عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

مدل لباس بازیگران ایرانی در جشنواره کن

با ورود فیلمهای ایرانی به جشنواره کن و گزینش بازیگران وگرفتن جایزه هاي متعدد برای این فیلم و با رفتن بازیگران به این جشنواره لباسهای بازیگر رابرای شما نمایش میدهیم این روزها، تعداد زیادی از جوانان و کسانی که موضوع‌هاي روز دنیای سینما را دنبال میکنند، این سوال حاشیه‌اي را از هم می‌پرسند که لباس فلان بازیگر را روی فرش قرمز دیده‌اي؟

 

سال‌هاست که سینمای کشور ایران جای خودش را در عرصه‌هاي بین‌المللی باز کرده هست و روز به روز پیشرفت می‌کند و همینطور بازیگران به‌ واسطه نمایش فیلم‌هاي ایرانی در جشنواره‌هاي خارجی، فرصت حضور روی فرش قرمز این جشنواره‌ها و گرچه دیده شدن و معرفی فرهنگ ایران را پیدا میکنند.

 

به گزارش تالاب:پوشش هنرمندان ایرانی که به‌ عنوان سفیران کشور ما در جشنواره‌هاي خارجی شرکت می کنند، اهمیت ویژه‌اي دارد تا آنجا که تصویر هنرمندان ایرانی با لباس‌هایي که در این مراسم میپوشند تا مدت‌ها در شبکه‌هاي اجتماعی میچرخد و به خبر رسانه‌هاي داخلی و خارجی تبدیل می شود.

 

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

عوامل «گاوخونی» در جشنواره کن

 

شاید بتوان نخستین هنرمندانی راکه با پوشش خاص زمان خود در جشنواره‌هاي خارجی دیده شدند، عوامل فیلم «گاوخونی» در سال 2004 دانست. بهاره رهنما با یک لباس ساده و بلند مشکی، بهروز افخمی بدون کروات و بهرام رادن نیز با کت و شلواری کمی متفاوت همراه پاپیون مشکی، روی فرش قرمز جشنواره کن حاضر شدند؛ اما در آن زمان به‌ علت نبودن شبکه‌هاي اجتماعی، لباس هنرمندان تا این اندازه زیر ذره‌بین نبود.

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

لباس نیکی کریمی در یکی از جشنواره های بین المللی

 

نیکی کریمی نیز حضورهای متفاوتی را به‌عنوان داور و بازیگر در جشنواره‌هاي بین‌المللی تجربه کرده هست. نازوب او در سال 2005 با فیلم «یک شب» در جشنواره کن و همینطور در سال 2007 با مانتو و شلواری سفید با حاشیه‌دوزی‌هایي از نقوش سنتی به‌عنوان داور این جشنواره، مقابل عکاسان حاضر شد. او در جشنواره‌ دیگری با پیراهنی بلند و ترکیب رنگ طوسی و بنفش حضور یافت.

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

لباس لیلا حاتمی در اختتامیه جشنواره کن 

 

لیلا حاتمی نیز حضورهای متفاوتی را در جشنواره‌هاي بین‌المللی تجربه کرده هست؛ لباس او در مراسم اختتامیه جشنواره کن سال 2012 از سوی سایت مرکز «ورلد فشن ترندز» – یکی از مهمترین مراکز لباس و مد جهان – جزو 10 لباس برتر قرار گرفت. این هنرمند در این مراسم، یک پیراهن با بالاتنه سفید و دامن مشکی پوشید که روی کمر آن یک گل قرمز طراحی شده بود.

 

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

لباس لیلا حاتمی در جشنواره کن

 

لباس 180 ساله این هنرمند در جشنواره کن 2014 نیز دقت بسیاری را جلب کرد. ایده پوشیدن این لباس را مهرنوش شاه‌حسینی – طراح لباس – داده بود.همان زمان، شاه‌حسینی درمورد‌ي این لباس تاریخی‌ توضیح داد: نازوب؛ «این کت ‌و دامن به خانواده‌ي سنتی ما تعلق دارد و تا به امروز فقط یکبار از آن بهرهگیری شده و پس از آن در صندوقچه‌ي شخصی و خانوادگی‌مان نگه داری می‌شد.

 

مادرم فقط به ‌خاطر ارادتی که به لیلا حاتمی و خانواده‌ي او دارد، حاضر شد این لباس را در اختیار ما قرار دهد. خانم حاتمی برای این لباس ارزش زیادی قائل شد و بسیار شاد بود که در این مراسم بین‌المللی، سهمی در معرفی فرهنگ و یکی از هنرهای اصیل ایرانی دارد.»گرچه نوع لباس این هنرمند در مراسم اختتامیه مراسم اسکار و بخش‌هاي دیگری از جشنواره کن، انتقادهایی را نیز به‌دنبال داشت.

 

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

لباس مریلا زارعی در جشنواره آسیا پاسیفیک

 

حضور مریلا زارعی با لباسی از طرح گل‌هاي لاله‌ عباسی در قالی و رنگ لاجوردی در جشنواره 2014 آسیا پاسیفیک نیز نظر بسیاری را به خود جلب کرد.

آنا ثانی – طراح این لباس – درمورد آن گفت: «رقصی از نقش‌ها و رنگ‌ها و صلابت و پایداری از خطوط هندسی را روی این لباس انجام دادم و هنگامی که شروع به پیاده کردن گل‌هاي لاله‌عباسی روی پارچه کردم به نظرم رسید کار صحیحی را انجام دادم و این ساختارشکنی و تلفیق نقش قالی و معماری را دوست داشتم.

 

نازوب، علاقه‌مند بودم در بحث اقتباس صرفا از یک فرم خاص در معماری بهره نگیرم و در میان نقوش هندسی با اقتدار به‌دنبال نرمش زنانه‌اي می‌گشتم که آن را در طرح لاله‌عباسی فرش جستم و این‌گونه طرح قالی و معماری به هم گره خورد. درمورد طیف رنگی هم دقت کردم تا کار با هم ادغام شود و در عین حضور، نرمش و قرابت رنگی کنار هم داشته باشند. بنابراین گل قالی هم به خانواده لاجوردی‌ها پیوست.»

 

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

 

لباس ساره بیات در جشنواره کن

 

ساره بیات که برای فیلم «ناهید» در جشنواره کن 2015 حاضر شد، یک کت سفید با آستین‌هایي متفاوت و شلواری مشکی پوشید.

 

 

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

 

لباس بازیگران فیلم گس روی فرش قرمز جشنواره رم

 

حضور بعضی بازیگران زنِ فیلم «گس» با بلوز، شلوار گشاد، چکمه و پوتین روی فرش قرمز جشنواره رُم نیز نظر بسیاری را به خود جلب کرد و گرچه انتقادهایی را نیز به‌همراه داشت. با دقت به کامنت‌هاي کاربران شبکه‌هاي اجتماعی به نظر میرسید که بهرهگیری از این لباس‌ها برای مردم عمده جذاب نیست.

 

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

لباس مهتاب کرامتی روی فرش قرمز جشنواره فیلم شانگهای

 

مهتاب کرامتی نیز که خودش سررشته‌اي در طراحی لباس دارد، با یک لباس بلند مشکی با سارافونی بلند و ترکیبی از رنگ‌هاي زرد، بنفش، قرمز، نارنجی و صورتی همراه با زیورآلات خاص لباسش، روی فرش قرمز جشنواره فیلم شانگهای رفت.

 

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

مدل لباس نگار جواهریان در جشنواره آسیا پاسیفیک

 

نگار جواهریان نیز که به نمایندگی از عوامل فیلم «حوض نقاشی» برای دریافت جایزه در جشنواره 2013 آسیا پاسیفیک حاضر شد، با یک بلوز و دامن بلند مشکی و نیم‌چادری از حریر با رودوزی‌هاي طلایی در این مراسم شرکت کرد.

 

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

لباس فاطمه معتمدآریا در جشنواره آسیا پاسیفیک

تصویر‌هاي فاطمه معتمدآریا با مانتویی منقوش‌شده با اشعار شاهنامه در مراسم اهدای جوایز به برگزیدگان نهمین دوره جشنواره سینمایی آسیا پاسفیک نیز در شبکه‌هاي اجتماعی دست به دست میچرخید و این سبک مانتو به یک برند تبدیل شد و حتی بعضی جوانان برای پوشیدن این مانتو اشتیاق نشان دادند.امسال نیز لباس هنرمندانی از جمله ترانه علیدوستی، سحر دولتشاهی، ستاره پسیانی در جشنواره 2016 کن در شبکه‌هاي اجتماعی با واکنش‌هایي روبه‌رو شد.طلیعه ایمانی، طراح لباس ستاره پسیانی در جشنواره کن 2016 بود. او پیش از این، لباس نوید محمدزاده را نیز در اختتامیه سی ‌و چهارمین جشنواره فجر طراحی کرد.

 

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

لباس ترانه علیدوستی در اختتامیه جشنواره کن 

 

ایمانی درمورد طراحی لباس نوید محمدزاده گفته بود: «ما ایرانی هستیم و محدودیت‌ها و امکانات و سلیقه‌هاي خاص کشور خود را داریم. کت و شلوارهای مردانه‌اي که در جشنواره‌هاي خارجی می بینیم به‌صورت کلاسیک دوخته می شوند و گرچه ساده به‌نظر میرسند، اما آدم‌هاي بسیار بزرگی مدت‌ها برای طراحی و دوخت آن زمان گذاشته‌اند.

 

لباس‌هاي هنرمندان زن خارجی روی فرش قرمز نیز به هیچ‌وجه با کشور ما قابل مقایسه نیست. ما باید پوشش اسلامی و مانتو و روسری داشته باشیم، اما هنرمندان خارجی هرطور که دوست دارند ظاهر میشوند. بنابراین دست طراحان برای طراحی لباس آن‌ها بسیار باز هست، اما کشور ما اسلامی هست و اگر بخواهیم برای خانم‌ها لباس طراحی کنیم، باید یک پوشش کامل را در نظر بگیریم.»

 

عکس های پوشش هنرمندان ایرانی در جشنواره کن

لباس ترانه علیدوستی در جشنواره کن

 

طراح لباس‌هاي ترانه علیدوستی در جشنواره کن که دقت بسیاری را به خود جلب کرد، نگار نعمتی هست. این طراح لباس پیش از این، برای فیلم‌هاي «اژدها وارد می شود»، «50 کیلو آلبالو» و «عصر یخبندان» نیز طراحی لباس کرده هست.با این‌که بازیگران در جشنواره‌هاي بین‌المللی، با لباس‌هایي که بر تن دارند نظر همۀ را به خود جلب میکنند؛ اما متأسفانه طراحان بسیاری در این اساس ناشناخته مانده‌اند. گرچه به‌تازگی بعضی بازیگران و چهره‌هاي شناخته‌شده در کنار انتشار تصویر‌هاي‌شان در مراسم گوناگون، نام طراح لباس‌شان را نیز می‌آورند و شاید این اقدام، گام کوچکی برای به رسمیت شناختن این حرفه در کشور شود.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ ازدواج چاق ترین زن دنیا
کلیپ ازدواج چاق ترین زن دنیا