جستجو در تالاب

28 نوع “مبل راحتی” جدید [+ عکس و مشخصات]

مجموعه : رپورتاژ آگهی
28 نوع “مبل راحتی” جدید [+ عکس و مشخصات]

مبلمان راحتی چیست؟

تولید مبلمان راحتی در حدود 200 سال قدمت دارد و این مبل‌ها در انواع تک‌نفره یا صندلی راحتی، دو نفره، سه نفره و در برخی موارد بیشتر ساخته می‌شوند. در این مبل‌ها غیر از پایه‌های کوتاه و برخی تزیینات، بدنه چوبی مبل دیده نمی‌شود. همچنین بعضی از انواع مبل راحتی حتی بدون پایه هستند. معمولا مبل راحتی دسته‌های پهنی داشته و ساخت آن‌ها به صورتی است که بیشترین میزان راحتی را برای مصرف کننده فراهم کند. در این مطلب با انواع مبل راحتی و نکات مهم خرید آن‌ها آشنا می‌شویم.

 

انواع مبلمان راحتی جدید

مبلمان راحتی انواع مختلف دارد که هر یک از این نوع‌ها برای کاربردهای ویژه‌ای طراحی شده‌اند. همچنین هرکدام از این انواع را می‌توان با توجه که جنس پارچه، رنگ، چوب و نکات دیگر دسته‌بندی کرد. از سوی دیگر انواع مبلمان راحتی متناسب با سبک و نوع دکوراسیون داخلی انتخاب می‌شوند. در ادامه با برخی از انواع جدید مبلمان راحتی آشنا می‌شویم.

 

28 نوع "مبل راحتی" جدید 1402 [+ عکس و مشخصات]

مبل راحتی از نوع کاناپه

انواع کاناپه (Canape) معمولا بخشی از یک ست مبلمان هستند که به صورت تکی هم به فروش می‌رسند. کاناپه‌ها را در 3 نوع مبل راحتی تک نفره، کاناپه 2 نفره و کاناپه 3 نفره می‌سازند. طراحی کاناپه بیشتر با نیت لم دادن، خواباندن دست، بازو و کمر انجام می‌شود. از کاناپه‌ها در دکوراسیون اتاق نشیمن، مقابل تلویزیون، اتاق خواب و فضاهای اداری و تجاری استفاده می‌شود.

 

28 نوع "مبل راحتی" جدید 1402 [+ عکس و مشخصات]

مبل راحتی لاوست

مبل لاوست یا لاوسیت (Loveseat) یک کاناپه دو نفره است که عرض آن کمتر از کاناپه‌های دو نفره معمول است؛ و به قول معروف به صورتی طراحی شده است که دو نفر روی آن در فاصله‌ای اندک و عاشقانه کنار هم بنشینند. این نوع از مبل مناسب فضاهای و آپارتمان‌های کوچک و موقعیت‌های گفتگوی صمیمانه است.

 

28 نوع "مبل راحتی" جدید 1402 [+ عکس و مشخصات]

مبل راحتی تختخواب‌شو

مبل راحتی تختخواب‌شو یا فوتون (Futon Sofa Bed) نوعی از مبل با دو کاربری نشستن و خوابیدن است. این نوع از مبل به‌ویژه مناسب آپارتمان‌های کوچک، اتاق خواب و خانه افراد مجرد یا دانشجو است. تبدیل مبل فوتون به تختخواب به راحتی و با چند حرکت ساده صورت می‌گیرد. این نوع از مبل دارای قابی فلزی یا چوبی است که تشک را در داخل خود نگه می‌دارد. مکانیزم تبدیل مبل به تختخواب در این نوع از مبلمان، انواع مختلفی دارد.

28 نوع "مبل راحتی" جدید 1402 [+ عکس و مشخصات]

مبل راحتی مدرن و فانتزی

مبل راحتی مدرن (Modern Sofa) یکی از انواع مبلمان راحتی با طراحی‌ خاص، نوآورانه و جدید است؛ این نوع از مبل همچنین دارای تنوع بالایی از نظر رنگ‌بندی است. برخی از انواع مبل راحتی مدرن، اشکالی عجیب و مدرن دارند و مناسب سلیقه افراد خاص و دکوراسیون بسیار مدرن هستند. نشیمن‌های بلند و پف کرده، پشتی‌هایی به اشکال نامانوس و مختلف، رنگ‌بندی‌های نامعمول و ظاهر ساختارشکن از ویژگی‌های این نوع از مبلمان است.

 

28 نوع "مبل راحتی" جدید 1402 [+ عکس و مشخصات]

مبل راحتی چستر

مبل راحتی چستر یا چسترفیلد (Chesterfield Sofa) به مبلی گفته می‌شود که لمسه‌کاری شده باشد و در ترکیب این مبل‌ها از دکمه نیز استفاده می‌شود. مبل چستر دو عنصر زیبایی مجلل و راحتی را به‌طور همزمان دارد. پارچه‌های مبل چستر عموما از تراکم و ضخامت بالا برخوردار است که از این پارچه‌ها می‌توان به پارچه‌های ملیتا، مسکو و مایا اشاره کرد. برخی از انواع مبل چستر عبارتند از:

 

مبل چستر کلاسیک

مبل چستر اداری

مبل چستر ال

مبل چستر مکعبی

مبل چستر گردون

مبل چستر دسته‌عصایی

مبل چستر نیمه‌استیل

مبل چستر اداری

مبل چستر قایقی

 

28 نوع "مبل راحتی" جدید 1402 [+ عکس و مشخصات]

مبل راحتی ال‌شکل

مبل راحتی ال‌شکل (L Shape Sofa) نوعی از انواع نسبتا جدید مبل راحتی است که ظاهری شبیه حرف انگلیسی ال (L) دارد. این نوع از مبل مناسب کنج نشیمن و یا زوایای اتاق‌های بزرگ است. مبل ال‌شکل معمولا امکان تغییر پذیری بالایی دارد و در بعضی از انواع آن، یکی از بخش‌های این مبل امکان تبدیل به تختخواب را نیز دارد.

 

در خرید مبل راحتی به چه نکاتی دقت کنیم؟

خرید مبلمان راحتی همیشه کاری لذت‌بخش و در عین حال سخت است. انواع گوناگون مبل راحتی با رنگ‌ها، طرح‌ها و پارچه‌های مختلف، انتخاب این نوع از مبل را دشوار می‌کند. در هر صورت به ‌هنگام خرید مبلمان راحتی باید به این موارد توجه کرد:

 

ابعاد مبل راحتی و ابعاد فضایی که قرار است این مبل در آن مستقر شود

نوع پارچه و روکش مبل راحتی

نوع کاربری مبل راحتی

قیمت مبل راحتی

سبک دکوراسیون داخلی

رنگ مبل راحتی

اتصالات و چارچوب مبل راحتی

 

28 نوع "مبل راحتی" جدید 1402 [+ عکس و مشخصات]

بهترین مبل راحتی را از کجا بخریم؟

بهترین مبل راحتی مبلی است که با نوع کاربری مورد نظر ما در منزل یا فضاهای کاری تناسب داشته باشد و در عین حال از دوام و استحکام مناسب و قیمت منصفانه برخوردار باشد.

 

فروشگاه ایران دکور مجموعه‌ای عظیم و متنوع از انواع مبلمان مورد نیاز شما را گردآوری کرده است که به‌راحتی می‌توانید از طریق سایت این فروشگاه، با مشخصات هر یک از آن‌ها آشنا شوید؛ شما همچنین می‌توانید از مبلمان مورد نظر خود بازدید حضوری داشته باشید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
خوابگاه دانشگاه خوارزمی کرج، پس از زلزله (+ فیلم)
خوابگاه دانشگاه خوارزمی کرج، پس از زلزله (+ فیلم)