نمونه طرح اعلامیه فوت پدر و مادر همراه با متن و شعر ترحیم

مجموعه : رپورتاژ آگهی
نمونه طرح اعلامیه فوت پدر و مادر همراه با متن و شعر ترحیم

توصیه می‌شود که از آگهی ترحیم قابل ویرایش که به صورت فایل لایه باز است برای چاپ منحصربه‌فرد آگهی استفاده شود. طرح لایه باز آکهی ترحیم مزایای بسیاری دارد و امکان طراحی گرافیکی متنوعی را فراهم می‌سازد. در ادامه راجع‌به نمونه طرح اعلامیه ترحیم و اعلامیه فوت پدر و مادر صحبت می‌کنیم.

 

دانلود نمونه طرح آگهی ترحیم خام جهت چاپ اعلامیه فوت پدر – طرح دات آی آر

 

طرح آگهی ترحیم یا اعلامیه ترحیم درواقع نوعی اطلاعیه و اعلامیه ترحیم به صورت طرح لایه باز است که از طرف خانواده‌ی متوفی جهت اطلاع‌رسانی از زمان برگزاری مراسم عزاداری و یادبود و دعوت از بستگان و آشنایان در مراسم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اهمیت استفاده از طرح آگهی فوت با کیفیت بالا بر کسی پوشیده نیست.

 

 درواقع طرح اعلامیه فوت می‌تواند عزت و احترام خانواده‌ی متوفی به عزیز ازدست‌رفته‌شان را نشان دهد. علاوه‌برآن چاپ اعلامیه ترحیم باکیفیت، نشانه‌ی ادب و احترام خانواده‌ی مرحوم به مهمانان آن‌ها است. به همین خاطر توصیه می‌شود که از آگهی ترحیم قابل ویرایش که به صورت فایل لایه باز است برای چاپ منحصربه‌فرد آگهی استفاده شود. طرح لایه باز آکهی ترحیم مزایای بسیاری دارد و امکان طراحی گرافیکی متنوعی را فراهم می‌سازد. در ادامه راجع‌به نمونه متن و شعر اعلامیه ترحیم و همچنین اعلامیه فوت پدر و مادر صحبت می‌کنیم.

 

اعلامیه ترحیم لایه باز چیست و چه اهمیتی دارد؟

اگرچه مرگ اتفاقی تلخ و بسیار دردناک است، اما ازآن‌جاکه گریزی از آن نیست، بهتر است که تمامی شئونات و ارزش‌ها را در برگذاری مراسمات ترحیم رعایت کنید.‌ چاپ اعلامیه فوت یک امر معمول و البته مهم در چنین مواقعی است. پس چه بهتر که اعلامیه‌ای که چاپ می‌شود از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا بتواند عشق و علاقه به شخص مرحوم و غمی که از رفتن او به‌وجود آمده را نشان دهد. در کنار آن عکس متوفی نیز باید کیفیت بالایی داشته باشد.

 

دعوت به شرکت در مراسم و ابزار همدردی دوست و آشنا نیز شیوه‌‌ی خاص خود را دارد و تمامی این المان‌ها در یک طرح آگهی فوت، از آن یک اعلامیه‌ی مناسب می‌سازد. آنچه در این بین مورد توجه قرار می‌گیرد، استفاده از طرح‌هایی است که منحصربه‌فرد بودن و خاص بودن آن‌ها به‌خوبی مشخص باشد. طرح آگهی ترحیم پدر و اعلامیه ترحیم مادر لایه باز و غیره درواقع طرح‌های گرافیکی از پیش طراحی‌شده در فایل psd نرم‌افزار فتوشاپ هستند که امکان هر نوع تغییر در المان‌های آن برای طراحی اعلامیه‌ی مدنظر شما وجود دارد.

 

نحوه‌ی طراحی آگهی فوت با استفاده از طرح لایه باز

طرح لایه باز اعلامیه ترحیم درواقع قالب کلی چنین آگهی را در اختیار شما قرار می‌دهد، اما برای استفاده از این طرح‌های آماده گرافیکی و طراحی آگهی موردنظر خود باید با نرم‌افزار فتوشاپ آشنایی داشته باشید. شما می‌توانید در محل قرارگیری شعر یا متن، شعر دلخواه خود را با خط و فرمت مناسب جایگزین کنید. 

 

دست شما برای انتخاب شعر و متن کاملاً باز است و هیچ لزومی به استفاده از شعرها و متن‌های کلیشه‌ای نیست. به همین خاطر است که می‌توانید آگهی ترحیم مادر، پدر و غیره را به‌صورت منحصربه‌فرد و خاص چاپ کنید. تنها کافی است در چاپ آگهی به چند نکته توجه کنید که در ادامه آن‌ها را ذکر می‌کنیم.

 

نمونه طرح اعلامیه ترحیم لایه باز جهت چاپ آگهی فوت، چهلم و آگهی ترحیم سالگرد مادر

نمونه طرح اعلامیه ترحیم لایه باز جهت چاپ آگهی فوت، چهلم و آگهی ترحیم سالگرد مادر

نکات مهم در استفاده از طرح لایه باز اعلامیه فوت

گذشته از این‌که باید یک طراحی منحصربه‌فرد داشته باشید، باید ارزش و شأن عزیز ازدست‌رفته‌ی خود را نیز حفظ کنید و غم خود را نسبت‌به این موضوع نشان دهید. بنابراین باید به فاکتورهای دیگری نیز توجه کنید. به‌عنوان مثال آگهی ترحیم لایه باز پدر یا همان اعلامیه فوت پدر با اعلامیه فوت مادر در یک‌سری تفاوت‌های جزئی مشخص می‌شود.

 

  • برخی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند در استفاده از اعلامیه ترحیم مادر لایه باز به جای تصویر چهره، از گل یا نمادهای این‌چنینی استفاده کنند که در چاپ آگهی ترحیم مادر لایه باز باید به این موضوع توجه کنید، چون حتی استفاده از یک تصویر نمادین مناسب نیز در اعلامیه ترحیم مادر اهمیت بسیاری دارد.

  • در چاپ آگهی فوت پدر باید در صورت ذکر نام بستگان سببی و نسبی، دقت بیشتری داشته باشید تا هیچ یک از بستگان از قلم نیفتند. هرچند بهتر است یک حالت کلی از این موضوع را در اعلامیه ترحیم پدر ذکر کنید و بهتر است بیشتر بر روی المان‌های دیگر مانند استفاده از تصویر مناسب توجه کنید.

  • برای این‌که بتوانید در طرح آگهی ترحیم جوان و سایر اعلامیه‌های ترحیم بیشترین تغییر و طراحی منحصربه‌فرد را داشته باشید، می‌توانید به جای استفاده از تصاویر پرسنلی عزیز ازدست‌رفته، از تصاویر معمول دیگر او استفاده کنید.

  • انتخاب ابعاد و اندازه‌ی طراحی و چاپ اعلامیه نیز به نظر و نیاز شما بستگی دارد؛ اما آنچه در این بین مورد توجه قرار می‌گیرد، انتخاب طرح مناسب با رزولوشن، فرمت و کیفیت مناسب، کادر و حاشیه‌ی زیبا و چاپ عمودی و افقی براساس نوع تصویر و ابعاد اعلامیه است.

  • در آگهی ترحیم فرزند یا اعلامیه ترحیم لایه باز پدر، مادر و جوان می‌توانید با شخصی‌سازی المان‌های فایل psd فتوشاپ یا همان طرح لایه باز، علاوه‌بر ویرایش متن، رنگ‌ها را نیز سفارشی‌سازی کنید. مهم آن است که بتوانید در هریک از این اعلامیه‌ها، عرف جامعه و شأن متوفی براساس اعتبار و سن و سال او را رعایت کنید.

 

مزایای استفاده از طرح لایه باز اعلامیه فوت

ازآن‌جاکه مرگ اتفاقی ناگوار بوده و از طرفی خانواده‌ی متوفی به دلیل مشکلات روحی حوصله‌ی چندانی برای طراحی و چاپ اعلامیه ندارند، سعی می‌کنند از طرح‌های تکراری، بی‌کیفیت و استوک داخل گوگل استفاده کنند تا هرچه سریع‌تر اعلامیه را چاپ کنند. این در حالی است که اگر با نرم‌افزار فتوشاپ آشنایی داشته باشید، می‌دانید که ویرایش فایل‌های psd این نرم‌افزار با سرعت بالایی انجام شده و کیفیت بالایی را در چاپ انواع فایل‌های لایه باز به شما ارائه می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید با صرف زمان خیلی کم، یک آگهی منحصربه‌فرد طراحی کرده و آن را در تعداد بالا چاپ کنید.

فایل لایه باز آگهی ترحیم جوان ناکام جهت چاپ اعلامیه ترحیم جوان و فرزند – tarh.ir

فایل لایه باز آگهی ترحیم جوان ناکام جهت چاپ اعلامیه ترحیم جوان و فرزند – tarh.ir

جمع‌بندی

در این مطلب راجع‌به طرح لایه باز آگهی فوت صحبت کردیم و انواع اعلامیه‌های ترحیم پدر مادر جوان و فرزند را مورد بررسی قرار دادیم. با توجه به این‌که فایل‌های psd فتوشاپ کاملاً لایه باز هستند، شما می‌توانید به‌سرعت تغییرات دلخواه خود را در آن اعمال کرده و آگهی فوت را چاپ کنید. طرح‌های لایه باز امکان یک طراحی خاص را برای شما فراهم می‌کنند. خاص بودن یک اعلامیه ترحیم خام کاملاً برای دیگران مشخص خواهد بود و ارزش و احترام شما را نشان می‌دهد. برای این‌که بتوانید از بهترین طرح‌های لایه باز استفاده کنید، می‌توانید به فروشگاه‌های تخصصی در این زمینه مراجعه کنید.

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت