شما افسردگی داشته اید؟

شما افسردگی داشته اید؟

افسردگی و غم و اندوه گذشته

بازگشت به وضعیت عادی و بهبود سلامتی برایتان ضروری است. اما کارهایی وجود دارند که برای بهبود افسردگیتان انجام دهید. ورزش کردن، تغییر عادت غذایی و حتی بازی کردن با حیوانات می تواند در بهبود مود شما تاثیر بگذارد و کنترل دوباره ی زندگی خود را به دست آورید.

 

مراقب دیگران بودن با ایجاد حس تعهد داشتن، برای بهبود افسردگی خیلی خوب است. اما گاهی حیوانات می توانند دوست بسیار خوبی برای شما باشند. وقتی با حیوانی بازی می کنید در واقع ذهنتان را از مشکلاتتان خالی می کنید.

شما افسردگی داشته اید؟

بین ذهن و بدن ارتباط وجود دارد. اگر چه غذای خاصی نیست که مخصوص افسردگی باشد اما یک رژیم غذایی سالم می تواند بخشی از درمان شما باشد. میوه و سبزیجات نقش مهمی در بهبود افسردگی شما بازی می کنند.

 

برخی مطالعات امگا 3 و ویتامین ب 12 را در بهبود افسردگی بسیار موثر می دانند. غذاهای حاوی امگا سه مانند ماهی و هم چنین سبزیجات و سویا که دارای مواد مفیدی برای بدن هستند، باعث بهبود وضعیت افسردگی در فرد می شوند.

 

سروتونین ماده ی شیمیایی است که باعث می شود حال روحی شما خوب باشد. کربوهیدرات ها سروتونین را در مغز شما افزایش می دهند. کربوهیدرات هایی مانند ذرت بو داده، گوجه فرنگی پخته، بیسکویت، ماکارونی هم چنین فیبر مورد نیاز شما را تامین می کنند.

 

آیا واقعا به هر سه لیوان قهوه نیاز دارید؟ برای اینکه افسردگیتان بهبود یابد کمتر قهوه بخورید. اگر چه ارتباط بین کافئین و افسردگی هنوز به طور کامل اثبات نشده است اما بهتر است که کمتر قهوه بخورید آنوقت تاثیر آن را احساس خواهید کرد. چرا که خواب شما بهتر خواهد شد.

 

ممکن است افسردگی به خاطر دردهایی باشد که شما تحمل می کنید برای اینکه این وضعیت را بهبود بخشید دردهای جسمانی خود را با کمک پزشک بهبود بخشید.

شما افسردگی داشته اید؟

برای اینکه وضعیت خود را بهبود بخشید ورزش کنید. لازم نیست برنده ی دوی ماراتون باشید مثلا با دوستی به پیاده روی بروید. ورزش کردن باعث می شود که شب خوب و راحت بخوابید به آرامی بعد از مدتی تاثیر آن را در روح و جسم خود خواهید دید.

 

با دیگران مرتبط بودن و با آن ها ورزش کردن باعث می شود که ادامه دهید. تیمی یا گروه دوستانی انتخاب کنید و با آن ها ورزش کنید.  اگر از دویدن لذت نمی برید، ورزشی را انتخاب کنید که دوست دارید در این صورت ادامه خواهید داد.

 

مطمئن شوید که نور کافی دریافت می کنید. برخی دچار افسردگی فصلی هستند و در زمستان و در تاریکی غمگین می شوند اگر این طور هست باید بیشتر در معرض تابش آفتاب باشید.

 

خلاقیت خود را کشف کنید.عکاسی، نویسندگی و … کارهایی هستند که حال شما را بهبود می بخشند. قرار نیست شاهکاری خلق کنید کاری را انجام دهید که از آن لذت ببرید و به شما حس خوبی ببخشد.

 

با دیگران مرتبط بودن باعث می شود که حس و حال خوبی داشته باشید. افراد جدیدی ببینید. کارهای جدیدی انجام بدهید.

شما افسردگی داشته اید؟

دوستان خود را نگه دارید و از دستشان ندهید. آن ها شما را دوست دارند و می خواهند که به شما کمک کنند. اگر آن ها را بیرون کنید این کار را نخواهند کرد اما می توانید آن ها را دعوت به پیاده روی کنید. دوستی را دعوت کنید و با او قهوه بخورید این ها کارهایی هستند که می توانید انجام بدهید. صحبت کردن راجع به افسردگیتان می تواند به شما کمک کند.

 

افسردگی با خوابیدن ارتباط مستقیمی دارد. برخی افرادی که دچار افسردگی هستند زیاد می خوابند و برخی دیگر به راحتی خوابشان نمی برد. سعی کنید ساعت مشخصی بخوابید و بیدار شوید و هر روز اینگونه باشد. از روشهای ریلکسیشن استفاده کنید تا خوب بخوابید.

 

مطمئن باشید که خوردن الکل افسردگی شما را بدتر می کند بنابراین به هیچ وجه الکل نخورید.

 

این ها اقداماتی هستند که می توانید انجام دهید و وضعیت خود را بهبود بخشید اما این ها کافی نیستند. اگر از افسردگی رنج می برید به پزشک مراجعه کنید و با مشاور صحبت کنید و آن را درمان بخشید چرا که بیماری خطرناکی می باشد.

 

جدیدترین مطالب سایت