ماجرای تعقیب و گریز سفینه‌ فضایی در تهران در سال 1355 (+فیلم)

مجموعه : کلیپ و فیلم
ماجرای تعقیب و گریز سفینه‌ فضایی در تهران در سال 1355 (+فیلم)

مشاهده سفینه‌ فضایی در تهران در سال 1355

 

سفینه فضایی در آسمان تهران – ایران

اتفاقی عجیب که درسال 1355 در تهران رخ داد. برج مراقبت فرودگاه مهرآباد با مشاهده اشیای پرنده ناشناس سریعا گزارش داده و 2 فروند هواپیمای جنگنده از پایگاه هوایی همدان به سمت این پرنده ناشناس حرکت کردند.

 

در فیلم پایین اتفاقاتیکه در اون شب عجیب در تهران رخ داده است را مشاهده کنید. هنوز دانشمندان نتوانستن جوابی برای این پرنده نورانی در آسمان تهران بدهند.  بیش از ۴۰ سال از شبی که شی نورانی عجیبی بر فراز تهران آمد، می‌گذرد. با آنکه دو جنگنده فانتوم ان را تعقیب کردند، اما این شی‌ عجیب هردو هواپیما را فلج کرد.

 

سفینه‌ پرندهٔ ناشناس در آسمان تهران «۱۳۵۵»

قریب به اتفاق مشاهداتی که پیرامون دیدن اجرام ناشناخته در نیم قرن گذشته ارائه شده ناشی از عدم آگاهی از اجرام آسمانی یا پرندگان ساختهٔ دست بشر بوده و توضیحات منطقی برای ان گزارش نشده‌است.

 

در عین حال، هنوز هم مواردی وجوددارد که تا کنون توضیح دقیق پیرامون ان ارائه نشده‌است. یکی از این موارد مشاهده اشیای پرنده ناشناخته در آسمان تهران و برخورد هواپیماهای نیروی هوایی با آنان است که درسال ۱۳۵۵ روی داد.

 

ماجرای تعقیب و گریز سفینه‌ فضایی در تهران در سال 1355 (+فیلم)

یوفو ها در تهران چه می خواستند؟

 

به گزارش تالاب این گزارش از آنجا که توسط مردم عادی ارائه نشده و برج مراقبت فرودگاه مهرآباد تهران و خلبانان نیروی هوایی ان را ارائه کرده‌اند از قوت بالایی برخورد دار است.

 

شب ۲۸ شهریور ۱۳۵۵ساعت ده و نیم تماسهای مردم با نیروی هوایی ارتش خبر از رؤیت شیئی پرنده در افق شمالیِ تهران در منطقهٔ شمیرانات داد. پس از تأیید این گزارش‌ها توسط برج مراقبت فرودگاه مهرآباد تهران، از پایگاه هوایی شاهرخی «نوژه» دو فانتوم عازم تهران میشوند.

 

خلبان هواپیمای اول پس از نزدیک شدن به شیء متوجه از کار افتادن آلات دقیق و وسایل ارتباط رادیویی هواپیما شده و به پایگاه بازمی‌گردند. اما خلبان هواپیمای دوم تلاش می کند به شیء ناشناخته نزدیک شده و ان را مشاهده کند.

 

وی میگوید:

«حرکت‌هاي‌ خیلی سریع می کرد و با سرعت بالا جابه‌جا میشد. از خود چهار نور ساطع می کرد.

 

از قسمت بالای ان نوری قرمز و چشمک زن، در پایین نوری نارنجی رنگ ودر طرفین نوری آبی رنگ ساطع می ‌شد. این نورها به قدری شدید بودند که امکان دیدن بدنه این شیء وجود نداشت.»

 

پس از نزدیک تر شدن، جسم نورانی کوچکی از ان جدا و به هواپیما نزدیک میشوند. خلبان تصور میکند که موشک به سمت وی شلیک کرده‌است:

 

«من فکر کردم موشکی به سمت من شلیک شده و سعی کردم با موشک حرارتی ان را هدف قرار دهم؛ ولی وقتی موشکم را انتخاب کردم، متوجه از کار افتادن وسایل دقیق و خاموش شدن همه ی چراغ‌ها بر روی صفحه مقابلم شدم. در ان لحظه آلات دقیق شروع به نوسان کردند و ارتباط رادیویی هم از کار افتاد.»

 

با فاصله گرفتن هواپیما، جسم نورانی هم از تعقیب آنان صرف نظر میکند. تعقیب و گریز در آسمان تهران ادامه مییابد. خلبان روئیت چند جسم نورانی دیگر را در بالای سرخود و سایر نقاط تهران گزارش کرده‌است؛ که هر بار همانند مورد اول با نزدیک شدن به ان؛ ارتباطات رادیویی هواپیما از کار می‌افتد.

 

یک ماهوارهٔ نظامی کشور آمریکا نیز اجسام نورانی را بر فراز تهران رصد کرده‌است.

 

سپهبد علی آذین در هنگام وقوع این حادثه از فرماندهان ارشد نیروی هوایی بوده و شخصاً در جریان رخداد قرار داشته‌است ماجرا رابا کمی تغییر نسبت به گزارش تیم تحقیق ایالات متحده نقل کرده‌است.

ماجرای تعقیب و گریز سفینه‌ فضایی در تهران در سال 1355 (+فیلم)

اشیای پرنده ناشناخته در آسمان تهران

 

بر اساس گفته آذربرزین علت بازگشت دو جنگنده اول به پایگاه تمام شدن سوخت و عدم رویت شی نورانی بوده و پرنده ناشناس توسط هواپیمایی که در نوبت دوم به پرواز درآمده رویت شده‌است.

 

همچنین جنگنده نیروی هوایی تنها رادار را روی شی ناشناس قفل کرده و اقدام به شلیک موشک نکرده است چرا که بر اساس رویه جاری نیروی هوایی اجازه چنین کاری نداشته. موشکی که در گزارش تیم تحقیق نام برده شده نیز غلط است چرا که موشک نام برده شده از نوع حرارتی است و باید از پشت به هواپیما شلیک شود و طبق اطلاع سپهبد آذربرزین جنگنده نیروی هوایی درپشت شی پرنده قرار نداشته.

 

پس از قفل شدن رادار روی شی پرنده از زیر پرنده ناشناس گوی نورانی به سمت هواپیما رها می شود که موجب از کار افتادن تمام وسایل الکترونیکی هواپیما میشود. خلبان به تصور این که شی پرتاب شده موشک است اقدام به مانور فرار از مسیر موشک میکند و نهایتاً شی مزبور پس از طی مسافتی در حوالی دریاچه قم به زمین‌میخورد.

 

پس از برخورد شی به زمین مجدداً دستگاه‌هاي‌ الکترونیکی هواپیما بکار افتاد. در بازدیدی که روزبعد از محل برخورد شی نورانی انجام شد مشخص شد دستگاه‌هاي‌ الکترونیکی دراین محل دچار اختلال می شوند و این مسئله تا سه روز پس از برخورد باقی بود. همچنین دو نفر که در نزدیکی محل برخورد زندگی می کردند تصور کرده بودند رعد و برقی در محل رخ داده است.

 

آیا این پرنده ناشناس از طرف موجودات فضایی بوده یا دستگاه ساخت بشر ؟ هنوز پاسخی برای ماجرای سال 1355 نداریم و تا به امروز گزارش هایی مبنی بر مشاهده سفینه فضایی در آسمان ایران متعدد شده است.

جدیدترین مطالب سایت