خانه ای زیبا و مجلل با این 5+2 وسیله جالب !

مجموعه : رپورتاژ آگهی
خانه ای زیبا و مجلل با این 5+2 وسیله جالب !

7 روش برای داشتن خانه ای رویایی و جذاب

داشتن یک خانه زیبا و رویایی و مجلل با این 7 ترفند فوق العاده جذاب:

بودن بعضی وسایل در خانه نه فقط باعث زیباتر شدن ان می شود؛ بلکه میتواند ان را مجلل کند. این وسایل همان‌هایي هستند که ارزش هنری زیادی دارند و بدلیل همین متفاوت بودن، می توانند خانه‌اي با شکوه برایتان بسازند.

 

اگر به دنبال این هستید که به خانه‌تان سر و شکل یک خانه مجلل را بدهید و از دیدنش حظ ببرید، تهیه وسایلی که دراین مقاله راجع به ان‌ها می خوانید، شما رابه هدفتان خواهد رساند. می توانید با توجه به بودجه‌تان سراغ هر کدام یا تمام این گزینه‌ها بروید.

 

فرش را دستکم نگیرید

یکی از بهترین وسایلی که میتوانید با اضافه کردن ان به محیط خانه‌تان، فضایی مجلل و شیک به وجود بیاورید، فرش است. فرش مثل یک تابلوی زمینی عمل میکند که میتواند دنیایی از نقش و نگار رابه محیط خانه اضافه کند؛ نقش و نگارهایی که نماینده سلیقه صاحب خانه هستند. مسئله مهم این است که باید برای خرید فرش دستبافت اصیل ایرانی، هزینه زیادی کنید و خیلیها دوست دارند با صرف هزینه کم بتوانند منزلشان را مجلل کنند. دراین صورت انتخاب از بین انواع فرش ماشینی ابریشمی اصیل تبریز و کاشان می تواند حکم یک تیر و دو نشان را برای شما داشته باشد.

 

توجه به مدل لوستر

انواع مدل لوسترهای مختلف در بازار وجوددارد که هر کدام میتواند حال و هوای خاصی به محیط منزل ببخشد؛ اما کسیکه دوست دارد خانه‌اش را شیک و مجلل کند، بهتر است سراغ لوسترهایی برود که ابهت منزلش را بیشتر کنند. یکی از بهترین مدل‌ها برای خانه‌هاي‌ بزرگ و مجلل لوسترهای چند شاخه کریستالی است.

 

بطور کلی لوستری که شیشه تراش خورده داشته باشد و مات نباشد، میتواند با انعکاس نور، فضایی رویایی و جذاب ایجاد کند که با استفاده از لوسترهای کم شاخه و مات امکان‌پذیر نخواهد بود. لوستر کریستالی واجد همه ی این ویژگی‌ها هست. تنها نکته‌اي که ممکن است دردسر ساز باشد، قلق‌های تمیز کردن لوستر کریستالی است که یاد گرفتنشان هم آسان است.

 

خانه ای زیبا و مجلل با این 5+2 وسیله جالب !

 

مبلمان استیل و کلاسیک

کافی است سری به فروشگاه‌هاي‌ مبلمان منزل بزنید تا با انواع و اقسام مبل‌هاي‌ زیبا رو به رو شوید؛ اما کدام یک از این مدل‌ها برای خانه‌اي که دوست دارید شکوه بیشتری داشته باشد مناسب است؟

 

بهترین جواب برای شما مبلمان استیل است. اگر دوست دارید فضای منزلتان خودمانی و آسان باشد، می توانید از مبلمان ساده امروزی با رنگ‎هاي‌ شاد و متنوع استفاده کنید؛ ولی برای داشتن یک خانه با ابهت، مبلمان استیل به مراتب بهتر هستند.

 

یکیدیگر از نکاتی که خوب است به ان دقت کنید، داشتن کنده‌کاری‌هاي‌ زیبا روی مبلمان، میز ناهار خوری یا حتی تخت خواب است. اگر بتوانید مبلمان با کنده‌کاری‌هاي‌ زیباتر و جزئی پیدا کنید، ناخود آگاه احساس شیک بودن را بیشتر به خودتان و مهمان‌هایتان انتقال خواهید داد.

 

اهمیت استفاده از تابلو فرش

یکیدیگر از وسایلی که حضور ان در خانه به زیبایی و شکوه بیشترش کمک می کند، تابلو فرش است. انواع تابلو فرش دستباف و ماشینی وان یکاد برای خانواده‌هایي با اعتقادات مذهبی یا سایر طرح‌ها و نقشه‌ها برای بقیه افراد میتوانند به کمک سلیقه‌هاي‌ متفاوت بیایند و گزینه‌اي راکه بیشتر به حال و هوایشان نزدیک است، در دسترسشان قرار دهد.

 

نکته مهمی که خوب است موقع انتخاب تابلو فرش به ان دقت کنید، هماهنگی ان با تم کلی خانه، رنگ فرش‌ها و مبلمان است. اگر رنگ تابلو فرشتان به سایر وسایل نیاید، در واقع پولتان را دور ریخته‌اید.

 

خانه ای زیبا و مجلل با این 5+2 وسیله جالب !

کدام ظروف مجلل هستند؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید، ظروفی که در خانه و آشپزخانه‌تان بکار میبرید، نقشی اساسی در ایجاد احساس مجلل بودن ایفا می کنند. طبق معمول ظروف مجلل را شامل ظروف نقره، مس و کریستال قرار میدهند؛ اما با توجه به این که ظروف نقره هزینه زیادی به خودشان اختصاص می دهند و غذا پختن یا خوردن در ظروف مسی هم خطرهای خاص خودش را دارد، این دو گزینه عملا کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. دراین وضعیت از روش‌هاي‌ زیر کمک بگیرید:

 

انتخاب ظروف سیلور: ظروف سیلور یکی از بهترین جای گزین‌ها برای ظرف‌هاي‌ نقره کلاسیک هستند. سرو غذا داخل این ظروف و گرم نگه داشتنشان با استفاده از وارمر می تواند میز شام شما را صمیمی و گرم کند.

 

توجه به رنگ‌ها: رنگ‌ها تاثیر زیادی روی احساسات انسان دارند. به خاطر داشته باشید استفاده از رنگ‌هاي‌ طلایی و نقره‌اي و ترکیب ان‌ها با رنگ سفید، میتواند ظروف شما را مجلل و رویایی کند.

 

ظروف کریستالی: اگر بودجه‌اي که برای خرید ظرف کریستالی درنظر گرفته‌اید، زیاد نیست، ظرفی بخرید که در مرکز توجه واقع شود. برای مثال می توانید یک شکلات خوری کریستال شیک بخرید و ان را روی میز قرار دهید؛ اما سایر ظروفتان را ساده‌تر انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید می توانید از کریستال‌هاي‌ رنگی زیبا، برای بخشیدن انرژی بیشتر به میز پذیرایی‌تان کمک بگیرید.

 

توجه به انواع اکسسوری‌ها

اکسسوری یا لوازم تزئینی در ایجاد محیط زیبای خانه نقش پر رنگی ایفا می کند. به خاطر داشته باشید هر چه تعداد وسایل دکوری شما کمتر باشد، اما ارزش بیشتری داشته باشد؛ بهتر از این است که تعداد وسایلتان زیاد باشد اما ارزش هنری زیادی نداشته باشد.

 

بهمین دلیل توصیه میکنیم بجای خرید چند قطعه لوازم دکوری معمولی، پولتان را صرف خرید یک قطعه وسیله دکوری خاص و زیبا کرده و به خصوص به این نکته دقت داشته باشید که لوازم دکوری باید با کلاسیک یا مدرن بودن وضعیت خانه هماهنگ باشند. نمیتوانید یک قطعه اکسسوری مدرن تهیه کنید و ان را در جوار تابلو فرشی با طرح سنتی بگذارید. سعی کنید در هر شرایطی هارمونی را رعایت کنید.

 

استفاده از وسایل قدیمی

طبق معمول در هر خانه‌اي وسیله‌اي قدیمی پیدا میشود که به مرور زمان ارزش مادی و معنوی بیشتری پیدا کرده است؛ اما بسیاری بجای این که این وسایل را در دسترس دید قرار دهند، ان‌ها را در نقاط کور دکوراسیون خانه میگذارند.

 

چنانچه قصد خرید وسیله‌اي را دارید که عتیقه است یا در حال حاضر یک شی قدیمی با ارزش در منزلتان دارید، سعی کنید ان رابه مرکز توجه تبدیل کنید. برای مثال اگر یک گرامافون قدیمی دارید، ان را روی یک میز زیبا قرار دهید که مرکز توجه است و اطرافش رابا قطعات کوچک دکوری، تزئین کنید.

 

ترفندهایی ساده برای داشتن خانه ای رویایی ( در پایین خانه رویایی مشاهده نمایید)

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت