عکس پروفایل حسینی مخصوص اربعین 1403

عکس پروفایل حسینی مخصوص اربعین 1403

یکی از باشکوه ترین و پرشورترین مناسک مذهبی شیعیان، زیارت اربعین اسـت. زیارتی کـه زیباترین جلوه هاي‌ ایثار و همدلی و صمیمیت و ایمان در ان ترسیم میگردد و بـه تدریج تبدیل بـه یکی از نمادهای فرهنگی و هویت ساز تشیع شده اسـت. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب گلچینی از عکس هاي‌ پروفایل اربعینی را منتشر کرده ایم.

 

اربعین حسینی در ایران

اربعین حسینی در ایران

روز 20 صفر در ایران تعطیل رسمی اسـت و همه ی شیعیان دراین روز بـه عزاداری میپردازند و راهپیمایی گسترده شیعیان بـه سوی کربلا درسال‌هاي‌ اخیر بـه یکی از مهمترین و گسترده‌ترین مراسم عزاداری شیعیان جهان تبدیل شده ودر زمره بزرگ ترین اجتماعات مذهبی جهان قرار گرفته اسـت. الان بیشترین زائرانی کـه در اربعین از دیگر کشور‌ها بـه عراق میروند از ایران‌اند.

 


مطالب مشابه: عکس و متن زیبا درباره اربعین حسینی و کربلا


 

فلسفه اربعین چیست؟

فلسفه اربعین چیست؟

اربعین در زبان عربی بـه معنای چهلمین اسـت. اربعین در فرهنگ مسلمانان بـه روز بیستم صفر «دوم ماه هجری قمری» اطلاق می شود کـه چهلمین روز پس از شهادت امام حسین «علیه‌السلام» و یارانش در روز عاشورای سال 61 هجری قمری در کربلای معلی اسـت.

 

اربعین پیش از برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم، یکی از اصلی‌ترین مراسمی اسـت کـه مسلمانان شیعه در ان مراسم مذهبی را در سراسر جهان انجام می دهند. امام حسین «ع» نوه پیامبر اسلام حضرت محمد «ص» و فرزند امام علی «ع» و حضرت فاطمه زهرا «سلام‌الله علیها» بود. 

 

مسلمانان شیعه هر سال در ده روز اول محرم و سپس در چهلمین روز پس از شهادت امام حسین «علیه‌السلام» مراسم عزاداری را بـه یاد فرهنگ آزادی‌خواهی و عدالت‌خواهی با الهام از ان امام بزرگوار برگزار میکنند. مراسم عزاداری نقش بسزایی در حفظ و ترویج فرهنگ شیعی مقاومت و مبارزه برای آزادی و عدالت دارد.» سومین امام شیعیان و از شخصیت‌هاي‌ بزرگ اسلام اسـت.

 

تاثیر برگزاری مراسم اربعین بر بنیان خانواده

تاثیر برگزاری مراسم اربعین بر بنیان خانواده

زیارت یکی از قدیمی ترین آداب و مناسک مذهبی اسـت کـه ارتباط تنگاتنگی با خانواده دارد. جامعه‌پذیری در فرهنگ اسلامی با الگوسازی و الگوبرداری از جامعه کوچک، گرم و دوست‌داشتنی خانواده همراه اسـت. امروزه دریک تحول تاریخی، خانواده در حال از دست دادن کارکرد اجتماعی خود اسـت و واقعیت این اسـت کـه توانایی و شاید توانایی مقابله با مشکلات و خطرات را ندارد.

 

بـه نظر می رسد یکی از مؤثرترین گزینه‌ها ازجمله عواملی باشد کـه بـه حفظ بنیان و کارکرد خانواده در مواجهه با امواجی اسـت کـه بـه کانون این نهاد انسانی هجوم آورده اسـت. یکی از الگوهای زندگی مؤمنانه خانوادگی در سفر زیارتی شکل می گیرد کـه در چند سال اخیر بـه‌ویژه در ایام اربعین حسینی با حضور خانوادگی زائران و میزبانان در زیارت اربعین بهتر خودرا نشان داده اسـت.

 

مراسم زیارت اربعین حسینی می تواند تأثیراتی بر زندگی خانوادگی افراد متدین داشته باشد و منجر بـه پنج اثر می شود:

  • عقلانیت تمدن،
  • ظرفیت کارآمدی چشمگیر در عرصه‌هاي‌ اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی
  • ایجاد پویایی و زندگی مبتنی بر عشق
  • تثبیت و تقویت هویت الهی
  • هماهنگی ارکان مختلف خانواده

 

جدیدترین عکس های اربعینی

 جدیدترین عکس های اربعینی

 

جدیدترین عکس های پروفایل اربعینی

 

بهترین عکس های پروفایل اربعینی

 

بهترین عکس های پروفایل اربعینی

 

برترین عکس های پروفایل اربعینی

 

برترین تصاویر اربعین حسینی

 


مطالب مشابه: اس ام اس تسلیت اربعین حسینی «20 صفر»


 

بهترین تصاویر اربعین حسینی

 

بهترین تصاویر اربعین حسینی

 

جدیدترین تصاویر اربعین حسینی

 

عکس نوشته های اربعینی برای پروفایل

 

عکس نوشته های اربعینی برای پروفایل

 

عکس نوشته های اربعینی جدید برای پروفایل

 

عکس نوشته های اربعینی خاص برای پروفایل

 

عکس نوشته های اربعینی جالب برای پروفایل

 

عکس نوشته های اربعینی جالب برای پروفایل

 

عکس نوشته های اربعینی برای استوری

 


مطالب مشابه: عکس پروفایل برای پیاده روی اربعین حسینی 


 

در پایان

انقلاب حسینی بـه‌حق اندیشه اسلامی را بـه‌طور عام و اندیشه شیعی را بـه‌طور خاص بـه دلیل ابعاد و ویژگی‌هاي‌ ان انقلاب کـه در تاریخ کم‌نظیر بود، فراگرفت و شیعیان سعی کردند از این واقعه بزرگ در همه ی ابعاد بهره ببرند و بهره‌برداری کنند. همه ی‌چیز مربوط بـه ان؛ ازجمله روز چهلم، ان روز را زنده نگه می‌دارند.

جدیدترین مطالب سایت