چه فلسفه و مفهومی در پشت نماد ماه تولد نهفته است؟

مجموعه : رپورتاژ آگهی
چه فلسفه و مفهومی در پشت نماد ماه تولد نهفته است؟

فلسفه نماد ماه تولد از آنجایی شروع می‌شود که بسیاری از اخترشناسان و دانشمندان حوزه اجرام آسمانی تصور میکنند که مختصات ستارگان، خورشید، سیارات و تمام اجزایی که در آسمان وجود دارد مستقیما بر روی ساختار وجودی و سرشت هر جانداری که در زمین متولد می‌شود تاثیر مستقیم میگذارد.

 

سیاره های منظومه شمسی دائما در حال تغییر هستند و هیچ چیز راکد و ثابتی در این جهان هستی وجود ندارد. بطوریکه مدار زمین، ماه، خورشید با نظم بالا در حال گردش است. میتوان گفت که تولد هر انسان نیز متأثر از این تغییرات می‌باشد.

 

اما دقیقا چه تاثیر و رابطه ای بین تولد انسان و سمبل های معرفی شده برای آن و المان های موجود در آسمان وجود دارد؟ و اینکه تا چه حد به واقعیت نزدیک است؟ در این مقاله می‌خواهیم یک فلسفه و مفهوم کلی را در مورد سمبل و نماد ماه تولد بگوییم تا دقیقا مشخص شود با چه موضوعی روبرو هستیم؟

 

چینش خاص ستارگان عاملی برای معرفی نماد ماه تولد

در این بین ستارگان نیز چینش خاصی را دارند و هر کدام با یک فاصله مشخص نسبت به یکدیگر قرار دارند. اگر شما بخواهید یک رابطه بین چندین ستاره در یک محدوده ی معینی از آسمان برقرار کنید میتوانید با یک خط آنها را به یکدیگر متصل کنید. ستاره شناسان بر این باور هستند که نوع چینش ستاره‌ها در کنار یکدیگر یک شکل خاصی را بوجود می‌آورد که برای هر ماه سال منحصر بفرد است.

 

به عنوان مثال برای ماه فروردین برج حمل معرفی شده است که سمبل آن حیوان قوچ است. بر اساس چینشی که ستارگان در این ماه دارند یک تفسیر یا تشبیه کلی را از لحاظ شکل ظاهری چند ستاره کنار یکدیگر عنوان کردند. برای دیگر ماه های سال نیز این چینش‌ها متفاوت است و در نهایت یک شکل یا سمبل بخصوصی را تحت عنوان نماد ماه تولد بوجود می‌آورند. امروزه از این سمبل‌ها برای زیباسازی انواع زیورآلات مانند دستبند ماه تولد، گردنبند، انگشتر و غیره استفاده می‌شود.

چرا نماد ماه تولد معرفی شده است و چه خاصیتی دارد؟

چرا نماد ماه تولد معرفی شده است و چه خاصیتی دارد؟

هر انسانی که در یک ماه بخصوص از سال متولد می‌شود موقعیت خورشید، زمین و ماه در منظومه شمسی از لحاظ گردش به دور یکدیگر با هم فرق دارد. پس یک نیرو و انرژی در این جهان هستی وجود دارد که باعث می‌شود انسانها از نظر نوع تفکر، رفتار و غیره مانند هم نباشند. به همین دلیل است که میگویند خصوصیات اخلاقی متولدین ماه فروردین با اردیبهشت، خرداد و دیگر ماه های سال با یکدیگر تفاوت دارد.

البته این باور در بین ستاره شناسان وجود دارد و همواره میخواهند یک ارتباط مستقیمی بین تغییرات اجرام آسمانی و انسانهای موجود در زمین برقرار کنند. نماد ماه تولد می‌تواند باعث تفاوت و تمایز انسان‌ها از هر لحاظ شود. سبک زندگی، ویژگی های رفتاری و بطور کلی موجودیت انسانها با تفسیر سمبل های هر ماه تولد بیان می‌شود. اگر به کتاب طالع بینی سری بزنید می‌بینید که براساس نمادهای ماه تولد ویژگی های مختلفی برای هر فرد که در هر ماه بخصوص متولد شده است وجود دارد.

 

آیا برتری خاصی بین 12 نماد ماه تولد وجود دارد؟

بسیاری از افراد تعصب خاصی به نماد ماه تولد خود دارند. به عنوان مثال سمبلی که برای مرداد وجود دارد شیر است. حال آنکه برای ماه آبان کژدم یا عقرب معرفی شده است. اغلب افراد براساس این نماد و اشکال میخواهند خصوصیات خود را تفسیر کنند. اما تا حدودی کلیاتی که برای تعریف هر نماد ماه تولد وجود دارد صحیح است.

از طرفی نمی توان گفت که همه افرادی که در یک ماه سال متولد شده اند از هر لحاظ با یکدیگر یکسان هستند. یعنی اینکه بگوییم همه خرداد ماهی‌ها یک ویژگی دارند حرف منطقی و صحیحی نیست. بلکه از لحاظ کلیات میتوان یکسری ویژگی‌ها را بین آنها یکسان دانست. در مجموع برتری خاصی بین این سمبل های ماه تولد وجود ندارد و هرکدام تفسیر خاصی را دارند.

آیا برتری خاصی بین 12 نماد ماه تولد وجود دارد؟

تا چه حد سمبل های معرفی شده واقعیت دارد؟

اینکه نماد ماه تولد و تاثیر ستارگان و المان های آسمانی در زمان تولد افراد موثر است یا خیر؟ نمیتوان با قطعیت پاسخ داد! اما قطعا شرایط زمین و موجوداتی که در آن زندگی میکنند متأثر از انرژی و تغییراتی که در منظومه شمسی ایجاد می‌شود، است. به عنوان مثال هر نوع تغییر در مختصات خورشید، ستارگان، زمین در این کهکشان اتفاق بیفتد روی عناصری که در سطح زمین وجود دارند و در حال رشد و نمو هستند اثر منفی یا مثبت می‌گذارد. پس ما نمی توانیم اثری که بین این دو وجود دارد را کتمان و آن را غیرواقعی تلقی کنیم. وسعت آسمان‌ها به قدری بزرگ است که همچنان دانشمندان در حال کشف موارد جدید هستند.

 

گروه هنری دانژه مبتکر ساخت زیورآلات با طرح های زیبا

افرادی که میخواهند زیورآلات لوکس، زیبا، جدید و مدرن و مطابق با معیارهای امروزی داشته باشند گروه هنری دانژه متنوع ترین مدل‌ها را در اختیار آن‌ها می‌گذارد. این زیورآلات دارای طرح های ماه تولد هستند و با ورق طلای 24 عیار ساخته شدند. در کنار این‌ها محصولات دیگری همچون تابلوی طلا، اکسسوری‌ها و اقلام دکوری نیز با بهترین قیمت عرضه می‌شوند. شما میتوانید برای تجربه یک خرید موفق و رضایت بخش به آدرس اینترنتی https://danje.ir مراجعه فرمائید.

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت