مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 2 بهمن 1402

مراقبت های بعد از عمل بینی به گفته بهترین جراحان بینی در شیراز

مراقبت های بعد از عمل بینی به گفته بهترین جراحان بینی در شیراز

جراحی بینی یک عمل جراحی پیچیده است که نیاز به مراقبت های ویژه بعد از عمل دارد. بهترین جراح بینی در شیراز توصیه می کنند که بیماران بعد از عمل بینی نکات زیر را رعایت کنند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند. توجه داشته باشید که این توصیه ها کلی هستند و ممکن است بسته به شرایط خاص شما متفاوت باشند. بنابراین، همیشه توصیه های پزشک خود را دنبال کنید. با رعایت این توصیه ها، می توانید روند بهبودی بعد از عمل بینی خود را تسریع کرده و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

 

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی در شیراز

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی در شیراز اهمیت زیادی دارد. رعایت این مراقبت ها می تواند به بهبود سریع تر و کاهش عوارض جراحی کمک کند. این مراقبت ها را بهترین جراح بینی شیراز به شما توصیه خواهد کرد.

 • زمانی که احساس خستگی می کنید استراحت کنید. خواب کافی به بهبودی شما کمک می کند.

 • پس از جراحی تا چند روز سر خود را بالا نگه دارید. با استفاده از 2 یا 3 بالش با سر بالا بخوابید.

 • سعی کنید هر روز پیاده روی کنید. با کمی پیاده روی شروع کنید. کم کم میزان پیاده روی خود را افزایش دهید.

 • احتمالاً باید حدود 1 هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید. بستگی به نوع کاری که انجام می دهید و احساس شما دارد.

 • به مدت 2 تا 3 هفته یا تا زمانی که پزشکتان بگوید مشکلی ندارد از انجام فعالیت ‌های سنگین مانند دوچرخه ‌سواری، دویدن، وزنه ‌برداری یا ورزش ‌های هوازی خودداری کنید.

 • از پزشک خود بپرسید که چه زمانی می توانید دوباره رانندگی کنید.

 • حداقل تا یک هفته بعد از جراحی، بینی خود را باد نکنید. بینی خود را به آرامی با دستمال پاک کنید. اگر نیاز به عطسه دارید، این کار را با دهان باز انجام دهید.

 • از بهترین دکتر جراح بینی شیراز بپرسید چه زمانی برای شما خوب است که خم شوید.

 • به مدت 8 هفته بینی خود را مالش ندهید. برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کرم ضد آفتاب برای بینی خود استفاده کنید و از کلاه لبه دار استفاده کنید. به آرامی ضدآفتاب بزنید یا آرایش کنید.

 • تا یک هفته شنا نکنید.

تجویز رژیم غذایی توسط بهترین جراح بینی شیراز

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی در شیراز

تجویز رژیم غذایی توسط بهترین جراح بینی شیراز

ممکن است متوجه شوید که حرکات روده شما بلافاصله پس از جراحی منظم نیست. این رایج است. سعی کنید از یبوست و زور زدن با حرکات روده جلوگیری کنید. ممکن است بخواهید هر روز یک مکمل فیبر مصرف کنید. اگر بعد از چند روز اجابت مزاج نداشتید، از دکتر جراح بینی شیراز در مورد مصرف یک ملین خفیف سوال کنید.

تجویز دارو توسط بهترین دکتر جراح بینی در شیراز

بهترین دکتر جراح بینی در شیراز، بر اساس شرایط خاص بیمار و نوع جراحی انجام شده، داروهای زیر را برای بیمار تجویز می کند:

 • اگر مصرف آسپرین یا سایر داروهای رقیق کننده خون را متوقف کردید، پزشک به شما خواهد گفت که چه زمانی مصرف مجدد آن را شروع کنید.

 • اگر بهترين جراح بيني در شيراز داروی تجویزی برای درد به شما داده است، آن را طبق دستور مصرف کنید.

 • اگر داروی مسکن تجویزی مصرف نمی کنید، از جراح زیبایی بینی در شیراز بپرسید که آیا می توانید از داروهای بدون نسخه استفاده کنید.

 • اگر بهترين دكتر جراحي بيني در شيراز آنتی بیوتیک تجویز کرده است، آنها را طبق دستور مصرف کنید. فقط به این دلیل که احساس بهتری دارید مصرف آنها را قطع نکنید. شما باید دوره کامل آنتی بیوتیک را مصرف کنید.

 • اگر فکر می‌کنید داروی ضد درد باعث اذیت شدن معده می شود، داروی خود را بعد از غذا مصرف کنید (مگر اینکه بهترین دکتر جراحی بینی شیراز به شما گفته باشد که این کار را نکنید). همچنین از دکتر جراح بینی شیراز برای یک داروی ضد درد متفاوت بخواهید.

تجویز دارو توسط بهترین دکتر جراح بینی در شیراز

تجویز دارو توسط بهترین دکتر جراح بینی در شیراز

مراقبت از بخیه بعد از عمل زیبایی بینی در شیراز

پس از بیرون آمدن بخیه ها یا منگنه ها، می توانید محل برش را با آب و صابون بشویید و به آرامی ناحیه را خشک کنید. اگر روی برشی که پزشک ایجاد کرده نوارهای چسب دارید، نوار را برای یک هفته یا تا زمانی که از بین برود، بگذارید. یا دستورالعمل های پزشک عمل بینی در شیراز را برای برداشتن چسب دنبال کنید.

مراقبت از بخیه بعد از عمل زیبایی بینی در شیراز

نکات مهم مراقبتی جراحی بینی در شیراز

یخ یا کیسه سرد را هر بار به مدت 10 تا 20 دقیقه روی بینی خود قرار دهید. سعی کنید این کار را هر 1 تا 2 ساعت برای 3 روز آینده (هنگامی که بیدار هستید) یا تا زمانی که تورم کاهش یابد، انجام دهید. یک کیسه نخود یا ذرت منجمد برای این کار خوب عمل می کند، زیرا به شکل صورت شما قالب می گیرد. یک پارچه نازک بین یخ و پوست خود قرار دهید.

به مدت 4 هفته روی بینی خود عینک نزنید. در عوض، یک تکه نوار را دور پل عینک بپیچید و نوار را به پیشانی خود بچسبانید.

به مدت 1 هفته از پوشیدن لباس هایی که روی سر خود می کشید خودداری کنید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت