی لوله های پلاستیکی عایق برق هستند و همین عاملی برای افزایش امنیت خواهد بود.

 

3- استفاده از لوله خرطومی در نیروگاه های خورشیدی

یک لوله خرطومی اگرچه ساختار ظریفی دارد اما می‌تواند در پروژه های سیم کشی نیروگاه های خورشیدی و همچنین نیروگاه بادی به کار گرفته شوند. این لوله‌ها باعث هدایت سیم‌ها به سمت پنل های خورشیدی بادی و دیگر قطعات شبکه می‌شوند. عمر بالایی که این لوله‌ها دارند دوام اتصالات را نیز بیشتر خواهند کرد.

 

4- نصب و راه اندازی دستگاه تهویه

بسیاری از دستگاه های تهویه مطبوع که می‌تواند باعث گرمایش یا سرمایش یک محیط بسته شوند حتما باید سیم کشی آنها در حفاظت فیزیکی بالا باشد. در نتیجه لوله های خرطومی برای این دستگاه‌ها استفاده می‌شوند. همانطور که میدانید یک دستگاه تهویه می‌تواند در یک فضای صنعتی، تجاری یا دیگر سازه راه اندازی شود.

 

5- لوله خرطومی‌ها در خودروها و وسایل حمل و نقلی

لوله فلکسیبل برق با توجه به ابعاد و سایزبندی های گوناگونی که دارد می‌تواند در انواع ماشین آلات مانند اتوبوس‌ها و وسایل سنگینتر از قبیل قطارها و کامیونها نیز استفاده شود. اصولا در ماشین آلات سنگین سیم کشی های گسترده وجود دارد که در معرض حرارت، مواد روغنی و آلاینده های محیط قرار دارند. یک لوله خرطومی حتما باید برای سیم کشی های داخلی تجهیزات ماشینی استفاده شود.

6- ابزارها و تجهیزات کنترلی

6- ابزارها و تجهیزات کنترلی

بسیاری از دستگاه‌ها و سیستم هایی که در گروه ابزار دقیق‌ها و لوازم کنترلی قرار دارند دارای سیم کشی های متعددی هستند که غالبا در محیط پراکنده می‌باشند. از جمله آنها میتوان به سیستم های دوربین مدار بسته اشاره کرد. این دوربین‌ها در نقاط مختلفی قرار دارند و سیم های آن‌ها نیز برای رسیدن به دستگاه اصلی یا رسیور نیاز به محافظت دارد. شما میتوانید از سایز بندی های متعدد لوله خرطومی‌ها برای چنین پروژه هایی بهره ببرید.

 

فروش سایزبندی های کامل لوله خرطومی در گروه صنعتی رفیع

گروه صنعتی رفیع نمونه های مختلفی از انواع لوله فلکسیبل از قبیل مدل های فلزی روکش دار و همچنین پلاستیکی کامل را در ابعاد متعدد آماده سازی کرده است. مشتریان که به دنبال لوله های با کیفیت و از همه مهمتر قیمت مناسب هستند این مجموعه تولیدی خدمات ایده آلی را به آنها ارائه خواهد داد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر علاوه بر مراجعه به سایت این مجموعه از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
مجسمه بسیار دیدنی و متحرک عشق در گرجستان (کلیپ)
مجسمه بسیار دیدنی و متحرک عشق در گرجستان (کلیپ)