7 افسانه درباره کاندوم که نباید باور کنید

مجموعه : رپورتاژ آگهی
7 افسانه درباره کاندوم که نباید باور کنید

در هنگام جستجو برای اطلاعات مرتبط با استفاده از کاندوم در حین برقراری روابط جنسی، تفکیک اطلاعات درست از شایعات، می‌ تواند بسیار دشوار باشد.کاندوم،موضوع مهمی در هنگام صحبت کردن از روابط جنسی، مسائل زناشویی و تنظیم خانواده است. با این وجود، در سراسر جهان، انواعی از تصورات اشتباه در مورد کاندوم وجود دارد.

 

گاهی اوقات، این شایعات و تصورات اشتباه،به علت برخی از اعتقادات فرهنگی و مذهبی در مورد روابط و رفتار های جنسی در جوانان، تداوم و گسترش می یابد. در مواقع دیگر، جوانانی کهبه اطلاعات درست در مورد سلامت جنسی و باروری دسترسی ندارند، تصورات اشتباهی در مورد نحوه عملکرد کاندوم بدست می آورند و این تصورات را بینافراد همسن خود گسترش می‌ دهند.

 

مهم است که درباره این ابزار پیشگیری اطلاعات درستی داشته باشید. در این مطلب، افسانه هایی که در مورد کاندوم رایج هستند را نام برده و اطلاعات درست درباره آن ها را بیان می کنیم.

 

حقایقی در مورد کاندوم

در صورت استفاده صحیح، کاندوم می تواند برای پیشگیری از بارداری و ابتلا به بیماری‌های مقاربتی، انتخاب فوق‌ العاده‌ ای باشد. اما برخی افراد به دلیل خجالت از تهیه کاندوم از داروخانه ها اجتناب می کنند. در این موارد، خرید اینترنتی بهترین گزینه است.کاندوم را می توانید به صورت آنلاین از فروشگاه تجهیزات پزشکی فانی استور خریداری کنید. در این صفحه انواع کاندوم و وسایل دیگر زناشویی را مشاهده کنید و بر اساس نیاز خود، نوع کاندوم یا لوبریکانت دلخواه خود را به صورت اینترنتی سفارش دهید: 

 

کدام باورها در مورد کاندوم حقیقت ندارند؟

1-کاندومهاقابلاعتمادنیستندومیتوانندبهراحتیپارهشوندیادربیایند.

واقعیت:زمانی که از کاندوم به درستی استفاده شود، می‌تواند به طور موثر از انتقال بسیاری از بیماری های مقاربتی از جمله HIV،  و در 98درصد موارد از بارداری نیز جلوگیری کند. استفاده از کاندوم یکی از موثرترین روش ها در جلوگیری از بارداری می باشد. برای استفاده صحیح، باید بسته بندی آن با دقت باز شود و کاندوم روی آلت در حال نعوظ قرار گیرد. همچنین باید در هنگام هر بار استفاده، از وجود مقدار کافی از مایع روان کننده (پایه آب)، اطمینان حاصل نمود. سازندگان کاندوم برای تضمین کیفیت، باید از دستور العمل های دقیقیپیروی کنند؛ زیرا بایداز ایمنی استفاده و اثر گذاری تمامی محصولات،اطمینان کافی بدست بیاید.

 

2– استفاده از کاندوم لذت بخش بودن رابطه جنسی را کاهش می دهد.

واقعیت:کاهش نگرانی و دغدغه هر دو طرف، از بابت بارداری ناخواسته و انتقال عفونت های مقاربتی (STI)، کیفیت رابطه جنسی را ارتقا می دهد. بهتر است افراد پیش از برقراری هر گونه ارتباط جنسی، در مورد مرزها و انتظارات با یکدیگر صحبت کنند.این امر نه تنها باعث می‌شود که بین هر دو طرف هماهنگی وجود داشته باشد، بلکه می‌تواند احساس اطمینان و رضایت از ارتباط را افزایش دهد. به علاوه، کاندوم ها با یک روان کننده روغن کاری می شوند،تا استفاده از کاندوم در حین برقراری رابطه جنسی برای هر دو طرف راحت باشد.

 

3-دو کاندوم بهتر از یک کاندوم است.

واقعیت:استفاده از دو کاندوم به طور همزمان، باعث افزایش اصطکاک می شود.در نتیجه این کار می تواند موجب ایجادسوراخ یا پارگی در یک یا هر دو کاندوم گردد. البته همراه داشتن کاندوم اضافی انتخاب هوشمندانه ای است؛ زیرا اگر کاندوم اول به درستی استفاده نشده باشد، می‌تواند جایگزین آن گردد. به علاوه، در صورت تمایل برای برقراری مجدد رابطه جنسی، کاندوم اضافی در دسترس خواهد بود.

7 افسانه درباره کاندوم که نباید باور کنید

4-استفاده از کاندوم، نشان دهنده بی بند و باری جنسی است.

واقعیت:بر اساس مطالعات سازمان جهانی بهداشت، نشان داده شده است که ارائه آموزش جامع جنسی به جوانان، از جمله اطلاعات در مورد استفاده از کاندوم، در واقع سن فعالیت جنسی را به تاخیر می اندازد. به علاوه ارائه این آموزشات باعث می گردد، روابط جنسی با رضایت دو طرف، حفظ ایمنی و ارضای جنسی بهتر برای هر دو برقرار شود. همه افراد، می توانند از توانایی کاندوم برای پیشگیری از بارداری ناخواسته و انتقال بیماری های مقاربتی بهره مند شوند. این امر، برای زوج هایی که در روابط طولانی مدت قرار دارند، نیز صادق است.

 

5-کاندوم با ایجاد انقباض در آلت مردانه، باعث انزال زودرس می شود.

واقعیت: استفاده از کاندوم مردانه، باعث انزال زودرس نمی شود. برعکس، کاندوم می تواند کمک کند،تا مردان حالت نعوظ را برای مدت طولانی تری حفظ نمایند. در برخی از مواقع استفاده از کاندوم، حتی ممکن است انزال را به تأخیر بیاندازد؛ به ویژه اگر نصب کاندوم پیش از دخول، به بخشی از روتین افراد در هنگام برقراری رابطه جنسی، تبدیل شود.

 

 

6– استفاده از کاندوم عوارضی مانند عفونت، سرطان و … ایجاد می کند.

واقعیت: تا کنون بروز هیچ گونه عارضه جانبی جدیکوتاه مدت یا طولانی مدتی،بر اثر استفاده از کاندوم دیده نشده است. هنگامی استفاده از کاندوم، انزال به طور طبیعی اتفاق می افتد. در نتیجه اسپرم در مجاری باقی نمی‌ ماند و به داخل مثانه برگردانده نمی شود.

 

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه استفاده از کاندوم، باعث ایجاد سرطان در مردان یا زنان می شود، وجود ندارد. در واقع، استفاده از کاندوم می تواند، به محافظت در برابر عوارض ناشی از بیماری های مقاربتی، از جمله بیماری عود کننده التهاب لگن (recurring pelvic inflammatory disease)، سرطان دهانه رحم و ناباروری کمک کند.

 

تنها کسانی که به لاتکس آلرژی دارند ممکن است بعد از استفاده از کاندوم دچار عوارض شوند. آلرژی به لاتکس در عموم مردمرایج نیست، و در موارد معدودی واکنش های آلرژیک خفیف به کاندوم مشاهده می شود. واکنش های شدید آلرژیک به کاندوم بسیار نادر می باشد.

 

ممکن است برخی از افراد، در حین یا پس از استفاده از کاندوم،یک سوزش خفیف در اطراف یا درون واژن یا آلت تناسلی مردانه احساس کنند. در برخی افراد دیگر علائم واکنش خفیف آلرژیک به کاندوم (از جمله خارش، قرمزی، بروز بثورات پوستی و یا تورم در اندام تناسلی، کشاله ران، یا ران ها) مشاهده می شود. علائم واکنش‌ های شدید آلرژیک شامل بروز کهیر یا بثورات پوستی در قسمت‌های مختلف بدن، سرگیجه، سختی در تنفس کردن یا از دست دادن هوشیاری، پس از تماس با لاتکس می باشد. آلرژی به لاتکس، مستقل از جنسیت، در مردان و زنان ممکن است مشاده شود.

7 افسانه درباره کاندوم که نباید باور کنید

7-با کاندوم، نیازی به استفاده از لوبریکانت ها نیست.

واقعیت:استفاده از لوبریکانت می تواند از پارگی کاندوم جلوگیری کند، لذت روابط جنسی را افزایش و ناراحتی فیزیکی ناشی از آن را کاهش دهد. بنابراین در حالی که لزومی به روان کننده نمی باشد، استفاده از آن توصیه می شود.

توجه:از استفاده از روان کننده های روغنی همراه با کاندوم های لاتکس خودداری نمایید؛ زیرا این محصولات می توانندخطر پاره شدن کاندوم های لاتکس را افزایش دهند.

 

فروشگاه تجهیزات پزشکی فانی: faanistore.com

آدرس: تهران – میدان امام خمینی – خیابان ناصرخسرو – کوچه خراسانی‌ها – پلاک ۱۵

شماره تماس پشتیبانی: 09044848841

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی کسانی که تو ترافیک میزنن جاده خاکی
کلیپ دیدنی کسانی که تو ترافیک میزنن جاده خاکی