آموزش نحوه صحیح گرفتن فال حافظ از دیوان حافظ شیرازی

مجموعه : رپورتاژ آگهی
آموزش نحوه صحیح گرفتن فال حافظ از دیوان حافظ شیرازی

آموزش نحوه صحیح گرفتن فال حافظ از دیوان حافظ شیرازی

از شاعران بزرگ کشورمان که اهل شیراز هستند حافظ نام دارد. علاوه بر غزل هایي که در دیوان او باعث مشهور شدن وی شده است، میتوان به فال حافظ نیز اشاره کرد شاید اگر بگوییم فال حافظ در عصر امروز از غزل هاي‌ دیوان هم مشهور تر شده است، بیراه نگفته ایم

 

اکثر مردم به سمت و سویی رفته اند که علاقه دارند تا با تفعل زدن به حافظ کورسوی امیدی را برای جان دادن به گره هاي‌ زندگی‌شان روشن کنند. برخی به صورت روزانه فال روزانه میگیرند اما مورد مهمی که در که فال گرفتن مورد بحث است چگونگی انجام ان است.

 

همین طوری نمیشود الله بختکی دیوان را برداشت و صفحه اي را باز کرد و اسمش را فال گرفتن نامید. برای فال گرفتن باید اصولی را رعایت شود  که اگر مایل به یادگیری هستید ما نیز علاقمند هستیم تا در مورد ان توضیح دهیم. البته تفسیر فال هم میتواند دیگر دغدغه فال گیرندگان باشد که به این مورد هم می‌پردازیم.

 

فرض کنید می‌خواهید نماز بخوانید نخستین کار چیست؟ قطعا نیت کردن. در فال گرفتن و اصولا در انجام هم کاری باید نیت کرد.  به قصدی که میخواهید نیت کرده و بعد از ان کافی است که برا شادی حضرت حافظ فاتحه بخوانید. سپس دیوان را برداشته و یکی از انگشتان خود صفحه اي رابه دلخواه باز کنید. فال شما در سمت راست صفحه « بالا » قرار دارد.

 

بهمین سادگی حال این که فال تان چه معنایی دارد بستگی به فکر و ذهن خودتان خواهد داشت. البته باید ببینید که چه نیت کرده‌اید. گاها در شعر بطور واضح خوب بودن و یا شر بودن کار ذکر شده است که نیاز به تفسیر خاصی ندارد.

 

اما اگر مبهم بود چه باید کرد؟ راه ساده این است که در شعر دنبال کلماتی بگردید که به نیت تان ربط داشته باشد و بعد میتوانید با تطابق دادن خوب و یا شر بودن ان را حدس بزنید. خیلی کار سختی نیست.

 

منبع : روزگار

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت