مزیت استفاده از فرش های سجاده ای

مجموعه : رپورتاژ آگهی
مزیت استفاده از فرش های سجاده ای

فرش های سجاده ای به علت طرح و مدل منظم و هماهنگی که دارند بهترین گزینه برای مکان های مذهبی و نمازخانه به شمار میرود  ، فرش های سجاده ای امروزه طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است و مادر این مقاله شما را با  مزیت های فرش های سجاده ای آشنا خواهیم کرد.

 

۱-اولین مزیت فرش های سجاده ای این است که نظم و یکپارچگی را در فضا ایجاد میکند

۲-جهت قبله را به راحتی مشخص می‌کند

۳-نظم و هماهنگی را در بین صفوف نمازگزاران به وجود می آورد

۴-فرش های سجاده ای قسمت مناسب و متنوعی دارند یعنی قیمت آنها با توجه به شانه و تراکم به کار رفته در آنها متفاوت می‌باشد

۵-فرش های سجاده ای دارای طرح و مدل های متنوع و گوناگونی هستند که می توان به فرش های محرابی، تشریفاتی،غیر محرابی اشاره نمود

۶-این فرش ها با رول های مشخص و منظمی طراحی میشوند که به راحتی میتوان آن را تعویض و ترمیم کرد.

 

فرش های سجاده ای محرابی

مزیت استفاده از فرش های سجاده ای

 فرش های محرابی پرفروش ترین فرش سجاده ای کاشان است همانطور که از اسمش مشخص است برای هر نمازگزار محراب طراحی شده است ، یعنی در هنگام نماز خواندن هر نمازگزار روییک محراب به نماز می ایستد.

 

در فرش های محرابی طرح های همچون گل و بوته طراحی شده است و در دو طرح شلوغ و ساده بافته میشود ، بیشترین کاربرد آن در مساجد می‌باشد زیرا باعث نظم دادن به صفوف نمازگزاران می‌باشد ، نخ های که در فرش های محرابی بافته میشود نخ اکرولیک و نخ پلی استر می‌باشد ،قیمتفرش های سجاده ای نیز به نوع نخی که در آن بکار گرفته میشود نیز رابطه مستقیم دارد هرچه نخ اکرولیک در آن بیشتر بکار رفته باشد فرش سجاده ای نیز دارای قیمتی بالاتر و نیز کیفیتی بالاتر خواهد بود.

 

از مزایای فرش های محرابی می توان به نظم و آراستگی که در صفوف نمازگزاران ایجاد میکند نام برد یعنی هر محراب براییک نمازگزار طراحی شده است و از معایب آن می توان گفت در برش  فرش های محرابی محراب کامل در نظر می شود اما در مساجد و حسینیه ها به علت پرتی هایی که ممکن است وجود داشته باشد نصاب نمی تواند برشی کامل از محراب داشته باشد و باید قسمتی از آن را برش دهد و استفاده کند.

 

فرش های سجاده ای غیر محرابی

فرش های سجاده ای بدون محراب همان فرش هاییکپارچه ای است که به صورت منظم و یکدست طرحی شده است و جای مهر در آنها حذف شده است  که به صورت متراژ بالا بافته و برای مکان  های بزرگ مفروش میشود همانند مکان های مذهبی مثل حسینیه هاو امامزاده ها

مزیت استفاده از فرش های سجاده ای

۳فرش های سجاده ای تشریفاتی :

این نوع فرش سجاده ای در حسینیه ها و مساجد و نیز هتل ها مورد استفاده قرار میگیرد ، فرش های تشریفاتی نقش و نگار پیچیده ای ندارند و شبیه فرش های کناره می‌باشند و در مکان های همانند راهرو و راه پله بهترین گزینه است زیرا هم مقرون به صرفه هستند و چون راه پله ابعاد مشخصی ندارد و نمی توان مل فضا را فرش کرد می توان از فرش های سجاده ای تشریفاتی استفاده نمود

پر فروش ترین فرش های طرح های فرش سجاده ای کاشان طرح های۵۰۰شانه و ۷۰۰شانه میباشد زیرا علاوه بر قیمت مناسب از کیفیت بالا و عمر طولانی و ضخامت بالا نیز برخوردار است.

فرش های۷۰۰شانه به علت استفاده از نخ های اکرولیک بسیار نرم و لطیف هستند به همین خاطر از فرش های۵۰۰شانه باکیفیت تر و قیمتی بالاتر هستند و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است .

 

عوامل موثر در قیمت فرش های سجاده ای:

۱-شانه هر فرش است که شانه به تعداد گره های عرضی در هر متر فرش را گویندیعنی فرش ۵۰۰شانه دارای۵۰۰گره عرضی می‌باشد.

 

۲-تراکم که به تعداد گره های طولی در هر متر فرش تراکم می گویندیعنی فرش ۷۰۰شانه با تراکم ۲۵۵۰ دارای۲۵۵۰گره در طول فرش می‌باشد هرچه شانه و تراکم در فرش بیشتر باشد قیمت فرش نیز افزایش پیدا میکند.

 

۳-جنس نخ:سومین عامل  تاثیر گزار در قیمت فرش های سجاده ای نخی است که در آن بکار رفته است پایین ترین و ارزان ترین نخ پلی استر و بی سی اف می‌باشد و نخ ورجین و نخ اکرولیک نخ های با کیفیت تر هستند.

 

۴-دستگاه های بافت فرش هی سجاده ای: برای بافت این فرش ها از مدرن ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها استفاده میشود که از دستگاه های HCP و یا HCI استفاده میشود که فرش های که با دستگاه HCIبافته میشود قیمتی بالاتر دارد.

 

فرش های سجاده ای در ابعاد استاندارد تولید میشود که هر سجاده ۶۰سانتی متر در عرض و ۱۲۵سانتی متر در ارتفاع می‌باشد چون فرش های سجاده ای به صورت رول بافته میشود عرض آنها ۱۲۵سانتی متر و طول فرش به مقدار مساحتی که سفارش داده میشود متغیر است .از لحاط قیمت فرش سجاده ای با قیمت فرش ۱۲ متری با همان متراژ تفاوتی وجود ندارد.

 

فرش های سجاده ای در شانه های۵۰۰،۷۰۰،۱۰۰۰،۱۲۰۰،۱۵۰۰شانه تولید و بافته میشود که هرچه شانه و تراکم بالاتر رود ریز بافتی و ظرافت فرش نیز بیشتر میشود ولی ضخامت فرش کاهش پیدا می‌کند ، برای مساجد که رفت و آمد در آنجا سنگین است باید از فرش سجاده ای استفاده شود که عمر طولانی داشته باشد و دارای ضخامت بالایی باشد پس بهترین گزینه فرش های سجاده ای۷۰۰شانه می‌باشد زیرا دارای قیمتی مناسب و الیافی که در آن بکار رفته است اکرولیک است ، که همین امر موجب مقاومت بالا فرش در برابر شست و شو مدوام و عدم پرز دهی و عدم حساسیت می‌باشد و همچنین نخ اکرولیکی بکار رفته دران باعث نرمی و لطافت فرش میشود.

 

فرش های سجاده ای از رنگ بندی سبز ، لاکی و آبی ، گردویی بافته میشود که از پرفروش ترین آنها رنگ سبز است که به علت ایجاد روحانیت و معنویت در فضا در مساجد از رنگ های سبز استفاده میشود‌.

شما مشتریان عزیز از فروشگاه فرش کوروش به صورت آن لاین نیز میتوانید فرش سجاده ای را خریداری کنید فقط کافی است که چند کار آسان را انجام دهید.

۱- ابعاد مکان مورد نظر خود را به طور دقیق اندازه گیری کنید  و بر روی کاغذ طول و عرض مکان مورد نظر را مشخص کنید.

۲- شانه و تراکم فرش سجاده ای مورد نظر خود را به کاربران و متخصصان فروشگاه اعلام کنید.

۳-مبلغی را به عنوان پیش پرداخت واریز کنید.

۴-نصب فرش و هماهنگی توسط نصاب با شما مشتری عزیز برای مفروش کردن مکان مورد نظر شما

۵-پس از نصب و ارائه فاکتور توسط نصاب شما می توانید تسویه نهایی را انجام دهید.

 

کارخانه فرش سجاده کاشان

فرش کاشان یکی از برترین تولید کننده های فرش سجاده ای با بیش از 50 سال قدمت در تولید فرش سجاده ای این اطمینان را به شما نمازگذار عزیز میدهد که فرش محرابی خریداری شده از کارخانه فرش کاشان برای شما بیش از 5 سال کار کند و برترین کیفیت را در میان فرش های سجاده ای داشته باشد جهت خرید فرش سجاده ای میتوانید به سایت carpet-kashan.ir  مراجعه کنید و یا به شماره 03155549900 تماس بگیرید

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت
کلیپ جالب از تفاوت مسافرت رفتنای الان با قدیم
کلیپ جالب از تفاوت مسافرت رفتنای الان با قدیم