مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 1 مهر 1402

با این 10 ترفند طول عمر اسپرسو ساز رو 10 برابر کن

با این 10 ترفند طول عمر اسپرسو ساز رو 10 برابر کن

اسپرسو ساز و قهوه ساز به یکی از پرکاربرد ترین لوازم برقی خانه ها و کافه ها تبدیل شده و افراد زیادی در منزل یا محل کارشون اسپرسو ساز و قهوه ساز دارند. این دستگاه ها مثل تمام دستگاه های برقی و لوازم خانگی دیگه ممکن است دچار مشکلاتی بشوند و نیاز به تعمیر پیدا کنند.

از آنجا که هزینه تعمیرات لوازم خانگی نسبتا زیاد است و همچنین قیمت اسپرسو ساز و قهوه ساز هم کم نیست شما میتوانید با رعایت چند نکته ساده مانع خرابی دستگاه خود بشوید.

توی این مطلب قصد داریم به شما 10 نکته طلایی برای افزایش طول عمر اسپرسو ساز و قهوه ساز آموزش بدیم، پس تا انتها این مطلب رو مشاهده کنید.

10 نکته طلایی برای افزایش طول عمر اسپرسو ساز

ما به شما 10 نکته ساده و خیلی کاربردی آموزش میدیم که شما میتوانید با رعایت کردن این نکات طول عمر دستگاه اسپرسو ساز و قهوه سازتون رو افزایش بدهید و از خرابی و تعمیر اسپرسو ساز در آینده جلوگیری کنید. ممکن است برخی از این نکات را از قبل بدانید یا راهکار های بهتری داشته باشید که ما از آن بی خبر باشیم، اگر دوست دارید میتوانید در قسمت نظرات راهکار های خود را برای بقیه به اشتراک بگذارید.

فقط از آب تسویه شده استفاده کنید

اگر میخواهید دستگاه اسپرسو ساز تان طول عمر بیشتری داشته باشد و نیاز به تعمیرات نداشته باشد از آب تسویه شده استفاده کنید.

آب معمولی دارای املاح معدنی و مواد اضافی زیادی است که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی باعث بوجود آمدن رسوب در شیلنگ ها و بویلر دستگاه اسپرسو ساز شما میشود. اگر اسپرسو ساز شما رسوب بگیرد باید هزینه حدودا 500.000 تومانی برای رسوب گیری و سرویس کامل دستگاه پرداخت کنید.

 10 ترفند طول عمر اسپرسو ساز

تمیز کردن پرتافیلتر اسپرسو ساز

پس از هربار استفاده حتما پرتافیلتر دستگاه را بلافاصله در بیارید و آنرا تمیز کنید. همچنین سبد پرتافیلتر را هم خالی کنید و آنرا بشویید. تمیز کردن پرتافیلتر باعث افزایش طول عمر مفید اسپروساز شما خواهد شد پس آنرا جدی بگیرید.

نگذارید اسپرسو ساز روشن بماند

پس از هر بار استفاده از دستگاه اسپرسو ساز ابتدا باید پرتا فیلتر را در بیارید و دستگاه را به مدت 3 تا 5 ثانیه روشن کنید تا مجرای دستگاه و زنبوری آن تمیز بشود. سپس دستگاه را تا زمان استفاده بعدی خاموش کنید و نگذارید روشن بماند. روشن ماندن دستگاه باعث میشود تا فشار زیادی به دستگاه شما بیاید و در نهایت به خرابی می انجامد.

هواگیری اسپرسو ساز

یکی از مهم ترین نکاتی که باید بدانید این است که هر چند وقت یکبار باید اسپرسو ساز خود را هواگیری کنید. با توجه به میزان استفاده شما از دستگاه مدت زمان هواگیری میتواند هر ماه یا هر دوماه یکبار باشد. همچنین باید بدانید که برخی دستگاه های اسپرسو ساز صنعتی و خانگی پیشرفته برنامه هواگیری خودکار دارند که فقط کافیسا طبق دستور عمل دستگاه پیش بروید و آنرا هواگیری کنید.

برای دستگاه هایی که برنامه خودکار هواگیری ندارند میتوانید از این روش استفاده کنید: ابتدا مخزن دستگاه را با آب تسویه شده پر کنید و سپس دستگاه را روشن کنید. صبر کنید تا تمامی آب از دستگاه اسپرسو ساز شما خارج بشود و پس از خروج کامل آب 10 ثانیه صبر کنید و سپس دستگاه را خاموش کنید.

دانه قهوه را با اندازه مناسب دستگاه آسیاب کنید

آسیاب شدن بیش از اندازه دانه های قهوه موجب میشود تا عمل عصاره گیری قهوه زمان بر بشود و به دستگاه اسپرسو ساز شما فشار بیشتری وارد بشود. با توجه به مدل دستگاه خود و اینکه دستگاه شما اسپرسو ساز خانگی است یا صنعتی، دانه های قهوه را آسیاب کنید.

رسوب زدایی و سرویس اسپرسو ساز

پس از گذشت مدت زمان حدودا 6 ماهه از استفاده از دستگاه خود نیاز است آنرا با مایع مخصوص رسوب زدایی کنید. برای انجام عمل رسوب زدایی فقط کافیست طبق دستور عمل میزان مناسب مایع را با آب تسویه مخلوط کرده و در مخزن دستگاه بریزید و آنرا روشن کنید تا تمام آب مخزن خالی شود.

سپس چند دقیقه صبر کنید تا دستگاه شما استراحت کند و مجددا مخزن را با آب تسویه پر کنید و بگذارید دستگاه کار کند تا بصورت کامل شسته بشود.

هواگیری اسپرسو ساز

خالی کردن مخزن آب اسپرسو ساز

اگر از آن دسته افرادی هستید که ممکن است هفته ای یکبار قهوه اسپرسو دم کنید، برای افزایش طول عمر اسپرسو ساز تان بهتر است آب مخزن دستگاه را هر زمان که خواستید قهوه درست کنید پر کنید و تا زمان استفاده بعدی آب مخزن را خالی کنید.

سطح آب مخزن اسپرسو ساز را کنترل کنید.

هیچگاه در مخزن اسپرسو ساز خود بیش از اندازه آب نریزید و هیچگاه نگذارید آب اسپروساز شما تمام شود و سپس آنرا پر کنید. همیشه سعی کنید در یک محدوده معین آب کافی درون مخزن اسپرسو ساز خود اضافه کنید. همچنین دقت داشته باشید که زمانی که دستگاه روشن یا در حال کار است درون مخزن آب اضافه نکنید.

اسپرسو ساز را تمیز نگه دارید

سعی کنید پس از هربار استفاده از دستگاه آنرا تمیز کنید تا قطعات مختلف دستگاه دیر تر خراب بشوند و طول عمر مفید اسپرسو ساز و قطعات جانبی آن افزایش پیدا کند. هرگز با مواد شوینده و اسیدی بدنه و قطعات مختلف دستگاه را تمیز نکنید. اینکار ممکن است به دستگاه و قطعات آن آسیب وارد کند.

با رعایت کردن این 10 نکته ساده میتوانید عمر دستگاه اسپرسو ساز خود را چند برابر افزایش بدهید. استفاده صحیح از هر دستگاهی میتواند به افزایش طول عمر مفید آن کمک کند. هزینه تعمیرات لوازم خانگی مختلف از جمله اسپرسو ساز کم نیست و میتوانید با رعایت این نکات ساده از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

در ادامه چندتا از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر یک از مدل های دستگاه اسپرسو ساز خانگی و صنعتی بوجود بیاید را برای شما توضیح خواهیم داد. بدین ترتیب اگر هر یک از این اتفاقات برای دستگاه شما ایجاد بشود خواهید توانست مشکل دستگاه را سریعا برطرف کنید.

مهم ترین مشکلات رایج اسپرسو ساز و قهوه ساز

حالا که با این 10 نکته طلایی آشنا شدید باید بدونید که رایج ترین مشکلاتی که ممکن است دستگاه اسپرسو ساز شما با آن مواجه شود چیست تا بتوانید از آن جلوگیری کنید. همیشه گفته میشه که پیشگیری بهتر از درمانه ما میگیم پیشگیری بهتر از تعمیره!

رسوب گرفتن دستگاه اسپرسو ساز

اولین و رایج ترین مشکلی که هر دستگاه اسپرسو ساز ممکنه با آن مواجه بشود رسوب گرفتن دستگاه است. اگر شما برای دستگاه اسپرسو ساز خود از آب تسویه استفاده نکنید پس از مدت کوتاهی دستگاه شما رسوب میگیرد و دچار مشکل عملکردی میشود. اما چه مشکلاتی ممکن است با رسوب گرفتن اسپرسو ساز بوجود بیاید؟

اگر دستگاه اسپرسو ساز رسوب بگیرد فشار دستگاه پایین خواهد آمد و هنگام درست کردن قهوه به دستگاه شما فشار زیادی وارد میشود. ممکن است پمپ آب دستگاه شما بسورد و همچنین ممکن است سیستم گرمایشی دستگاه شما از کار بیفتد. وقتی دستگاه رسوب گرفته باشد میزان آبی که در دستگاه جاری میشود کمتر از حالت معمولی خواهد بود و همین عامل باعث میشود بویلر دستگاه بسوزد.

خرابی واشر گروپ اسپرسو ساز

یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه های اسپرسو ساز خرابی واشر گروپ آنها است. واشر گروپ دستگاه اسپرسو ساز پس از گذشت مدتی در اثر قرار گرفتن در مقابل آب با دمای بالا ممکن است خراب بشود و خرابی آن باعث گرم نشدن قهوه باشد. همچنین ممکن است دستگاه شما هنگام کار کردن سر و صدای زیادتر از حد معمول داشته باشد.

مشکل نشتی آب اسپرسو ساز

پاره شدن شیلنگ ها و اتصالات آبی دستگاه های اسپرسو ساز یکی دیگر از مشکلات رایجی است که این دستگاه ها با آن مواجه میشوند. نشتی آب از این دستگاه ها اتفاقی عادی است که ممکن است پس از گذشت یک سال از استفاده دستگاه اتفاق بیفتد و نیاز است که آنرا بسیار جدی بگیرید. نشتی آب درون دستگاه اسپرسو ساز میتواند باعث بوجود آمدن خرابی های بیشتر بشود و دستگاه شما دچار اتصالی بشود و هزینه بیشتری روی دستتان بگذارد.

اگر اسپرسو ساز دچار مشکل شد چکار کنیم؟

ما ابتدا سعی میکنیم تمامی راهکار های مهم و نکات کلیدی برای افزایش طول عمر اسپرسو ساز را به شما یاد بدهیم تا نیازی به تعمیرات نداشته باشید. اما ممکن است دستگاه شما با یکی از مشکلات رایج اسپرو ساز مواجه شود و نیاز به تعمیرات داشته باشید. جای نگرانی نیست تعمیرخونه اینجاست تا به کمک شما بیاید!

ما در تعمیرخونه متخصصان کاربلدی داریم که تعمیرات تخصصی اسپرسو ساز و قهوه ساز را در سراسر تهران و کرج بصورت حضوری در منزل یا محل کار شما انجام میدهند. فقط کافیست تا درخواست تعمیرات اسپرسو ساز خود را در وبسایت تعمیرخونه ثبت کنید تا تعمیرکاران ما عازم محل شده و در کمتر از 1 ساعت فرایند تعمیر اسپرسو ساز و قهوه ساز شما را انجام بدهند.

علاوه بر اسپرسو ساز، متخصصین تعمیرخونه تعمیرات تمامی لوازم خانگی بزرگ و کوچک اعم از تعمیرات چرخ گوشت ، تعمیرات تلویزیون، یخچال و فریزر، جاروبرقی و تمامی لوازم برقی خانگی را انجام میدهند.

همچنین ما این امکان را فراهم کردیم تا در صورت اینکه امکان تعمیرات در منزل یا محل کار برای شما فراهم نبود پیک تعمیرخونه دستگاه را درب منزل از شما تحویل بگیرد و به کارگاه جهت تعمیرات بیاورد و پس از تعمیر مجددا آنرا درب منزل به شما با 6 ماه ضمانت نامه معتبر تحویل بدهد، پیک تعمیرخونه رایگان است!

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت