پکیج آموزش لغات انگلیسی با روش ریشه شناسی سایت استاد انگلیسی

مجموعه : رپورتاژ آگهی
پکیج آموزش لغات انگلیسی با روش ریشه شناسی سایت استاد انگلیسی

یکی از ضرورت های یادگیری زبان انگلیسی یادگیری لغات انگلیسی می باشد آموزش های زیادی در زمینه آموزش لغات انگلیسی می باشد ما در این مقاله قصد داریم پکیج کامل آموزش لغات انگلیسی سایت استاد انگلیسی را به شما معرفی کنیم.

 

در اواسط سال 1399 سایت استاد انگلیسی اقدام به تولید محصول آموزش لغات 504 با روش ریشه شناسی را استارت زد. در اواخر سال 1399 محصول خود را آماده و روانه بازار کرد با وجود تبلیغاتی ضعیف و محدود اما محصول با استقبال خوبی مواجه شد.

 

این محصول با سبکی متفاوت باعث شد که روند دنیای آموزش را به سمت و سوی تحول بکشاند.

 

با مفهوم ریشه شناسی لغات انگلیسی آشنا شوید؟

قبل از هر چیزی لازم است که بدانیم ریشه شناسی لغات انگلیسی چیست و آن را خوب بشناسیم! ریشه شناسی یا Etymology یک روش علمی می باشد که به مطالعه ی اجزای مختلف یک لغت می پردازد (به اجزای مختلف یک لغت تکواژ morphemes گفته می شود) که بعد از این که  تکواژ را در کنار هم قرار می دهیم واژه ساخته می شود ! به همین راحتی
بهتر است که بدانیم خود تکواژ شامل ۳ قسمت می باشد : اول پیشوندها یا prefixes ، دوم ریشه ها یا Roots و آخری پسوندها یا Suffixes که وقتی اینها باهم ترکیب شوند، لغت را تشکیل خواهند داد !
تکنیک ریشه شناسی به دانشجوها این فرصت را خواهد داد که بتوانند حوزه واژگان خود را به طور شگفت آوری توسعه دهند .  واژه هایی که از طریق این تکنیک فراگرفته می شوند در ذهن ماندگارند.
مطالعه ریشه شناسی واژگان برای افرادی که قصد دارند به صورت درست در مهارت های گفتاری و نوشتاری تسلط پیدا کنند از اهمیت زیادی برخوردار می باشد .

 

پکیج آموزش لغات انگلیسی با روش ریشه شناسی سایت استاد انگلیسی

تفاوت پکیج لغات استاد انگلیسی چه بود ؟

سایت استاد انگلیسی با در نظر گرفتن نیاز علاقمندان به زبان انگلیسی که این نیازها شامل آموزشی جامع و روان با محیطی دوستانه می باشد اقدام به تولید پکیج آموزش لغات 504 با روش ریشه شناسی و پکیج آموزش لغات تافل با روش ریشه شناسی شد.
یکی از اقدامات تاثیر گذار کنار گذاشتن آموزش های قدیمی و ارائه سبکی نوین در آموزش لغات انگلیسی می بود که سایت استاد انگلیسی در این مسیر اقدامات موثری انجام داده است

یکی دیگر از اقدامات جدید سایت استاد انگلیسی تمام آموزش های خود را از کلاس های خود ضبط کرده است که باعث شده زبان آموزی که در منزل به صورت خود خوان می خواهد کار کند حال هوای کلاس را داشته باشد و تمامی مطالب کلاس در کتابی که به صورت چاپی در اختیار دارد مطالعه کند

 

روشهای آموزش لغات انگلیسی چیست؟

برای یادگیری لغات انگلیسی روش های زیادی وجود دارد یکی از این روشها حفظ لغات با تکرار زیاد می باشد یکی دیگر از این روش ها کدینگ  یا تصویر سازی از کلمات می باشد به این معنا که شما برای یادگیری یک لغت یک جمله هم حفظ می کنید  و یک روش پر کاربرد تر ریشه شناسی می باشد.

 

چرا روش ریشه شناسی را یاد بگیریم؟

در سایر روش ها به جز ریشه شناسی شما باید لغات را حفظ کنید و این موضوع بسیار زمان بر است البته کدینگ مشکلات بیشتری هم دارد ، برای شبیه کردن یک لغت به کد مورد نظر تلفظ لغت را به کد نزدیک می کنند که این موضوع باعث می شود تلفظ نادرست در ذهن شما نقش ببندد اما در ریشه شناسی شما لغات را حفظ نمی کنید بلکه با روشی علمی یاد میگیرید شما با یادگیری ریشه پسوند پیشوند به راحتی معنی لغات را یاد خواهید گرفت

 

کاربرد آموزش لغات با روش ریشه شناسی چیست ؟

یکی از مشکلات یادگیری لغات انگلیسی این بوده است که لغات انگلیسی دارای چند معنی می باشد و در بیشتر جملات معنی متفاوتی دارند و شما نمی توانید برای یک لغت چند معنی را حفظ کنید و شما با یادگیری ریشه شناسی به راحتی میتانید به معانی مختلف لغات دست پیدا کنید ریشه شناسی ذهن شمارا خلاق و جستوجوگر خواهد کرد

 

کالوکیشن لغات انگلیسی چیست؟

واژه های Collocations واژه هایی هستند که نقش هم نشینی و یا همایند می باشند. در زبان انگلیسی، برخی از کلمات با بعضی دیگر رابطه هم نشینی دارند مانند tell a lie. در این عبارت، واژه lie همیشه با فعل tell همراه است نه با فعل say . یعنی tell با lie رابطه همنشینی دارد. اهمیت واژه های Collocation در مهارت های نوشتاری (writing) و گفتاری (speaking) در آزمون های بین‌المللی بسیار قابل توجه است. تسلط بر واژه های همایند ( کالوکیشن ) این توانایی را به داوطلبان می دهد که واژهای صحیح را در نوشتار و گفتار استفاده نمایند.

 

ریشه شناسی برای داوطلبین آزمون های داخلی و خارجی مفید است؟

بله بسیار پر کاربرد می باشد منابع آزمون های داخلی بیشتر از کتابهای لغات 504 لغات تافل و لغات 1100 می باشد که سایت استاد انگلیسی در پکیج های آموزشی خود به نکات مهم آزمون های سوالات انحرافی در آزمون ها و نمونه سوالات آزمون های داخلی و خارجی پرداخته است

 

ریشه شناسی برای یادگیری ترجمه کافی است؟

خیر شما در ریشه شناسی لغات انگلیسی را یاد خواهید گرفت اما برای مترجم شدن باید فن ترجمه را یاد بگیرید البته ریشه شناسی برای علاقمندانی که قصد دارند مترجم شوند بسیار کمک می کند یکی از مشکلات مترجمان حوزه ی معنای لغات می باشد یعنی لغات در جملات مختلف دارای معنی متفاوتی می باشد که در ریشه شناسی کامل به این موضوع پرداخت شده است.

 

چرا تکنیک ریشه شناسی برای علاقه مندان به فن ترجمه پیشنهاد می شود؟

یکی از وظایف مترجمان محترم یافتن معادل صحیح واژگانی از زبان مبدا به زبان مقصد است.
بنابراین تسلط براین تکنیک به مترجمان کمک می کند که خیلی سریع برای هر لغت در متن یک معادل دقیق با توجه به ریشه، پیشوند و پسوند آن واژه پیدا نمایند. البته در اینجا باید حوزه معنایی واژه را هم در نظر داشت باشید.
بنابراین این تکنیک برای تمامی مدرسین محترم زبان انگلیسی و همچنین کسانی که مشغول مطالعه فن ترجمه هستند مناسب کار آمد می باشد، ریشه شناسی ابزاری مناسب برای موفقیت شماست.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت