جستجو در تالاب

کاربردهایی از سونوگرافی تابا که شاید نمی دانستید!

مجموعه : رپورتاژ آگهی
کاربردهایی از سونوگرافی تابا که شاید نمی دانستید!

کاربردهایی از سونوگرافی : یکی از روش‌های تصویربرداری بی‌خطر که امروزه بسیار مورد استفاده افراد قرار گرفته است؛ سونوگرافی می‌باشد. همه با حداقل یکبار در طول زندگی خود این معاینه پزشکی را انجام داده‌ایم. در حقیقت یکی از آسان‌ترین و راحت‌ترین راه‌هایی که برای معاینات خود می‌توانید انجام دهید، این روش است.

 

بسیاری از مشکلات بدن در ابتدا با درد شروع می‌شوند که توجه به علائم و نشانه‌های آن بسیار ضروری است. با پیشرفت علم پزشکی دیگر نیازی به انجام جراحی‌های خطرناک نیست و با این معاینه و سایر روش‌های تصویربرداری پزشکی به راحتی می‌توان بافت‌های مهم بدن را بررسی کرد.

 

تصاویر به دست آمده از اطلاعات بسیار کمک کننده‌ای را در اختیار پزشک قرار می‌دهند و همین امر برای تشخیص بیماری‌ها ضروری است. از طرف دیگر تشخیص به موقع بسیاری از مشکلات، روند درمان و بهبودی افراد را سریع‌تر می‌کند.

 

پس لازم است انجام معاینات یا چکاب را جدی بگیرید و نسبت به این موضوع حساس باشید. در راستای اطمینان خاطر هموطنان عزیز مرکز تصویربرداری پزشکی تابا، برای انجام این نوع از تصویربرداری پزشکی از سه دستگاه‌ به‌روز و پیشرفته استفاده می‌کند.

 

برای استفاده از خدمات متنوع مرکز تصویربرداری پزشکی و سونوگرافی تابا و همچنین سامانه نوبت دهی غیر حضوری کافیست، سونوگرافی تابا را جستجو کنید و وارد سایت tabamic.com شوید.

 

سونوگرافی چیست؟

کاربردهایی از سونوگرافی تابا که شاید نمی دانستید!

کاربردهایی از سونوگرافی

همان طور که گفتیم این نمونه از تصویربرداری پزشکی یک روش غیر تهاجمی و دقیق است. همچنین از لحاظ هزینه هم بسیار مناسب‌تر از سایر روش‌های تصویر برداری می‌باشد. در این روش از امواج بی خطر فرا صوت جهت بررسی ارگان‌های داخل بدن استفاده می شود. این امواج به داخل بدن فرستاده می‌شوند و سپس از طریق انعکاس آن، تصاویر بر روی دستگاه مورد نظر ثبت می‌شود.

 

این معاینه به تشخیص علت درد، عفونت در اندام های داخلی، بررسی جنین در خانم های باردار کمک می‌کند. از آن جایی که در بسیاری از روش‌ها از اشعه ایکس استفاده می‌شود، عموما خانم‌های باردار از آن‌ها استفاده نمی‌کنند. کاربردهایی از سونوگرافی : اما این نوع از تصویربرداری پزشکی روشی کاملا بی خطر بوده که این افراد با خیالی راحت می‌توانند آن را انجام دهند.

 

برای اطلاعات بیشتر، مطلب سونوگرافی تابا در https://tabamic.com را مطالعه کنید.

 

نحوه انجام در بهترین مرکز سونوگرافی شیراز تابا

می توان گفت مرکز رادیولوژی تابا، بهترین مرکز سونوگرافی شیراز است. برای انجام این معاینه در همان ابتدا لازم است فرد بر روی تخت دراز بکشد. سپس با توجه به نوع آزمایش پزشک با استفاده از پروب و ابزار مخصوص، بیوپسی یا نمونه برداری را انجام می دهد.

 

تصاویر این معاینه سریع آماده می‌شود و در اختیار فرد قرار می‌گیرد زیرا پزشک در همان لحظه معاینه گزارش خود را می‌نویسد. پس لازم است پزشک متخصص مهارت و تجربه بسیار بالایی داشته باشد تا تشخیص مشکلات به صورت دقیق انجام شود.

 

خوشبختانه مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با استفاده از تجهیزات مدرن و همچنین همکاری با کادر پزشکی مجرب؛ این دغدغه شما را رفع می‌کند تا اطلاعات کامل‌ و دقیق‌تری از سلامت ارگان‌های بدن را در اختیارتان قرار دهد.

 

این آزمایش در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود و معمولا افراد هیچ عارضه‌ای را پس از آن تجربه نمی‌کنند. شما می‌توانید برای انجام معاینات مربوط به سی تی اسکن به صورت آنلاین و سامانه نوبت دهی غیر حضوری و همچنین سایر آزمایشات نظیر رادیولوژی، سی تی اسکن و …. از خدمات مرکز تصویر برداری پزشکی تابا استفاده کنید.

برای نوبت دهی آنلاین و فوری، (بدون مراجعه حضوری و اتلاف وقت) عبارت “سونوگرافی تابا” را جستجو و با ورود به سایت (https://tabamic.com) نوبت دهی سونوگرافی خود را انجام دهید.

 

انواع سونوگرافی

1) سونو شکم

در این معاینه کبد، طحال، کیسه صفرا، پانکراس و کلیه‌ها بررسی می‌شوند. پیدا کردن علل درد شکمی، سایز کلیه‌ها، وجود سنگ کلیه، سایز طحال؛ چک کردن اندازه و موقعیت کبد، شناسایی سنگ‌های کیسه صفرا ،یافتن توده های ناحیه شکم و… با کمک این نمونه از تصویربرداری امکان پذیر است.

 

2) سونو لگن

این روش در جهت بررسی دقیق اندام‌های قرار گرفته در لگن مانند مثانه، مجاری ادراری، رحم و تخمدان‌ها می‌پردازد.

با انجام سونو لگن می‌توانید از سلامت ارگان‌ها، سنگ مثانه، کیست‌های تخمدان و رحم، شکل رحم و…. مطمئن شوید.

 

3) سونو داخلی (Trans vaginal)

یکی از بهترین روش‌هایی که برای تشخیص بیماری‌های بانوان استفاده می‌شود، Trans vaginal است. سونو واژینال مختص به خانم‌هاست و در مقایسه با سایر روش‌های تصویر برداری، اطلاعات دقیق‌تری را در اختیاز پزشک قرار می‌دهد. در این روش بافت رحم، تخمدان، گردن رحم و واژن بررسی می‌شود.

 

4) سونو کالر داپلر کلیه ها (سونو رنگی کلیه ها)

برای بررسی دقیق وضعیت رگ‌ها و عروق کلیه بهترین راه سونو کالر داپلر است. در این معاینه تنگی، میزان انسداد و آنوریسم شریان‌های کلیوی بررسی می‌شود.

 

5) سونوآئورت شکمی

آنوریسم آئورت شکمی هنگامی ایجاد می‌شود که دیوار آئورت نازک و مانند بادکنک باد می‌کند. پاره شدن آنوریسم شکمی بسیار خطرناک و تهدید کننده حیات می باشد. با کمک این روش مشکلات و ناهنجاری‌های مربوط به قلب را می‌توان در همان مراحل ابتدایی شناسایی کرد.

 

مزایای انجام سونوگرافی مرکز تابا

کاربردهایی از سونوگرافی تابا که شاید نمی دانستید!

کاربردهایی از سونوگرافی

این روش غیر تهاجمی، بدون درد و ایمن است.

برای عموم افراد قابل انجام است و هزینه مناسبی دارد.

تصویربرداری از تمامی بدن جنین و بافت‌های نرم آن امکان پذیر است.

دسترسی سریع به تصاویر

مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات

 

برای استفاده از خدمات متنوع مرکز تصویربرداری پزشکی تابا و همچنین سامانه نوبت دهی غیر حضوری تنها کافیست وارد سایت tabamic.com شوید.

 

نوبت دهی فوری سونوگرافی تابا در شیراز به صورت آنلاین (بدون هزینه)

 

مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با هدف افزایش رفاه و اعتماد همواره در تلاش بوده تا بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را در اختیار شما هموطنان عزیز قرار دهد. کادر پزشکی مجرب این مجموعه در کنار شما خواهند بود تا با اطمینان کامل معاینات خود را انجام دهید.

 

انجام خدمات نوبت دهی سی تی اسکن تابا، رادیولوژی تابا ، ماموگرافی تابا و… به صورت غیر حضوری و همچنین پاسخگویی سریع از مزیت‌های مهم این مرکز است.

 

ما در کنار شما هستیم تا مطمئن شوید مراحل عکس‌برداری و تشخیص مشکلات احتمالی شما به بهترین شکل ممکن و زیر نظر متخصصان این رشته صورت می‌گیرد. از کارشناسان مرکز جامع رادیولوژی تابا بابت همکاری در تهیه این مطلب متشکریم.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
اینطوری باید بشقاب های رو میز جمع کنید (کلیپ دیدنی)
اینطوری باید بشقاب های رو میز جمع کنید (کلیپ دیدنی)