بروزرسانی : 6 مهر 1402

عکس های بامزه از خرس قطبی + 21 عکس با توضیحات

عکس های بامزه از خرس قطبی + 21 عکس با توضیحات

خرس های قطبی بر روی انچه از یخ هاي‌ قطب شمال باقیمانده شکار می‌کنند، می‌خوابند و خانواده خودرا بزرگ میکنند. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز گلچینی از عکس های بامزه از خرس قطبی را منتشر کرده ایم.

عکس های خرس های قطبی

کاهش یخ دریا، دوره‌هاي‌ کوتاه‌تر یخبندان و گرم شدن عمومی قطب شمال منجر بـه ایجاد شرایط وخیم برای این ساکنان شمال دور شده اسـت. انها در حال از دست دادن یخی هستند کـه روی ان شکار میکنند، توله هاي‌ خودرا روی ان بزرگ میکنند، در ان بـه خواب زمستانی می‌روند و از هر نظر بـه طور خاص و مشخصی برای ان مناسب هستند.

1. برداشتن بار

عکس بامزه خرس قطبی

بـه گفته خرس هاي‌ قطبی بین المللی، با توجه بـه فرصتی برای زندگی یک روز قدیمی در طول یک زمستان معمولی قدیمی قطب شمال، یک خرس قطبی روی یخ چرت می زند، بـه خصوص پس از خوردن یک فوک خوشمزه. چرت زدن بخش مهمی از عادت روزانه خرس قطبی اسـت. انها بـه او اجازه می دهند انرژی بسیار مورد نیاز خودرا برای شکار و گرم ماندن در دماهای سرد حفظ کند.


مطالب مشابه: معمای جالب المپیادی : خرس قطبی


2. چسبیدن به مامان

عکس خرس قطبی و بچه اش

عقب‌رفتن یخ و تمام چالش‌هایي کـه برای خرس‌هاي‌ قطبی ایجاد می کند، بـه‌شدت بـه توله‌ها ضربه میزند. همان طور کـه رویترز درسال 2011 گزارش داد، باوجود یخ کمتری برای ایستادن و شکار، توله ها مجبورند مسافت هاي‌ بیشتری را شنا کنند، کـه آن ها قدرت و استقامت لازم را ندارند.

در نتیجه، یک مطالعه نشان داد کـه توله‌هایي کـه باید مسافت‌هاي‌ بیشتری را شنا کنند، نسبت بـه آنهایی کـه اینکار را نمی کردند، مرگ‌ و میر بیشتری داشتند. با ذوب شدن یخ هاي‌ بیشتر، این نرخ ها مطمئناً در حال افزایش هستند.

3. جنگجوی سرسخت آینده

عکس بامزه خرس قطبی و بچه اش

مطمئناً؛ این توله خرس قطبی تصویری از شایستگی اسـت کـه با مادرش در آغوش گرفته اسـت. حتی دراین سن کم، مردان برای تقویت مهارت هاي‌ شکار و دفاعی خود مبارزه میکنند. نرها بـه ویژه در طول فصل تولید مثل و هنگامی کـه کسی را می‌گیرند کـه قصد دارد شام آن ها را بدزدد، پرخاشگر هستند «چه کسی نمیتواند باشد؟». 

4. تمیز نگه داشتن

عکس خرس قطبی در حال شنا

یک رفتار بسیار مهم برای خرس قطبی حمام کردن اسـت. همانگونه کـه خرس‌هاي‌ قطبی بین‌ المللی اشاره میکند، بیرون آمدن کثیفی و چسب‌هاي‌ خز ان‌ها در واقع ان‌ها را عایق میکند و بـه گرم ماندن آن ها کمک می کند. طبق معمولً بعد از غذا خوردن، ان‌ها غوطه‌ور میشوند و صورت، سینه و پنجه‌هاي‌ خودرا لیس می زنند، سپس روی یخ تکان می دهند. آن ها همچنین ممکن اسـت بدن خودرا در برف بمالند تا تمیز شوند. 

5. اماده برای بازی

عکس خرس قطبی در حال دعوا

بله، ایستادن روی پاهای عقب می تواند برای بررسی توندرا برای لقمه خوردن مفید باشد. اما این رفتاری نیز هست کـه خرس‌هاي‌ قطبی وقتی آماده بازی هستند انجام میدهند – طبق معمولً با پنجه‌هایشان در کناره‌ها و چانه‌هایشان بـه سینه‌شان پایین اسـت.

6. غذا خوردن روی یخ

غذا خوردن خرس قطبی روز یخ

ما نمیتوانیم بـه اندازه کافی بر ان تاکید کنیم: خرس هاي‌ قطبی در خانه روی یخ هستند و یخ راه زندگی انها را ممکن می کند. در حالی کـه، بله، شکار فوک ها یکی از مزایای اصلی خرس هاي‌ قطب شمال یخی اسـت، یک مطالعه اخیر نشان داد کـه یخ منشاء یک ضرورت غیرمنتظره اسـت. این حاوی کالری بـه شکل جلبک هاي‌ یخی دریایی اسـت کـه اکنون محققان معتقدند حدود 70 درصد از مواد مغذی را تامین می کند کـه حداقل سه زیر جمعیت خرس هاي‌ قطبی برای رشد بـه ان وابسته هستند.

7. ندای وحشی

عکس غرش خرس قطبی

مانند بقیه ما، خرس هاي‌ قطبی با صدا ارتباط برقرار می‌کنند. آن ها وقتی برای دعوای خودرا خراب میکنند هیس می‌کنند و خرخر میکنند. خرس مادر وقتی توله اي را سرزنش می کند غرغر می کند. غرغر عمیق بـه معنای مراقب باشید، در حالی کـه غرش بلند بـه این معنی اسـت کـه خرس بـه شدت عصبانی اسـت. اگر ان را شنیدید یک قدم عقب بروید. خرس هاي‌ قطبی می توانند شکار دو برابر اندازه خودرا بکشند.

8. زبان بدن

عکس های جالب از خرس قطبی

خرس‌هاي‌ قطبی نشانه‌هاي‌ فیزیکی و غیر صوتی زیادی درباره احساس خود ارائه میدهند. خلق و خوی بازیگوش با تکان دادن سر خرس از این طرف بـه طرف دیگر مشخص می شود، لمس بینی بـه بینی شکلی از احوالپرسی مودبانه اسـت، در حالی کـه حرکت شتابزده خرس مادر زمانی رخ می‌دهد کـه یک نر توله هایش را تهدید می کند.

9. در دریای آبی

شنای خرس قطبی

زندگی خرس ها در قطب جنوب

در این جا یک رندر هنری از انچه می تواند برای آینده باشد ارائه می شود: یک خرس در حال سوار شدن بر روی یک شناور یخ کم. خرس هاي‌ قطبی برای شکار طعمه و بهترین زندگی خود بـه شدت بـه یخ هاي‌ محکم و گسترده دریا متکی هستند. اما با ذوب شدن یخ، این شیوه زندگی بـه طور قابل توجهی تهدید می شود. ذوب شدن یخچال ها عواقب جدی برای انسانها نیز دارد.

10. زمان بازی!

بازی کردن خرس های قطبی

یک خرس قطبی مادر برای نخستین بار در 5 یا 6 سالگی تا یک تا سه توله «طبق معمولً دوقلو» در ماه نوامبر یا دسامبر بـه دنیا می‌آید. او تنها مراقب نوزادان خزش اسـت. اما کار او همه ی کار سختی نیست! این حیوانات بسیار باهوش جنبه بازیگوشی دارند.

11. بیرون در دنیا

عکس بچه خرس قطبی

یک مادر خرس قطبی با چاق شدن روی فوک‌ها و سپس کندن یک لانه برفی آماده زایمان می شود. او در آنجا می گذرد تا این کـه چند ماه بعد زایمان کند. او از نوزادانش پرستاری می کند کـه در داخل، بـه دور از شکارچیان بغل شوند، جایی کـه می تواند 40 درجه گرمتر از بیرون باشد. حدوداً در ماه مارس، خرس‌هاي‌ جوان آماده ظهور هستند. 

12. خانواده ای که به هم می چسبند با هم گرم می مانند

عکس خانواده خرس قطبی

خرس قطبی «Ursus maritimus» یکی از تنها هشت گونه خرس در سراسر جهان اسـت. برخلاف پسرعموهای خرس سیاه و قهوه‌اي‌اش، روی یخ و برف رشد میکند – بـه لطف پوشش ویژه‌اي کـه از مو هاي بلندش ساخته شده اسـت کـه هنگام خیس شدن بـه هم می‌چسبند تا عایق شوند و باعث می شوند رطوبت بـه درستی از بین برود. همچنین دارای دومین لایه زیرین خز و پوست مشکی اسـت کـه گرمای خورشید را جذب می کند.


مطالب مشابه: تکان دهنده ترین عکس سال را ببینید!


13. داخل آب!

عکس خرس قطبی در عمق دریا

خرس هاي‌ قطبی شناگران عالی هستند. آن ها می توانند تا 6 مایل در ساعت پارو بزنند و تا 60 مایل سفر کنند و از پنجه هاي‌ جلویی خود برای کشیدن آن ها در آب و از پنجه هاي‌ عقب خود بـه عنوان سکان استفاده کنند. ذخایر چربی انها انها را بیشتر گرم نگه می دارد.

14. سرگردانی در دریای آزاد

خرس هاي‌ قطبی ممکن اسـت برای شام خود بـه سمت فوک ها شنا کنند، اما بیشتر انها را از بالای یخ شکار میکنند. این بزرگ ترین شکارچیان زمینی می توانند طعمه خودرا از فاصله 20 مایلی بو بکشند. سپس میتوانند ساعت‌ها در انتظار بیرون آمدن ان بایستند و سپس ان رابا پنجه‌ها و فک‌هاي‌ قدرتمند خود بگیرند. 

15. خرس ها فقط می خواهند خوش بگذرانند

عکس مادر و بچه خرس قطبی

بـه گفته باغ وحش سن دیگو، خرس‌هاي‌ قطبی منفرد بازیگوش «مشاهده شده‌اند کـه بـه طور مکرر در سراشیبی یا روی یخ می‌لغزند بدون این کـه دلیلی جز سرگرمی داشته باشند!» تصور کنید اگر کسی بـه آن ها سورتمه یا اسکی بدهد، چه کاری می توانند انجام دهند!

16. پنجه های شگفت انگیز!

عکس های خنده دار از خرس قطبی

پنجه هاي‌ یک خرس قطبی بالغ می تواند 12 اینچ باشد. اگر چه انها فقط بزرگ و زیبا نیستند. آن ها ابزارهای بسیار تخصصی هستند کـه بـه خرس‌ها اجازه می دهند یخ را بگیرند، گودال‌هاي‌ برفی خودرا حفر کنند، فوک‌ها را نیزه بزنند، و بدون غرق شدن در بین کفش‌هاي‌ برفی تاندرا راه بروند. بالشتک هاي‌ ضخیم و خشن در کف پنجه هایشان بـه آن ها کشش بیشتری میدهد. 

17. قدم های کودک

عکس پنجه های خرس

عکس های بامزه از خرس های قطبی

بچه خرس هاي‌ قطبی زندگی خودرا با طول حدود 12 اینچ و وزن حدود یک پوند شروع میکنند. اما دراز کشیدن در لانه گرم با مادران خود برای سه ماه یا بیشتر، شیر دادن با شیری کـه 33 درصد چربی دارد، بـه رشد سریع انها کمک می کند. این توله سه ماهه می تواند بیش از 30 پوند وزن داشته باشد و اکنون آماده تماشای شکار مادرش برای فوک‌ها اسـت – و امیدواریم کـه کمی طعم غبغب را بـه او بچشاند. 

18. دوست داشتن در اطراف

عکس توله خرس

خرس‌هاي‌ قطبی بالغ باوجود این کـه بیشتر حیوانات منفرد هستند، میتوانند دوستی‌هاي‌ کوتاه یا بلندمدتی ایجاد کنند. آن ها دوست دارند وقت خودرا باهم چگونه بگذرانند؟ کشتی گرفتن، سفر باهم بـه منظور شکار – و اگر این عکس نشانه اي باشد، شکم خودرا بـه یک دیگر نشان می دهند!

19. هیس… خرس قطبی خوابیده!

عکس خوابیدن خرس قطبی

برخلاف خرس‌هاي‌ دیگر، خرس‌هاي‌ قطبی برای زمستان بـه خواب زمستانی نمیروند. اما این بدان معنا نیست کـه انها چرت زدن خوب را دوست ندارند، بـه خصوص در تابستان، زمانی کـه مشاهده شده اسـت کـه تا 8 ساعت بـه طور مداوم می‌خوابند. آن ها ممکن اسـت از سنگ برای بالش استفاده کنند. انها ممکن اسـت یک حفره کم عمق در زمین حفر کنند یا انبوهی از جلبک دریایی بسازند تا بـه عنوان “تخت روز” استفاده شود.

20. سخت نگیر

عکس های دیدنی از خرس قطبی

شکار فوک ها کار طاقت فرسایی اسـت کـه می تواند از ذخایر چربی و انرژی خرس قطبی استفاده کند، بـه ویژه با گرم شدن آب و هوا. آن ها باید سخت تر کار کنند تا طعمه خودرا در ماه هاي‌ کمتر و کمتری کـه در ان یخ برای شکار وجوددارد، بگیرند. آیا تعجبی ندارد کـه آن ها ممکن اسـت برخی از روزها تا 20 ساعت استراحت کنند؟ 

21. سلام خوشگله!

عکس های شگفت انگیز از خرس قطبی

مطمئن نبودید کـه عاشق خرس هاي‌ قطبی هستید؟ سپس این عکس زرق و برق دار یک خرس خیس، پس از شنا، باید نظر شـما را برای همیشه تغییر دهد! 


مطالب مشابه: عکس های عجیب و غریب از حیوانات دورگه


در پایان

خرس قطبی بزرگ ترین و طولانی ترین گونه خرس اسـت. نرها هنگام ایستادن روی پاهای عقب خود می توانند تا 10 فوت «3 متر» اندازه بگیرند. دانشمندان بر این باورند کـه خرس قطبی حدود 200000 سال پیش از اجداد خرس قهوه اي معمولی تکامل یافته اسـت.

برچسب‌ها: ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت