جستجو در تالاب

چه کسانی نباید لمینت کنند؟

مجموعه : رپورتاژ آگهی
چه کسانی نباید لمینت کنند؟

لمینت دندان یا همان ونیر پرسلین که توسط انجمن دندانپزشکی زیبایی آمریکا تعریف شده است برای اصلاح طرح لبخند و زیبایی دندان مورد استفاده قرار می گیرد. لمینت های دندان در واقع قطعات و روکش های بسیار نازکی هستند که برای هر بیمار به صورت منحصر به فرد طراحی و ساخته می شود و باید بر روی جلوی دندان و ظاهر آن قرار داده شود تا به صورت کامل ظاهر دندان را پوشش دهد. لمینت دندان دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی است و ظاهری بسیار شبیه به دندان طبیعی دارد زیرا نور را منعکس می کند و درخشنده است.

 

 معمولا افرادی که اقدام به استفاده از لمینت دندان می کنند رنگ آن را چند درجه روشن تر از دندان طبیعی انتخاب می کنند. استفاده از ونیر پرسلین برای اصلاح طرح لبخند بسیار فوق العاده است و اغلب افرادی که از آن استفاده می کنند رضایت کاملی دارند. با این توصیفات همه افراد مجاز به استفاده از آن نیستند و ممکن است دچار عوارض لمینت دندان بشوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لمینت دندان و هزینه آن می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

 

قیمت لمینت دندان

 

برای آن که بتوانید کاندید خوبی برای نصب ونیر پرسلین باشید باید شرایط سلامت کامل دهان و دندان را داشته باشید.  لمینت  دندان در موارد زیر کاربردهای مناسبی دارد:

هنگامی که دندان های بیمار بر اثر عدم مراقبت صحیح یا ژنتیکی یا بر اثر مصرف داروهای خاص تغییر رنگ داده باشد.

در صورتی که دندان های بیمار لب پر شده باشد، شکسته باشد، دارای فاصله نا متعارف باشد و یا در محل مناسب خود قرار نگرفته باشد و نیاز به ارتودنسی داشته باشد.

چه کسانی نباید لمینت کنند؟

دلیل های مختلفی وجود دارد که به مرور باعث می شود دندان پزشک پیشنهاد استفاده از لمینت دندان را به بیمار بدهد. اما اگر بیمار از نظر سلامت و پیش نیاز های لمینت دندان گزینه مناسبی نباشد قطعا پزشک از انجام لمینت خودداری خواهد کرد. شرایطی که بهتر است لمینت بر روی دندان انجام نشود عبارتند از:

 

زمانی که بیمار دارای پوسیدگی های شدید دندانی باشد و به مرور زمان مینای دندان او از بین رفته باشد گزینه مناسبی برای لمینت نخواهد بود.

بیماری های پریو دنتال و بیماری های لثه باعث می شود فرد کاندید مناسبی برای لمینت دندان نباشد.

ترک خوردگی های عمیق، شکستگی های دندانی و بیماری هایی مانند ساییدن و دندان قروچه که در نهایت منجر به شکستن دندان می شوند برای لمینت دندان آسیب های زیادی به همراه خواهد داشت.

و در نهایت افرادی که استعمال دخانیات می کنند و عادت به نوشیدن چای و قهوه به تعداد زیاد در روز را دارند گزینه مناسبی برای لمینت نیستند.

 

البته مواردی که گفته شد را نمیتوان به صورت قطعی برای انجام لمینت دندان ممنوع کرد اما بهتر است قبل از انجام لمینت دندان اقدام به درمان و ترمیم دندان ها نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه بدانید برای لمینت دندان مناسب هستید یا خیر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

 

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

 

چه کسانی نباید لمینت کنند؟

افرادی هستند که به دلیل رعایت نکردن موراد زیر  یا داشتن مشکلاتی که در ادامه شرح می دهیم گزینه مناسبی برای لمینت دندان نیستند. این افراد عبارتند از:

افرادی که دارای مینای دندان کافی جهت پیوند مستحکم با لمینت سرامیکی نیستند.

اغلب دندان پزشکان برای نصب لمینت سرامیکی دندان نیاز به تراشیدن مینای دندان دارند. به صورتی که باید ابتدا مینای دندان را ضخامت روکش لمینت بتراشند تا پیوند مستحکمی بین دندان و روکش ایجاد شود سپس روکش را به دندان بچسبانند. به همین علت باید مینای دندان دارای کیفیت، بافت  و تراکم مناسبی باید تا بعد از تراشیده شدن به راحتی و محکم با روکش سرامیکی پیوند برقرار کند.

افرادی که دچار التهابات لثه ای قبل از نصب لمینت دندان باشند.

 

زمانی که جرم در اطراف لثه ایجاد می شود به مرور لثه دچار التهاب می شود و یا گاهی به دلیل تحلیل لثه یا بیماری های دهان و دندان التهاب لثه ایجاد می شود. التهاب لثه یکی از مواردی است که دندان پزشک تا بهبود آن اقدام به لمینت دندان نمی کند زیرا ممکن است خط لثه دچار مشکل شده و بعد از رفع التهاب خط لثه پوشیده نشده باشد.

چه کسانی نباید لمینت کنند؟

استفاده از سایر روش های ترمیم مانند کامپوزیت و روکش پیش از انجام لمینت دندان

لمینت دندان برای افرادی که از قبل دارای کامپوزیت دندان یا روکش دندان هستند ممنوع است. در صورتی که مایل به استفاده از لمینت دندان هستید بهتر است ابتدا روکش یا کامپوزیت را از روی ظاهر دندان خود برداشته و لمینت دندان را قالب گیری ، طراحی، ساخته و نصب کنید.

 

در صورتی که بیمار به بهداشت دهان و دندان بعد از لمینت دندان اهمیت ندهند.

از مهم ترین نکاتی که باید مورد توجه قرار داده شود رعایت بهداشت دهان و دندان است. زیرا رعایت بهداشت دندان ها سلامت لمینت دندان را تضمین می کند. حال اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و استفاده از دهانشویه به صورت مرتب اهمیت نمی دهید گزینه مناسبی برای لمینت دندان نیستید.

 

عادت های نامناسب مانند ساییدن و دندان قروچه

در صورتی که جزو آن دسته از افرادی هستید که عادت به جویدن یخ، جویدن ناخن، جویدن ته مداد و دندان قروچه دارید باید بدانید استفاده از لمینت دندان برای شما اکیدا توصیه نمی شود. به صورت کلی زمانی که شما فشار زیادی به دندان های خود وارد می کنید لمینت دندان را تحت فشار زیاد قرار می دهید و باعث شکستن یا لب پریدگی آن می شوید

 

افرادی که مبتلا به بیماری های دهان و دندان باشند.

با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است 30 درصد از بیمار هایی که دارای مشکلات لثه و دهان هستند به کاشت ایمپلنت دندان اقدام می کنند اما بعد از کاشت دچار التهابات شدید لثه ای می شوند  و با عدم موفقیت روبرو می شوند. برخی دیگر برای فرار از این مشکل اقدام به نصب لمینت سرامیکی می کنند که متاسفانه گزینه مناسبی برای آن ها نیست زیرا بیماری های لثه ای مانند عفونت  و التهاب لثه باعث از آسیب های دندانی به روکش لمینت می شود و به همین علت باید ابتدا بهبودی کامل برای بیماری های لثه ای ایجاد شود سپس اقدام به کاشت لمینت دندان نمایند.

 

در صورتی که دندان های بیمار کاملا سالم باشد و یا دارای پوسیدگی های عمیق باشد.

دندانی که دارای پوسیدگی باشد چه عمیق و چه سطحی قطعا برای ترمیم آن باید روت کانال انجام داد و پس از آن اقدام به نصب لمینت سرامیکی نمود. بهتر است این دسته از افراد که دارای پوسیدگی های عمیق هستند از تاج دندان مصنوعی استفاده کنند. و اما آن دسته از افرادی که دارای دندان های کاملا سالم هستند نیز بهتر است از روش لمینت دندان استفاده نکنند زیرا لمینت روشی برگشت ناپذیر و تهاجمی است به این علت که برای نصب آن باید مینای دندان تراشیده شود.

 

نداشتن رژیم غذایی مناسب و حاوی اسید های بسیار

افرادی که عادت به غذاهای اسیدی دارند گزینه مناسبی برای لمینت دندان نیستند. زیرا غذاهای اسیدی مانند ترشی می تواند تاثیرات نامطلوبی بر روی لمینت بگذارند. نوشیدنی هایی که دارای الکل زیاد هستند در بلند مدت باعث می شوند پیوند بین لمینت و مینای دندان به صورت کامل از بین رفته و روکش از دندان جدا شود.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دوربین مخفی از واکنش مردم در مترو به خندیدن این مرد
کلیپ دوربین مخفی از واکنش مردم در مترو به خندیدن این مرد