مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 20 آبان 1402

پرواز ارزان به شهرهای جذاب ترکیه با فلای تودی

پرواز ارزان به شهرهای جذاب ترکیه با فلای تودی

ترکیه یک مقصد گردشگری پرطرفدار است که در هر فصلی می‌توان به یکی از شهرهای زیبای آن سفر کرد. از آنجایی که سفر به ترکیه نیاز به ویزا ندارد، ایرانیان بدون دغدغه برنامه سفر به این مقصد را می‌ریزند. اما یکی از مهم‌ترین مواردی که برای مسافران اهمیت دارد، سفر ارزان است. یکی از شرایط تجربه کردن سفر ارزان این است که بتوانید خدمات سفر، نظیر پرواز و هتل، را ارزان تهیه کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت چطور بلیط هواپیما ترکیه نظیر بلیط هواپیما آنتالیا را با ارزانترین قیمت بخرید.

بلیط هواپیما فلای تودی : با کمترین هزینه به مقصدتان برسید

با روی کار آمدن سیستم‌های رزرو آنلاین، دیگر تهیه بلیط هواپیما ترکیه و سایر مقاصد گردشگری با چند کلیک ساده ممکن است و شما می‌توانید پرواز ارزان به شهرهای جذاب ترکیه را تجربه کنید. شاید این سوال برایتان بوجود بیاید که چرا و چطور پرواز ارزان از فلای تودی بخرید؟ پس از وارد شدن به سایت فلای تودی:

سفری ارزان به استانبول داشته باشید

استانبول اولین و پرترددترین مقصد در بین شهرهای ترکیه است که روزانه مسافران زیادی به آن سفر می‌کنند. برای خرید بلیط هواپیمای ترکیه در بخش مربوط به «بلیط هواپیما»، پرواز خارجی را انتخاب کرده و اطلاعات مربوط به سفرتان، از جمله مبدا و مقصد، تاریخ رفت و برگشت و تعداد نفرات را وارد کنید. شما در این قسمت می‌توانید جستجو را بر اساس بلیط یکطرفه یا رفت و برگشت انجام دهید.

اگر تاریخ برگشتتان مشخص نیست، ابتدا بلیط رفتتان را بخرید و هر زمان مشخص شد که چه تاریخی باز خواهید گشت می‌توانید بلیط برگشت را نیز به صورت بلیط یکطرفه تهیه کنید. بنابراین در صورت نیاز امکان تهیه بلیط برگشت پرواز استانبول تهران نیز از این طریق وجود دارد. هرچند برای اینکه سفر ارزانتری را تجربه کنید ما به شما توصیه می‌کنیم بلیط رفت و برگشت را همزمان بخرید.

ارزانترین پروازهای آنتالیا را ببینید

با وارد کردن اطلاعات سفرتان، وارد صفحه لیست پروازهای موجود می‌شوید. در این صفحه با توجه به مقصد و تاریخ سفرتان پروازها به ترتیب از ارزان ترین به شما نمایش داده می‌شود. در این لیست می‌توانید اطلاعات مربوط به پرواز، از جمله ساعت پرواز، فرودگاه مقصد، قیمت پرواز و تعداد صندلی باقیمانده را ببینید.
اگر قصد دارید به آنتالیا سفر کنید لازم است در نظر داشته باشید که اغلب پرواز مستقیم به آنتالیا وجود ندارد و اگر هم باشد با قیمتی گرانتر از پروازهای عادی صورت می‌گیرد. معمولا پروازهای خارجی نظیر ترکیش نیز پرواز به آنتالیا را با یک توقف در استانبول تنظیم می‌کنند.

پرواز ارزان به شهرهای جذاب ترکیه با فلای تودی

پرواز با توقف بهتر است یا پرواز بدون توقف؟

در اغلب مواقع تمامی پروازهای ایرلاین‌های ایرانی به شهرهای ترکیه به صورت مستقیم انجام می‌گیرد اما اگر تمایل داشته باشید پروازهای ترکیش را برای سفر به ترکیه انتخاب کنید معمولا پروازهایی که توقف دارند ارزانتر هستند. هرچند نمی‌توان گفت لزوما پرواز بهتری هستند چرا که هر چه ارزانتر باشد مدت زمان توقف آن بیشتر است و ممکن است شما مجبور شوید از زمانی که به سفرتان اختصاص داده‌اید کم کنید.
با این توصیف، می‌توانید در بخش مربوط به فیلتر پروازها، مشخص کنید که می‌خواهید پروازتان به چه شکل باشد. اگر نمی‌خواهید در لیست پروازها، پروازهایی که توقف دارند را ببینید، گزینه بدون توقف را انتخاب کنید.

تقویم قیمتی را چک کنید

اگر تاریخ سفرتان دقیق مشخص نیست یا برایتان سفر در تاریخ خاصی اولویت ندارد، در صفحه پروازها، به روی «تقویم قیمتی» بروید تا بتوانید قیمت بلیط هواپیما ترکیه را در تاریخ‌های مختلفی ببینید. در این صورت ممکن است چند روز قبل یا چند روز بعد از تاریخی که خودتان وارد کردید بتوانید قیمت بهتر و ارزان‌ تری بیابید.

از آخرین قیمت‌ پروازها مطلع شوید

نیازی نیست هر روز پروازها را چک کنید تا قیمت بهتری بیابید. با فعال کردن نوتیفیکیشن مربوط به پروازها، که با نام «اطلاع از آخرین قیمت» در بالای صفحه قرار دارد، می‌توانید همیشه و هر زمان از آخرین تغییرات قیمت پروازها مطلع شوید. فقط باید در نظر داشته باشید که این اعلان فقط برای مقصدی که جستجو کرده‌اید برایتان ارسال خواهد شد. بعنوان مثال اگر شما به دنبال بلیط هواپیما آنتالیا باشید و این اعلان را فعال کرده‌اید، با وارد کردن شماره موبایل یا آدرس ایمیلتان می‌توانید از نرخ‌های لحظه آخری و آفرهای ویژه پروازها به این مقصد مطلع شوید. بنابراین شانس بیشتری برای یافتن ارزانترین پرواز خواهید داشت.

با ایرلاین مورد نظرتان پرواز کنید

با جستجوی بلیط هواپیما ترکیه در سایت فلای تودی، پروازهای تمامی ایرلاین‌هایی که در این مقصد فعال هستند نمایش داده می‌شود. شما لیستی از ایرلاین‌ها را در کنار صفحه خواهید دید. اگر تمایل دارید با ایرلاین خاصی سفر کنید، می‌بایست آن ایرلاین را انتخاب کرده تا نتایج جستجوی شما فقط بر اساس پروازهای آن ایرلاین به شما اعلام شود. این لیست نیز بر اساس ارزانترین قیمت چیده شده است بنابراین شما قادر هستید ارزانترین قیمت بلیط هواپیما ترکیه با ایرلاین مورد نظرتان را ببینید.

پرواز ارزان به شهرهای جذاب ترکیه با فلای تودی

از پروازهای لحظه آخری باخبر شوید

در لیست بلندبالایی که از پروازها به شهرهای ترکیه در اختیار دارید، می‌توانید آن‌هایی را که نرخ لحظه آخری دارند ببینید یا فقط پروازهای سیستمی یا چارتری را انتخاب کنید. اگر هیچیک از این موارد را انتخاب نکرده باشید، لیست پرواز به طور پیش فرض بر اساس ارزانترین قیمت، بدون در نظر گرفتن نوع پرواز، چیده می‌شود. پروازهای لحظه آخری به شما این شانس را می‌دهد از نرخ پایین‌تری از پروازهای خارجی نظیر ترکیش یا پگاسوس بهره مند شوید.

فرودگاه مقصد را مشخص کنید

با توجه به اینکه به کدام شهر ترکیه می‌روید، ورودتان ممکن است از فرودگاه‌های مختلفی صورت گیرد. بخصوص استانبول که دو فرودگاه دارد. در نظر داشته باشید که اگر خودتان بدون تور به شهرهای ترکیه سفر می‌کنید هزینه ترنسفر فرودگاهی بعهده خودتان خواهد بود. بنابراین بهتر است توجه داشته باشید که کدام گزینه به هتل شما نزدیک‌تر است. این مساله هنگام تهیه پرواز استانبول تهران شاید اهمیت بیشتری داشته باشد. هر چه فرودگاه به شما نزدیک‌تر باشد شما شانس اینکه هزینه کمتری بابت ترنسفر خود بپردازید خواهید داشت و سفر ارزانتری را تجربه می‌کنید.

با فلای تودی باکیفیت و اقتصادی سفر کنید

فرقی نمی‌کند قصد سفر به کدام شهر ترکیه را دارید، شما همیشه این شانس را خواهید داشت که در فلای تودی بهترین و ارزانترین قیمت بلیط هواپیما ترکیه را بیابید. چه بخواهید بلیط هواپیما آنتالیا را بخرید یا به شهرهای دیگر ترکیه نظیر ازمیر یا مارماریس بروید، در تمامی این مسیرها می‌توانید روی فلای تودی حساب کنید. در بسیاری از مواقع چک کردن قیمت پروازها به صورت روزمره شما را از بهترین زمان‌های سفر به ترکیه آگاه خواهد کرد. گاهی ممکن است با یک آفر ویژه و پرواز لحظه آخری برخورد کنید و بتوانید سفری اقتصادی‌تر به شهرهای ترکیه داشته باشید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت