7 عادت مهم که به شما کمک خواهد کرد فردی موفق‌تر باشید

مجموعه : رپورتاژ آگهی
7 عادت مهم که به شما کمک خواهد کرد فردی موفق‌تر باشید

برای موفقیت نباید همیشه به شانس و اقبال تکیه کرد. از جمله روش‌های تضمین شده داشتن عادت‌هایی است که ما را به سمت هدف ببرد. قایق‌های نجاتی که به‌دست آوردنشان با اینکه سخت است، اما موفقیت در ابعاد مختلف زندگی را برایمان تضمین می‌کند.

 

برای بد بودن یک عادت همین قدر بس است که نتوانیم با آن به خواسته‌هایمان برسیم. سخت درس خواندن در رشته‌ای که می‌دانیم نه از آن خوشمان می‌آید و نه آتیه‌ای دارد جزو همین موارد است. فرق این نوع عادت با عادت واقعا بد این است که لازم نیست عادت مذکور را کاملا کنار بگذاریم. بلکه فقط کافی است تغییرات اندکی در آن ایجاد کنیم تا با هدفمان جور در بیاید.

 

امروز با هم عادت‌هایی را مرور می‌کنیم که جزو خصیصۀ افراد بسیار موفق شده است. عادتهایی که رمز مهم برای موفقیت فردی بزرگان و نویسندگان مشهور به شمار می‌آید.

 

سحرخیر بودن و ورزش کردن لازمۀ تبدیل شدن به فردی موفق

صبح چه موقع و چطور از خواب بیدار می‌شوید؟

 

اولین عادت برای موفقیت سحرخیر بودن است. افراد موفق صبح زود کارشان را با نگرشی مثبت شروع می‌کنند. این باعث می‌شود بتوانند برای آماده شدن جهت کارهای روزمره وقت داشته باشند. برنامه‌هایشان را یکبار دیگر بررسی کنند و بدانند امروز انتظار چه را می‌کشند.

 

همانطور که متوجه شدید، صبح زود بیدار شدن یعنی وقت بیشتر در اختیار داشتن. اینگونه با بررسی همه جوانب می‌توانیم با آمادگی و با هدفی روشن از خانه بیرون بزنیم.

 

عادت دوم ورزش کردن عادت دومی است که افراد موفق خیلی به آن بها می‌دهند. خود را با ورزش همیشه تندرست و سالم نگه می‌دارند. سیستم دفاعی بدنشان را تقویت می‌کنند که از طرفی، به مکانیزمی متعادل دست پیدا می‌کنند.

 

یکی از  اهداف ورزش کردن مبارزه با استرس است. در هر شغلی، با استرس و فشارهای کاری مواجه هستیم. ورزش روزانه یا چهار الی پنج بار در هفته می‌تواند ما را علیه موارد روح‌فرسا و جانکاه مصون بدارد. شور و نشاط به ما تزریق کند و سرحال‌تر از هر کسی به نظر رسیم.

 

در اسلام هم از دیرباز تأکید زیادی به یادگرفتن ورزشهای شنا، سوارکاری و تیراندازی وجود داشته است. شما هم ورزش دلخواه‌تان را پیدا و دنبال کنید.

7 عادت مهم که به شما کمک خواهد کرد فردی موفق‌تر باشید

تفکر تمرکز یافته و کتابخوانی عادت و سلاح افراد موفق

عادت سوم، یعنی تفکر تمرکز یافته، از جمله آگاهانه‌ترین وضعیت ذهن است. با حذف موارد حواس‌پرت‌کن، مغز می‌تواند با تمام قدرت روی موضوعات و مسایل مختلف متمرکز شود.

 

غالب افراد موفق روزانه به‌مدت سی دقیقه جلسۀ تفکر تمرکزیافته دارند. در طول این مدت به ابعاد مختلف زندگی‌شان، یعنی سلامتی، روابط عاشقانه، روابط کاری، خانواده و غیره، می‌اندیشند. در این جلسات می‌توانند شرایط موجود را تحلیل می‌کنند و راه‌حلهایی احتمالی بهتری برایش پیدا می‌کنند.

 

شما هم وقت مناسبی را با خود در خلوت بنشینید. مسلما روزانه به فکر چاره بودن راهی را به سوی موفقیت پیش پایتان می‌گذارد، هر چند اندک‌اندک باشد.

 

عادت چهارمی که هر فرد موفقی به شما توصیه خواهد کرد کتابخوانی است. کتابخوانی و مطالعه مسایل روز در حوزۀ کاری و فعالیت‌های مرتبط کمک می‌کند همیشه یک قدم از رقبا جلوتر بود. کتاب و مطالعه دو منبع مهم آگاهی افراد موفق هستند که با هیچ چیز آن را برابر نمی‌دانند.

 

حوزه کاری شما نیز مسلما پیشرفت‌هایی دارد و افرادی هستند که به مخابره نوآوری‌ها و دستاوردهایشان همت گماشته باشند. با مطالعه مستمر می‌توانید خود را با آن دسته معدود افراد خلاق همگام سازید، از بسیاری از فعالان دیگر جلو بزنید و در نهایت، خودتان خلاقیت به‌خرج دهید.

 

مقداری وقت صرف کنید و کتاب‌ها و مجلات مرتبط را پیدا کنید. هزینه امروز قطعا سبب کسب سود فراوان و رونق گرفتن تجارتتان در آینده خواهد شد. یکی از کتاب‌هایی که در این زمینه به شما پیشنهاد می‌دهیم دانلود کتاب تختخوابت را مرتب کن از ویلیام اچ.مک ریون است که چند عادت کوچک اما متحول کننده را به شما خواهد گفت.

 

برقراری ارتباط با دیگر افراد موفق‌تر

افراد موفق همیشه عادت دارند با افراد هم‌فکر و هم‌شکل خود ارتباط برقرار کنند. چنین ارتباطی به آنها حس اعتماد‌به‌نفس می‌دهد. انگیزه پیدا می‌کنند تا به راهشان ادامه دهند. این افراد همواره سعی در حذف افراد منفی از زندگی خود را دارند. چون وزنه‌ای بیش به حساب نمی‌آیند.

 

شما هم سعی کنید بر اساس عادت پنجمی که الان ذکر شد، ترجیحا در حوزه کاری خود، با افراد موفق رفت‌و‌آمد داشته باشید. اثری که چنین افرادی روی شما می‌گذارند دوچندان خواهد بود. روحیه رقابت در شما ایجاد می‌شود و درجا نمی‌زنید. همیشه دنبال راهی خواهید بود تا قله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری فتح کنید.

 

7 عادت مهم که به شما کمک خواهد کرد فردی موفق‌تر باشید

هدف‌محور بودن رمز تبدیل شدن به فردی موفق

فردی مثل نویسنده را تصور کنید. به نظر شما حجم کارهایش به او بها می‌دهند یا تأثیری که روی افراد و اجتماع می‌گذارد؟ به خاطر داشته باشید نویسندگان موفق همیشه برای نوشتن کتابی مفید وقت زیادی صرف می‌کنند. چه شبها که دانشمندان چشم بر هم نگذاشته‌اند تا فناوری و تکنولوژی حال امروز را برایمان به یادگار بگذارند.

 

شما هم برای خود اهداف کوتاه‌مدت و بلند‌مدتی تعیین کنید. ولی توجه کنید که اهداف کوتاه‌مدت بیشتر در خدمت رسیدن به اهداف بلند‌مدت باشند. همچنین جشن گرفتن موفقیتهای هر چند کوچک زندگی شادی را برایتان در بر خواهد داشت.

 

برای موفقیت دنبال اهداف خوتان باشید

کسانی که آنها را موفق می‌پنداریم همانهایی هستند که برای خودشان کار می‌کنند. آنها کارمندانی دارند که از صبح تا شب و هراز‌گاهی شبانه‌روز برای تجارت آنها عرق می‌ریزند. وظیفۀ خودشان می‌شود مدیریت و نظارت.

 

شما هم برای موفقیت باید دست به کار شوید و کاری برای خودتان دست‌و‌پا کنید. کاری که بدان علاقه دارید به شما کمک خواهد کرد هم به شهرت برسید و هم به پول. ولی این را هم بدانید که رسیدن به جایگاهی که در آن آسایش داشته باشید مستلزم چندین سال زحمت کشیدن است.

امیدواریم در این راه موفقیت را از آن خود کنید!

برچسب‌ها:

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت