مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 27 اسفند 1401

هر آنچه که باید در مورد پیامک تبلیغاتی بدانید…

هر آنچه که باید در مورد پیامک تبلیغاتی بدانید…

درست سی‌ویک سال پیش، اولین پیامک، با موضوع تبریک سال نو ارسال شد. بعد از آن کم‌کم از پیامک یا همان پیام کوتاه برای برقرای ارتباط‌های کوتاه و چند کلمه‌ای جای خود را بین مشترکین تلفن‌های همراه باز کرد. اما در حال حاضر پیامک به یکی از بزرگ‌ترین ابزارهای تبلیغاتی در سراسر جهان تبدیل شده که بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی به منظور ارتباط و تعامل بیشتر با مشتریان خود از آن استفاده می‌کنند.

از طرف دیگر، پیامک‌ها بسیار مورد استقبال مشترکین هم قرار گرفته‌است به طوری‌که پیامک‌های تبلیغاتی در سه دقیقه ابتدایی ارسال، باز و خوانده می‌شود و همچنین آن‌ها ترجیح می‌دهند حتی برخی از خدمات خود را به جای مراجعه حضوری از طریق ارسال چند پیامک دریافت کنند.

در حال حاضر استفاده پیامک تبلیغاتی به یک ضرورت برای کسب‌وکارها تبدیل شده است و مشاغل به راحتی می‌توانند از آن برای تعامل با مشتریان خود استفاده کنند چرا که نحوه ارسال پیامک نیز روشی بسیار ساده بوده و برای راه‌اندازی آن نیازی به استخدام نیروی متخصص نیست.

چگونگی تبدیل یک پیامک ساده به یک پیامک تبلیغاتی

با افزایش استقبال از بازاریابی پیامکی از سوی مشترکین و همچنین بازاریابان مشاغل مختلف، پنل‌های ارسال اس ام اس انبوه توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پیامکی ارائه شد. استفاده از این پنل‌های بسیار راحت بوده و نیازی به نصب و یا خریداری نرم‌افزار یا سخت افزار خاصی ندارد. از طرف دیگر برای ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه نیازی به استخدام نیروی متخصص نیست.

چنین پنل‌های قابلیت‌های بسیار زیادی دارد. مهمترین آن امکان دسترسی به شماره تلفن مشترکین به صورت دسته‌بندی (سن، جنسیت، شغل، کد پستی و… ) شده است. اما برای ارسال پیامک تبلیغاتی به غیر از پنل، مواردی وجود دارد که باید به آن توجه داشت تا محتوای پیامک به یک پیامک تبلیغاتی تبدیل شود.

تعداد پیامک‌های تبلیغاتی طبق برنامه‌ریزی

مشترکینی که شماره خود را در اختیار کسب‌وکار شما قرار داده‌اند، انتظار دارند حداقل در طول ماه دو تا چهار پیامک دریافت کنند. پس با در نظر گرفتن یک استراتژی مناسب زمانی، برای مشترکین خود پیامک‌های مناسب ارسال کنید.

اضافه کردن یک عنصر انحصاری در متن پیامک‌ها

در انتخاب متن‌های ارسالی خود دقت کنید. اگر متن پیامک شما حاوی اطلاعاتی باشد که در طول روز مشتری در دیگر شبکه‌های اجتماعی(اینستاگرام، تلگرام و…) با آن مواجه است، دیگر پیامک شما برایش جذابیتی ندارد. در نظر داشته باشید که متنی که ارسال می‌کنید دارای یک ارزش بسیار مهم در جهت معرفی محصول باشد. پس در نظر داشته باشید هر متون باید مرتبط و منحصر به لیست پیامک‌های محصولات شما باشد. این نکته در ارسال اولین پیامک و فروش ویژه و معرفی محصول بسیار حائز اهمیت است.

ارسال پیامک‌های شخصی‌سازی برند و محصول

بازاریابی پیامکی منحصر به فرد، برند و یا محصول است. این یک مزیت حساب می‌شود که شما می‌توانید با مشتری بیشتر ارتباط برقرار کرده و به راحتی از ویژگی‌های برند خود به مشتری اطلاع ارسانی کنید.

قراردادن قابلیت انصراف

صاحبان مشاغل و کسب و کارها همیشه سعی می‌کنند پیامک‌هایی با بهترین کیفیت در زمان‌های مناسب برای مشترکین خود ارسال کنند. اما هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت مشترکین همیشه با آن‌ها همکاری داشته باشند، زمانی می‌رسد که مشتری دیگر تمایل ندارد از سوی کسب و کاری پیامک تبلیغاتی دریافت کند. در این زمان صاحبان مشاغل باید روش راحتی را در اختیار مشتریان قرار داده تا بتوانند دریافت پیامک خود را مسدود کنند.

هر آنچه که باید در مورد پیامک تبلیغاتی بدانید...

زمان‌بندی درست برای ارسال

 زمان مناسب جهت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی برای هر کسب و کاری متفاوت است. اما ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای ارسال پیامک باید زمان مناسب را در نظر بگیرید. به طور مثال زمان‌هایی که کارمندان کارشان تمام می‌شود و در ترافیک هستند، ارسال پیامک تبلیغاتی می‌تواند برای آن‌ها آزار دهنده باشد. همچنین زمان اوج کاری، مشتریان نمی‌توانند بازخورد مناسب و یا حتی پاسخی برای پیامک تبلیغاتی شما ارسال کنند. پس در استراتژی بازاریابی پیامکی خود زمان‌بندی درستی را در نظر بگیرید.

توجه به کیفیت متن پیامک

شما به تعداد محدودی کاراکتر می‌توانید مخاطب را جذب کنید، اما به این نکته توجه داشته باشید که همین تعداد محدود باید در بهترین کیفیت و بدون هیچ غلط املایی و محتوایی ارسال شود.

ارسال پیامک ارزشمند

ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از سوی کسب و کارها برای مشتریان بسیار منحصر به فرد است، یعنی صاحبان مشاغل می‌توانند اطلاعات ارزشمندی را در خصوص کالا یا خدمات خود به مشتری ارائه دهند که فقط به خودشان اختصاص دارد.

هر آنچه که باید در مورد پیامک تبلیغاتی بدانید...

مواردی که گفته شد می‌تواند کمک کند تا پیامک شما به یک پیامک تبلیغاتی تبدیل شود و بتوانید با مشتریان خود در تعامل باشید و خدمات و محصولات خود را به آنان معرفی کنید. اما در نظر داشته باشید که پنلی را که خریداری می‌کنید نوع قرارداد و تعرفه‌های آن به چه صورت است هرچند که پیامک مارکتینگ روشی مقرون‌به‌صرفه است اما اگر بخواهید از آن برای طولانی مدت استفاده کنید، هزینه آن می‌تواند قابل توجه باشد.

از این رو می‌توانید از پیامک کندو و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید. همچنین پیامک مارکتینگ به شما این امکان را می‌دهد که خلاقیت خود را چاشنی کار کرده و با کمک صد کلمه جذاب برای تبلیغات پیامکی سعی کنید، در همان جمله اول مخاطبان را جذب و آن‌ها را ترغیب کنید از سایت و محصولات شما دیدن کنند.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت