وسایل مورد نیاز برای سفر به شهرهای ساحلی (عکس)

مجموعه : رپورتاژ آگهی
وسایل مورد نیاز برای سفر به شهرهای ساحلی (عکس)

وسایل ضروری برا سفر به شهرهای ساحلی

برای سفر به شهرهای ساحلی مانند جنوب ایران و شمال ایران شهرهای مازنداران و گیلان و …این وسایل مورد نیاز شما خواهد شد.

 

درست وقتی که خستگی از هر طرف حمله میکند، سفر به مناطق ساحلی میتواند مثل یک معجزه شیرین، حال آدم را خوب کند و خستگی‌ها را فراری دهد. نور آفتاب و صدای موج‌هاي‌ دریا درکنار وزش نسیم قرار میگیرد و حال و هوای شما را کاملا عوض خواهد کرد.

 

اگر در تهیه و تدارک یک سفر ساحلی جانانه هستید، از لیستی که دراین مقاله می خوانید استفاده کنید و تهیه وسایل ضروری را از قلم نیندازید.

 

اولویتتان را شناسایی کنید

از بین وسایل ضروری برای سفر به یک شهر ساحلی، مهمترین گزینه به همراه داشتن لوسیون ضد آفتاب برای بدن است. تقریباً همه ی درباره مضرات آفتاب گرفتن آگاه هستند و دوست دارند از خودشان در برابر آفتاب مراقبت کنند.

 

نکته‌اي که بعضی‌ها از ان غفلت میکنند استفاده از لوسیون ضد آفتاب برای محافظت از پوست بدن است؛ وگرنه استفاده از کرم ضد آفتاب برای صورت تقریباً جا افتاده است. برای این که از خودتان در برابر مضرات اشعه خورشید مراقبت کنید یک لوسیون با اس پی اف مناسب تهیه کنید و ان را کنار کرم ضد آفتاب صورت در چمدانتان قرار دهید.

 

مراقبت از چشم‌ها

هر چقدر از کلاه آفتابی استفاده کنید ودر سایه قرار بگیرید، بازهم نور خورشید در اطرافتان حاضر است. همانگونه که اشعه خورشید می تواند برای پوست شما ضرر داشته باشد، برای چشمتان هم مفید نخواهد بود.

 

این اشعه نه فقط باعث آسیب به پوست نازک دور چشم می شود؛ بلکه بخود چشم هم آسیب میرساند. بهمین دلیل هم برای مراقبت از چشم‌هایتان به همراه داشتن عینک آفتابی ضروری است؛ اما علاوه بر عینک آفتابی، به همراه داشتن عینک طبی هم برای عینکی‌ها لازم است.

 

بنابر این چنانچه عینکی هستید، بهتر است علاوه بر عینک آفتابی، از بین انواع عینک طبی و آفتابی ریبن اصل یک عینک طبی یا طبی-آفتابی یدک هم به همراه داشته باشید.

 

وسایل مورد نیاز برای سفر به شهرهای ساحلی (عکس)

حوله را جا نگذارید

یکی از مهم ترین وسایلی که به هیچ عنوان نباید به همراه داشتن ان را دریک سفر ساحلی فراموش کنید، حوله استخری است. به همراه داشتن یک حوله مناسب و بزرگ می تواند درست مثل حوله تنی عمل کند.

 

دو نکته‌اي که قبل از خرید حوله استخری باید به ان توجه کنید، آبگیر بودن و همچنین رنگ ست شنا و کیف ساحلی‌تان است. آبگیر بودن حوله به معنی قرت جذب آب است که باعث می شود خرید درستی کرده باشید. اگرهم بتوانید بین رنگ حوله و سایر اجزای ست ساحلی‌تان هماهنگی ایجاد کنید، چند امتیاز مثبت به استایلتان داده‌اید.

 

جزئیات ست شنا

نظم و ترتیب به خصوص موقع سفر باعث می شود جزئیات را از قلم نیندازید. سعی کنید به هر چیزی بعنوان پکیج نگاه کنید. برای مثال بجای فکر کردن به مایو، به ست شنا و پکیج ان فکر کنید. یک کیف کوچک تهیه کنید و تمام اجزای ست شنا را داخل ان بگذارید.

 

می توانید یک یا دو دست مایو داخل این کیف بگذارید، گوش‌گیر و عینکتان را داخلش قرار دهید ودر نهایت کلاه شنا رابه ان اضافه کنید. ممکن است فکر کنید کنار دریا به همراه داشتن یک دست مایو کافی است؛ اما به زمانی فکر کنید که قرار است سری به یک استخر هم بزنید؛ آن جاست که این وسایل به کارتان می آیند.

 

لوسیون بعد از حمام!

به دریا رفتن و حمام آفتاب گرفتن جزو تفریح‌هاي‌ مرسوم در شهر های ساحلی است. بعد از حمام آفتاب، نوبت به حمام آب و تمیز کردن بدن از تعریق میرسد. از آنجایی که پوست بدن در اثر شوری آب دریا و همچنین نور خورشید خشک می شود، لازم است بعد از حمام کردن حتماً از یک لوسیون مرطوب کننده قوی برای بدن‌تان استفاده کنید تا رطوبت از دست رفته را جبران کنید؛ در غیر این صورت ممکن است علائم خشکی پوست را تجربه کنید و سفر به کامتان تلخ شود.

 

مراقبت از پاها

چه داخل ویلا، چه در هتل و چه کنار دریا، به صندل چرم و دمپایی رو فرشی مردانه نیاز پیدا خواهید کرد. درست است که هتل‎ها دمپایی روفرشی یک‌بار مصرف دارند؛ اما اغلب آن قدر نازک هستند که عملا کارکرد خاصی ندارند. بهمین دلیل ؛ بهتر است در چمدانتان یک جفت صندل ساحلی زیبا بگذارید؛ به خصوص اگر دوست ندارید صندل دم دستی خودتان در ساحل شنی خراب شود.

وسایل مورد نیاز برای سفر به شهرهای ساحلی (عکس)

لباس مناسب، به تعداد کافی

بین تعداد روزهایی که در سفر هستید و تعداد لباس‌هایي که قرار است به همراه ببرید، رابطه مستقیم برقرار است؛ هر چقدر بیشتر بمانید به لباس‌هاي‌ بیشتری نیاز پیدا میکنید. برای این که بدانید بهتر است چه لباس‌هایي به همراه ببرید، کارهای زیر را انجام دهید.

 

وضعیت آب و هوای شهر ساحلی مقصد را چک کنید. اگر بارندگی در پیش است به همراه داشتن چتر و بارانی را فراموش نکنید.

 

فکر برنامه‌هاي‌ ناگهانی را گوشه ذهنت ان داشته باشید. ممکن است برای ریلکس کردن به سفر رفته باشید؛ اما بطور اتفاقی دوستی را ببینید و شما رابه شام دعوت کند. بهتر است یک دست لباس مناسب برای موقعیت‌هاي‌ نیمه رسمی به همراه داشته باشید.

 

میزان رطوبت منطقه مقصد را چک کنید. هر چقدر رطوبت بیشتر باشد، هوا شرجی‌تر است ودر هوای شرجی پوشیدن لباس‌هایي با الیاف طبیعی بسیار بهتر از گزینه‌هایي است که در ساخت پارچه‌شان از الیاف مصنوعی مثل نایلون استفاده شده است.

 

ست لباس ورزشی

هوای خوب مناطق ساحلی انرژی فعالیت را برای تعداد زیادی از افراد بیشتر میکنند. بهمین دلیل پیشنهاد میکنیم یک ست آسان ورزشی شامل حداقل شلوار و کفش رابه همراه داشته باشید و هرروز صبح رابا پیاده‌روی یا حتی قدم زدن در هوای تازه شروع کنید.

 

یک کیف مناسب برای کنار دریا

یکیدیگر از وسایل ضروری که باید برای سفر به شهر ساحلی داخل چمدانتان بگذارید یک کیف دستی ضد آب است. این کیف باید به اندازه گوشی تلفن همراه، کلید ویلا و کارت بانکی‌تان جا داشته باشد.

 

می‌پرسید به چه کارتان می آید؟ وقتی را تصور کنید که با دوستانتان قایق گرفته‌اید و وسط آب رفته‌اید. اگر کیفتان پارچه‌اي باشد باید با گوشی و کارتتان خداحافظی کنید، چون قطعا خیس خواهند شد. اما یک کیف ضد آب از وسایل با ارزش شما مراقبت خواهد کرد.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت