10 عادتی که والدین باید در مدرسه به فرزندان خود بیاموزند

10 عادتی که والدین باید در مدرسه به فرزندان خود بیاموزند

عادات مثبت را در کودکان ایجاد کنید و تماشا کنید کـه چگونه شخصیت و زندگی خودرا شکل می‌دهند. ما در آن قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از عادات مثبت را کـه باید در کودکان ایجاد کنید را منتشر کنید.

 

کارهایی که والدین باید در مدرسه به فرزندان خود بیاموزند

کودکان با مشاهده والدین بیشتر یاد میگیرند تا با گوش دادن بـه انچه بـه آن ها آموزش داده می شود. اگر عادت هایي وجوددارد کـه والدین باید بـه فرزندان خود بیاموزند، ضروری اسـت کـه آن ها نیز از انها پیروی کنند.

 

بسیار مهم اسـت کـه آنچه را کـه موعظه میکنید تمرین کنید، در غیر این صورت فرزندانتان در تلاش برای تقلید از عادات خوب مشکل خواهند داشت. اگر کودک شـما بـه اندازه کافی بزرگ اسـت کـه عادت هاي‌ خوب را درک کند، از جوانی شروع کنید! زیر را ورق بزنید و بـه خواندن ادامه دهید تا بدانید چگونه میتوانید عادت‌هاي‌ خوب را در زندگی کوچولوی خود ایجاد کنید.

 

10 عادت خوب برای کودکان مدرسه ای

در این جا لیستی از عادات خوب برای دانش آموزان اسـت کـه باید با شروع مدرسه انها را معرفی کنید.

 


مطالب مشابه: نکاتی برای تربیت فرزند


 

1. غذاهای سالم بخورید:

غذاهای سالم بخورید:

احتمالاً این یکی از همه ی انها سخت ترین اسـت. درست مانند بسیاری از کودکان دیگر، کودک شـما نیز وسوسه می شود کـه یک کیسه چیپس یا یک بسته بیسکویت بگیرد، اما آموزش عادات سالم و خودکنترلی در اوایل زندگی میتواند در طولانی‌مدت بـه او کمک کند.

 

اهمیت تغذیه سالم و این کـه چگونه غذا هاي ناسالم برای سلامتی مضر هستند را توضیح دهید. هر از گاهی برای کودک خود نسخه هاي‌ خانگی از میان وعده هاي‌ فست فود مانند رشته فرنگی، پاستا و پیتزا درست کنید.

 

2. آداب میز:

این یقیناً یکی از مهم‌ترین نکاتی اسـت کـه در بین فهرست عادات خوب برای آموزش کودک خود بـه آن نیاز دارید. اکنون زمان آن فرا رسیده اسـت کـه با کودک خود مانند یک بزرگسال در حالی کـه برای شام پشت میز می‌نشیند رفتار کنید. فرزندان خودرا تشویق کنید کـه هرروز دعا کنند تا بـه آن ها کمک کند استرس نداشته باشند و با چالش ها کنار بیایند.

 

3. مسواک زدن دو بار در روز:

آداب میز:

بچه‌هاي‌ کوچک‌تر طبق معمولً هنگام مسواک زدن تنبل هستند. مطمئن شوید کـه چند دقیقه اي را برای آموزش و تربیت او در مورد اهمیت مسواک زدن مناسب اختصاص داده اید. سعی کنید مسواک زدن را بـه یک فعالیت مفرح تبدیل کنید و گهگاه بـه او مقداری خوراکی هاي‌ شیرین بدهید، اگر قول داد بلافاصله بعد از خوردن آن ها مسواک بزند.

 

4. به موقع بخوابید:

به موقع بخوابید:

از کودک خود بخواهید برنامه خواب صحیحی را تنظیم کند. زمانی کـه فرزند شـما شروع بـه رفتن بـه مدرسه کند، مهمترین آن خواهد بود. خودتان بـه زمان خواب منظم پایبند باشید. اگر شـما بیدار نباشید، احتمال کمتری دارد کـه فرزندتان بیدار باشد.

 

5. بازی در فضای باز:

بازی در فضای باز:

چسباندن بـه صفحه تلویزیون با تماشای کارتون یا بازی هاي‌ صفحه نمایش آسان اسـت، اما این چیزی نیست کـه شـما دوست دارید فرزندتان انجام دهد. هرروز برای انجام برخی فعالیت هاي‌ تازه در فضای باز با او بیرون بروید، زیرا باعث ایجاد فعالیت بدنی می شود و مهارت هاي‌ مشاهده و خلاقیت انها را التیام می بخشد. فعالیت بدنی را تشویق کنید.

 

6. پاک کردن آشفتگی:

پاک کردن آشفتگی:

همیشه ایده خوبی اسـت کـه فرزندتان را بخواهید تا آشفتگی اتاقش را تمیز کند. روزی 10 تا 15 دقیقه بـه او اختصاص دهید تا مطمئن شوید کـه همه ی اسباب بازی ها، کتاب ها و وسایلش در مکان مناسب خود قرار می‌گیرند.
بعد ازآن همیشه می توانید با میان وعده خانگی مورد علاقه اش بـه او جایزه بدهید!

 

7. با پول مسئولیت پذیر باشید:

با پول مسئولیت پذیر باشید:

اگر فرزندتان آن قدر بزرگ شده اسـت کـه شروع بـه ارائه پول جیبی بـه او می کنید، بـه او آموزش دهید کـه در قبال پول مسئولیت پذیر باشد. برایش قلک بگیر. وی را تشویق کنید تا پول خودرا پس انداز کند و هزینه هاي‌ خودرا دریک بودجه معین مدیریت کند «شـما همیشه اینکار را انجام می‌دهید- و وقت آن اسـت کـه بـه فرزندتان نیز اطلاع دهید».

 

یکیدیگر از عادت هاي‌ خوب کـه می توانید از سنین پایین بـه کودک خود بیاموزید این اسـت کـه هرگز صبحانه را حذف نکنید. شروعی سالم برای یک روز پربار!

 

8. بگویید «لطفا» و «متشکرم»:

بگویید «لطفا» و «متشکرم»:

قانون اساسی دیگری کـه باید در مورد آن بـه کودک خود آموزش دهید. «لطفا» و «متشکرم» واژه‌هاي‌ جادویی هستند کـه می توانند بدون هیچ دردسری از عهده اکثر مشاغل برآیند، و این همان چیزی اسـت کـه دوست دارید فرزندتان بداند. اهمیت همدلی و قدردانی را بـه انها بیاموزید.

 

9. اشتراک گذاری مراقبت است:

اشتراک گذاری مراقبت است:

یکی از عادات خوب بسیار مهم برای کودکان مدرسه اي اسـت. اگر فرزند شـما تک فرزند اسـت، باید توضیح دهید کـه چگونه بـه اشتراک گذاری بـه عنوان بخش مهمی از زندگی تبدیل می شود. بـه او آموزش دهید کـه چگونه بـه اشتراک گذاشتن شادی را دوچندان میکند و چگونه او بـه اندازه کافی خوش شانس اسـت کـه یک اسباب بازی یا شی خاص داشته باشد در حالی کـه دیگران ندارند.

 

خواهر و برادرها طبق معمولً با این مشکلی ندارند «در بیشتر موارد». اگر مشکلاتی وجوددارد، شـما میدانید کـه چگونه بـه فرزندان خود هنر سهیم شدن و مهربانی را آموزش دهید.

 

10. فضاهای عمومی را زباله نکنید:

فضاهای عمومی را زباله نکنید:

با توضیح دادن بـه انها کـه چگونه زباله در مکان هاي‌ عمومی مانند پارک یا باغ نماد یک شهروند بد اسـت، آگاهی محیطی را در کودکان خود افزایش دهید. از او بخواهید همیشه زباله ها را در سطل زباله دور بیندازد و نقش خودرا در شهروند متمدن بودن ایفا کند.

 


مطالب مشابه: آموزش صداقت به فرزندان خود


 

1. چرا عادات خوب برای دانش آموزان مهم است؟

عادات خوب برای دانش آموزان مهم اسـت زیرا منجر بـه التیام عملکرد تحصیلی، سلامت بهتر و افزایش انضباط شخصی می شود. با ایجاد عاداتی مانند سازماندهی، مدیریت زمان، تمرکز، تغذیه سالم، ورزش و خواب کافی، دانش آموزان می توانند خودرا برای موفقیت در زندگی تحصیلی و شخصی آماده کنند.

 

2. چگونه دانش آموزان می توانند عادات خوب ایجاد کنند؟

برای ایجاد عادات خوب، دانش‌آموزان می توانند با تعیین اهداف مشخص و قابل دستیابی، شکستن عادت‌ها بـه مراحل کوچک‌تر، ردیابی پیشرفت، و مداوم و مداوم شروع کنند. آن ها همچنین می توانند از دیگران مانند خانواده و دوستان حمایت کنند و برای پیشرفت بـه خود پاداش دهند.

 

3. تفاوت عادات خوب و اخلاق خوب چیست؟

عادات خوب و اخلاق خوب مفاهیم مرتبط اما متمایز هستند. عادات خوب اعمال یا رفتارهایی هستند کـه برای پیشرفت شخصی و حرفه اي فرد مفید اسـت. آن ها اقداماتی هستند کـه بـه طور منظم تکرار میشوند و بـه بخشی از روتین فرد تبدیل میشوند، مانند ورزش منظم، رژیم غذایی سالم و وقت شناس بودن.

 

از سوی دیگر، خوش اخلاقی بـه رفتارها و ادب‌هاي‌ قابل قبول اجتماعی اشاره دارد کـه نشان ‌دهنده احترام بـه دیگران اسـت، مانند گفتن «لطفا» و «متشکرم»؛ استفاده از زبان مؤدبانه و پرهیز از رفتارهای گستاخانه یا نامناسب.

 


مطالب مشابه: روش های مفید برای تربیت کودکان | نکاتی مفید جهت تربیت فرزندان


 

در پایان

بـه درستی گفته می شود کـه عادت هاي‌ قدیمی سخت می میرند. این مقاله برخی از عاداتی را کـه والدین باید بـه فرزندان خود بیاموزند تا تأثیر مثبتی بر زندگی انها بگذارند و آن ها را بـه سمت شهروندانی مسئولیت پذیر و با ملاحظه سوق دهد، فهرست می‌کند.

 

برای تأثیر ماندگار بر فرزندتان، خاطرجمعی حاصل کنید کـه با مشاهده والدین خود، عاداتی را کـه میخواهید در فرزندانتان در حین یادگیری انها رعایت کنید. با این حال، آموزش عادات جدید کافی نیست. خاطرجمعی حاصل کنید کـه فرزندان شـما از مزایای پیروی از عادات آگاه هستند و می‌بینند کـه انها بـه آن پایبند هستند.

جدیدترین مطالب سایت