پاسپورت کانادا به چه کسانی تعلق میگیرد؟

مجموعه : رپورتاژ آگهی
پاسپورت کانادا به چه کسانی تعلق میگیرد؟

کانادا کشوری وسیع در بخش شمالی قاره آمریکا واقع شده است. اقلیم خاص، جاذبه های طبیعی و گردشگری کانادا مهاجران زیادی را به سوی خود جذب کرده است. کشورهایی وجود دارد که بتوان با فعالیت هایی هزینه داری مانند سرمایه گذاری و حتی اعطای پول بتوان بدون وقفه پاسپورت و اقامت آن کشور را کسب کرد که به عبارتی فعل خریدن پاسپورت رخ می دهد؛ اما در مورد کانادا اینگونه نیست بتوان بلافاصله از طریق سرمایه گذاری یا هر راه دیگر افراد بتوانند به طور مستقیم به تابعیت کانادا برسد.

 

البته روش هایی وجود دارد و افرادی می توانند با استفاده از طرق مهاجرت و طی کردن مراحلی ابتدا به اقامت دائم برسند و سپس تحت شرایطی درخواست پاسپورت کانادا را مطرح نمایند. ما در آفیشال ملکپور قصد داریم به بررسی این موضوع که پاسپورت کانادا به چه کسانی تعلق می گیرد؟

 

بپردازیم. مهاجران زیادی بواسطه طرق مختلف به کانادا مهاجرت می کنند اما هیچ کدام از این افراد نمی توانند به طور مستقیم به پاسپورت کانادا دست یابند چرا که ابتدا می بایست یکی از طریق مهاجرت و ورود به کانادا را برای خود برگزینند و سپس بواسطه آن پس از سپری کردن زمان مشخصی همه مهاجران که از طرق قانونی وارد کانادا شده می توانند به اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور دست یابند.

 

ما در آفیشال ملکپور به دنبال شرح طرق مهاجرت و اقامت دائم که در نهایت به اخذ پاسپورت شود می پردازیم. مادامی که شما همراهان همیشگی این صفحه سوالی در این رابطه داشتید می توانید با آفیشال ملکپور تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید و پاسخ دقیق و علمی سوالات خود را نیز از کارشناسان خبره این مرکز دریافت نمایید.

 

پاسپورت کانادا به چه کسانی تعلق میگیرد؟

 

راه های اخذ پاسپورت کانادا

همان‌گونه که گفته شد امکان اخذ پاسپورت کانادا به‌ طور مستقیم وجود ندارد و مهاجران و افراد علاقه‌مند به کسب پاسپورت کانادا می‌بایست به ‌واسطه یکی از طرق شش‌گانه مهاجرت ابتدا به اقامت دائم و سپس به پاسپورت کانادا دست یابند. این مهم با رعایت برخی شرایط و قوانین و انتخاب درست راه مهاجرت امکان‌پذیر خواهد شد. ما در آفیشال ملکپور قصد داریم به شرح راه‌هایی که به اخذ پاسپورت کانادا ختم می‌شوند بپردازیم 

 

اخذ پاسپورت کانادا از طریق کار:

اخذ ویزای کاری یکی از راه‌های اخذ پاسپورت است. برای استفاده از این راه و رسیدن به پاسپورت کانادا بدون شک می‌بایست پارامترهایی را در نظر گرفت و از موانعی عبور کرد. روش اخذ ویزای کار این کشور تحت عنوان اسکیل ورکر یا به عبارتی ویزای نیروی کار ماهر عنوان می‌شود. برای بهره بردن از این روش می‌بایست ابتدا ارزیابی‌هایی صورت گیرد که این ارزیابی‌ها به‌واسطه سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری امکان‌پذیر است. پارامترهای مختلفی در رابطه با فرد متقاضی ارزیابی می‌شود.

 

ما در آفیشال ملکپور به این پارامترها می‌پردازیم. مدرک تحصیلی، سن، مهارت زبان انگلیسی، تجربه و یا سابقه شغلی همه از این دسته اطلاعات خواهند بود. اسکیل ورکر نیز یکی از تأثیر گذار ترین شرایط اخذ ویزای کار به‌حساب می‌آید. که معمولاً متقاضی نیازمند کسب امتیازی بالای 67 خواهد بود و به‌صورت دو مرحله‌ای و در رقابت با سایر متقاضیان مورد ارزیابی‌های تخصصی‌تر قرار خواهد گرفت. پس از کسب امتیازات موردنظر متقاضی واجد شرایط اخذ ویزای کار کانادا خواهد شد.

 

اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل:

پاسپورت کانادا به چه کسانی تعلق میگیرد؟

 

گفته می‌شود که اخذ پاسپورت کانادا به‌واسطه تحصیل نه تنها در کانادا بلکه در هیچ کشور دیگری در دسترس نخواهد بود. دانشجویان زیادی به‌منظور بهره بردن از سیستم آموزش باکیفیت در کانادا ویزای تحصیلی اخذ نموده و به این کشور وارد می‌شوند اما اقامت دائم هم به یک‌باره به متقاضیان تعلق نخواهد گرفت و در این راه دانشجو می‌بایست پس از سپری شدن 3 سال از اقامت قانونی و به ‌واسطه ویزای تحصیلی درخواست اقامت دائم نماید و برای کسب پاسپورت نیز پس از آن درخواست خود را مطرح نماید.

 

اخذ پاسپورت کانادا با سرمایه‌گذاری:

در پاسخ به سؤالی که ابتدای مقاله مطرح شد که پاسپورت کانادا به چه کسانی تعلق خواهد گرفت؟ باید گفت یکی دیگر از گروه‌هایی که پاسپورت کانادا را می‌توانند اخذ کنند افرادی هستند که از طریق سرمایه‌گذاری مهاجرت کرده‌اند. ما در آفیشال ملکپور به بررسی این مورد می‌پردازیم. افراد زیادی با هدف‌های گوناگون مانند کسب سود، اخذ تابعیت و اقامت به‌واسطه سرمایه‌گذاری مختلفی به کانادا وارد می‌شوند. متقاضیان با منظور سرمایه‌گذاری در استان‌های مختلف کانادا متحمل رعایت قوانین و مقرراتی خواهند شد که ممکن است با هم تفاوت داشته باشند. خرید ملک، سرمایه‌گذاری در شرکت، استارت آپ ها، خرید اوراق قرضه و کارآفرینی همه از شکل‌های گوناگون سرمایه‌گذاری در استان‌های مختلف کانادا هستند که پس از دارا بودن شرایط به اقامت دائم و سپس به اخذ پاسپورت کانادا ختم خواهند شد.

 

اخذ پاسپورت از طریق تولد:

همه کشورها دو قاعده کلی برای اعطای اقامت به نوزاد متولد شده در سرزمین خود دارند که یکی از این قواعد را به رسمیت می‌شناسند. قانون خاک و قانون خون: ما در آفیشیال ملکپور به بررسی هر دو این قوانین می‌پردازیم. قانون خون این‌گونه است که اگر در کشوری نوزادی متولد شود که یکی از والدین او اقامت دائم آن کشور را دارا باشد به‌واسطه قانون خون به نوزاد هم اقامت تعلق می‌گیرد و اگر والدین اقامت نداشته باشند به نوزاد اقامت و تابعیت تعلق نخواهد گرفت. در مورد قانون خاک این‌گونه شرح داده شد که اگر نوزادی در خاک یک کشور متولد شود و آن کشور تابع قانون خاک باشد بدون شک به نوزاد اقامت دائم و تابعیت تعلق‌گرفته و شهروند آن کشور محسوب خواهد شد که در مورد کانادا این‌گونه است که نوزادی که در آنجا متولد شود شهروند کانادایی محسوب می‌شود. نوزاد مذکور پس از سن قانونی می‌تواند اسپانسر پدر و مادر خود شده و برای آنها اقامت دائم و پاسپورت کانادا اخذ نماید.

 

اخذ پاسپورت کانادا از طریق ازدواج:

ازدواج با فردی کانادایی یکی از روش‌هایی است که اقامت و تابعیت را برای متقاضی به همراه خواهد داشت. لازم است متقاضی ازواج با فردی کانادایی اطلاعات جامعی از قوانین مبنی بر عقد و ازدواج فرد خارجی با فردی از تبعه کانادا داشته باشد تا بتواند با سهولت بیشتری این پروسه را پشت سر بگذارد. قوانین و مقررات در این راه از کسب پاسپورت بسیار سخت‌گیرانه است چرا که سود جویان زیادی با تکیه‌بر کذب و ازدواج‌های غیرواقعی از این قانون سو استفاده نموده‌اند و اکنون می‌بایست برای اثبات واقعی بودن این امر متقاضیان به ارائه شهود و مدارکی بپردازند پس‌ازآن اقامت موقتی به متقاضی تعلق می‌گیرد و پس از حصول اطمینان از صحت ازدواج و دوام آن پس از 3 سال اقامت دائم قابل اخذ خواهد بود و نهایتاً متقاضی می‌تواند درخواست پاسپورت خود را مطرح نماید.

 

اخذ پاسپورت کانادا از طریق پناهندگی:

پناهندگی هم یکی از راه‌هایی محسوب می‌شود که افراد می‌توانند به‌واسطه آن اقامت دائم و سپس پاسپورت کانادا را کسب نمایند. متقاضیانی که شرایط پناهندگی را داشته باشند و دلایلی مانند نژادپرستی، تغییر مذهب و یا دلایل سیاسی از کشور خود خارج شود و بازگشت او امکان‌پذیر نباشد و یا خطر جانی او را تهدید کند. در شرایط بسیار طاقت‌فرسا و به‌صورت غیرقانونی وارد کشوری می‌شوند و روز و  شب‌های جان‌فرسایی را در کمپ‌ها به دور از تحصیل و کار و حتی شرایط  نامناسب زندگی سپری می‌کنند. دولت کانادا طبق قانون پناهندگی به این افراد اقامت می‌دهد. این پروسه بسیار غیرمنطقی است و خطر جانی آن همواره در کمین این‌گونه متقاضیان است. آفیشیال ملکپور به ‌هیچ‌وجه از این دسته از مهاجران حمایت نخواهد کرد و آفیشیال ملکپور هیچ‌گونه خدماتی را در رابطه با این‌گونه افراد به عمل نخواهد آورد.

پاسپورت کانادا به چه کسانی تعلق میگیرد؟

 

ارزانترین راه اخذ پاسپورت کانادا

بدون شک متقاضیان اخذ پاسپورت کانادا که به طرق مختلف به این کشور وارد می‌شوند متحمل هزینه‌هایی خواهند شد اما این هزینه‌ها به طبع برابر نبوده و با هم تفاوت خواهند داشت.  ما در آفیشیال ملکپور به بررسی ارزانترین راه دسترسی به پاسپورت کانادا می‌پردازیم.

 

برای مثال سرمایه‌گذاری به‌عنوان یکی از طرق کسب اقامت دائم و سپس پاسپورت کانادا نیازمند هزینه‌هایی بالایی خواهد بود در صورتی که متقاضیانی که به اخذ ویزای تحصیلی می‌پردازند از ارزان‌ترین خدمات بهره می‌برند. این پروسه که به‌عنوان ارزان‌ترین راه کسب پاسپورت کانادا عنوان می‌شود این‌گونه است که فرد متقاضی تحصیل در کانادا ابتدا به یافتن دانشگاهی مناسب در کانادا می‌پردازد و سپس با ارائه مدارک و رعایت شرایط پذیرش  مدارک خود را در زمان مقرر ارسال می‌کند و دانشگاه پس از بررسی مدارک و قابل‌قبول بودن آنها دانشجویان را پذیرش می‌کند و نامه‌ای را تحت عنوان نامه پذیرش دانشگاه در کانادا را دریافت می‌نماید. سپس متقاضی به اخذ ویزای تحصیلی می‌پردازد.

 

درخواست‌نامه پذیرش از دانشگاه حدوداً 100 تا 150 دلار کانادا و اجازه تحصیل نیز هزینه‌ای در حدود 235 دلار کانادا را در بر خواهد گرفت. اگر بخواهیم در آفیشیال ملکپور به معرفی ارزان‌ترین راه کسب پاسپورت کانادا بپردازیم ابتدا مهاجرت تحصیلی و پس از آن مهاجرت کاری از طریق اسکیل ورکر از ارزان‌ترین راه‌های کسب پاسپورت در کانادا بشمار می‌روند.

 

هزینه های دریافت پاسپورت کانادا چقدر است؟

درخواست برای اخذ پاسپورت کانادا به طبع با هزینه همراه خواهد بود. این هزینه متناسب با نوع ویزا و نوع مهاجرت متفاوت خواهد بود. ما در آفیشیال ملکپور هزینه درخواست پاسپورت کانادا را در قالب جدولی شرح داده ایم.

 

پاسپورت کانادا به چه کسانی تعلق میگیرد؟

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
طلاق نیوشا ضیغمی از همسرش واقعیت دارد ؟ + فیلم
طلاق نیوشا ضیغمی از همسرش واقعیت دارد ؟ + فیلم