خرید و فروش در اینترنت

40 روش سرگرم کننده برای برقراری ارتباط با فرزندان

40 روش سرگرم کننده برای برقراری ارتباط با فرزندان

همان طور کـه فرزندان بزرگ میشوند اغلب برای والدین می تواند گیج کننده باشد کـه رابطه نزدیک و پیوند قوی با فرزند بزرگسال خودرا حفظ کنند و از بیگانگی احتمالی اجتناب کنند. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از سرگرمی هایي کـه والدین با فرزندان بزرگسال خود میتوانند انجام دهند را منتشر کرده ایم.

 

چگونه با فرزندانمان وقت بگذرانیم؟

وقتی بچه ها جوان هستند، بـه اسانی می‌توان بهانه اي برای ارتباط با انها پیدا کرد. بـه هرحال، انها در خانه شـما زندگی می کنند و شـما تقریبا دائماً انها را میبینید. وقتی کسی از نظر غذا، پوشاک و سرپناه بـه شـما وابسته اسـت، دقیقاً وادار نیستید برنامه‌هاي‌ شام را برای دیدن مرتب او تنظیم کنید.

 

اما عده اي از والدین نگران این هستند کـه وقتی فرزندانشان بزرگ شوند و خانه را ترک کنند، برقراری ارتباط سخت‌تر میشود. آیا انها فقط در تعطیلات بزرگ فرزندان خودرا خواهند دید یا حتی در ان زمان هم نه؟ چگونه آن ها این ارتباط را زنده نگه می دارند وقتی بچه هایشان درست در مقابل انها نیستند؟ خوب، برای ان والدین، در این جا چند خبر خوب اسـت. شـما ممکن اسـت بـه سمت یک رابطه نزدیک تر بروید تا رابطه اي دورتر.

 

هنگامی کـه نویسندگان و روانشناسان مشترک الیزابت فیشل و جفری جنسن آرنت در حال گفت و گو با خانواده‌ها برای کتاب خود با نام «بـه 30 سالگی: راهنمای والدین برای سال‌هاي‌ 20 ساله» بودند، بـه کشف جالبی برخوردند: 75 درصد از والدینی کـه با انها صحبت می کردند ادعا کردند کـه رابطه انها با بچه‌هایشان بهتر از زمانی بود کـه درسال‌هاي‌ قبل بودند.

 

البته این بدان معنا نیست کـه راحت اسـت. هیچ چیز معنی دار نیست بچه‌هاي‌ بالغ شـما در حال حاضر زندگی خودشان را آغاز می کنند و مدت رابطه شـما با انها ذاتاً متفاوت از زمانی اسـت کـه آن ها برای همه ی چیز بـه شـما وابسته بودند. اما لازم نیست کـه یک نبرد سخت باشد. پیدا کردن راه‌هاي‌ منحصربه‌فرد برای برقراری ارتباط مجدد با آن ها بـه عنوان بزرگسالان مستقل واقعاً می تواند سرگرم‌کننده باشد.

 

ما با کارشناسان -روانشناسان و نویسندگانی کـه مطالعه کرده اند چه چیزی خانواده ها را درکنار هم نگه می دارد- مشورت کردیم تا این جمع آوری از 40 ایده برای پیوند با فرزندان بزرگسال خودرا جمع آوری کنیم کـه نه تنها انها را در زندگی شـما نگه می دارد بلکه ممکن اسـت بـه شـما کمک کند تا سایه هاي‌ جدیدی از شخصیت آن ها را کشف کنید کـه قبلاً هرگز متوجه انها نشده اید.

 

✅ بیشتر بخوانید: علت جیغ و فریاد کودک چیست | روش درمان و کاهش جیغ کودک

 

1. با هم یک مهارت جدید بیاموزید.

با هم یک مهارت جدید بیاموزید

این لحظه آموزش نیست. شـما کسی نیستید کـه بچه هایتان رابا چیز جدیدی آشنا می کنید. در عوض، این فرصتی برای هر دوی شماست تا افق هاي‌ خودرا گسترش دهید. «یادگیری یک مهارت جدید، مانند آشپزی اسپانیایی یا سالم یا تای چی، می تواند رابطه شـما با کودک بزرگسال شـما را بسیار تقویت کند. “این راهی اسـت برای پشت سر گذاشتن نقش هاي‌ قدیمی و تجربه و لذت بردن از یک فعالیت باهم بـه سادگی بـه عنوان دو نفر در شرایط مساوی کـه در حال سهیم شدن دریک ماجراجویی یادگیری هستند.”

 

2. تلفن را کنار بگذارید و قرار ملاقات بگذارید تا حضوری آنها را ببینید.

همه ی ما افراد پرمشغله اي هستیم، بنابر این تعداد زیادی از والدین بـه برقراری ارتباط با فرزندان بزرگسال خود از طریق تماس هاي‌ تلفنی و پیامک رضایت می دهند. این همه ی خوب اسـت، اما تعاملات چهره بـه چهره نیز حیاتی اسـت. مطالعه‌اي نشان داد کـه والدینی کـه مثبت‌ترین روابط رابا فرزندان بزرگسال خود دارند، طبق معمولً با استفاده از هر سه حالت ارتباطی: پیام کوتاه، تماس‌هاي‌ تلفنی و تعامل IRL با انها تعامل داشتند.

 

در واقع، ان دسته از والدینی کـه قوی ترین پیوندها رابا فرزندان خود داشتند، یک و نیم برابر بیشتر احتمال داشت کـه در مواردی کـه تماس مستقیم چشمی و لمس فیزیکی در ان نقش داشت، تماس منظم داشته باشند.

 

3. با هم داوطلب شوید.

40 روش سرگرم کننده برای برقراری ارتباط با فرزندان

میلیون ها فرصت داوطلبانه وجوددارد، از بازدید از مراکز سالمندان گرفته تا حضور در مدرسه محلی شـما و کمک بـه خانواده‌هاي‌ نیازمند. این می تواند یادآوری خوبی برای هر دوی شـما باشد کـه برای همه ی چیزهایی کـه دارید، از جمله یک دیگر، سپاسگزار باشید.

 

4. از آنها راهنمایی بخواهید.

 برقراری ارتباط با فرزندان

بله، باور کنید یا نه، فرزندان بزرگسال شـما دانش و تجربه زندگی دارند کـه ممکن اسـت برای شـما مفید باشد. «بـه اشتراک گذاشتن توصیه‌ها بـه عنوان دوستان، ارتباط دوستانه‌اي را ایجاد میکند کـه می خواهید. همچنین نشان ‌دهنده بلوغ اسـت، زیرا بـه آن ها نشان میدهید کـه میدانید رابطه تکامل یافته اسـت، و آن ها بـه اندازه شـما درباره جهان می دانند، شاید بیشتر.

 

5. کاری انجام دهید که شما را می ترساند.

تفریح با والدین

آیا همیشه میخواستید زیپ لاین یا رولربلید یا پاراگلایدر را امتحان کنید اما هرگز جسارت را بـه دست نیاوردید؟ با پسر یا دختر خود تماس بگیرید و ببینید آیا انها تمایل دارند این چالش رابا شـما انجام دهند یا خیر. اگر هردو باهم بر ترس‌هایتان غلبه کنید، دست‌هاي‌ هم دیگر را بگیرید، زمانی کـه هردو برای نخستین بار چیزی را امتحان میکنید کـه هرگز فکر نمی کردید آن قدر شجاع باشید کـه تلاش کنید، میتواند یک لحظه پیوند عالی باشد.

 

6. عکس های قدیمی را با هم نگاه کنید.

عکس های قدیمی

اگر یک یا دو جعبه در اتاق زیر شیروانی دارید کـه پر از عکس‌هاي‌ خانوادگی قدیمی اسـت کـه دهه‌ها ندیده‌اید، چرا از بچه‌هایتان نخواهید تا در نهایت بـه شـما کمک کنند تا همه ی چیز را مرور کنید و یک دفترچه یادداشت خانوادگی بسازید؟ نگاه کردن بـه عکس‌هاي‌ قدیمی باهم میتواند «راهی عالی برای آشنایی با یک دیگر بـه روشی جدید» باشد.

 

“این فرصتی برای والدین اسـت کـه در نخستین باری کـه کودک بزرگسالی را در آغوش گرفتند، چه فکر و چه احساسی داشتند، یا خاطراتی کـه کودک بزرگسال از برخی مناسبت هاي‌ خاص از دوران کودکی خود دارد.” آن ها حتی ممکن اسـت چیزی در مورد گذشته شـما کشف کنند کـه انها را در دوران نوزادی درگیر نکرده باشد. دیدن پدر و مادر فراتر از نقش‌هایشان بـه‌عنوان مامان و بابا مفید بود.

 

7. تنهاشون کن

اگر بیش از یک بچه دارید، احتمالاً فقط همه ی انها رابا هم دریک زمان، برای وعده هاي‌ غذایی تعطیلات یا دور هم میبینید. اما این تماس یک بـه یک ارزش دارد، جایی کـه هیچکس برای شنیده شدن رقابت نمی کند و شـما فقط بـه آنچه انها میگویند گوش می دهید. فقط برای شـما دو نفر قرار ملاقات بگذارید و ممکن اسـت از چیزهایی کـه یاد می‌گیرید بدون حواس پرتی یک جمع کامل خانوادگی شوکه شوید.

 

8. برو تو یه بازی

برو تو یه بازی

اتفاقی کـه در زمین میوفتد تقریبا دور از هدف اسـت. انچه واقعاً اهمیت دارد تجربه مشترک تماشای یک بازی اسـت – می تواند بیسبال، فوتبال، هاکی، تقریبا هر چیزی باشد – و تشویق تیم میزبان. اگر چیزی در مورد ورزش نمی‌دانید مهم نیست. دادن فرصتی بـه فرزندتان برای توضیح انچه در طول بازی در حال رخ دادن اسـت، عنصر صمیمیت بیشتری را بـه او اضافه می کند. هر طرفدار واقعی ورزش دوست دارد نکات دقیق موضوع مورد علاقه خودرا با افراد تازه کار توضیح دهد.

 

9. از دست رفته.

رانندگی کردن با فرزندان

ما بیش از حد از زندگی خودرا با عجله صرف میکنیم تا بـه جایی برسیم. یک اتومبیل سواری طولانی و پر پیچ و خم تا جایی خاص نمی‌تواند برای سلامت روان شـما معجزه کند. حتی بهتر اسـت زمانی کـه کودک بزرگسال شـما سوار تفنگ ساچمه اي اسـت. از آنجایی کـه مناظر دور میزند و مقصدی برای رسیدن بـه ان وجود ندارد، ممکن اسـت در نهایت بـه مکالمات متفکرانه اي بپردازید کـه بـه نوعی همیشه در طول وعده هاي‌ غذایی خانوادگی یا سایر گردهمایی ها از شـما دوری می کنند.

 

11. با هم یک باغ راه اندازی کنید.

باغبانی کردن

اگر درسال‌هاي‌ اخیر رابطه شـما با فرزند بزرگسالتان دچار تنش شده اسـت، راه‌اندازی یک باغ با او می تواند تنها چیزی باشد کـه لبه‌ها را نرم می کند. مطالعات اخیر نشان داده اسـت کـه باغبانی باعث کاهش اضطراب و افسردگی می شود.

 

زمانی کـه باید علف هاي‌ هرز انجام شود، خشمگین ماندن از یک دیگر سخت اسـت. ودر روز شکرگزاری، در مورد سبزیجات تازه اي کـه هردو بـه وعده غذایی اضافه کرده‌اید، بـه جای بحث بر سر همان اختلافات سیاسی قدیمی، هیجان بیشتری خواهید داشت.

 

12. به یک تور پیاده روی خودراهنما بروید.

به طبیعت بروید

بهترین جفت کفش پیاده روی خودرا بپوشید و از بچه ها دعوت کنید تا شهر شـما رابا شـما کشف کنند. ممکن اسـت فکر کنید همه ی خیابان‌ها را قبلاً می‌شناسید، اما همیشه محله‌اي ناشناخته برای کشف وجوددارد. علاوه بر این، نکته واقعاً مناظر نیست، ان قدم زدن معمولی با بچه هایتان اسـت، زمانی کـه فرصت صحبت در مورد همه ی چیز و اصلاً هیچ چیز را دارید. معماری را تحسین کنید و ببینید خیابانها «و گفتگو» شـما را بـه کجا میبرد.

 

13. برو کمپینگ

کمپینگ

حتی اگر چادر زدن در بیابان تصور شـما از یک زمان خوب بـه نظر نمی رسد، ممکن اسـت دقیقاً چیزی باشد کـه شـما و فرزندانتان را بـه هم نزدیکتر می کند. مطالعه‌اي درسال 2017 بـه تأثیر کمپینگ خانواده‌ها و چگونگی تقویت ان روابط بـه شیوه‌هایي کـه سایر گردش‌هاي‌ خانوادگی نمی‌توانستند، پرداخت.

 

چرا؟ زیرا زمانی کـه در کمپینگ، بـه دور از سیگنال‌هاي‌ WiFi و سایر عوامل حواس‌پرتی، وادار بـه گذراندن زمان باکیفیت باهم هستید. یکی از شرکت کنندگان در مطالعه خاطرنشان کرد: «تمام روز زمانی برای خانواده ما بود. “باهم بیدار شدن، ورزش کردن، بازی کردن، آواز خواندن، جمع کردن چوب برای شب.”

 

14. از سؤالات «بله» یا «نه» اجتناب کنید.

40 روش سرگرم کننده برای برقراری ارتباط با فرزندان

اگر احساس می کنید کـه فرزند بزرگسال شـما دیگر نمیخواهد جزئیات زندگی خودرا با شـما در بین بگذارد، ممکن اسـت مشکل کمتر با او باشد و بیشتر با سؤالاتی باشد کـه می‌پرسید. ممکن اسـت فکر کنید با سؤالاتی مانند “آیا بـه اندازه کافی غذا می‌خورید” یا “آیا شغل بهتری پیدا کرده‌اید؟” اما شـما بیشتر ضرر می کنید تا سود.

 

سؤالات باز بپرسید کـه نمیتوان با یک هجا بـه آن ها پاسخ داد و کنجکاوی واقعی در مورد زندگی انها نشان دهید. از انها بپرسید کـه چه چیزی آن ها را خوشحال می کند، چه چیزی آن ها را برای بلند شدن از رخت خواب هیجان زده می کند و انها بیشتر منتظر چه چیزی در آخر هفته آینده هستند.

 

15. به پرستار بچه «رفتن» آنها تبدیل شوید.

40 روش سرگرم کننده برای برقراری ارتباط با فرزندان

مراقبت از کودک می تواند بسیار گران باشد. و گاهی اوقات انها ممکن اسـت در تقاضای کمک از شـما برای نگه داری از کودک مردد باشند، زیرا نگران هستند کـه ممکن اسـت از شـما سوء استفاده کنند. بـه انها اجازه دهید بدانند کـه این نمیتواند کمتر صادق باشد، کـه شـما از گذراندن هر لحظه با نوه هاي‌ خود لذت می برید و هر زمان کـه آن ها بـه یک شب استراحت نیاز داشتند، باید نخستین تماس باشید.

 

بـه ما اعتماد کنید، این برای آن ها بیش از ان چیزی اسـت کـه تصور کنید. وقتی آن ها بدانند کـه شـما از انها حمایت کرده‌اید، و دعوت از شـما برای کمک هرگز تحمیلی بـه نظر نمی رسد، دلیل بیشتری بـه آن ها می دهید کـه احساس کنند خانواده در اولویت اسـت.

 

16. یک سنت خانوادگی جدید ایجاد کنید.

عکس خانودگی

لزومی ندارد کـه بـه تعطیلات متصل باشد. «تعطیلات رسمی میتواند پر از فشار باشد، و ساختن سنت‌هاي‌ خود میتواند فشار را از بین ببرد و بـه گفت‌وگوی خوب و زمان برای پیوند و ایجاد خاطرات جدید اجازه دهد.» تشریفات خانوادگی منحصر بـه فرد خودرا برای همه ی چیز از شرط بندی روی اسکار گرفته تا بازدید از موزه باهم برای روز مادر ایجاد کنید.

 

17. با هم غذا بپزید.

غذا پختن

اگر تا بـه حال یک شام بزرگ با کسی درست کرده‌اید، می دانید کـه احساس می کنید هر دوی شـما در حال رقصیدن مفصل در آشپزخانه هستید، بـه اطراف و اطراف سرآشپز خود می‌رسید تا زمانی کـه احساس کنید می توانید حرکت یک دیگر را پیشبینی کنید. شـما حتی نیازی بـه دلیلی برای درست کردن غذا هاي مفصل ندارید – شاید این فقط یک قرار شام تلویزیونی برای شـما دو نفر باشد – اما همان‌ گونه از حس کار باهم در آشپزخانه و ساختن یک شاهکار آشپزی کـه واقعاً یک تلاش ترکیبی اسـت لذت خواهید برد.

 

18. برایشان نامه بنویس

برایشان نامه بنویس

ممکن اسـت در عصر پیامک و فیس تایم کهنه بـه نظر برسد، اما سورپرایز گاه بـه گاه از طریق ایمیل می تواند یک تجربه پیوند شگفت انگیز باشد. این می تواند بـه سادگی «یک کارت دوست‌داشتنی یا خنده‌دار با یک پیام شخصی بدون دلیل خاصی باشد». “یا یک یادداشت تشکر صمیمانه برای یک هدیه یا صرفاً اوقات خوشی باهم. اینروزها روشی غیرعادی برای ابراز عشقتان اسـت.” و از همه ی مهمتر، این بـه فرزند بزرگسال شـما شواهد ملموسی می دهد کـه بـه شـما اهمیت می دهید.

 

19. برو خرید لباس

خرید لباس

فرقی نمی کند پسرتان را برای خرید یک کت و شلوار مناسب ببرد یا با دخترتان لباس بخرید، این یک فعالیت عالی اسـت، زیرا هرگز بـه نظر نمیرسد وقت اتلاف شده باشد. این‌که آیا واقعاً چیزی می خرید، مهم نیست. «انتخاب لباس‌هاي‌ سرگرم‌کننده برای یک دیگر» می تواند جالب باشد، حتی اگر فقط در حال خرید از ویترین هستید.

 

20. بیشتر گوش دهید تا صحبت کنید.

40 روش سرگرم کننده برای برقراری ارتباط با فرزندان

اکثر والدین مسن‌تر “اغلب تمایل دارند بدون تقاضای مشاوره بدهند یا مشاهداتی انجام دهند کـه می تواند منجر بـه درگیری شود. اگر بـه سادگی گوش کنید، نمی توانید دچار مشکل شوید.” با گوش دادن، در مورد فرزند بزرگسال خود و آنچه در زندگی او می‌گذرد، چیزهای بیشتری می‌آموزید.

 

یکی از دوستانم کـه چهار فرزند بزرگسال دارد کـه وی را بسیار دوست دارند، قانون شکست ناپذیری دارد. او هرگز و هرگز توصیه اي نمی کند مگر این‌که از او خواسته شود و حتی پس از ان؛ ان را مختصر می کند و از انها می پرسد کـه در مورد توصیه یا جایگزینی برای ان چه فکر می کنند. او تمرکز خودرا روی آن ها حفظ می کند. این در زندگی او و ممکن اسـت در زندگی شـما بـه زیبایی کار کند.

 

✅ بیشتر بخوانید: شناخت کودکان عصبی و راهکار آرام کردن آن ها

 

21. با هم بخوانید.

40 روش سرگرم کننده برای برقراری ارتباط با فرزندان

اگر از زمانی کـه خیلی جوان بودند برایشان کتابی نخوانده اید کـه خودشان بخوانند، از دست می دهید. انها ممکن اسـت دیگر بـه پزشک سوس علاقه اي نداشته باشند، اما همین کار ساده نشستن با انها و خواندن با صدای بلند برای یک دیگر – چه رمانی باشد کـه هر دوی شـما از ان لذت می برید و چه روزنامه یکشنبه – می تواند بـه شـما و فرزندانتان کمک کند از زمانی کـه خواندن داستان هاي‌ قبل از خواب یک امر عادی بود، احساس صمیمیت بیشتری داشته باشید.

 

22. به تماشای کنسرت هنرمند مورد علاقه آنها بروید.

تماشای کنسرت هنرمند

هزاره ها بـه قدردانی از تجارب مشهور هستند. بـه جای خرید بلیط کنسرت برای آن ها، بپرسید کـه آیا می توانید با انها تگ کنید و نمایش را تماشا کنید. علاقه بـه موسیقی مورد علاقه آن ها، حتی اگر کسی نباشد کـه بـه طور معمول بـه او گوش می دهید، نشان دهنده ذهن باز اسـت کـه انها بـه ان احترام می گذارند. و چه کسی می‌داند، انها حتی ممکن اسـت لطف کنند و شـما را برای دیدن خواننده مورد علاقه خود همراهی کنند. بـه اشتراک گذاشتن این تجارب می تواند «غذای فکر و گفتگو باشد کـه فراتر از مسائل خانوادگی اسـت».

 

23. استفاده از نام مستعار را از دوران کودکی خود متوقف کنید.

نام مستعار

وقتی بچه‌هاي‌ نوپا بودند، دادن یک نام مستعار زیبا بـه بچه‌هایتان بی ضرر اسـت. اما آن ها اکنون بالغ هستند و باید با آن ها چنین رفتار شود. «انها وقتی با نامشان صدا می‌زنند بیشتر احساس احترام می کنند. اگر می خواهید انها از همراهی شـما لذت ببرند، باید انها را مانند هر بزرگسال دیگری تصدیق کنید. 

 

24. به آنها کمک کنید تا خانه اولیه خود را تزئین کنند.

رنگ کردن خانه

مادر میـــخواهد احساس مفید بودن کند. “کمک بـه دختر یا پسر بزرگسالش برای انجام عده اي از کارهایی کـه در فهرستی کـه بـه نظر نمی رسد هرگز در فهرست قرار نگیرند انجام دهد، می تواند سرگرم کننده و همچنین مفید باشد.” یکی از راه‌هاي‌ انجام اینکار، ارائه کمک‌هاي‌ زیبایی‌شناسی در دکوراسیون منزل اسـت.

 

شاید انها بـه یک کاناپه جدید یا چند پرده برای اتاق نشیمن نیاز داشته باشند. هر چه کـه باشد، داشتن یک جفت چشم دوم همیشه ارزشمند اسـت. اگر بتوانید بدون این‌که بیش از حد بـه عقاید خود فشار وارد کنید – این هنوز زندگی و خانه آنهاست – تعادل کاملی را پیدا کرده‌اید کـه بـه نظر میرسد تعداد زیادی از والدین را از خود دور می کند.

 

25. یه جوک بهشون بگو

جوک گفتن

بله، حتی یک «شوخی بابا» هم میتواند خیلی راهگشا باشد. یک مطالعه درسال 2017 نشان داد افرادی کـه باهم می‌خندند تمایل بیشتری بـه همراهی یک دیگر دارند. اگر حس شوخ طبعی شـما کم اسـت، آن ها را برای دیدن یک کمیک ایستاده یا تماشای فیلم خنده دار مورد علاقه خود بـه یک قرار دعوت کنید.

 

26. برای یک ماراتن تمرین کنید.

ماراتن

این چیزی بیشتر از بهانه‌اي برای صرف زمان بیشتر باهم در حالی کـه برای یک ماراتن در فرم قرار میگیرد اسـت. این در مورد تشویق عادات سالم مادام العمر برای هر دوی شماست، کـه می تواند تا مدت ها پس از عبور از خط پایان ادامه یابد. مطالعات نشان داده‌اند کـه خانواده‌هایي کـه باهم می‌دوند، احتمالاً بـه اینکار ادامه می دهند و بیشتر و مداوم‌تر ورزش میکنند، در مقایسه با ان‌هایي کـه بـه تنهایی سعی در دویدن دارند.

 

27. پذیرای انتقاد باشید.

خوب، پس شاید این یکی “سرگرم کننده” بـه حساب نمی‌آید، اما می تواند یکی از مهم‌ترین کارهایی باشد کـه برای رابطه خود انجام می دهید. اگر سرد یا دور بـه نظر میرسند، از انها بپرسید کـه چه چیزی آن ها را اذيت می دهد. او می گوید و سپس بـه‌صورت غیرتدافعی گوش کنید، حتی اگر «شکایت‌هایي از شـما داشته باشند کـه دوست ندارید». “توضیح، منطقی، یا عقب نشینی نکنید. ان را بـه عنوان فرصتی برای نزدیک تر شدن ببینید.”

 

این یک راه حل جادویی نیست، اما نخستین قدم بزرگ در مسیر درست اسـت. «اگر بتوانید خودرا بـه‌عنوان فردی نشان دهید کـه میتواند انتقاد را تحمل کند، بـه خود فکر کنید و با احساسات فرزندتان همدلی کنید، احتمال این‌که او بخواهد بـه شـما نزدیک‌تر شود، افزایش مییابد.»

 

28. برای تعطیلات تزئین کنید.

تعطیلات

شاید ما فقط برای تعطیلات دوست داریم، اما هیچ چیز بـه اندازه تزیین خانه برای کریسمس یا هالووین باعث نمی شود احساس کنیم کـه بچه‌اي هستیم. قلع و قمع را بشکنید، موزیک هاي‌ تعطیلات را بـه صدا درآورید و با بچه هاي‌ بزرگسال خود اوقات خوشی را سپری کنید. از بازگویی خاطرات تعطیلات مورد علاقه خود لذت خواهید برد – درود؛ هیچ اشکالی ندارد با اندکی دلتنگی برای تقویت این پیوندهای خانوادگی – یا خندیدن بـه تزئینات مضحک بیش از حد خود.

 

29. ماهیگیری.

ماهیگیری

ممکن اسـت بـه نظر کلیشه اي از نورمن راکول باشد، اما واقعاً چیزی جادویی وجوددارد کـه پدر و پسر یا دخترش تمام روز روی یک قایق ماهیگیری نشسته اند ودر مورد هیچ چیز خاصی صحبت نمیکنند و از همراهی یک دیگر لذت می‌برند.

 

فقط بـه این دلیل کـه همه ی انها اکنون بزرگ شده اند بـه این معنی نیست کـه نمی توانید ان لحظات را دوباره بـه تصویر بکشید. ممکن اسـت در زمانی کـه انها کوچک تر بودند دیگر ماهی نگیرید، اما بـه زودی متوجه خواهید شد کـه پاداش واقعی ماهیگیری بسیار بیشتر از چیزی اسـت کـه دریک سطل بـه خانه می آورید.

 

30. یک مهمانی رقص برگزار کنید.

اگر هنگام دور هم جمع شدن با بچه‌هاي‌ بزرگسالتان، سکوت‌هاي‌ ناخوشایند زیادی وجوددارد، گاهی اوقات تنها راه برای بازگرداندن لبخند بـه لب همه ی، راه‌اندازی یک مهمانی رقص خودجوش و کاملاً احمقانه اسـت.

 

اوه، مطمئناً در ابتدا مقاومت می کنند، اما وقتی موزیک‌هاي‌ ABBA شروع بـه سروصدا کردن میکنند و شـما حرکات رقص جدی را در کف آشپزخانه انجام میدهید، انها بـه زودی احساس میکنند وادار بـه شرکت در ان خواهند شد. مهمانی‌هاي‌ رقص مانند خنده هستند – آن ها مسری هستند و همیشه راهی برای مکیدن تنش از اتاق دارند.

 

31. یک سفر به خط حافظه داشته باشید.

مادر و دختر

احتمالاً یک ساختمان یا جاده اي از گذشته شـما وجوددارد کـه هنوز جایگاه ویژه اي در قلب شـما دارد. شاید این نخستین خانه شـما باشد کـه سال‌هاست شـما و بچه‌هایتان در ان زندگی نکرده‌اید، یا رستورانی باشد کـه تمام خانواده زمانی کـه بچه‌هایتان هنوز بـه صندلی بلند نیاز داشتند، از ان بازدید میکردند. انها را بـه ان مکان‌هاي‌ قدیمی برگردانید و نگاهی دیگر بـه محوطه‌هاي‌ مقدس بیندازید. این در مورد زندگی در گذشته نیست، فقط یک یادآوری سریع از سابقه خانوادگی مشترک شماست.

 

32. یک فیلم ترسناک ببینید.

تماشای فیلم

چرا وقتی با کسی فیلم ترسناکی تماشا میکنیم احساس نزدیکی بـه او میکنیم؟ بـه این دلیل اسـت کـه ترسیدن، حتی زمانی کـه می‌دانیم همه ی این‌ها یک توهم اسـت، ما را در فضایی آسیب پذیر قرار می دهد. جیغ میزنیم و دست فردی کـه کنارمان نشسته اسـت می‌گیریم. ان نمای بیرونی با اعتماد بـه نفس برای مدت کوتاهی ناپدید می شود و ما نشان می دهیم کـه واقعاً در زیر ان چقدر شکننده هستیم.

 

در تاریکی کنار فرزند بزرگسال خود بنشینید ودر حالی کـه یک فیلم وحشتناک روی صفحه نمایش بزرگ پخش می شود، دست وی را فشار دهید، و شـما چیزی را بـه اشتراک گذاشته اید کـه همه ی ان را برای یک دیگر فاش نمیکنند.

 

33. از رای خارج شوید

40 روش سرگرم کننده برای برقراری ارتباط با فرزندان

در حالی کـه صحبت کردن در مورد سیاست بـه طور کلی چیزی اسـت کـه باید از ان اجتناب کرد، این ایده خوبی اسـت – اگر ایده‌آل‌هاي‌ سیاسی شـما باهم مطابقت دارند – فراتر از توافق با یک دیگر در طول گفتگوهای شام. «باهم رأی دهید یا برای نامزدی کـه هردو از ان حمایت می کنید کار کنید». “کشور بـه رای دهندگان هزاره نیاز دارد!” حتی بیشتر از ان؛ این کشور بـه والدین و کودکان بزرگسالی نیاز دارد کـه یک دیگر را تشویق کنند نه تنها نظرات قوی داشته باشند، بلکه عزم خودرا برای بیرون رفتن از دنیا و مبارزه برای انها تشویق کنند.

 

34. از بستگان دور دیدن کنید.

دورهمی با اقوام

جمع آوری یک شجره نامه یک چیز اسـت، اما هیچ چیز مانند یافتن اقوام و خویشاوندانی کـه با ان ها قطع ارتباط کرده‌اید، باعث نمی شود کـه با خانواده بزرگ خود ارتباط برقرار کنید. شاید شـما یک خاله بزرگ یا پسرعموی دومی دارید کـه مدت هاست از دست داده اید کـه در طول عمرتان ندیده اید.

 

وقتی بچه‌هاي‌ شـما کوچک‌تر بودند، احتمالاً آنقدرها علاقه‌مند نبودند، اما بـه عنوان بزرگسالان ممکن اسـت کنجکاوی شـما را در مورد بستگانی کـه هرگز ندیده‌اند در بین بگذارند. با آن ها تماس بگیرید و ببینید کـه آیا میخواهند دریک ماجراجویی سفر جاده اي بـه شـما بپیوندند تا ریشه هاي‌ DNA خودرا کشف کنند.

 

35. درباره موضوعات بزرگسالان بحث کنید.

بزرگسالان و فرزندان

آیا چیزهایی برای صحبت با فرزندانتان تمام شده اسـت؟ ممکن اسـت بـه ایده هاي‌ قدیمی در مورد موضوعی کـه برای در میان گذاشتن انها مناسب اسـت چسبیده باشید. “در حالی کـه فرزندان شـما رشد می کنند، گفتگوهای خودرا صرفاً بـه موضوعات خانوادگی یا سوالات مربوط بـه زندگی شخصی انها محدود نکنید.” انها را در بحث در مورد رویداد های جاری و مانند این‌ها شرکت دهید، همان طور کـه با یک دوست انجام می دهید.

 

ممکن اسـت بخواهید از موضوعات داغی مانند سیاست دوری کنید، اما در دنیا چیزهای بسیار بیشتری از این‌که فقط در کاخ سفید حضور دارند – و پسر یا دختر شـما با چه کسی قرار می گیرند، اتفاق می‌افتد.

 

36. با هم یک مهمانی برگزار کنید.

مهمانی شاد

این می تواند یک پیک نیک معمولی یکشنبه، یا یک غذای شکرگزاری با تمام وسایل باشد. هر ترجیحی کـه دارید، شـما و بچه هاي‌ بزرگسالتان وظایف میزبانی مشترک را بـه اشتراک میگذارید، کـه شامل همه ی چیز از برنامه ریزی منو و چیدمان میز گرفته تا ارسال دعوت نامه ها و انتخاب نوشیدنی مناسب اسـت. اینکار بزرگی اسـت، اما با دو نفر کـه کارهای سنگین را انجام می دهند، تمام آدرنالین را برای اداره رستوران خود بـه همراه خواهد داشت.

 

37. شریک یا همسر خود را بشناسند.

شریک یا همسر

فردی کـه فرزند بالغ شـما عاشق او شده نباید کسی باشد کـه شـما بـه طور مبهم با او آشنا هستید. زمانی را برای آشنایی بهتر با انها اختصاص دهید، چه انها را درگیر یک گفتگوی انفرادی در جمع خانوادگی بعدی خود کنید، یا حتی بهتر از ان؛ دعوت آن ها بـه ناهار، فقط شـما دو نفر، تا در نهایت بتوانید در مورد زندگی آن ها بیشتر از نکات مهم یاد بگیرید. بچه هاي‌ شـما متوجه ژست هایي از این دست میشوند و بیشتر از آنچه شـما می دانید از ان قدردانی می کنند.

 

38. به خرید صرفه جویی بروید

به خرید صرفه جویی بروید

بهترین خرید صرفه جویی زمانی اسـت کـه شـما هدفمند بـه دنبال چیز خاصی نیستید. فروشگاه‌هاي‌ دست دوم برای جست‌وجوی بی‌هدف ساخته شده‌اند، و وقتی یک شریک خرید پیدا میکنید – مثلا یک پسر یا دختر بالغ کـه چند ساعت برای کشتن دارد – میتوانید مانند یک جفت انسان‌شناس آماتور، از تماشای قفسه‌ها و کشف تمدن‌هاي‌ باستانی «یا فقط افرادی کـه برای مدت طولانی بـه زباله‌ها آویزان شده‌اند» سرگرمی بی‌پایانی داشته باشید.

 

39. یک پیاده روی.

یک پیاده روی

همانگونه کـه محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا چند سال پیش کشف کردند، بیرون رفتن در طبیعت برای شـما خوب اسـت. سطح شادی و سلامتی شـما را افزایش می دهد و شادی کلی شـما را افزایش می دهد.

 

چه محیطی می تواند بهتر باشد برای گفتگوی طولانی و آرام با پسر یا دخترتان؟ هیچ یک از شـما هرگز در فضایی بهتر از زمانی کـه توسط درختان احاطه شده اید، دور از سیگنال هاي‌ WiFi قرار نخواهید داشت، و تنها صدای یک دیگر برای شکستن سکوت وجوددارد. آه، این آرامش واقعی اسـت.

 

40. برای تعطیلات برنامه ریزی کنید.

40 روش سرگرم کننده برای برقراری ارتباط با فرزندان

اگر از آخرین سفر دنیای دیزنی – کـه بیشتر در صف ایستادن و عرق ریختن بود – از تعطیلات خانوادگی خودداری کرده‌اید، ممکن اسـت بخواهید در مورد ان تجدید نظر کنید. برنامه ریزی برای فرار با بچه هاي‌ بزرگسال خود تجربه اي بسیار متفاوت اسـت، و بـه طور قابل توجهی کمتر دلهره آور اسـت، زیرا شـما کسی را دارید کـه هزینه ها و تصمیمات بزرگ را بـه اشتراک بگذارد، مانند مکان و زمان.

 

ما نمیتوانیم بـه اندازه کافی روی این نکته تأکید کنیم، شـما هردو بزرگسال هستید، بنابر این چیزی کـه هردو از ان لذت میبرید باید کاملاً نسبت بـه زمانی کـه جوان‌تر بودند و تنها چیزی کـه انها میخواستند آب‌نبات‌هاي‌ پنبه‌اي بیشتر و عکسی با میکی موس بود، دریک ردیف قرار بگیرد.

 

✅ بیشتر بخوانید: روش های مفید برای تربیت کودکان | نکاتی مفید جهت تربیت فرزندان

 

در پایان

از پیدا کردن فعالیت‌هاي‌ جدید برای شرکت در ان‌ها گرفته تا تماس منظم با فرزند بزرگسالتان، در این جا نکاتی از کارشناسان روابط سراسر کشور برای حفظ رابطه با کودکان بالغ آورده شده اسـت.