نکات مهم هنگام خرید کابینت

مجموعه : رپورتاژ آگهی
نکات مهم هنگام خرید کابینت

در هنگام خرید کابینت بعد از انتخاب متریال و رنگ کابینت ، نوبت به تعیین صفحه کابینت میرسد . انتخاب صفحه کابینت مناسب با در نظر گرفتن دو فاکتور قیمت و کیفیت ، تاثیر بسیار زیادی در ماندگاری و عمر کابینت خواهد داشت .

 

همانطور که اشاره شد از مهم ترین عواملی که در ماندگاری کابینت آشپزخانه تاثیر خواهد گذاشت ، صفحه کابینت مناسب است . زیرا صفحه کابینت ، به عنوان صفحه کار یا Worktops نامیده میشود و مکانی برای تمام امور آشپزی و قرار دادن وسایل آشپزخانه است .

 

انواع صفحه کابینت :

1- صفحه کابینت کورین
2-صفحه کابینت کوارتز
3- صفحه کابینت ام دی اف
4- صفحه کابینت HPL
5- صفحه کابینت پرسلان
6- صفحه کابینت SPL
7- صفحه کابینت مارمونایت
8- صفحه کابینت سنگ طبیعی
9- صفحه کابینت گرانیت

برای انتخاب صفحه کابینت باید چندین موارد را در نظر گرفت که در ادامه این متن به آن میپردازیم .

نکات انتخاب صفحه کابینت :

1- قیمت صفحه کابینت :
یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب صفحه کابینت قیمت آن است . صفحه کابینت های گران قیمت نظیر گرانیت های وارداتی با کیفیت بالا ، از لحاظ زیبایی و کیفیت بسیار عالی میباشند . اما متاسفانه با افزایش ارز ، قیمت این سنگ های وارداتی بسیار بالا بوده و برای اکثر پروژه های ساختمانی اداری و مسکونی مقرون به صرفه نمیباشد . با توجه به این نکته انتخاب صفحه کابینت با کیفیت با قیمت مناسب از مهم ترین نکات در انتخاب رویه کابینت میباشد .

 

2- کیفیت صفحه کابینت :

2-1- صفحه کابینت ضد آب :
ضد آب بودن صفحه کابیت از نکات حائز اهمیت در انتخاب رویه کابینت است . زیرا اگر صفحه کابینت جذب آب صفر نداشته باشد به راحتی مانند صفحات مرمریت دچار لک میشود .

 

2-2 – مقاومت بالا صفحه کابینت در برابر خط و خش :

بدلیل اینکه فنجان و بشقاب های سرامیکی بر روی صفحه کابینت جا به جا میشود و یا ممکن است با چاقو بر روی صفحه کابینت برش های کوچکی داده شود ، مقاومت صفحه کابینت در برابر خط و خش بسیار مهم است . در غیر این صورت تمام نقاطی که دارای خط و خش میباشند محل تجمع میکروب و باکتری میشود .

 

2-3 – مقاومت بالا صفحه کابینت در برابر حرارت :

زمانی را در نظر بگیرید که به صورت اتفاقی یک جسم داغ مانند کتری یا قابلمه بر روی صفحه کابینت قرار گرفته است . اگر مقاومت صفحه کابینت در برابر حرارت بالا نباشد ممکن است به راحتی صدمه ببیند .

 

2-4 – ترمیم پذیری صفحه کابینت :

ترمیم پذیری صفحه کابینت یکی از امتیاز های صفحه کابینت کورین است که قابلیت این را دارد که ترمیم شود و حتی در موارد جابجایی منزل دوباره استفاده گردد .

 

2-5 – یکپارچگی صفحه کابینت :

یکی از محاسن صفحات کورین ، یکپارچگی و نبود درز در این صفحات است که باعث میشود در تمامی متراژ ها به صورت یکپارچه و بدون هیچ گونه درزی اجرا شود .

 

2-6 – قابلیت ابزار خوردن در لبه ها

با در نظر گرفتن نکات بالا برای هر مورد مزایا و معایب صفحه کابینت بررسی میشود .

صفحه کابینت کورین

1- صفحه کابینت کورین :

یکی از مهم ترین مزایا صفحه کابینت  اجرا یکپارچه و بدون درز این صفحات است که باعث میشود در هر متراژی این صفحات بدون درز اجرا شود . همینطور قابلیت بالا صفحه کابینت کورین در قوس پذیری موجب استفاده این صحفات در طراحی های خاص است . قابلیت ترمیم پذیری این صفحات نیز در هنگام شکستن و یا جا به جایی از دیگر مزایا صفحه کابینت کورین است .

 

از معایب صفحه کابینت کورین آشپزخانه مقاومت پایین نسبت به سنگ کوارتز در برابر خط و خش است . جهت مشاهده نمونه رنگ های  یهترین صفحه کابینت کورین آشپزخانه به لینک روبرو مراجعه نمایید : رنگ صفحه کابینت کورین یکی از مهمترین کاربردهایی سنگ کورین در روشویی های عمومی میباشد . علت استفاده از این صفحات نبود درز و یکپارچگی در این صفحات است .
صفحه کابینت کورین هایی که در حال حاضر استفاده میشود ساخت ایران و کره میباشد .

 

قیمت صفحه کابینت کورین :

به طور تقریبی قیمت صفحه کابینت کورین از 3.850.000 تا 7.980.000 تومان میباشد .

2- صفحه کابینت کوارتز :

صفحه کابینت کوارتز مقاومت بالایی در برابر خط و خش دارد و وجود این امتیاز باعث شده که این متریال امروزه جز پر فروش ترین و بهترین صفحه کابینت باشد .  علاوه بر این وجود طرح های رگه دار و ابرو بادی در صفحه کابینت کوارتز قابلیت اجرا در اکثر پروژه ها را خواهد داشت .

 

یکی دیگر از مزایا صفحه کابینت کوارتز قابلیت ابراز خوردن این صفحات در لبه است که در پروژه های کلاسیک و نئو کلاسیک حائز اهمیت میباشد .

 

قیمت صفحه کابینت کوارتز : قیمت صفحه کابینت کوارتز از 3.8500.000 تا 8.800.000 تومان

 

3- صفحه کابینت MDF :
یک از پر فروش ترین صفحات کابینت به دلیل قیمت پایین ، صفحه کابینت ام دی اف با طرح کورین است . اما از لحاظ کیفیت به دلیل جذب آب و کیفیت پایین در برابر حرارت و خط و خش ، ماندگاری کمی خواهد داشت و به راحتی دچار لک میشود .

 

4- صفحه کابینت آشپزخانه مارمونایت :

صفحه کابینت مارمونایت از متریال کورین و رویه کوارتز تشکیل شده است . صفحه کابینت مارمونایت مقاومت بالایی در برابر خط و خش دارد و علاوه بر این ضد لک و ضد آب است . یکی دیگر از محاسن این صفحه کابینت وجود طرح های رگه دار و اترنال میباشد .

 

علاوه بر این این صفحات به دو صورت 12 و 2 میل به فروش میرسند . که صفحات 2 میل جهت بین کابینتی استفاده میشود و در قیمت صفحه کابینت صرفه جویی خواهد شد .

 

قیمت بهترین صفحه کابینت مارمونایت:
قیمت صفحه کابینت مارمونایت از 3.8500.000 تا 9.800.000 تومان

5- صفحه کابینت آشپزخانه SPL :

صفحه کابینت آشپزخانه SPL از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش بسیار بالاست . صفحه SPL دارای چندین مزیت میباشد یکی از مزایا این صفحات وجود دو طرف مات و براق آن است که میتواند به دوصورت اجرا شود .

علاوه بر این وجود دو ضحامت 12 و 3 میل که 12 میل جهت صفحه کابینت و 3 میل جهت بین کابینتی باعث میشود که قیمت اجرایی این صفحات در زمانی که صفحه و بین کابینتی میخواهیم از یک متریال باشد پایین بیاید . صفحه کابینت SPL دارای تنوع زیادی در طرح و رنگ میباشد . وزن پایین این صفحات ، مقاومت بالا در برابر خط و خش و لک و ضد آب بودن این صفحات باعث شده است که انتخاب بسیار مناسبی جهت صفحه کابینت باشد .

 

قیمت صفحه کابینت SPL از 4.500.000 تا 8.000.000 تومان است .

 

6- صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت :

صفحه کابینت گرانیت از لحاظ کیفیت بسیار بالا بوده اما قیمت بالا این صفحات این باعث میشود در بسیار از پروژه ها از این صفحات صرف نظر شود . وجود طرح های خاص و رگه های بسیار زیبا را در این صفحات تنها میتوانیم مشاهده کنیم .

صفحه کابینت آشپزخانه گرانیت از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش و عدم جذب آب بسیار مناسب است . از معایب سنگ کابینت آَشپزخانه گرانیت وجود تششعات رادیواکتیو است .

قیمت صفحه کابینت گرانیت از 5.000.000 تومان تا 20.000.000 تومان است .

 

7- صفحه کابینت آشپزخانه دکتون :

صفحه کابینت آشپزخانه دکتون از لحاظ مقاومت در برابر خط و خش بسیار بالا بوده و با هیچ وسیله ای در منزل امکان خط و خش ندارد .

 

8 – صفحه کابینت آشپزخانه پرسلان (سرامیک) :

صفحه کابینت آشپزخانه سرامیک از جنس پرسلان است که دارای تنوع زیاد در طرح و رنگ است . بندکشی در اجرای صفحه کابینت آشپزخانه سرامیک از موارد بسیار مهم در اجرای صفحه کابینت آشپزخانه است .

در مجموعه کورین سازه صفحه کابینت پرسلان فقط به صورت 12 میل و فول بادی بوده و از صفحات 9 و 10 میل به دلیل مقاومت پایین در برابر ضربه استفاده نمیشود .

وجود طرح های خاص و مقاومت بالا در برابر خط وخش وهمچنین قیمت مناسب تر این صفحات نسبت به گرانیت ، باعث شده است که از این صفحات استقباب زیادی شود .

قیمت صفحه کابینت سرامیک از 3.600.000 تا 5.900.000 تومان است .

در انتها با در نظر گرفتن تمامی این موارد ، میتوان گفت با در نظر گرفتن بودجه قرار داده شده برای صفحه کابینت و طرح کابینت ، هر یک از این صفحات دارای مزایا و معایب مخصوص به خود میباشند که شما میتوانید از طریق ارتباط با مجموعه کورین سازه و مشاوران این مجموعه ، بهترین انتخاب را با توجه به هزینه ای که در نظر گرفتید داشته باشید

برچسب‌ها:

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت