بروزرسانی : 20 آبان 1395

کاهش عوارض پیری با رعایت این اصول

کاهش عوارض پیری با رعایت این اصول

کاهش عوارض پیری

برای بسیاری از مردم، نشانه های پیری ، در سی سالگی، شروع به نمایان شدن می کنند و همچنان با گذشت هر دهه ادامه می یابد. به نظر می رسد که برخی با ژن های سالم، ظاهری جوان تر دارند.اما نمی توان به تنهایی بر استعداد ژنتیکی تکیه کرد.

دوور هشدار می دهد، اگر شما از پوستتان غافل شوید و به آن اجازه دهید تا متحمل آسیب و تخریب های ناشی از نور خورشید و همچنین کشیدن سیگار شود، در نتیجه ظاهر شما بیشتر صدمه می بیند.

در اینجا به چگونه کم کردن سرعت فرآیند پیری پوست، می پردازیم:

– انجام پاک سازی. به گفته دوور بخشی از جوان نگه داشتن پوست شما، مراقبت از آن است.این به معنی شستشوی صورت، دوبار در روز است.

– حفظ رطوبت پوست . دوور می گوید، از دست دادن رطوبت باعث می شود پوست شما مات ، مسطح، و مسن تر بنظر برسد. برای جلوگیری از خشکی پوست، هر روز در حالی که پوست شما ، هنوز پس از شستشو یا حمام کردن ، مرطوب است از مرطوب کننده. استفاده کنید و اگر پوست شما خیلی خشک است، دو بار در روز این کار را بکنید.

– توصیه جدی به مصرف کرم های ضد آفتاب. دوور می گوید، این مهمترین کاری است که شما می توانید برای جلوگیری از پیری پوست، انجام دهید.آکادمی پوست آمریکا استفاده روزانه از کرم های ضد آفتاب وسیع الطیف، را، توصیه می کند. به این معنی که در برابر هر دو اشعه UVA و UVB از پوست محافظت کند. استفاده از کرم های ضد آفتاب با (SPF) حداقل 30، حتی زمانی که هوا ابری است توصیه می شود. شما همچنین باید کرم ضد آفتاب را، در هر دو ساعت که خارج از منزل هستید، دوباره استفاده کنید.

– موضعی استفاده کنید. متخصصان پوست توصیه می کنند از یک کرم رتینوئید برای کاهش ظهور چین و چروک های فعلی خود ، استفاده کنید. Eisen می گوید، رتینوئید مشتق ویتامین A است که به تولید کولاژن و نازکی پوست، کمک می کند، و این امر باعث افزایش تراکم و صاف تر شدن پوست می گردد. شما بهترین نتایج را از کرم هایی مانند ترتینوئین (Retin-A, Renova)، وtazarotene (Tazorac, Avage) ، بدست می آورید . رتینول یک جزء خفیف ویتامینA است که کمتر در کرمها و لوسیون ها وجود دارد.

– محدود کردن موثر رژیم غذایی. Eisen می گوید، از دست دادن وزن می تواند به سرعت منجر به افتادگی پوست شود. زیرا میزان چربی در صورت ، کاهش می یابد.رعایت یک رژیم غذایی سالم و وزن مناسب، برای جوان نگه داشتن پوست شما، بهتر است.

پوست شما به همراه سایر قسمت های بدن در حال پیر شدن است، اما با انجام کارهایی ، می توان عوارض و نشانه های ظاهری آن را کم کرد.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت