مرکز آهن بروز ترین سایت آنلاین قیمت و وزن میلگرد نیشابور

مجموعه : رپورتاژ آگهی
مرکز آهن بروز ترین سایت آنلاین قیمت و وزن میلگرد نیشابور

میلگرد یکی از مهم‌ترین عناصر هزینه در صنعت ساختمان شمرده می‌شود. از آنجایی که تولید میلگرد به‌شدت به انرژی و منابع انسانی وابسته است، نوسانات در این بخش‌ها به‌طور طبیعی در هزینه‌های میلگرد انعکاس می‌یابد.

 

به همین دلیل، قیمت‌ فعلی میلگردهای پرتقاضایی مانند میلگرد کارخانه نیشابور (khorasan-steel) در بازار ایران نیز طیف بسیار متفاوتی دارند.

 

به‌طورکلی متناسب با شرایط موجود در بخش، ویژگی‌های فنی هر میلگرد و تعادل عرضه و تقاضای محصول بر قیمت‌های آن تاثیر می‌گذارد. برای کنترل قیمت لحظه‌ای میلگرد نیشابور می‌توانید به سایت مرکز آهن از جمله مراجع معتبر برای این منظور مراجعه کنید.

 

قیمت میلگرد نیشابور به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل مختلفی در تغییر قیمت میلگرد نیشابور دخیل هستند. کیفیت آلیاژ مورداستفاده در ساخت میلگرد، میزان عرضه و تقاضا برای آن و تغییرات نرخ ارز از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت این نوع میلگرد به حساب می‌آیند. در اینجا برخی از عوامل موثر بر قیمت‌گذاری میلگردهای نیشابور در صنعت فولاد را می‌آوریم.

 

عرضه و تقاضای میلگرد

در همه‌جای دنیا مهم‌ترین فاکتور و عامل اولیه‌ای که بر قیمت میلگرد تاثیر می‌گذارد، میزان تقاضا و عرضه آن است. قیمت میلگرد نیشابور بر اساس پیش‌بینی قبلی بازار با عرضه و تقاضا به‌عنوان پارامترهای آن دسته‌بندی می‌شود.

 

دردسترس‌بودن و هزینه مواد اولیه

مواد خام متفاوتی مانند سنگ آهن و غیره در تولید میلگرد نقش دارند. در دسترس بودن و فراوانی این مواد نیز بر قیمت آن‌ها و به‌نوبه خود بر قیمت میلگرد نیشابور نیز تاثیر می‌گذارد. از طرفی در دسترس نبودن این منابع به بیشتر شدن تقاضا از عرضه و در نتیجه افزایش قیمت میلگرد منجر خواهد شد. انرژی نیز یکی دیگر از مواد اولیه اصلی در ساخت میلگرد است. زیرا میلگرد برای ذوب شدن به انرژی زیادی نیاز دارد.

 

هزینه‌های حمل‌و‌نقل و توزیع میلگرد نیشابور

هر کالایی که تولید می‌شود باید برای توزیع‌کنندگان و فروشندگان ارسال شود تا فرآیند تولید کاملا به اجرا برسد. انتخاب روش‌های طولانی‌تر در حمل بار نیز می‌تواند تاثیرات زیادی برای هر شرکت فولادسازی بگذارد. این امر هزینه‌های آن‌ها را به شدت کاهش می‌دهد. هزینه‌های حمل‌و‌نقل خارجی یا منطقه‌ای آهن آلات نقش عمده‌ای در قیمت میلگرد نیشابور امروز ایفا می‌کنند. مقررات دولتی، فضای لجستیکی و سیاسی نیز نقش بسزایی در تعیین قیمت این کالا خواهند داشت.

 

هزینه انرژی و نیرو

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر دیگر بر قیمت میلگرد نیشابور، نفت و برق است. قیمت نفت از طریق بازارهای جهانی تعیین می‌شود و نقش بسیار زیادی در قیمت میلگرد دارد. با تحقیق در این باره متوجه خواهید شد که قیمت میلگرد و نفت با هم در ارتباط هستند.

مرکز آهن بروز ترین سایت آنلاین قیمت و وزن میلگرد نیشابور

وزن میلگرد نیشابور

قطر میلگرد نیشابور در پروژه‌های استاتیکی متفاوت در نظر گرفته می‌شود. نام دیگر آرماتور میلگرد می‌باشد. وزن میلگرد متناسب با قطر و طول متفاوت خواهد بود. بسته به این قطر، باید از جدول وزنی برای محاسبه وزن موردنیاز در محل ساخت‌و‌ساز استفاده کنند. کادر فنی با استفاده از این جدول مقدار را محاسبه خواهند کرد و بر اساس آن سفارش را انجام می‌دهند.

 

قطر میلگرد از هشت میلی‌متر شروع می‌شود و با واحدهای دو میلی‌متری افزایش می‌یابد و به 10-12-14-16 میلی‌متر و الی آخر ادامه پیدا می‌کند. با توجه به وابستگی وزن میلگرد به قطر و طول آن، دو میلگرد با قطر متفاوت اما طول یکسان وزن متفاوتی نشان می‌دهند. بنابراین، قطر آرماتور بزرگ‌تر دارای وزن اضافی خواهد داشت. در جدول زیر وزن میلگرد نیشابور در سایزهای مختلف آورده شده است.

 

جدول وزنی میلگرد آجدار نیشابور

ردیف

سایز (mm)

وزن اشتال (Kg هر 12 متر)

وزن میلگرد نیشابور (Kg هر 12 متر)

1

10

6.948-7.836

7.3

2

12

10.020-11.292

10.5

3

14

13.800-15.252

14.2-14.6

4

16

18.012-19.908

18.8-19.2

5

18

22.800-25.200

24-24.4

6

20

28.164-31.128

29-29.4

7

22

33.972-37.548

36-36.4

8

25

44.352-48.048

46.8-47.2

9

28

55.644-60.276

57.8-58.5

10

32

72.696-78.744

75.6

 

عوامل موثر در  قیمت و وزن میلگرد نیشابور

تولید میلگرد به متغیرهای دیگری مانند وزن آن نیز بستگی دارد. برای مثال میلگرد نیشابور مورداستفاده در ساختمان‌های بتن آرمه که به آهن آج‌دار نیز معروف است، بر حسب نیاز در اندازه‌های مختلف یافت می‌شود.

 

وزن میلگرد که قطر آن بین هشت تا 40 میلی‌متر متغیر است نیز با توجه به ابعاد آن متفاوت خواهد بود. طول این میلگرد به‌صورت استاندارد 12 متر در نظر گرفته می‌شود. میلگردی به طول 12 متر و قطر 10 میلی‌متر 3/7 کیلوگرم م وزن دارد. در فروش میلگرد قیمت‌ها هم بر اساس وزن قابل ارائه هستند.

 

برای خرید یراق‌آلات میلگرد نیشابور ابتدا باید نوع و سایز آن را انتخاب کنید. تعداد قطعات را به کیلوگرم بپرسید و پرداخت قیمت را با توجه به وزن آن انجام دهید. با توجه به اینکه هزینه خرید میلگرد دائما در حال تغییر است، نداشتن اطلاعات دقیق از این نوسانات می‌تواند مشکل‌ساز باشد. زیرا اگر میلگرد را در زمان نامناسبی خریداری کنید، احتمالا ضرری برای شما به همراه خواهد داشت.

 

قیمت میلگرد نیشابور با توجه ‌به اینکه طرف‌داران زیادی دارد با نوسانات زیادی همراه است. این اقلام نیز مانند طلا دارای قیمت روز و لحظه‌ای هستند که عوامل زیادی می‌تواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد. نوسانات نرخ ارز، تغییر قیمت کالاها و حتی تغییر عرضه و تقاضا از جمله عواملی خواهند بود که به راحتی باعث می‌شوند قیمت این میلگرد در یک روز یا یک لحظه تغییر کند.

 

تفاوت در اندازه، وزن یا استاندارد درج میلگرد نیز باعث تفاوت در قیمت انواع آن می‌شود. اما وزن، مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده است. به‌‌عبارت ‌دیگر وزن میلگرد با قیمت آن ارتباط مستقیم دارد.

جدیدترین مطالب سایت