جستجو در تالاب

همه چیز در مورد تاتو

مجموعه : رپورتاژ آگهی
همه چیز در مورد تاتو

تتو یا همان تاتو طرح و نقشی است که به صورت همیشگی و دائمی روی پوشت بدن حک می شود. این نقش ها می تواند به صورت همیشگی روی بدن شما ماندگار باشد. آموزش و خدمات تاتو بدن یکی از آموزش های جذاب و پر درآمد می باشد که به همین سبب افراد زیادی تمایل گرایش به این حرفه پیدا کرده اند. علاوه بر تنوع در طرح ها و نقش های تاتو، رنگ های آن نیز متنوع می باشد. این رنگ ها شامل سیاه، قرمز، قهوه ای می باشد.

 

این رنگ ها به وسیله ی تجهیزات تتو و دستگاه آن به زیر گوشت فرد تزریق می شود، این کار باعث ماندگاری بیشتر طرح و نقش روی بدن می شود. هزینه آموزش تاتو بدن بسته به مهارت مربیان تدریس متفاوت می باشد. آموزشگاه های زیادی در سراسر کشور، آموزش تاتو بدن را به نحو احسنت انجام می دهند.

 

آموزش تاتو بدن 1

دلایل آموزش تاتو بدن و انجام آن

تاتو بدن یا همان خالکوبی در زمان های گذشته تنها مورد استقبال افراد سرکش و یاغی بوده است و مردم دیگر دید منفی نسبت به آن داشتند. اما در دنیای امروز دیگر آن دید منفی روی تاتو و انجام آن وجود ندارد. زمانی که بازیگران و ورزشکاران از تاتو استفاده کردند، جوانان تمایل بیشتری به انجام آن پیدا کردند و جامعه نیز از نگاه منفی خود دست برداشت و دید خود را تغییر داد.

 

آموزش تاتو بدن و انجام آن دیگر تنها برای افراد یاغی و سرکش نمی باشد، بسیاری از افراد برای پوشاندن جای زخم های خود از آن استفاده می کنند. اما این مورد بسیار کم دیده می شود و بیشترین دلیل برای انجام تاتو روی بدن همان زیبایی و مد می باشد.

 

آموزش تاتو بدن و انجام آن نه تنها برای پسر ها بلکه برای دختر ها نیز انجام می شود. دختر ها نیز روی بدن خود انواع و اقسام طرح و نقش ها را تاتو می کنند. البته تفاوتی که تاتو بدن دختر ها با پسر ها دارد در اندازه ی آن می باشد. دختر ها بیشتر طرح های ریز و کوچک را انتخاب می کنند اما پسر ها طرح های بزرگ را می پسندند.

همه چیز در مورد تاتو

آموزش تاتو بدن 2

قوانین آموزش تاتو بدن و انجام آن در ایران و اسلام

بسیاری از افراد انجام تاتو روی بدن خود را دوست دارند اما می ترسند که از نظر شرعی و اسلامی مشکل داشته باشد. مثلا تصور می کنند وضوی آن ها با تاتو قابل قبول نیست. اما باید به شما بگوییم که از نظر اسلام و دینی هیچ منعی برای انجام تاتو روی بدن وجود ندارد. زیرا تاتو و رنگ های آن به زیر پوست تزریق می شوند و در سطح آن نیستند.

 

امام خامنه ای رهبر جامعه اسلامی ایران فتوایی در این باب اعلام کرده اند و فرموده اند: خالکوبی و تاتو روی بدن حرام نمی باشد زیرا اثر آن در زیر پوست بوده و مانع رسیدن آب به بدن نمی باشد به همین سبب وضو و غسل با تاتو درست می باشد.

 

در کشور ایران نیز آموزش تاتو بدن و انجام آن از نظر قانونی مشکلی ندارد و می توانند آموزشگاه ها به آموزش تاتو بدن بپردازند. در کتاب قانون جرم و جنایتی از این مورد نام برده نشد است. تنها آموزش تاتو بدن از نظر اداره بهداشت است که غیر بهداشتی اعلام شده است و در زمان انجام آن حتما باید پزشکی در سالن وجود داشته باشد.

 

همه چیز در مورد تاتو

آموزش تاتو بدن 3

مراحل و وسایل مورد نیاز آموزش تاتو بدن

آموزش تاتو بدن دارای چندین بخش می باشد که افراد باید تمام مراحل و بخش ها را به خوبی آموزش ببینند تا بتوانند به نحو احسنت آن را انجام دهند.

 

تکنیک تاتو

یکی از مهم ترین بخش های آموزش تاتو بدن آموزش و یادگیری تکنیک های مربوط به تاتو می باشد. این تکنیک ها شامل هنر هایی مانند نقاشی، سیاه قلم، طراحی و … می باشد. اگر افراد تکنیک های تاتو روی بدن را به خوبی آموزش ببینند می توانند هر طرحی را روی بدن نقاشی و تاتو کنند. اگر شما تاتو کار ماهری باشید اما طراحی خوبی نداشته باشید مسلما نتیجه ی کار زیبا و دلچسب نخواهد شد.

 

وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز در تاتو یکی دیگر از مراحل انجام آن می باشد. آموزش تاتو بدن نیز مثل هر هنر دیگری احتیاج به وسایل خاصی می باشد که باید با تمامی آن ها آشنایی داشته باشید. این وسایل شامل دستگاه مخصوص تاتو، رنگ های متنوع، سوزن های خاص با شماره بندی مختلف و … می باشد. در کنار آموزش تاتو بدن حتما باید آموزش مربوط به وسایل آن را نیز فرا بگیرید. این کار باعث می شود تا بدانید چه زمانی از کدام وسیله ها استفاده کنید.

 

طراحی تاتو حرفه ای

طراحی به تنهایی بخش ها و درجه بندی های متفاوتی دارد. شاید بیشتر تاتو کاران موجود در سالن ها تاتو کار معمولی باشند و طراحی را به صورت مقدماتی فرا گرفته باشند. اما اگر بخواهید تاتو کار حرفه ای و خاصی باشید بهتر است زمان بیشتری برای آموزش تاتو بدن و طراحی آن صرف کنید. طرح ها و نقش های زیادی وجود دارند که از عهده ی تاتو کاران معمولی بر نمی آید و باید حتما از طراحی حرفه ای بهره بجویید.

 

همه چیز در مورد تاتو

آموزش تاتو بدن 4

انواع تاتو موقت و کوتاه مدت

اگر شما قصد ندارید که طرح تاتو را به صورت بلند مدت و دائمی رو ی بدن خود داشته باشید می توانید از نمونه های موقا و کوتاه مدت آن استفاده کنید.

 

برچسب تاتو موقت: این برچسب ها به صورت موقت بر روی پوست چسبانده می شوند که ظاهری شبیه به تاتو دائمی دارند. این برچسب ها ممکن است تا یک هفته روی پوشت شما بماند.

 

اسپری تاتو موقت: روش اسپری یکی از پر طرفدارترین روش های انجام تتو موقت می باشد. این عمل با استفاده از شابلون و اسپری انجام می شود. اسپری های مخصوص پوست برای این کار در بازار وجود دارند و نباید از دیگر اسپری ها برای این کار استفاده شود.

 

تتو حنا: رنگ های این نوع تاتو شامل سفید، سیاه، قرمز، سبز و قهوه ای می باشد. حنا در یک قیف سوزنی ریخته شده است و با استفاده از شابلون روی بدن قرار می گیرد. این

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
اینطوری باید بشقاب های رو میز جمع کنید (کلیپ دیدنی)
اینطوری باید بشقاب های رو میز جمع کنید (کلیپ دیدنی)