با چه روشی کودکانمان را از لوازم آرایش دور کنیم؟

با چه روشی کودکانمان را از لوازم آرایش دور کنیم؟

روشی مفید برای این که کودکانمان را از لوازم آرایش دور کنیم؟

در بسیاری موارد کودکان مان علاقه زیادی به لوازم آرایشی دارند روشهای مفیدی را برای شما عزیزان قرار داده ایم تا مانع از بهرهگیری از لوازم آرایشی شویم 

 

تقریبا همه کودکان، به ویژه دختربچه‌ها علاقه غیرقابل وصفی به لوازم‌آرایش دارند

کافی‌ست فقط چند دقیقه از فرزندتان غافل شوید و وی را در اتاق‌تان تنها بگذارید تا با صحنه‌اي آشنا برای بیشتر مادران مواجه شوید! لوازم‌آرایش‌تان کاملا بهم‌ریخته و صورت فرزندتان رنگی هست. در یک دستش رژ و در دست دیگر یک قلم‌مو گرفته و با هیجان سعی میکند خودش را آرایش کند. گرچه که میز و صندلی و در و دیوار اتاق هم در‌ امان نیستند.

 

تقریبا همۀ کودکان، به ویژه دختربچه‌ها علاقه غیرقابل وصفی به لوازم‌آرایش دارند. بیایید بپذیریم رنگ‌بندی‌ متنوع و بسته‌بندی‌ها‌ي جذاب لوازم‌آرایش در‌این کنجکاوی بی‌تاثیر نیست. گرچه که نباید فراموش کنیم الگوبرداری از شخصیت‌هاي کارتونی، اطرافیان و مهم‌تر از همۀ خودتان، علت اصلی کشیده‌شدن بچه‌ها پای میز آرایش شماست.

 

برای شما راهکارهایی داریم تا از اشتیاق کودک‌تان به آرایش بکاهید.

مراقب باشید! واکنش نخست شما هنگام مواجه با فرزندتان بسیار مهم هست. برخورد عصبی شما می تواند حس کنجکاوی وی را شدیدتر کند. از طرفی اگر وی را تشویق کنید یا از او که حالا یک کوچولوی رنگارنگ هست تصویر بگیرید، احساس می کند که شما این‌ کار وی را دوست‌ دارید و حالا برای‌تان دیدنی‌تر شده‌هست. بنابراین خونسرد باشید و از راهکار‌هاي زیر بهرهگیری کنید:

 

کاملا منطقی صحبت کنید

برای کودک‌تان توضیح بدهید که بهرهگیری از لوازم‌آرایش برای سن آن‌ها اصلا مناسب نیست. چون معمولا افرادی از این وسایل بهرهگیری می کنند که عیب‌ و‌ نقضی روی صورت‌شان دارند یا می خواهند جوان‌تر به‌نظر برسند. به او بگویید که کودکان آن قدر بی‌نقص و خوشگل میباشند که نیازی به بهرهگیری از این مواد ندارند. آن‌ها باید بدانند پوست لطیف‌شان در اثر بهرهگیری از لوازم‌آرایش آسیب می بیند.

 

جایگزین مناسب داشته باشید

چه اشکالی دارد که دخترکوچولوی شما بخواهد زیباتر باشد؟ برای او گل‌سر، تاج، سنجاق‌سر و تل‌هاي رنگارنگ تهیه کنید و روش‌هاي گوناگون بستن مو را به‌او آموزش‌دهید و نشان‌دهید که این‌ وسایل جزئی‌ از لوازم‌آرایش مناسب سن اوست.

لوازم آرایش مخصوص کودک

برای کودک‌تان توضیح بدهید که بهرهگیری از لوازم‌آرایش برای سن آن‌ها اصلا مناسب نیست.

 

یادآوری یک خاطره

حتما شما هم یک روز تلخ را به‌خاطر دارید که پوست دلبندتان در اثر یک شیطنت زخم کوچکی برداشته بود. آن‌روز را به او یادآوری کنید تا بداند زخم یا خراش یا آسیب‌هاي پوستی آزاردهنده میباشند. در ادامه به‌ او بگویید که بهرهگیری بی‌جا از لوازم آرایش باعث آسیب به پوست حساس و لطفا او خواهد شد.

 

شما الگوی کودکان‌تان هستید

این‌بار شما قایم شوید! بله. باید سعی کنید جلوی چشم کودکان کمتر آرایش کنید. آن‌ها شما را الگوی خود میدانند و هرچه از شما ببینند تکرار میکنند. برای آرایش کردن جایی بروید که در دید کودکان نباشید.

 

وسایل آرایش‌رنگارنگ و وسوسه‌انگیزتان را جلوی چشم نگذارید

کودکان رژ لب، لاک و رژگونه را بیشتر از بقیه وسایل شخصی شما دوست‌ دارند. سعی کنید جای مخصوص و دور‌از‌دسترس برای این رنگارنگ‌هاي کوچک در نظر بگیرید.

 

لوازم‌آرایش مخصوص کودکان

این‌بار که دارید برای خودتان خرید می کنید از فروشنده، لوازم‌آرایش مخصوص کودکان بخواهید. این محصولات اخیر ضد‌حساسیت میباشند و آسیب کمتری به پوست حساس بچه‌ها وارد می کنند. اگر روند تربیتی شما با این مسئله مغایرت ندارد می توانید با دقت به سن فرزندانتان برایش لاک یا رژ مخصوص بخرید. اما توصیه ما این هست که فرزندتان را به هرروشی که می توانید مطمئن کنید که او زیباترین فرشته هست و هیچ نیازی به آرایش ندارد.

 

جدیدترین مطالب سایت